Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλημέρα στο θέμα παιδί δεν με αφορά τι θα του δώσει η κάθε μαμά ή ο κάθε φροντιστής στο μονο που γίνομαι έξαλλη είναι όταν βλέπω να πέφτει ξύλο εκεί ειλικρινά στην χειροδικία σε ανήλικα μικρά κορμάκια βγαίνω εκτός εαυτού. Τώρα αν θα φάει βυζί ή αν θα φάει σπόρους σία σιγά τα αυγά μικρό το "κακό". 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα, όσες είναι να γεννήσετε το πρώτο παιδί, θα πάρει άδεια ο σύζυγός σας ή θα έχετε κάποιον δίπλα σας μην τυχόν και σπάσουν τα νερά και είστε μόνες; 

Η οικογένειά μου μένει στο εξωτερικό και ο άντρας μου δουλεύει βάρδιες (μένω κάτι 24ωρα μόνη) και φοβάμαι λίγο.. λέμε να βάλει άδεια 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ και ο Θεός βοηθός. 

Εγώ στο πρώτο η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν αν έβγαινε καμία βόλτα το βράδυ ο άντρας μου αν και στη διπλανή οικοδομή έχω τη θεία μου. Δεν ήξερα πως θα είναι ή αν θα πονάω. Τώρα εσύ είσαι όλη την ημέρα μόνη σου οπότε λογικό να φοβάσαι. Δεν έχεις κανέναν γείτονα να τον πάρεις μέχρι να έρθει ο άντρας σου ή κανένα φίλο?Μακάρι να είσαι τυχερή και να γεννήσεις όταν θα έχει άδεια αλλά και πάλι αν σε πιάσουν πόνοι ή σπάσουν τα νερά δε γέννας αμέσως οπότε θα έχεις χρόνο να τον πάρεις.Απλα πρέπει να είσαι ψύχραιμη. Βέβαια μπορεί και να μην σπάσουν και να σου τα σπάσει ο γιατρός

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

@Anna-Vangelis εμένα είχε πάει για δουλειά και όπως έφτασε τον πήρα να έρθει στο μαιευτήριο και μπήκε στην αίθουσα και όλα πήγαν κατ'ευχην 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα, όσες είναι να γεννήσετε το πρώτο παιδί, θα πάρει άδεια ο σύζυγός σας ή θα έχετε κάποιον δίπλα σας μην τυχόν και σπάσουν τα νερά και είστε μόνες; 

Η οικογένειά μου μένει στο εξωτερικό και ο άντρας μου δουλεύει βάρδιες (μένω κάτι 24ωρα μόνη) και φοβάμαι λίγο.. λέμε να βάλει άδεια 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ και ο Θεός βοηθός. 

Καλησπέρα σας . Δυστυχώς ο άντρας μου δεν μπορεί να πάρει πολλές μέρες άδεια . δουλεύει με σύμβαση 8μήνου και η συνολική άδεια που δικαιούται είναι 15 -20 μέρες . Θα πάρει μερικές τώρα για Χριστούγεννα και 5 μέρες αργότερα όταν γεννήσω συν 2  μέρες που δικαιούται για πατρότητα.  Ευτυχώς ακόμα και αν συμβεί κάτι έχω τη μαμά μου που μένει δίπλα μας. Τώρα ειμαι στην 33η εβδομάδα και ο γιατρός μου δίνει πιθανή ημερομηνία γεννάς , επειδή θα κάνω καισαρική , μετά τις 22 Γενάρη. Ανυπομονώ να έρθει η μέρα εκείνη . Τελευταία με εχει τρελάνει να με πατάει στο στομάχι η μπέμπα.  Αφήστε που πατάει κι στην κύστη και με το που πιω ένα ποτήρι νερό πάω κατευθείαν τουαλέτα :grin: Ο αντρας δεν έχει συνειδητοποιήσει ακόμα οτι σε λιγο καιρο θα έχουμε την μπεμπούλα μας .. Αχ παει θα τρελαθει τελειως

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα στο θέμα παιδί δεν με αφορά τι θα του δώσει η κάθε μαμά ή ο κάθε φροντιστής στο μονο που γίνομαι έξαλλη είναι όταν βλέπω να πέφτει ξύλο εκεί ειλικρινά στην χειροδικία σε ανήλικα μικρά κορμάκια βγαίνω εκτός εαυτού. Τώρα αν θα φάει βυζί ή αν θα φάει σπόρους σία σιγά τα αυγά μικρό το "κακό". 

