Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, TheMiracle είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννήσαμε!!!!!!!!!! 3/1 ηρθε στον κόσμο η κορούλα μας κ ειμαστε τρελαμένοι μαζί της! :)Προχθες βγηκαμε από την κλινική κ προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στο σπίτι! 

Γέννησε καμιά αλλη;;;

Τωρα ειδα κάποια μηνύματα και καταλαβα οτι γεννησε η @boukitsa123

@boukitsa123 να σας ζήσει να την χαιρεστε!!!!!!!! 

 

Να σας ζήσει!!!! Καλότυχη να είναι!!!!

3 ώρες πρίν, charma91 είπε:

@boukitsa123 πολλά βρεφάκια βγαζουν κ περναει μετά! Ετσι θα περασει κ στην μπουμπου σου! Κάνεις ο τι καλυτερο μπορεις. Να προσεχεις τον εαυτο σου για να μπορεσεις να προσεχεις κ τα ζουζουνια σου! Ολα καλα θα πανε!

@Ele@n  εννοεις να κατεβει με το κεφαλι κατω λεγοντας παρει θεση; ή να μπει στη λεκανη; 

Εμένα δεν εχει μπει ακομα για να καταλαβω την αισθηση αυτη κι οταν γυρισε με κεφαλι κατω ηταν ακομα στον 6ο κ δεν πηρα καν χαμπαρι...

Αυριο θα δω εναν παιδιατρο κ θα τον ρωτησω καποιες αποριες μου. τι θεωρειτε απαραιτητο να ξερετε ωστε να επιλεξετε τον καταλληλο-η;

Υπάρχει περίπτωση να μπαίνει στη λεκάνη από τώρα; 

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Να σας ζήσει!!!! Καλότυχη να είναι!!!!

Υπάρχει περίπτωση να μπαίνει στη λεκάνη από τώρα; 

Δε νομίζω πως παίζει ρόλο η εβδομάδα εμένα είχε εμπεδωθεί στην λεκάνη από τον 7ο!! Για αυτό ήμουν ξάπλα γιατί ήταν επικίνδυνο για πρόωρο τοκετό..

τωρα βέβαια δε λέει να βγει η κυρία !! :D

παντως κορίτσια εγώ ούτε κατάλαβα ποτε εμπεδώθηκε δλδ δεν ένιωσα κάτι διαφορετικό! Τώρα ναι οκ νιώθω κάποιες πιέσεις χαμηλά που το μωρό μεγάλωσε αλλά κατά τα αλλά άμα δεν μου το έλεγε ο γιατρός δε θα το καταλάβαινα !!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Δε νομίζω πως παίζει ρόλο η εβδομάδα εμένα είχε εμπεδωθεί στην λεκάνη από τον 7ο!! Για αυτό ήμουν ξάπλα γιατί ήταν επικίνδυνο για πρόωρο τοκετό..

τωρα βέβαια δε λέει να βγει η κυρία !! :D

παντως κορίτσια εγώ ούτε κατάλαβα ποτε εμπεδώθηκε δλδ δεν ένιωσα κάτι διαφορετικό! Τώρα ναι οκ νιώθω κάποιες πιέσεις χαμηλά που το μωρό μεγάλωσε αλλά κατά τα αλλά άμα δεν μου το έλεγε ο γιατρός δε θα το καταλάβαινα !!

Η αλήθεια είναι ότι από το απόγευμα δεν νιώθω και πολύ ευχάριστα.. θα σας πω αύριο τα νεότερα... βρε λες; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Να σας ζήσει!!!! Καλότυχη να είναι!!!!

Υπάρχει περίπτωση να μπαίνει στη λεκάνη από τώρα; 

Ναι οσο πλησιαζεις στην πητ σου ειναι φυσιολογικο αλλα οχι κ απαραιτητο οτι θα γινει. Εγω για αυτο το παλευω με μπαλα αφου για περπατημα δεν ευνοει ο καιρος... 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, TheMiracle είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννήσαμε!!!!!!!!!! 3/1 ηρθε στον κόσμο η κορούλα μας κ ειμαστε τρελαμένοι μαζί της! :)Προχθες βγηκαμε από την κλινική κ προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στο σπίτι! 

