Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Anna-Vangelis είπε:

Από πάνες ποιες προμηθευτήκατε; Και ποιες προτείνετε όσες έχετε ήδη μωρά και ξέρετε; 

Pampers μόνο δείχνουν και αν το μωρό έχει κατουρήσει έχουν μπλε γραμμή εναλλακτικά μου αρέσουν και οι libero 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά έστω και καθυστερημένα αλλά δεν προλαβαίνω ούτε να κατουρησω με το μωρό....μας έπιασαν και οι κολικοί και υποφέρει το μωράκι μου και γενικά κουτουλάμε. 

@boukitsa123 η παιδίατρος μου είπε να αποστειρωνω και τη θήκη για τις πιπιλες και να τις φυλάω στο ψυγείο γιατί διατηρείται η αποστείρωση. Εγώ τα μπιμπερό τα φυλάω στο ψυγείο αποστειρωμένα και κρατάω και ένα δυο με νερό μέσα και τα ζεσταίνω στον θερμαντήρα. Έχω αδειάσει ένα ράφι και το χρησιμοποιώ αποκλειστικά για τα πράγματα του μωρού. 

@Anna-Vangelis εγώ παμπερς παίρνω δοκίμασα και babylino αλλά δεν μου αρεσαν ιδιαίτερα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerina04 είπε:

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ pampers και είμαι ευχαριστημένη. Από το νουμερο  4 και μετα μόνο pants γιατί δεν καθόταν αν την αλλάξω. Έχω ακούσει ότι και αυτές από το lidl είναι καλές και οικονομικές αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει. Oι Babilino δε με βολεψαν με τη μικρή μου καθόλου αν και είναι πιο οικονομικές απο τις pampers. Βέβαια φροντίζω και αυτές να τις παίρνω σε προσφορά αλλιώς είναι πανάκριβες. Εμείς τώρα θα έχουμε χαμό γιατί και η μικρή ακόμη φοράει. Φαντάσου τι έχει να γίνει 

Της είχα ερεθίσει το δέρμα ή είχατε διαρροές με τις babylino;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά έστω και καθυστερημένα αλλά δεν προλαβαίνω ούτε να κατουρησω με το μωρό....μας έπιασαν και οι κολικοί και υποφέρει το μωράκι μου και γενικά κουτουλάμε. 

@boukitsa123 η παιδίατρος μου είπε να αποστειρωνω και τη θήκη για τις πιπιλες και να τις φυλάω στο ψυγείο γιατί διατηρείται η αποστείρωση. Εγώ τα μπιμπερό τα φυλάω στο ψυγείο αποστειρωμένα και κρατάω και ένα δυο με νερό μέσα και τα ζεσταίνω στον θερμαντήρα. Έχω αδειάσει ένα ράφι και το χρησιμοποιώ αποκλειστικά για τα πράγματα του μωρού. 

@Anna-Vangelis εγώ παμπερς παίρνω δοκίμασα και babylino αλλά δεν μου αρεσαν ιδιαίτερα. 

Θερμαντήρα εννοείς αυτό που ζεσταίνει το γάλα η συσκευή; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Της είχα ερεθίσει το δέρμα ή είχατε διαρροές με τις babylino;

Διαρροες είχε και εμένα δε μου άρεσε η υφή τους


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Διαρροες είχε και εμένα δε μου άρεσε η υφή τους

Ωχ!!! και τα βρήκα προσφορά και πήρα μεγάλη ποσότητα... Ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον μέχρι να τελειώσουν θα τη βγάλουμε με λίγες απώλειες... Υπολόγισα ότι στην αρχή θα χρειάζομαι περίπου 10 την ημέρα, πάνω κάτω όσα και τα γεύματα...μπορεί και παραπάνω...

Ώρες ώρες με πονάει η μέση σαν περίοδος και χαμηλά στην κοιλιά όταν πάω να σηκωθώ από τον καναπέ...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και αλλού στο μεταξύ και μου είπαν ότι τα Pampers έχουν πλαστική υφή ενώ τα Babylino βαμβακερή οπότε αυτά σκεφτόμουν. Αν όμως έχουν διαρροή, εννοείται ότι θα προτιμήσω τα Pampers. 

Σερβιέτες λοχείας και εσώρουχα μιας χρήσης πήρατε; Αύριο θέλω να ψωνίσω. 

