Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια έχω μια καούρα άλλο πράγμα σαν τάση για εμετό με πονάει και η πλάτη μου. Τώρα στο τέλος ρε γμτ δεν αντέχω άλλο. Το σώμα μου το νιώθω κάθε μέρα και χειρότερα. Όσες περνάνε εύκολη εγκυμοσύνη χωρίς εμετούς ζαλάδες κτλπ είναι πολύ τυχερές. Εγώ 3 εγκυμοσύνες και τις 3 χάλια συνέχεια ένα ερείπιο. Στις αρχές 2,5 μήνες που έβγαζα τα έντερα μου δεν μπορούσα να κάνω τπτ απολύτως. Ήμουν όλη μέρα ξαπλωμένη. Δεν τα γράφω για να με λυπηθείτε απλά ένιωθα τόση ανάγκη να τα μοιραστώ. Ειλικρινά νιώθω ότι δεν υπάρχει άλλος πάτος κούρασης για μένα. 

  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Κορίτσια έχω μια καούρα άλλο πράγμα σαν τάση για εμετό με πονάει και η πλάτη μου. Τώρα στο τέλος ρε γμτ δεν αντέχω άλλο. Το σώμα μου το νιώθω κάθε μέρα και χειρότερα. Όσες περνάνε εύκολη εγκυμοσύνη χωρίς εμετούς ζαλάδες κτλπ είναι πολύ τυχερές. Εγώ 3 εγκυμοσύνες και τις 3 χάλια συνέχεια ένα ερείπιο. Στις αρχές 2,5 μήνες που έβγαζα τα έντερα μου δεν μπορούσα να κάνω τπτ απολύτως. Ήμουν όλη μέρα ξαπλωμένη. Δεν τα γράφω για να με λυπηθείτε απλά ένιωθα τόση ανάγκη να τα μοιραστώ. Ειλικρινά νιώθω ότι δεν υπάρχει άλλος πάτος κούρασης για μένα. 

Υπομονή άντε φτάσαμε στο τέλος. Κι εγώ νιώθω ένα ερείπιο αν και είχα καλές εγκυμοσύνες δεν έχω παράπονο. Δεν μπορώ όμως καν να το φανταστώ να είχα και όλα αυτά που λες. Κουράγιο μάνα 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια έχω μια καούρα άλλο πράγμα σαν τάση για εμετό με πονάει και η πλάτη μου. Τώρα στο τέλος ρε γμτ δεν αντέχω άλλο. Το σώμα μου το νιώθω κάθε μέρα και χειρότερα. Όσες περνάνε εύκολη εγκυμοσύνη χωρίς εμετούς ζαλάδες κτλπ είναι πολύ τυχερές. Εγώ 3 εγκυμοσύνες και τις 3 χάλια συνέχεια ένα ερείπιο. Στις αρχές 2,5 μήνες που έβγαζα τα έντερα μου δεν μπορούσα να κάνω τπτ απολύτως. Ήμουν όλη μέρα ξαπλωμένη. Δεν τα γράφω για να με λυπηθείτε απλά ένιωθα τόση ανάγκη να τα μοιραστώ. Ειλικρινά νιώθω ότι δεν υπάρχει άλλος πάτος κούρασης για μένα. 