Γέννησε καμιά αλλη;;;

Τωρα ειδα κάποια μηνύματα και καταλαβα οτι γεννησε η @boukitsa123

@boukitsa123 να σας ζήσει να την χαιρεστε!!!!!!!! 

 

Να σας ζήσει!!να είναι γερη και ευτυχισμένη!!! 

Κορίτσια εγώ πήγα σήμερα στο γιατρο και έκανα καρδιοτοκογραφημα.. Ούτε συσπασεις ούτε τίποτα.. Μου είπε πάλι Παρασκευή και μετά Κυριακή.. Αν παραμείνει ίδια η κατάσταση μπαίνω Δευτέρα με τεχνητους

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 3 παιδιά 1η φορά μου συνέβη να έχω θέμα με τον ίκτερο έπρεπε φαίνεται να το περάσω κι αυτό. 

Κοίτα ο παιδίατρος καλό είναι να μην σε αγχώνει πολύ βασικό και να ξέρει από τις καινούργιες οδηγίες πχ όχι μέλι πριν τον χρόνο κοκ και να ξέρει πότε να εισάγεις ποια τροφή να ξέρει από λοιμώξεις αλλά κυρίως να ταιριάζουν τα χνώτα σας που λένε. 

 

Κορίτσια κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε η αϋπνία θα βαρέσει κόκκινο καλά όσες θα γυρίσετε στην δουλειά σας είστε ηρωίδες μόνο αυτό σας λέω. 

@boukitsa123 υπομονή όλα καλά θα είναι.. Θα το ξεπεράσει γρήγορα η μπεμπα σου.. Σκέψου είχα το ίδιο θέμα μωρό λόγω διαφοράς αίματος με τη μαμά μου και ήμουν και 7μηνιτικη..ειναι θέμα ημερών.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 said:

Μαμάδες Ιανουαρίου 2020-Γέννησαμε !!!

1, @Stelloudia

2, @FRAULA

3, @TheMiracle

4, @boukitsa123

 

 

Βαλτε κ εμας στο πινακακι!06-01 ηρθε ο μπεμπακος μας!μου εσπασαν τα νερα ενω πιναμε καφε με τον συζυγο κ φυγαμε τρεχοντας με τους υπολοιπους πελατες να φωναζουν με το καλο,με το καλο!!ακομα δεν το πιστευω,ποτε εμεινα εγκυος,ποτε περασαν 9 μηνες και ποτε ηρθε η ωρα να παμε σπιτι μας με τον μπεμπακο μας...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Βαλτε κ εμας στο πινακακι!06-01 ηρθε ο μπεμπακος μας!μου εσπασαν τα νερα ενω πιναμε καφε με τον συζυγο κ φυγαμε τρεχοντας με τους υπολοιπους πελατες να φωναζουν με το καλο,με το καλο!!ακομα δεν το πιστευω,ποτε εμεινα εγκυος,ποτε περασαν 9 μηνες και ποτε ηρθε η ωρα να παμε σπιτι μας με τον μπεμπακο μας...

Συγχαρητήρια!!!! Να σας ζήσει το μωράκι σας κ να είναι ευλογημένο!! Καλή κ γρηγορη αναρρωση να έχεις!!

αν έχεις χρόνο πες μας αν γέννησες εύκολα εφόσον σπάσανε μόνα τους τα νερά σου κ την εμπειρία σου!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμάδες Ιανουαρίου 2020-Γέννησαμε !!!