Αχ τι μου θυμησες!!! Ειδα γιαγθα να χτυπαει εγγονι και πηρα την αστυνομία. Ημιυν στην πρωτη εγκυμοσύνη. Την απογορεψα να φυγει και ας φωναζε. Βγηκαν μαγαζατορες και την ακινητοποιησαμε. Να πω την αληθεια, δεν ξερω τι εγινε μετα αφου ηρθε η αστυνομια! Μονο καταθεση εδωσα και αυτο. Το μονο χερι που σηκωνω ειναι απο χαρα στο ωραιο στρογγυλο ποπουδακι της χαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Αχ τι μου θυμησες!!! Ειδα γιαγθα να χτυπαει εγγονι και πηρα την αστυνομία. Ημιυν στην πρωτη εγκυμοσύνη. Την απογορεψα να φυγει και ας φωναζε. Βγηκαν μαγαζατορες και την ακινητοποιησαμε. Να πω την αληθεια, δεν ξερω τι εγινε μετα αφου ηρθε η αστυνομια! Μονο καταθεση εδωσα και αυτο. Το μονο χερι που σηκωνω ειναι απο χαρα στο ωραιο στρογγυλο ποπουδακι της χαχαχαχαχα 

Μπράβο σου καλά έκανες 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε; Εγώ έφαγα κρεμμύδι στην χωριάτικη και τώρα έχω τρελή καούρα. 25 Δεκέμβρη μπαίνω στον 9ο κι εγώ με την σειρά μου. 

@Stelloudia Αύριο είναι η μέρα σας κορίτσι μου με το καλό να δεχθείς το μωράκι σου υγεία και χαρές στο σπίτι σας να μπεις να μας πεις τα νέα σου 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Τι κάνετε; Εγώ έφαγα κρεμμύδι στην χωριάτικη και τώρα έχω τρελή καούρα. 25 Δεκέμβρη μπαίνω στον 9ο κι εγώ με την σειρά μου. 

@Stelloudia Αύριο είναι η μέρα σας κορίτσι μου με το καλό να δεχθείς το μωράκι σου υγεία και χαρές στο σπίτι σας να μπεις να μας πεις τα νέα σου 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου άντε να πάρετε και οι υπόλοιπες σειρά να λέμε μετά για τα μπεμπακια. Η αλήθεια είναι είμαστε ετοιμοι αλλά η καρδια μου χτυπάει τρελά  και η ανυπομονησία έχει χτυπήσει κόκκινο. Το κρεμμύδι κι εμένα με πείραζε όποτε το έτρωγα.

1 hour ago, Αγαπουλινι είπε:

@Stelloudia ναι σωστα. Με το καλο κοριτσι μου να δεχτεις το νεο μέλος! Αντε να δουμε ποιος θα παρει σειρα

Ευχαριστώ πολύ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου άντε να πάρετε και οι υπόλοιπες σειρά να λέμε μετά για τα μπεμπακια. Η αλήθεια είναι είμαστε ετοιμοι αλλά η καρδια μου χτυπάει τρελά  και η ανυπομονησία έχει χτυπήσει κόκκινο. Το κρεμμύδι κι εμένα με πείραζε όποτε το έτρωγα.

Ευχαριστώ πολύ

Με το καλό κοπέλα μου όλα να πάνε καλα και να γνωρίσεις το μωράκι σου

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Stelloudia, με το καλό κορίτσι να υποδεχτείτε το μπεμπάκι!!! Όλα να πάνε καλά!!! Περιμένουμε νέα σας!!! 

Σε ποια εβδομαδά γεννήσατε το πρώτο σας παιδάκι; Οι πρωτότοκες τρώνε όλο το μήνα;

Κρεμμύδι ωμό έχω να φάω για αυτό το λόγο από τον Ιούνιο... και μου λείιιιπει πολύυυυ!!! Ειδικά στη σουβλακόπιτα!!!μιαμ...

 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , katerina04 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου όλα να πάνε καλα και να γνωρίσεις το μωράκι σου

Ευχαριστώ πολύ

Just now, Ele@n είπε:

@Stelloudia, με το καλό κορίτσι να υποδεχτείτε το μπεμπάκι!!! Όλα να πάνε καλά!!! Περιμένουμε νέα σας!!! 