Σε καταλαβαίνω και εγώ υποφέρω από καούρες κυρίως το βράδυ! Επίσης παθαίνω κ παλινδρόμηση στον ύπνο μου άμα φάω βραδινό ακόμα κ άμα φάω νωρίς νωρίς ! Άμα δε φάω βέβαια ξυπνάω από τις καούρες γιατί είναι άδειο το στομάχι κ πεινάω!! Άσε ένα Δράμα!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια έχω μια καούρα άλλο πράγμα σαν τάση για εμετό με πονάει και η πλάτη μου. Τώρα στο τέλος ρε γμτ δεν αντέχω άλλο. Το σώμα μου το νιώθω κάθε μέρα και χειρότερα. Όσες περνάνε εύκολη εγκυμοσύνη χωρίς εμετούς ζαλάδες κτλπ είναι πολύ τυχερές. Εγώ 3 εγκυμοσύνες και τις 3 χάλια συνέχεια ένα ερείπιο. Στις αρχές 2,5 μήνες που έβγαζα τα έντερα μου δεν μπορούσα να κάνω τπτ απολύτως. Ήμουν όλη μέρα ξαπλωμένη. Δεν τα γράφω για να με λυπηθείτε απλά ένιωθα τόση ανάγκη να τα μοιραστώ. Ειλικρινά νιώθω ότι δεν υπάρχει άλλος πάτος κούρασης για μένα. 

Τι λες τωρα!!!!!!

Η πρωτη εγκυμοσυνη ηταν παραμυθενια, ενω αυτη πιο χαλια απο χαλια!

Στην αρχη αρρωστη με οξεία ιγχμοριτηδα! Αναγουλες και κακο......η ιγχμοριτηδα ακομα με ταλαιπωρει να φανταστειτε! Πονος σε ολη την εγκυμοσυνη στα εντερα, καποια στιγμη και κολικους. Καουρες τρελες και κωμαρες πολυ. Τωρα ποναει η μεση μου, η πλάτη μου και μου κοβεται η αναπνοη, ασε που αυτη την στιγμη ειμαι παλι με πυρετο και την Δευτέρα σας ειχα γραψει οτι πηγα με τρελο πονοδοντο στον οδοντιατρο. Εχω παρει συνολο 9 κουτια αντιβιωσεις σε ολη την εγκυμοσυνη, τα παιδικα nasosin εχουν πλεον έλλειψη στην Δραμα και το μονο που ευχομαι ειναι πως ο Θεος να βαλει το χερι του και να μου το εχει γερο! Ειλικρινα απορω πως γινετε τοσο διαφορετικες εγκυμοσυνες να ειχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Τι λες τωρα!!!!!!

Η πρωτη εγκυμοσυνη ηταν παραμυθενια, ενω αυτη πιο χαλια απο χαλια!

Στην αρχη αρρωστη με οξεία ιγχμοριτηδα! Αναγουλες και κακο......η ιγχμοριτηδα ακομα με ταλαιπωρει να φανταστειτε! Πονος σε ολη την εγκυμοσυνη στα εντερα, καποια στιγμη και κολικους. Καουρες τρελες και κωμαρες πολυ. Τωρα ποναει η μεση μου, η πλάτη μου και μου κοβεται η αναπνοη, ασε που αυτη την στιγμη ειμαι παλι με πυρετο και την Δευτέρα σας ειχα γραψει οτι πηγα με τρελο πονοδοντο στον οδοντιατρο. Εχω παρει συνολο 9 κουτια αντιβιωσεις σε ολη την εγκυμοσυνη, τα παιδικα nasosin εχουν πλεον έλλειψη στην Δραμα και το μονο που ευχομαι ειναι πως ο Θεος να βαλει το χερι του και να μου το εχει γερο! Ειλικρινα απορω πως γινετε τοσο διαφορετικες εγκυμοσυνες να ειχα!

Κι εγω είχα ιχμοριτιδα είχα γεμίσει πυον μέσα στην μύτη και πήρα αντιβίωση άστα χεστα :(

Σήμερα ξύπνησα με πονόλαιμο ελπίζω να μου περάσει αλλά αυτά τα κόκαλα ρε παιδιά με σφάζουν αντε να μπω 36η τουλάχιστον να μην χρειαστεί μονάδα και να γεννήσω πχ 

@Ele@nκαούρες είχα και στις άλλες εγκυμοσύνες πιο έντονες μάλιστα :(

Όσες γεννάτε εντός των προσεχών εβδομάδων δεν γεννάτε και για μένα :x

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κι εγω είχα ιχμοριτιδα είχα γεμίσει πυον μέσα στην μύτη και πήρα αντιβίωση άστα χεστα :(

