Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Anna-Vangelis είπε:
11 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Αν αναφέρεσαι στο θήλαστρο για τη μάρκα ειναι της Medela 

Εχω δει στη σελίδα αυτή αλλα γενικά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά στιτιμές των άλλων διαδικτυακών σελίδων . Βέβαια ειδα μια προσφορά 156 τεμαχίων 25 ευρώ περίπου. Ειλικρινά επειδή δεν ξέρω απο τιμές στις πάνες είναι καλή τιμή ή είναι ακριβά

Έχει 50% ο Βασιλόπουλος τώρα στις οικονομικές συσκευασίες Babylino, πήρα 2 πακέτα νούμερο 1 και 2 πακέτα νούμερο 2. Βέβαια δεν έχω ιδέα τι χρειάζεται και πόσο, αλλά αυτά για αρχή και βλέπουμε. 

Στις κλινικές τί διαφημιστικά δώρα δίνουν; Αν είναι να μην πάρω ακόμα αφρόλουτρο 8)

Επίσης, κάνατε αίτηση για το επίδομα των 2000; Ή αφού γεννήσουμε πρέπει να το κάνουμε; Ακούω διάφορα ακόμα και στις ειδήσεις και μπερδεύτηκα. Κάπου έλεγε εντός Γενάρη να γίνει η αίτηση, αλλά αν γεννάω Φεβρουάριο πώς να το κάνω; Προκαταβολικά; Αν έχει κάνει ήδη κάποια από εσας, πείτε και σε εμάς να ξέρουμε. 

Δεν έχει ψηφιστεί ακόμα, μόλις γεννήσεις, αναδρομικά θα συμπληρώσεις την αίτηση που θα βγάλουν...

Ούτε εγώ ξέρω...ακόμα μαθαίνω... @Giota1983, μία φορά στις δέκα μέρες, όταν έχεις χρόνο γκούγκλαρε για προσφορές στις πάνες... ούτως ή άλλως δεν χαλάνε.... εγώ βλέπω στην τιμή που έχουν πόσο κοστίζει η μία... αν είναι ηλεκτρονικά προσθέτω και μεταφορικά... συνήθως καλές προσφορές που έχω πετύχει είναι με 0, 10 η πάνα... οπότε κάπως έτσι υπολόγισε... Αυτές ας πούμε που βρήκες χωρίς μεταφορικά κάνουν περίπου 0, 20 η πάνα... 

@boukitsa123, η αντίδραση του οργανισμού είναι απόλυτα φυσιολογική. Σε λίγο καιρό θα το έχεις ξεχάσει... Πραγματικά όμως, σου βγάζω το καπέλο! Μπράβο κορίτσι, τα καταφέρνεις μια χαρά και να υποθέσω και χωρίς βοήθεια!!!

@katerina04, να σου πω την αλήθεια δεν έχω ακόμα κατασταλλάξει τι θα κάνω με τον θηλασμό. Μέχρι τώρα έλεγα όχι, τώρα λέω άσε και μόνο το πρωτόγαλα. Δεν με ενθουσιάζει η ιδέα, αλλά το αφήνω για το τέλος μην το μετανιώσω. Και μάλλον επειδή δεν το έχω πάρει ζεστά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το πώς γίνονται αντλήσεις κλπ... Τώρα ας πούμε, μπορεί να ακουστεί περίεργο, μου φαίνονται πολλά τα χρήματα για το θήλαστρο... Αν μου βγει αλλιώς όμως στην πορεία, θα τα δώσω και θα τα ευχαριστηθώ... Ό,τι βρέξει, ας κατεβάσει...

 

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ερώτηση άσχετης: Στον μεικτό θηλασμό πρέπει να πάρω και θήλαστρο για να βγάζω την παραπάνω ποσότητα από το στήθος ή γίνεται και με το χέρι;

καλησπερα...εγω θα μιλησω εμπειρικα...επειδη στην κλινικη ειχα ηδη τεραστια ποσοτητα απο γαλα μου το βγαζανε απ το θηλαστρο...για να μην πετρωσει....βεβαια τα θηλαστρα του νοσοκομειου ειναι αλλα...εγω δανειστηκα ενα της medela απο γνωστη μου...ηλεκτρονικο οχι χειρος...δεν ηταν οτι καλυτερο γιατι τσουζει λιγο ασχετα αν εμενα η θηλη μου εβγαζε ματι...χαχαχ

οσον αφορα με το χερι ειναι λιγο δυσκολο γιατι θελει πολλη ωρα και η ποσοτητα ειναι μικρη και θα κουραζεσαι...

