Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Μικροί κανόνες σωστής συμπεριφοράς όταν επισκέπτεστε μια νέα μαμά με το μωρό της:

Καλέστε στο τηλέφωνο και ενημερώστε για την επίσκεψή σας.

Μαγειρέψτε ένα γεύμα για τη μαμά.

Βγάζετε πάντα τα παπούτσια σας.

Πλένετε πάντα τα χέρια σας όταν έρχεστε απ'έξω.

Μη φιλάτε το μωρό.

Αποφύγετε να δωσετε συμβουλές χωρίς να σας έχει ζητηθεί.

Μην κάνετε σχόλια για την εμφάνιση της μητέρας.

Μην καταχράστε τη φιλοξενία. Φροντίστε να φύγετε νωρίς.

Αφού είστε εκεί, βοηθήστε τη μαμά με τις μικροδουλειές.

Μην περιμένετε άψογη φιλοξενία. Φέρτε καφέ απ'έξω ή φτιάξτε μόνοι σας. Φτιάξτε και για τη μαμά 

Μην ανεβάζετε φωτογραφίες στα social media.

Αποφύγετε τα έντονα αρώματα. Προσπαθήστε να μη μυρίζετε καπνό.

Και τέλος, ποτέ μα ποτέ μην επισκεφθείτε τη μαμά και το νεογνό εάν δεν είστε απόλυτα υγιείς εσείς ή τα άτομα με τα οποία ζείτε!

Αχ εσυ καλά τα λές αλλά ποιός τα ακούει. Ειδικα με το θεμα των συγγενών που θελουν να παίξουν με το νεο μωρό λες και είναι καμία κούκλα. Δεν πρόκειται πάντως όταν παω να γεννήσω να πω σε κανέναν τίποτα μόνο γονείς και αδέλφια. Πήγα τις προάλλες στο νοσοκομείο για επίσκεψη στον γιατρό μου και ήταν κάπου 10-15 άτομα και περίμεναν να γεννήσει μια κοπέλα . Απορώ πως τους επέτρεψαν να ειναι τοσα ατομα στην αναμονή. Αν ήμουν εγω θα τους έδιωχνα όλους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Αγαπουλινι όχι θα την κρατήσω αυτή την εβδομάδα και την επόμενη δεν θα την πάω ούτε για λόγο και έργο επειδή το κέντρο είναι τίγκα στα μικρά παιδιά και φοβάμαι πολύ.

Η νύχτα ήταν μεγάλη ξυπνούσαν όλοι και τους έβαζα πάλι για ύπνο εμένα δεν με έπιαναν τα αντιφλεγμονώδη και έγινε της κολάσεως. Κατάφερα να κοιμηθώ 4 ώρες τα ξημερώματα κάτι είναι κι αυτό. 

Σήμερα περιμένω να έρθουν από το μαιευτήριο να της μετρήσουν τον ίκτερο την 2η τιμή ελπίζω να είναι καλά γτ χθες που βγήκαμε ήταν οριακά. 

Συν τις άλλοις κλαίω συνέχεια και νιώθω ότι δεν επαρκώ για κανένα παιδί πλέον :(

  • Λυπημένη/-ος 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , boukitsa123 είπε:

@Αγαπουλινι όχι θα την κρατήσω αυτή την εβδομάδα και την επόμενη δεν θα την πάω ούτε για λόγο και έργο επειδή το κέντρο είναι τίγκα στα μικρά παιδιά και φοβάμαι πολύ.

Η νύχτα ήταν μεγάλη ξυπνούσαν όλοι και τους έβαζα πάλι για ύπνο εμένα δεν με έπιαναν τα αντιφλεγμονώδη και έγινε της κολάσεως. Κατάφερα να κοιμηθώ 4 ώρες τα ξημερώματα κάτι είναι κι αυτό. 

Σήμερα περιμένω να έρθουν από το μαιευτήριο να της μετρήσουν τον ίκτερο την 2η τιμή ελπίζω να είναι καλά γτ χθες που βγήκαμε ήταν οριακά. 