Σήμερα ξύπνησα με πονόλαιμο ελπίζω να μου περάσει αλλά αυτά τα κόκαλα ρε παιδιά με σφάζουν αντε να μπω 36η τουλάχιστον να μην χρειαστεί μονάδα και να γεννήσω πχ 

@Ele@nκαούρες είχα και στις άλλες εγκυμοσύνες πιο έντονες μάλιστα :(

Όσες γεννάτε εντός των προσεχών εβδομάδων δεν γεννάτε και για μένα 

Κι εγω ολο σκεφτομαι να φτασω 36 και μετα λευτερια! Ειλικρινα δεν αντεχω αλλο. 

Ρε κοριτσια σορρυ κιολας, αλλα καινε και φαγουριζουν και τα δικα σας στηθη?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κι εγω ολο σκεφτομαι να φτασω 36 και μετα λευτερια! Ειλικρινα δεν αντεχω αλλο. 

Ρε κοριτσια σορρυ κιολας, αλλα καινε και φαγουριζουν και τα δικα σας στηθη?

Εγώ φαγούρα δεν έχω άλλα τα νιώθω βαριά ήταν που ήταν απόγιναν αν τα πατήσω βγάζουν και υγρό κιόλας και δεν θέλω να θηλάσω καθόλου γτ θα πονάω θα κάνει σιντριβάνι θα γεμίζει θα βρέχω όλο το σπίτι και μόνο που τα σκέφτομαι με πιάνει πανικός αλλά επειδή έχω τύψεις λέω να της δίνω το πρωί λίγο δικό μου έτσι να πάρει κάτι εσένα βγάζουν υγρό; Έχεις μικρό ή μεγάλο στήθος; Σκέφτεσαι να θηλάσεις; 

Συσπασεις ποιες κάνετε; Για σηκώστε χεράκι μην είμαι μοναχούλα :x


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κι εγω ολο σκεφτομαι να φτασω 36 και μετα λευτερια! Ειλικρινα δεν αντεχω αλλο. 

Ρε κοριτσια σορρυ κιολας, αλλα καινε και φαγουριζουν και τα δικα σας στηθη?

Φαγουριζουν βέβαια τα πιάνει και αυτή η σκατουλα γιατί λόγου παρατεταμένου θηλασμού τους έχει μια λατρεία ακόμη και ο χαμός.

  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ φαγούρα δεν έχω άλλα τα νιώθω βαριά ήταν που ήταν απόγιναν αν τα πατήσω βγάζουν και υγρό κιόλας και δεν θέλω να θηλάσω καθόλου γτ θα πονάω θα κάνει σιντριβάνι θα γεμίζει θα βρέχω όλο το σπίτι και μόνο που τα σκέφτομαι με πιάνει πανικός αλλά επειδή έχω τύψεις λέω να της δίνω το πρωί λίγο δικό μου έτσι να πάρει κάτι εσένα βγάζουν υγρό; Έχεις μικρό ή μεγάλο στήθος; Σκέφτεσαι να θηλάσεις; 

Συσπασεις ποιες κάνετε; Για σηκώστε χεράκι μην είμαι μοναχούλα :x

Για ποια συντριβάνια μιλάς; τι έννοιες θα βρεχεις όλο το σπίτι;;;;:confused: αυτό είναι ο θηλασμος;;; συσπάσεις ακόμα δεν έχω καταλάβει αν κάνω...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ φαγούρα δεν έχω άλλα τα νιώθω βαριά ήταν που ήταν απόγιναν αν τα πατήσω βγάζουν και υγρό κιόλας και δεν θέλω να θηλάσω καθόλου γτ θα πονάω θα κάνει σιντριβάνι θα γεμίζει θα βρέχω όλο το σπίτι και μόνο που τα σκέφτομαι με πιάνει πανικός αλλά επειδή έχω τύψεις λέω να της δίνω το πρωί λίγο δικό μου έτσι να πάρει κάτι εσένα βγάζουν υγρό; Έχεις μικρό ή μεγάλο στήθος; Σκέφτεσαι να θηλάσεις; 