@Ele@n η μέση με σκοτώνει και εμένα αλλά μόνο έπειτα από ορθοστασία (πάνω από 30 λεπτά πεθαίνω).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ωχ!!! και τα βρήκα προσφορά και πήρα μεγάλη ποσότητα... Ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον μέχρι να τελειώσουν θα τη βγάλουμε με λίγες απώλειες... Υπολόγισα ότι στην αρχή θα χρειάζομαι περίπου 10 την ημέρα, πάνω κάτω όσα και τα γεύματα...μπορεί και παραπάνω...

Ώρες ώρες με πονάει η μέση σαν περίοδος και χαμηλά στην κοιλιά όταν πάω να σηκωθώ από τον καναπέ...

Θα το δεις μην αγχώνεσαι το κάθε παιδί είναι διαφορετικό εσένα μπορεί να σε βολεψουν


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:
Just now, katerina04 είπε:

Θα το δεις μην αγχώνεσαι το κάθε παιδί είναι διαφορετικό εσένα μπορεί να σε βολεψουν

Ρώτησα και αλλού στο μεταξύ και μου είπαν ότι τα Pampers έχουν πλαστική υφή ενώ τα Babylino βαμβακερή οπότε αυτά σκεφτόμουν. Αν όμως έχουν διαρροή, εννοείται ότι θα προτιμήσω τα Pampers. 

Σερβιέτες λοχείας και εσώρουχα μιας χρήσης πήρατε; Αύριο θέλω να ψωνίσω. 

@Ele@n η μέση με σκοτώνει και εμένα αλλά μόνο έπειτα από ορθοστασία (πάνω από 30 λεπτά πεθαίνω).

Και έχεις και εσύ την αίσθηση πόνου περιόδου; Τρομακτικό είναι...

Μακάρι να βολέψουν... 

@Anna-Vangelis, εγώ παρασύρθηκα από προσφορά και πήρα πολλά, μα πάρα πολλά... μπορείς να ξεκινήσεις με ένα πακέτο Pampers και αν σε βολέψουν συνεχίζεις... Κι εγώ τα Pampers ήξερα, αλλά διάβασα εδώ για το πλαστικό και την οσμή... αλλά τελικά όπως βλέπεις μάλλον έχει να κάνει με το παιδάκι.

Σερβιέτες κανονικές πήρα περιόδου αλλά τις maxi night. Εσώρουχα μιας χρήσης δεν πήρα. Χρειάζονται;

 

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n said:

 

@Anna-Vangelis, εγώ παρασύρθηκα από προσφορά και πήρα πολλά, μα πάρα πολλά... μπορείς να ξεκινήσεις με ένα πακέτο Pampers και αν σε βολέψουν συνεχίζεις... Κι εγώ τα Pampers ήξερα, αλλά διάβασα εδώ για το πλαστικό και την οσμή... αλλά τελικά όπως βλέπεις μάλλον έχει να κάνει με το παιδάκι.

Σερβιέτες κανονικές πήρα περιόδου αλλά τις maxi night. Εσώρουχα μιας χρήσης δεν πήρα. Χρειάζονται;

 

 

ΑΑΑΑΑ αν έχουν οσμή επιστρέφω στα Babylino, δεν αντέχω τις μυρωδιές :shock:

Σερβιέτες λοχείας λένε ότι χρειάζονται και δεν ξέρω αν είναι απλά οι πιο χοντρές που πήρες. Στη λίστα των καταστημάτων με τα βρεφικά είδη, είδα ότι υπάρχουν και τα εσώρουχα μιας χρήσης που σκέφτηκα να τα πάρω για τις πρώτες μέρες μετά τη γέννα με τη βαριά αιμορραγία για να τα πετάξω αμέσως μετά. Δεν ξέρω αν χρειαστούν, αλλά ας είναι περιττά παρά να τα χρειαστώ και να μην τα έχω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna-Vangelis είπε:

ΑΑΑΑΑ αν έχουν οσμή επιστρέφω στα Babylino, δεν αντέχω τις μυρωδιές :shock:

Σερβιέτες λοχείας λένε ότι χρειάζονται και δεν ξέρω αν είναι απλά οι πιο χοντρές που πήρες. Στη λίστα των καταστημάτων με τα βρεφικά είδη, είδα ότι υπάρχουν και τα εσώρουχα μιας χρήσης που σκέφτηκα να τα πάρω για τις πρώτες μέρες μετά τη γέννα με τη βαριά αιμορραγία για να τα πετάξω αμέσως μετά. Δεν ξέρω αν χρειαστούν, αλλά ας είναι περιττά παρά να τα χρειαστώ και να μην τα έχω.