Συν τις άλλοις κλαίω συνέχεια και νιώθω ότι δεν επαρκώ για κανένα παιδί πλέον :(

@boukitsa123, οι ορμόνες που τόσο καιρό ανέβαιναν, τώρα θα αρχίζουν την κατιούσα. Είσαι όχι απλά επαρκής, θηρίο που καταφέρνει πολλά!!! Πλάκα κάνεις;;; Απλά θέλουν και τα μεγάλα τώρα τον χρόνο προσαρμογής τους. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνουν απόλυτα την αλλαγή, αλλά και από αγωνία και υπερένταση θα ξυπνούσαν το βράδυ! Και είναι και το μικρούλι που θέλει και αυτό το χρόνο του να προσαρμοστεί στη νέα του ζωή!!! Και είστε και εσείς που θέλετε το χρόνο σας για προσαρμογή... Γενικά, δώσε χρόνο στον εαυτό σου και σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας και μόλις στρώσουν όλα θα περνάτε όλοι τέλεια!!! 

Ούτε εγώ κοιμήθηκα καλά σήμερα. Περνάει η κακοκαιρία στο φόρτε της από πάνω μας και μας έχει πεθάνει. Λυσσομανάει ο άνεμος, βρέχει ασταμάτητα και γενικότερα οι ήχοι από έξω με αναστατώνουν και δεν μπορώ να κοιμηθώ. Οπότε είδα μία ταινία!!! 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση να μην πεις τιποτα και οκ 15 ατομα ειναι υπερβολη να ερθουν! Σμενα ο αντρας μου και η φιλη μου θα ειναι για συμπαρασταση (στον αντρα οχι σε μενα).

Εγω κοιμηθηκα πολυ ασχημα. Ανα 3ωρο ξυπνουσα. Οχι απο συσπασεις αλλα η λεκανη πονουσε τρελα. Τι στο καλο στην πρωτη ουτε ενα τετοιο σύμπτωμα δεν ειχα και σε αυτήν ολα τα εζησα! 

Αχ Μπουκιτσα κι εγω αυτο φοβαμαι, πως θα ειναι με 2 παιδια στο σπιτι. Θα ειναι συνεργασιμη η πρωτη? Το μικρο θα κοιμαται? Θα τα καταφερω ή τα νευρα στο ταβανι? Εννοείται θα σκασω και θα κολυμπήσω γιατι εγω ηθελα δευτερο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε και άλλα παιδάκια. με τη θέρμανση τι κάνετε; Διαβάζω ότι το σπίτι πρέπει να έχει σταθερή θερμοκρασία 20 βαθμούς. Δηλαδή αφήνετε και το βράδυ ανοιχτά τα καλοριφέρ;

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλη φαση να μην πεις τιποτα και οκ 15 ατομα ειναι υπερβολη να ερθουν! Σμενα ο αντρας μου και η φιλη μου θα ειναι για συμπαρασταση (στον αντρα οχι σε μενα).

Εγω κοιμηθηκα πολυ ασχημα. Ανα 3ωρο ξυπνουσα. Οχι απο συσπασεις αλλα η λεκανη πονουσε τρελα. Τι στο καλο στην πρωτη ουτε ενα τετοιο σύμπτωμα δεν ειχα και σε αυτήν ολα τα εζησα! 

Αχ Μπουκιτσα κι εγω αυτο φοβαμαι, πως θα ειναι με 2 παιδια στο σπιτι. Θα ειναι συνεργασιμη η πρωτη? Το μικρο θα κοιμαται? Θα τα καταφερω ή τα νευρα στο ταβανι? Εννοείται θα σκασω και θα κολυμπήσω γιατι εγω ηθελα δευτερο

Εμένα ο άντρας μου, η οικογένειά μου και οι θείοι μου θέλω να είναι εκεί. Αλλά μου έχουν πει και φίλες να τις ειδοποιήσω ότι γεννάω, να έρθουν. Οκ, αυτές ήθελαν να το ζήσουν έτσι και όταν γεννούσαν θέλαν κόσμο. Θυμάμαι στη μία ήμαστε τουλάχιστον 20 άτομα στην καφετέρια. Στην άλλη στο επισκεπτήριο γινόταν παρέλαση γιατί ήθελε παρέα. Άντε τώρα να τους πεις ότι καλό είναι εφόσον έχετε και παιδάκια στον παιδικό μέσα στις ιώσεις, καλό είναι να μου ευχηθείτε τηλεφωνικά και να τα πούμε άλλη στιγμή. Ουφ, κάποιοι άνθρωποι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι κάθε οικογένεια έχει τα δικά της όρια.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, τι κάνετε; 

