Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Αχ ποσο σας χαιρομαι που γεννατε φυσιολογικα. Απο την μια στεναχωριεμαι που θα γεννησω καισαρικη και δεν θα κανει να κουνηθω 24 ωρες. Λυπαμαι και τον αντρα μου που θα πρεπει να αντικρισει τις φοβιες του καταματα, δηλαδη να αναλαβει τις πρωτες 24 ωρες το μωρο. Χαλάλι ομως η καισαρικη αφου παω με σιγουρια πως ολα καλα θα κυλησουν. 

Λοιπον ο αντρας μου θελει καθε βδομαδα να πηγαίνω γιατι φοβάται και αγχωνεται, ασε που εμειναν 24 μερες μονο!

Το μωρο με το κεφαλι πανω ειναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 said:

Χωρίς με χίλια έχω γεννήσει και με τους 2 τρόπους αλλά προτιμώ χωρίς σηκώθηκα αμέσως και δεν ήμουν και ναρκωμένη για φτ μιλάω πάντα 

Κι εγώ για φυσιολογικό με επισκληρίδιο λέω, όχι καισαρική.. εκτός του ότι σηκώθηκες αμέσως, δεν υπήρχαν πλεονεκτήματα και με την αναλγησία; Ο φυσιολογικός τελείως αντέχεται; Ισχύει ότι πονάει μόνο η πλάτη κατά τον τοκετό και όχι η κοιλιά, κόλπος και το περίνεο; 

Just now, katerina04 said:

Καλημέρα κορίτσι. Εγώ έκανα και δεν το μετάνιωσα. Είχα μια τέλεια γέννα δεν πόνεσα καθόλου άνοιξα πολύ γρήγορα και συνεργάστηκα πιο εύκολα με το γιατρό αφού δεν πονουσα. 13:30 μου έσπασε τα νερά και 17:47 βγήκε η μπουμπου με ένα τέταρτο σπρώξιμο. 39 και 2 με πρόκληση. Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία.  Ο γιατρός μου ήταν υπέρ και τώρα φυσικά και θα κάνω. Τώρα τι να σου πω ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικος απλά να είσαι σίγουρη αν κάνεις ή όχι γιατί αν πεις δε θες και μετά αλλάξεις γνώμη ίσως είναι αργά και δεν προλάβεις

Μου δίνεις θάρρος.. 4 ώρες μόνο γεννούσες; Μπράβο! Η επισκληρίδιος μου είπαν ότι δεν είναι για όλες τις φάσεις του τοκετού, αντέχεται η φάση πχ των εξωθήσεων όπου πρέπει να νιώθεις τα πάντα; Επίσης, χρησιμοποίησαν βεντούζα ή γέννησες χωρίς βοήθεια; Και κάτι τελευταίο, τα ράμματα είναι όντως αναπόφευκτα (απλά με επισκληρίδιο άκουσα ότι σε κόβουν σίγουρα στο περίνεο, ισχύει; ) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Κι εγώ για φυσιολογικό με επισκληρίδιο λέω, όχι καισαρική.. εκτός του ότι σηκώθηκες αμέσως, δεν υπήρχαν πλεονεκτήματα και με την αναλγησία; Ο φυσιολογικός τελείως αντέχεται; Ισχύει ότι πονάει μόνο η πλάτη κατά τον τοκετό και όχι η κοιλιά, κόλπος και το περίνεο; 

Μου δίνεις θάρρος.. 4 ώρες μόνο γεννούσες; Μπράβο! Η επισκληρίδιος μου είπαν ότι δεν είναι για όλες τις φάσεις του τοκετού, αντέχεται η φάση πχ των εξωθήσεων όπου πρέπει να νιώθεις τα πάντα; Επίσης, χρησιμοποίησαν βεντούζα ή γέννησες χωρίς βοήθεια; Και κάτι τελευταίο, τα ράμματα είναι όντως αναπόφευκτα (απλά με επισκληρίδιο άκουσα ότι σε κόβουν σίγουρα στο περίνεο, ισχύει; ) 

Ο πόνος αντέχεται εγώ πονουσα παντού εκείνη την ώρα το περινεο δεν ξέρω που ακριβώς βρίσκεται όσες κοπέλες γεννάνε γρήγορα τους είναι λίγο περιττή θεωρώ εγώ άργησα και στις 2 μου γέννες γτ τα παιδιά αργούσαν αλλά με επισκληρίδειο στην 1η μου εγκυμοσύνη ήταν τόσο μεγάλη η δόση που δεν κατάλαβα σχεδόν τπτ μόνο όταν το τράβηξε έξω ακόμα λυπάμαι εκείνο τον τοκετό που δεν κατάλαβα τίποτα :(