Συσπασεις ποιες κάνετε; Για σηκώστε χεράκι μην είμαι μοναχούλα :x

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν μπόρεσα να καταλάβω πότε συσπάσεις. Πετρώνει η κοιλιά σε κάποια σημεία και αισθάνομαι σαν μια μικρή δυσφορία στην αναπνοή στην καρδιά κάτι τέτοιο περίεργο αλλά για λίγο. Αυτό είναι?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Εγώ φαγούρα δεν έχω άλλα τα νιώθω βαριά ήταν που ήταν απόγιναν αν τα πατήσω βγάζουν και υγρό κιόλας και δεν θέλω να θηλάσω καθόλου γτ θα πονάω θα κάνει σιντριβάνι θα γεμίζει θα βρέχω όλο το σπίτι και μόνο που τα σκέφτομαι με πιάνει πανικός αλλά επειδή έχω τύψεις λέω να της δίνω το πρωί λίγο δικό μου έτσι να πάρει κάτι εσένα βγάζουν υγρό; Έχεις μικρό ή μεγάλο στήθος; Σκέφτεσαι να θηλάσεις; 

Συσπασεις ποιες κάνετε; Για σηκώστε χεράκι μην είμαι μοναχούλα :x

Καλημέρα! Εγώ έχω συσπάσεις καθημερινές ειδικά το βράδυ και ενίοτε πόνους περιόδου.. καούρες, πόνο στη μέση, συχνοουρια, όλα τα καλά! Κ εγώ έχω υγρό αν τα πατήσω,πιστεύω όλα αυτά είναι φυσιολογικά;

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα! Εγώ έχω συσπάσεις καθημερινές ειδικά το βράδυ και ενίοτε πόνους περιόδου.. καούρες, πόνο στη μέση, συχνοουρια, όλα τα καλά! Κ εγώ έχω υγρό αν τα πατήσω,πιστεύω όλα αυτά είναι φυσιολογικά;

Ναι παιδί μου όλα φυσιολογικά είναι εδώ που φτάσαμε. Εγώ είναι μέρες που νομίζω θα μου φύγει από κάτω ο μπέμπης. Και το υγρό στο στήθος φυσιολογικό αρχίζει να κατεβαίνει το πρωτογαλα


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Εσείς έχετε υγρά στο εσώρουχο; Είναι τώρα μία εβδομάδα που κάποιες ώρες το σερβιετάκι έχει κίτρινα μπεζ ανοιχτό καφέ υγρά σαν να είμαι άπλυτη.:twisted: Μα, τι είναι πάλι αυτό; Και εξέταση ούρων έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και ήταν οκ. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγώ έχω πόνους περιόδου 2-3 φορές την ημέρα αλλά όχι συσπάσεις όπως τις περιγραφετε (δηλ. Να πετρωνει η μήτρα). Επίσης νιώθω συνέχεια βάρος κάτω πολύ χαμηλά σαν να κ ειναι ετοιμη να βγει ενα πραγμα! Συχνοουρία δεν το συζητώ καν εχω πάει σε αλλο επίπεδο!!!! Το βραδυ πάω 6-7 φορές! Και κάθε μισαωρο μέσα στη μέρα! Σταγόνες βγαζω κάποιες φορες για να καταλάβετε αλλά πάλι νιωθω συνέχεια ότι κατουριεμαι!!! Το κεφάλι της ειναι πολύ χαμηλά κ όταν κινείται νιωθω ότι θα μου φύγουν :razz:

Χαλάλι της όμως!!! Την περιμένουμε πως και πώς!!!!!!! Την Πέμπτη γίνομαι 37 εβδ.! Λέτε να έρθει πριν τα Χριστούγεννα; :)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...