Εδώ και μερικές μέρες έχω πρηστεί στα χέρια και πόδια, θα γεννήσω σε 50 μέρες από τώρα. Σας τύχαινε κι εσάς; Βάζω ψηλά τα πόδια αλλά δεν μπορώ να είμαι σε τέτοια στάση για πολλή ώρα και δυστυχώς έχει πολύ κρύο για να αρχίσω πάλι το περπάτημα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εσείς που έχετε και άλλα παιδάκια. με τη θέρμανση τι κάνετε; Διαβάζω ότι το σπίτι πρέπει να έχει σταθερή θερμοκρασία 20 βαθμούς. Δηλαδή αφήνετε και το βράδυ ανοιχτά τα καλοριφέρ;

Εγώ το επίδομα με βλέπω να το δίνω στην δεη (ήξερε τι έκανε ο Μητσοτάκης) έχω μόνιμα αναμμένα τα σώματα γιατί καλοριφέρ δεν έχουμε και έχω και σχεδόν συνέχεια το θερμοσίφωνο αναμμένο για να πλένω το μωρό και εμένα. Συν πλυντήρια η χαρά της δεη γίναμε. 

@Αγαπουλινι ναι ρε γμτ είναι μια τρέλα τα νεύρα στο θεό και είναι κρίμα να την πληρώνουν τα παιδιά. Αλλά αν σου πω ότι μου λείπουν ήδη οι κλωτσιές της; 

Καλά άμα καταφέρω να κάνω και σεξ μέσα σε όλο αυτό το ''τρελοκομείο'' κάποιος να με μαζέψει :grin::razz: Κορίτσια παρεπιπτόντως κάντε σεξ εσείς τώρα που μπορείτε βοηθάει να ξεκινήσει ο τοκετός. 

  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ το επίδομα με βλέπω να το δίνω στην δεη (ήξερε τι έκανε ο Μητσοτάκης) έχω μόνιμα αναμμένα τα σώματα γιατί καλοριφέρ δεν έχουμε και έχω και σχεδόν συνέχεια το θερμοσίφωνο αναμμένο για να πλένω το μωρό και εμένα. Συν πλυντήρια η χαρά της δεη γίναμε. 

Εμείς έχουμε οι μισοί καλοριφέρ. Αλλά ειδικά αυτές τις μέρες με την κακοκαιρία, ενώ δουλεύουν όλη μέρα, το βράδυ που τα κλείνω, παγώνει το σπίτι. Το βράδυ όμως πρέπει να ανάνω τη σόμπα γιατί ο καυστήρας κάνει θόρυβο, είναι στο ισόγειο και ακριβώς δίπλα είναι η κρεβατοκάμαρα μιας οικογένειας. Μα, ειλικρινά πόσο τουρμπο πρέπει να είσαι για να βγάλεις τέτοιο σχέδιο οικοδομής;;;;Παρήγγειλα ένα θερμόμετρο να ξέρω τι γίνεται. Εσύ στη ΔΕΗ, εμείς στα βενζινάδικα. 

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα, τι κάνετε; 

Εδώ και μερικές μέρες έχω πρηστεί στα χέρια και πόδια, θα γεννήσω σε 50 μέρες από τώρα. Σας τύχαινε κι εσάς; Βάζω ψηλά τα πόδια αλλά δεν μπορώ να είμαι σε τέτοια στάση για πολλή ώρα και δυστυχώς έχει πολύ κρύο για να αρχίσω πάλι το περπάτημα. 

ωωω μήνες τώρα. Γάμπες, αστράγαλοι, κουτουπιέ, μια μάζα όλα μαζί. Υπομονή θα περάσει. Κόψε αλάτι, πίνε νερό και μπορεί να το δεις να βελτιώνεται. Εμένα δεν βελτιώθηκε. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για το πρήξιμο μονο υπομονη θα σου πω να κανεις. Τιποτα δεν βοηθαει. Ολα τα δοκιμασα. Τα παπουτσια ανοιχτα τα φοραω. Σε σχεση με την θερμανση, εμεις τυχεροι είμαστε, γιατι ειμαστε απο τις λιγες πολυκατοικιες που βάζουμε πετρελαιο. Μονιμως 21 βαθμους εχουμε. Σταθερα αφήνω τον θερμοστατη. 