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 said:

Ο πόνος αντέχεται εγώ πονουσα παντού εκείνη την ώρα το περινεο δεν ξέρω που ακριβώς βρίσκεται όσες κοπέλες γεννάνε γρήγορα τους είναι λίγο περιττή θεωρώ εγώ άργησα και στις 2 μου γέννες γτ τα παιδιά αργούσαν αλλά με επισκληρίδειο στην 1η μου εγκυμοσύνη ήταν τόσο μεγάλη η δόση που δεν κατάλαβα σχεδόν τπτ μόνο όταν το τράβηξε έξω ακόμα λυπάμαι εκείνο τον τοκετό που δεν κατάλαβα τίποτα :(

Αχ βρε μπουκίτσα… εγώ πάλι ονειρεύομαι να μην νιώσω τίποτα, τόσο απερίγραπτα μεγάλος είναι ο φόβος μου. Αλλά έχω ακόμα 2 μήνες να αποφασίσω, όσο εξαρτάται από εμένα τουλάχιστον μια τέτοια απόφαση. Και η μαμά μου λέει πάντως να μην κάνω τίποτα, αλλά δεν ξέρω, είμαι δειλή.


Θα ήθελα να ρωτήσω ακόμα κάτι. Τώρα τα Χριστούγεννα θα ήθελα να πάρω ένα δωράκι στο γιατρό μου (είναι ιδιώτης για να μην σκεφτείτε κάτι άλλο ;-) ) Ίσως και στη μαία του. Τί θα ήταν ωραίο δώρο για τα Χριστούγεννα; Πχ κρασί; Γλυκά; Κάτι άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Κι εγώ για φυσιολογικό με επισκληρίδιο λέω, όχι καισαρική.. εκτός του ότι σηκώθηκες αμέσως, δεν υπήρχαν πλεονεκτήματα και με την αναλγησία; Ο φυσιολογικός τελείως αντέχεται; Ισχύει ότι πονάει μόνο η πλάτη κατά τον τοκετό και όχι η κοιλιά, κόλπος και το περίνεο; 

Μου δίνεις θάρρος.. 4 ώρες μόνο γεννούσες; Μπράβο! Η επισκληρίδιος μου είπαν ότι δεν είναι για όλες τις φάσεις του τοκετού, αντέχεται η φάση πχ των εξωθήσεων όπου πρέπει να νιώθεις τα πάντα; Επίσης, χρησιμοποίησαν βεντούζα ή γέννησες χωρίς βοήθεια; Και κάτι τελευταίο, τα ράμματα είναι όντως αναπόφευκτα (απλά με επισκληρίδιο άκουσα ότι σε κόβουν σίγουρα στο περίνεο, ισχύει; ) 

Εμενα μου εκαναν μολις μου εσπασε ο γιατρος τα νερα πριν καν πονεσω. Στις εξωθησεις οπως σου ειπα δεν ειχα θεμα γιατι ειχα κουραγιο να σπρωξω δυνατα και αν θυμαμαι καλα εσπρωξα 5 ή 6 φορες. Βεντουζα δε μου εβαλε. Στο περινεο με εκοψε αλλα λιγο και με εραψε πολυ καλα. Δεν ειναι βεβαια απαραιτητα τα ραμματα. Φαντασου απογευμα γεννησα και το αλλο πρωι που ηρθε να με δει καθομουν σε σταση με τα ποδια μαζεμενα σαν γιογκα ενα πραγμα και γελουσε ανθρωπος. Γενικα ειχα γρηγορη αναρρωση και σηκωθηκα αμεσως. Παιζουν πολλα ρολο ο καθε οργανισμος ο γιατρος, ο αναισθησιολογος, αν σε πιασουν πονοι διαφορα πραγματα. Απλα επειδη ειχα αυτην καλη εμπειρια θελω και ευχομαι να ειναι ετσι και τωρα.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 said:

Εμενα μου εκαναν μολις μου εσπασε ο γιατρος τα νερα πριν καν πονεσω. Στις εξωθησεις οπως σου ειπα δεν ειχα θεμα γιατι ειχα κουραγιο να σπρωξω δυνατα και αν θυμαμαι καλα εσπρωξα 5 ή 6 φορες. Βεντουζα δε μου εβαλε. Στο περινεο με εκοψε αλλα λιγο και με εραψε πολυ καλα. Δεν ειναι βεβαια απαραιτητα τα ραμματα. Φαντασου απογευμα γεννησα και το αλλο πρωι που ηρθε να με δει καθομουν σε σταση με τα ποδια μαζεμενα σαν γιογκα ενα πραγμα και γελουσε ανθρωπος. Γενικα ειχα γρηγορη αναρρωση και σηκωθηκα αμεσως. Παιζουν πολλα ρολο ο καθε οργανισμος ο γιατρος, ο αναισθησιολογος, αν σε πιασουν πονοι διαφορα πραγματα. Απλα επειδη ειχα αυτην καλη εμπειρια θελω και ευχομαι να ειναι ετσι και τωρα.

Μπράβο σου, χαίρομαι όταν ακούω για τόσο ονειρεμένες γέννες και με το καλό να υποδεχτείς το νέο σου μωράκι! Και όλα τα κορίτσια του φόρουμ :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια γέννησα έναν μπεμπη 3.240 γραμμάρια 50 εκατοστά ύψος.... ο έρωτας της ζωής μου κορίτσια και μου μοιάζει πάρα πολύ.:)

Σε σκεφτόμουν κοπέλα μου να σου ζήσει γλυκιά μου γερός και τυχερός σε όλη του την ζωή καλά θρέμματα και καλή ανάρρωση σε σένα έκανες ολική ή επισκληρίδειο; Εσύ πως είσαι πονάς; 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Σε σκεφτόμουν κοπέλα μου να σου ζήσει γλυκιά μου γερός και τυχερός σε όλη του την ζωή καλά θρέμματα και καλή ανάρρωση σε σένα έκανες ολική ή επισκληρίδειο; Εσύ πως είσαι πονάς; 

Επισκλήριδιο έκανα. Όλα ευτυχώς πήγαν καλά. Άντε να πάρετε ολες σειρα. Είναι ησυχος πολύ και θηλάζει συνέχεια.:)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια γέννησα έναν μπεμπη 3.240 γραμμάρια 50 εκατοστά ύψος.... ο έρωτας της ζωής μου κορίτσια και μου μοιάζει πάρα πολύ.:)

Nα σου ζησει κοπελα μου να ειναι γερος και τυχερος. Καλη αναρρωση

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katerina04 είπε:

Nα σου ζησει κοπελα μου να ειναι γερος και τυχερος. Καλη αναρρωση

Ευχαριστώ πολύ

Just now, katerina04 είπε:

Nα σου ζησει κοπελα μου να ειναι γερος και τυχερος. Καλη αναρρωση

Ευχαριστώ πολύ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια γέννησα έναν μπεμπη 3.240 γραμμάρια 50 εκατοστά ύψος.... ο έρωτας της ζωής μου κορίτσια και μου μοιάζει πάρα πολύ.:)

Να σου ζήσει το μωράκι σου. Γέρος και δυνατός να είναι. Καλή ανάρρωση να έχεις. Αντε και να παίρνουμε σειρα σιγα σιγα και οι υπόλοιπες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια γέννησα έναν μπεμπη 3.240 γραμμάρια 50 εκατοστά ύψος.... ο έρωτας της ζωής μου κορίτσια και μου μοιάζει πάρα πολύ.:)

Να σου ζήσει το μπεμπακι σου !! Συγχαρητήρια!! Καλή ανάρρωση να έχεις κ εσυ !:)❤️

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια γέννησα έναν μπεμπη 3.240 γραμμάρια 50 εκατοστά ύψος.... ο έρωτας της ζωής μου κορίτσια και μου μοιάζει πάρα πολύ.:)

Να σου ζήσει ο μπέμπης! Να είναι γερός και καλότυχος στη ζωή του! Καλή ανάρρωση με το καλό να πάτε σπίτι σας!

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Stelloudia, να σας ζήσει ο μπεμπούκος!! Γερός, δυνατός και πάντα καλότυχος να είναι!!! Καλή ανάρρωση σε εσένα και γρήγορα στο σπιτάκι σας!!! Αρχίσαμε να μετράμε ανάποδα...:grin:

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...