 

1, @Stelloudia

 

2, @FRAULA

 

3, @TheMiracle

 

4, @boukitsa123

 

5, @Mommy2be

 

 

Just now, Mommy2be είπε:

Βαλτε κ εμας στο πινακακι!06-01 ηρθε ο μπεμπακος μας!μου εσπασαν τα νερα ενω πιναμε καφε με τον συζυγο κ φυγαμε τρεχοντας με τους υπολοιπους πελατες να φωναζουν με το καλο,με το καλο!!ακομα δεν το πιστευω,ποτε εμεινα εγκυος,ποτε περασαν 9 μηνες και ποτε ηρθε η ωρα να παμε σπιτι μας με τον μπεμπακο μας...

Να σου ζήσει κορίτσι :) Είδες πως πέρασε ο καιρός; Σαν νερό. 

@TheMiracleνα σου ζήσει η κούκλα κορίτσι καλά θρέμματα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii said:

Συγχαρητήρια!!!! Να σας ζήσει το μωράκι σας κ να είναι ευλογημένο!! Καλή κ γρηγορη αναρρωση να έχεις!!

αν έχεις χρόνο πες μας αν γέννησες εύκολα εφόσον σπάσανε μόνα τους τα νερά σου κ την εμπειρία σου!!

Γεννησα μεσα σε 12 ωρες και κατα το γιατρο ηταν δυσκολος τοκετος,γιατι ο μπεμπης βγηκε με το χερι μπροστα....για εμενα δυσκολη ηταν η τελευταια ωρα των εξωθησεων,μεχρι τοτε και δεδομενου οτι εκανα επισκληριδιο δεν ζοριστηκα καθολου....με το καλο και στις υπολοιπες κοριτσια,ολα θα πανε καλα!!δεν το πιστευα,αλλα το ενστικτο πραγματικα σε οδηγει.θες τοσο πολυ να βοηθησεις το παιδι σου που ξεχνας κ πονους κ ολα κ ακολουθεις τις οδηγιες...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mommy2be είπε:

Βαλτε κ εμας στο πινακακι!06-01 ηρθε ο μπεμπακος μας!μου εσπασαν τα νερα ενω πιναμε καφε με τον συζυγο κ φυγαμε τρεχοντας με τους υπολοιπους πελατες να φωναζουν με το καλο,με το καλο!!ακομα δεν το πιστευω,ποτε εμεινα εγκυος,ποτε περασαν 9 μηνες και ποτε ηρθε η ωρα να παμε σπιτι μας με τον μπεμπακο μας...

Πω πω εξω ε? Επαθε σοκ ο αντρουλης σου οταν εσπασαν τα νερα? Να σας ζησει αγαπη. Γερο και τυχερο. Ειδες ποσο γρηγορα περασε ο καιρος? Απολαυσε τις πρωτες μερες με το μωρακι σου ειναι δυσκολες αλλα δεν συγκρινονται. Καλη αναρρωση και καλη υπομονη. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Βαλτε κ εμας στο πινακακι!06-01 ηρθε ο μπεμπακος μας!μου εσπασαν τα νερα ενω πιναμε καφε με τον συζυγο κ φυγαμε τρεχοντας με τους υπολοιπους πελατες να φωναζουν με το καλο,με το καλο!!ακομα δεν το πιστευω,ποτε εμεινα εγκυος,ποτε περασαν 9 μηνες και ποτε ηρθε η ωρα να παμε σπιτι μας με τον μπεμπακο μας...

Να σας ζησει ο μπεμπακος!!!! Γερός και δυνατός να είναι!!! Και εσείς να τον καμαρωνετε!!!! 

Πείτε μας αν θέλετε και την εμπειρία σας απο τον τοκετο τα κορίτσια που γεννησατε!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Γεννησα μεσα σε 12 ωρες και κατα το γιατρο ηταν δυσκολος τοκετος,γιατι ο μπεμπης βγηκε με το χερι μπροστα....για εμενα δυσκολη ηταν η τελευταια ωρα των εξωθησεων,μεχρι τοτε και δεδομενου οτι εκανα επισκληριδιο δεν ζοριστηκα καθολου....με το καλο και στις υπολοιπες κοριτσια,ολα θα πανε καλα!!δεν το πιστευα,αλλα το ενστικτο πραγματικα σε οδηγει.θες τοσο πολυ να βοηθησεις το παιδι σου που ξεχνας κ πονους κ ολα κ ακολουθεις τις οδηγιες...