Κοριτσια σεξ εχω να δω απο την μερα που μαθαμε πως ειμαι έγκυος γιατι ο σύζυγός δεν θελει ουτε να το σκεφτεται χαχαχαχα. 

Καλα ε, για τον την οικοδομη πως την εκαναν μονο ασχημα λογια εχω να πω. Διπλα στην κρεβατοκάμαρα μου εχουν το σαλόνι τους οι γείτονες. Οι διπλανοι μου ειναι ζωα! Εχουν 3 παιδια που δεν φταινε εννοειται αυτα σε τιποτα, αλλα τα κρατανε ως τη 1 και παιζουν. Τα μεσημερια σερνουν ολα τα έπιπλα, συν οτι μαλωνουν καθε μερα κι εχω μαθει ολα τα απλυτα τους και τα οικονομικα!!! Τα καλοκαιρια για να μην ξυπνήσουν τα πσιδια καθονται στο μπαλκονι διπλα στην κρεβατοκάμαρα μου και μεχρι τις 5 τα ξημερωματα τα πινουν και γελουν με τις παρεες τους. Εχω κουραστει να τους εξηγω, αλλα στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα λενε!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑ πώς θα κυκλοφορώ έτσι; Ούτε παπούτσια δεν μπορώ να βάλω. Με παντόφλες θα πηγαίνω έξω μου φαίνεται. 

Εγώ έχω τη θέρμανση μονίμως στους 23 τη μέρα και 21,5 τη νύχτα, πιο λίγο δεν μπορώ, είμαι κρυουλιάρα. 

Για επαφές ουδείς λόγος από πέρσυ τον Μάρτη όταν έκανα τη διέγερση για την ωοληψία μέχρι και σήμερα και ούτε καν το σκέφτομαι. :lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αγαπουλινι είπε:

Για το πρήξιμο μονο υπομονη θα σου πω να κανεις. Τιποτα δεν βοηθαει. Ολα τα δοκιμασα. Τα παπουτσια ανοιχτα τα φοραω. Σε σχεση με την θερμανση, εμεις τυχεροι είμαστε, γιατι ειμαστε απο τις λιγες πολυκατοικιες που βάζουμε πετρελαιο. Μονιμως 21 βαθμους εχουμε. Σταθερα αφήνω τον θερμοστατη. 

Κοριτσια σεξ εχω να δω απο την μερα που μαθαμε πως ειμαι έγκυος γιατι ο σύζυγός δεν θελει ουτε να το σκεφτεται χαχαχαχα. 

Καλα ε, για τον την οικοδομη πως την εκαναν μονο ασχημα λογια εχω να πω. Διπλα στην κρεβατοκάμαρα μου εχουν το σαλόνι τους οι γείτονες. Οι διπλανοι μου ειναι ζωα! Εχουν 3 παιδια που δεν φταινε εννοειται αυτα σε τιποτα, αλλα τα κρατανε ως τη 1 και παιζουν. Τα μεσημερια σερνουν ολα τα έπιπλα, συν οτι μαλωνουν καθε μερα κι εχω μαθει ολα τα απλυτα τους και τα οικονομικα!!! Τα καλοκαιρια για να μην ξυπνήσουν τα πσιδια καθονται στο μπαλκονι διπλα στην κρεβατοκάμαρα μου και μεχρι τις 5 τα ξημερωματα τα πινουν και γελουν με τις παρεες τους. Εχω κουραστει να τους εξηγω, αλλα στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα λενε!

 

Just now, Anna-Vangelis είπε:

ΑΑΑΑΑ πώς θα κυκλοφορώ έτσι; Ούτε παπούτσια δεν μπορώ να βάλω. Με παντόφλες θα πηγαίνω έξω μου φαίνεται. 

Εγώ έχω τη θέρμανση μονίμως στους 23 τη μέρα και 21,5 τη νύχτα, πιο λίγο δεν μπορώ, είμαι κρυουλιάρα. 