Σε ποια εβδομαδά γεννήσατε το πρώτο σας παιδάκι; Οι πρωτότοκες τρώνε όλο το μήνα;

Κρεμμύδι ωμό έχω να φάω για αυτό το λόγο από τον Ιούνιο... και μου λείιιιπει πολύυυυ!!! Ειδικά στη σουβλακόπιτα!!!μιαμ...

 

Ευχαριστώ πολύ. Εγω αν το μωρό δεν ηταν ισχιακο και δεν είχα θέμα με τη πίεση πιστεύω θα τις έτρωγα τις 40 εβδομάδες. Αλλά και ο τεμπελακος δε γυρνάει και η πίεση μου βαραει κόκκινο 14.7 η μεγάλη 9.8 η μικρή...

Ας μπορούσα εγώ να φάω σουβλάκι και ας μην έβαζα κρεμμύδι έχω να φάω από τον πρώτο μήνα της εγκυμοσύνης μου σουβλάκι και γενικά ότι έχει κρέας ή οτιδηποτε σε λιπαρό ή τυρι....

Μόλις βγω απο το νοσοκομείο θα φάω ότι δεν εχω φάει σε όλη την εγκυμοσύνη...

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! :)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αποφασίσαμε να βάλει άδεια 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ ο άντρας μου και μετά θα έρθει η μαμά να με βοηθήσει τις πρώτες 40 μέρες. Ελπίζω να μην έχουμε απρόοπτα μόνο. 

Επίσης χτες ενημερώθηκα για την επισκληρίδιο και εκεί που ήμουν σίγουρη ότι θα κάνω, με αποθάρρυναν και τώρα προβληματίζομαι.. εσείς πώς σκέφτεστε να γεννήσετε; Και όσες έχετε ήδη γεννήσει, τι θα συστήνατε σε εμάς τις πρωτάρες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα κορίτσια! :)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αποφασίσαμε να βάλει άδεια 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ ο άντρας μου και μετά θα έρθει η μαμά να με βοηθήσει τις πρώτες 40 μέρες. Ελπίζω να μην έχουμε απρόοπτα μόνο. 

Επίσης χτες ενημερώθηκα για την επισκληρίδιο και εκεί που ήμουν σίγουρη ότι θα κάνω, με αποθάρρυναν και τώρα προβληματίζομαι.. εσείς πώς σκέφτεστε να γεννήσετε; Και όσες έχετε ήδη γεννήσει, τι θα συστήνατε σε εμάς τις πρωτάρες; 

Χωρίς με χίλια έχω γεννήσει και με τους 2 τρόπους αλλά προτιμώ χωρίς σηκώθηκα αμέσως και δεν ήμουν και ναρκωμένη για φτ μιλάω πάντα 

@Ele@n γενικά μετά τις 37-38 γεννάει μια γυναίκα όταν είναι ώριμο το μωρό οι τελευταίες εβδομάδες είναι οι χειρότερες δεν μπορείς να σταθείς πουθενά και πρέπει να περπατάς κιόλας για να βοηθήσεις το μωρό να μπει στην λεκάνη 

  • Ευχαριστώ 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα κορίτσια! :)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αποφασίσαμε να βάλει άδεια 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ ο άντρας μου και μετά θα έρθει η μαμά να με βοηθήσει τις πρώτες 40 μέρες. Ελπίζω να μην έχουμε απρόοπτα μόνο. 

Επίσης χτες ενημερώθηκα για την επισκληρίδιο και εκεί που ήμουν σίγουρη ότι θα κάνω, με αποθάρρυναν και τώρα προβληματίζομαι.. εσείς πώς σκέφτεστε να γεννήσετε; Και όσες έχετε ήδη γεννήσει, τι θα συστήνατε σε εμάς τις πρωτάρες; 

Καλημέρα κορίτσι. Εγώ έκανα και δεν το μετάνιωσα. Είχα μια τέλεια γέννα δεν πόνεσα καθόλου άνοιξα πολύ γρήγορα και συνεργάστηκα πιο εύκολα με το γιατρό αφού δεν πονουσα. 13:30 μου έσπασε τα νερά και 17:47 βγήκε η μπουμπου με ένα τέταρτο σπρώξιμο. 39 και 2 με πρόκληση. Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία.  Ο γιατρός μου ήταν υπέρ και τώρα φυσικά και θα κάνω. Τώρα τι να σου πω ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικος απλά να είσαι σίγουρη αν κάνεις ή όχι γιατί αν πεις δε θες και μετά αλλάξεις γνώμη ίσως είναι αργά και δεν προλάβεις

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...