Κάτσε για τα εσώρουχα θα μας πουν και τα κορίτσια που ξέρουν. Και για τα πάμπερς μην νομίζεις, όλα θα έχουν τη μυρωδιά τους. Το θέμα είναι να κάνουν στο μπεμπάκι. Οι διαρροές αν πάλι μπορούν να αποφευχθούν καλό θα είναι γιατί γίνεται και το μωρό και τα ρουχαλάκια χαααααλια.... Μπορείς επίσης να πάρεις ένα πακέτο από το ένα, ένα πακέτο από το άλλο και βλέπεις ποιο θα σας ταιριάξει και μετά παραγγέλνεις μεγάλη ποσότητα.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

ΑΑΑΑΑ αν έχουν οσμή επιστρέφω στα Babylino, δεν αντέχω τις μυρωδιές :shock:

Σερβιέτες λοχείας λένε ότι χρειάζονται και δεν ξέρω αν είναι απλά οι πιο χοντρές που πήρες. Στη λίστα των καταστημάτων με τα βρεφικά είδη, είδα ότι υπάρχουν και τα εσώρουχα μιας χρήσης που σκέφτηκα να τα πάρω για τις πρώτες μέρες μετά τη γέννα με τη βαριά αιμορραγία για να τα πετάξω αμέσως μετά. Δεν ξέρω αν χρειαστούν, αλλά ας είναι περιττά παρά να τα χρειαστώ και να μην τα έχω.

Εγώ πηρα σερβιέτες λοχείας γιατί τα εσώρουχα μιας χρήσης θα σε δυσκολέψουν στο να τα φοράς αν κάνεις καισαρική τομή! Πηρα της sani lady δυο διαφορετικές συσκευασίες 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 said:

Εγώ πηρα σερβιέτες λοχείας γιατί τα εσώρουχα μιας χρήσης θα σε δυσκολέψουν στο να τα φοράς αν κάνεις καισαρική τομή! Πηρα της sani lady δυο διαφορετικές συσκευασίες 

Προς το παρόν φυσιολογικά σκοπεύω να γεννήσω, αλλά καλού κακού θα πάρω απ' όλα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Και έχεις και εσύ την αίσθηση πόνου περιόδου; Τρομακτικό είναι...

Μακάρι να βολέψουν... 

@Anna-Vangelis, εγώ παρασύρθηκα από προσφορά και πήρα πολλά, μα πάρα πολλά... μπορείς να ξεκινήσεις με ένα πακέτο Pampers και αν σε βολέψουν συνεχίζεις... Κι εγώ τα Pampers ήξερα, αλλά διάβασα εδώ για το πλαστικό και την οσμή... αλλά τελικά όπως βλέπεις μάλλον έχει να κάνει με το παιδάκι.

Σερβιέτες κανονικές πήρα περιόδου αλλά τις maxi night. Εσώρουχα μιας χρήσης δεν πήρα. Χρειάζονται;

 

 

Οχι πονους περιοδου δεν εχω ακομα. Το στομαχι μου ποναει καποιες στιγμες εδω και καμια εβδομαδα. Τον αισθανομαι εκει ψηλα το μπεμπη και φυσικα φουλ καουρες.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Από πάνες ποιες προμηθευτήκατε; Και ποιες προτείνετε όσες έχετε ήδη μωρά και ξέρετε; 

Αγόρασα για αρχή 2 πακέτα της Pampers . Τα baby sensitive care . Τα έχω συνηθίσει και απο την αδερφή μου. Αν και λενε οτι τα babylino ειναι καλα και φυσικά πιο φτηνά εχω προσεχει οτι είναι πιο ανθεκτικά. Και προτιμώ να δώσω κατι παραπάνω για ποιότητα παρα για κατι που είναι καλο αλλα οχι ανθεκτικό. Στο κατω κάτω τόσα λεφτά δινουμε για τα μωρα στις πανες θα κανουμε τσιγκούνιες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...