Για επαφές ουδείς λόγος από πέρσυ τον Μάρτη όταν έκανα τη διέγερση για την ωοληψία μέχρι και σήμερα και ούτε καν το σκέφτομαι. :lol:

Α, για πείτε εσείς που το έχετε δοκιμάσει; Συμφέρει καλύτερα να είναι ο θερμοστάτης μόνιμα ανοιχτός στους 20 και να τον βάζω π.χ. στους 16 όταν φεύγω από το σπίτι ή τον κλείνετε το βράδυ και όταν φεύγετε; Μην τελειώσω το πετρέλαιο της πολυκατοικίας και με κυνηγούν.:P

Άσε με με τα σπίτια που νοικιάζουν και μάλιστα πανάκριβα. Το τι κακοτεχνίες έχουμε διαπιστώσει δεν λέγεται. Τώρα τα έχω πάρει μαζί του και θα αρχίζω να φωνάζω μαστόρους να φτιάχνω και θα κόβω από το ενοίκιο.... Άλλος ένας λόγος που ψάχνουμε να φύγουμε.

Επαφές; Τι είναι αυτό; Τρώγεται;;; Έχουμε ξεχάσει τι είναι από τη διέγερση και εμείς. Εμείς το σκεφτόμαστε η αλήθεια να λέγεται αλλά στην αρχή μας το απαγόρεψαν και μετά την αιμορραγία που είχα το απαγορέψαμε εμείς....και θα πάρει φαντάζομαι και κάποιο διάστημα μετά τη γέννα...:(

  • Χαχα 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@boukitsa123 τα πηγαινεις μια χαρα με ολα τα παιδια! Ειμαι σιγουρη! Χρειαζεστε μόνο λίγο χρόνο προσαρμογης μικροι-μεγαλοι!

Γυρισα απο γιατρο (38+2) κ δεν εχω ουτε συσπασεις, ουτε διαστολη κ ο τραχηλος θεοκλειστος. Μου ειπε οτι μπορει να παει κ 3-4 μερες παραπανω απο την πητ μου. Διαφορετικα προκληση! Νιωθω οτι δε θα γεννησω ποτε.. χτες ξεκινησα μπαλα κ ηρθαμε σε επαφη μετα απο καιρο. Θελει κοπο για να δω αποτελεσμα μαλλον... Ευτυχως δεν εχω ιδιαιτερες ενοχλησεις ή τουλαχιστον οχι καθε μερα! Κουραγιο κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

@boukitsa123 τα πηγαινεις μια χαρα με ολα τα παιδια! Ειμαι σιγουρη! Χρειαζεστε μόνο λίγο χρόνο προσαρμογης μικροι-μεγαλοι!

Γυρισα απο γιατρο (38+2) κ δεν εχω ουτε συσπασεις, ουτε διαστολη κ ο τραχηλος θεοκλειστος. Μου ειπε οτι μπορει να παει κ 3-4 μερες παραπανω απο την πητ μου. Διαφορετικα προκληση! Νιωθω οτι δε θα γεννησω ποτε.. χτες ξεκινησα μπαλα κ ηρθαμε σε επαφη μετα απο καιρο. Θελει κοπο για να δω αποτελεσμα μαλλον... Ευτυχως δεν εχω ιδιαιτερες ενοχλησεις ή τουλαχιστον οχι καθε μερα! Κουραγιο κοριτσια!!!

Να η τυχερή της χρονιάς!!!!;)


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

@boukitsa123 τα πηγαινεις μια χαρα με ολα τα παιδια! Ειμαι σιγουρη! Χρειαζεστε μόνο λίγο χρόνο προσαρμογης μικροι-μεγαλοι!

Γυρισα απο γιατρο (38+2) κ δεν εχω ουτε συσπασεις, ουτε διαστολη κ ο τραχηλος θεοκλειστος. Μου ειπε οτι μπορει να παει κ 3-4 μερες παραπανω απο την πητ μου. Διαφορετικα προκληση! Νιωθω οτι δε θα γεννησω ποτε.. χτες ξεκινησα μπαλα κ ηρθαμε σε επαφη μετα απο καιρο. Θελει κοπο για να δω αποτελεσμα μαλλον... Ευτυχως δεν εχω ιδιαιτερες ενοχλησεις ή τουλαχιστον οχι καθε μερα! Κουραγιο κοριτσια!!!

Χαχα καλό πέρασες δηλαδή!!! Και εγώ θέλω αλλά ο σύζυγος με τίποτα. Μετά όλο ονειρα βλέπω. Εγώ μόλις γύρισα από το γιατρό. 36+6 και τίποτα άλλο δεν βγαίνει ακόμα ο μπέμπης. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...