11 ώρες εγώ χωρίς να με πιάνει η επισκληρίδειος τα είδα όλα από τον πόνο όταν ηρέμησα στο τέλος και έκανα σωστά τις αναπνοές βγήκε σε ούτε 5 λεπτά η μπέμπα μου. Αν με ρωτάς αύριο κιόλας το ξαναζούσα. Το προσωπικό ήταν άψογο και ο γιατρός μου φοβερός. Στο μητέρα γέννησα εσύ; 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 said:

Πω πω εξω ε? Επαθε σοκ ο αντρουλης σου οταν εσπασαν τα νερα? Να σας ζησει αγαπη. Γερο και τυχερο. Ειδες ποσο γρηγορα περασε ο καιρος? Απολαυσε τις πρωτες μερες με το μωρακι σου ειναι δυσκολες αλλα δεν συγκρινονται. Καλη αναρρωση και καλη υπομονη. 

Οχι απλα δεν επαθε σοκ,αλλα αντιθετα με πειραζε του τυπου δεν εισαι για πουθενα,ουτε εναν καφε δεν μπορουμε να πιουμε σαν ανθρωποι κοκ...γελασα τοσο πολυ,πηγα στο μαιευτηριο μεσα στη χαρα αν κ μουσκεμα....

Just now, boukitsa123 said:

11 ώρες εγώ χωρίς να με πιάνει η επισκληρίδειος τα είδα όλα από τον πόνο όταν ηρέμησα στο τέλος και έκανα σωστά τις αναπνοές βγήκε σε ούτε 5 λεπτά η μπέμπα μου. Αν με ρωτάς αύριο κιόλας το ξαναζούσα. Το προσωπικό ήταν άψογο και ο γιατρός μου φοβερός. Στο μητέρα γέννησα εσύ; 

Σε 5 λεπτα;;εγω εσπρωχνα 1 ωρα και!!!μπραβο σου!στο γαια γεννησα. εμεινα ευχαριστημενη κ απο το γιατρο κ απο τις μαιες...αν κ δεν ειχα δικη μου,οι μαιες της βαρδιας με βοηθησαν τρομερα στον τοκετο.επαθα σοκ με το οτι οι μαιες επι της ουσιας κανουν ολη τη δουλεια,ο γιατρος ανελαβε τα τελευταια 15 λεπτα.

Κ χωρις να θελω να τρομαξω καποιο απο τα κοριτσια,εγω δεν θα το ξανακανα αυριο κιολας!!!ισως σε πολλα πολλα χρονια απο τωρα,να εχουν σβησει οι μνημες:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Οχι απλα δεν επαθε σοκ,αλλα αντιθετα με πειραζε του τυπου δεν εισαι για πουθενα,ουτε εναν καφε δεν μπορουμε να πιουμε σαν ανθρωποι κοκ...γελασα τοσο πολυ,πηγα στο μαιευτηριο μεσα στη χαρα αν κ μουσκεμα....

Σε 5 λεπτα;;εγω εσπρωχνα 1 ωρα και!!!μπραβο σου!στο γαια γεννησα. εμεινα ευχαριστημενη κ απο το γιατρο κ απο τις μαιες...αν κ δεν ειχα δικη μου,οι μαιες της βαρδιας με βοηθησαν τρομερα στον τοκετο.επαθα σοκ με το οτι οι μαιες επι της ουσιας κανουν ολη τη δουλεια,ο γιατρος ανελαβε τα τελευταια 15 λεπτα.

Κ χωρις να θελω να τρομαξω καποιο απο τα κοριτσια,εγω δεν θα το ξανακανα αυριο κιολας!!!ισως σε πολλα πολλα χρονια απο τωρα,να εχουν σβησει οι μνημες:rolleyes:

Οι μαίες σε βοηθούν με τις αναπνοές;;; ή πρέπει να έχεις κάνει μαθήματα ανώδυνου;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...