1 hour ago, Giota1983 είπε:

Να ρωτήσω και κατι. Τι νάρκωση επιλέξατε οσες γεννήσατε με καισαρική. Θελω επισκληρίδιο και δεν βλεπω και κάποιο αρνητικό απο τον γιατρό μου. Βέβαια το θεμα είναι και τι θα πει ο αναισθησιολόγος αλλα θελω να δω το μωράκι μου μόλις γεννηθεί. Από την εμπειρία της αδερφής μου εμαθα πως και οι δύο ειναι καλές απλα στην ολική εισαι πιο χάλια στην ανάρρωση μιας και με το που πας τουαλέτα φεύγει η νάρκωση με τα ούρα και αισθάνεσαι το πάτημα της κοιλιάς που σου κάνουν μετά . Ενώ στην επισκληρίδιο εχεις το σωληνάκι στην πλάτη και σου βάζουν επιπλέον φαρμακο οι νοσοκόμες αν χρειαστεί. Δεν θα θηλάσω επειδη παίρνω φάρμακα οποτε δεν με ανησυχεί το θεμα θηλασμού. 

γιωτα μου εγω επαθα το εξης...καταρχην μπηκα με προκληση....διαστολη 2,5 το πολυ....εκανα καισαρικη αφου οι ωρες κυλουσαν και δεν υπηρχε εξελιξη.....ξεκινησα με επισκληριδιο...μου χορηγησανε 3 φορες φαρμακο αλλα με επιανε μονο απο τη μια πλευρα και απ την αλλη τα καταλαβαινα ολα....αναγκαστικα λοιπον μου πηρανε το μωρο με μεθη...ξυπνησα την ωρα που τελειωναν με τα ραμματα...η αναρρωση μου ηταν ασταπιαια...εννοειται δεν ειδα αμεσως το μωρο αλλα δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου με τη μεθη...

αν ξαναμεινω εγκυος και λογικα θα παω για καισαρικη λογω της 1ης θα επιλεξω κατευθειαν τη μεθη γιατι δεν μπορω να ξανατραβηξω αυτο το καναλι.....ειναι βεβαια η δικη μου περιπτωση αυτη και μου το δικαιολογησαν στο οτι ημουν πολυ γυμνασμενη ..(μπαρουφες....δεν το διαβασα πουθενα αυτοκαι υτε το εχω ξανακουσει)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

καλησπερα...εγω θα μιλησω εμπειρικα...επειδη στην κλινικη ειχα ηδη τεραστια ποσοτητα απο γαλα μου το βγαζανε απ το θηλαστρο...για να μην πετρωσει....βεβαια τα θηλαστρα του νοσοκομειου ειναι αλλα...εγω δανειστηκα ενα της medela απο γνωστη μου...ηλεκτρονικο οχι χειρος...δεν ηταν οτι καλυτερο γιατι τσουζει λιγο ασχετα αν εμενα η θηλη μου εβγαζε ματι...χαχαχ

οσον αφορα με το χερι ειναι λιγο δυσκολο γιατι θελει πολλη ωρα και η ποσοτητα ειναι μικρη και θα κουραζεσαι...

γιωτα μου εγω επαθα το εξης...καταρχην μπηκα με προκληση....διαστολη 2,5 το πολυ....εκανα καισαρικη αφου οι ωρες κυλουσαν και δεν υπηρχε εξελιξη.....ξεκινησα με επισκληριδιο...μου χορηγησανε 3 φορες φαρμακο αλλα με επιανε μονο απο τη μια πλευρα και απ την αλλη τα καταλαβαινα ολα....αναγκαστικα λοιπον μου πηρανε το μωρο με μεθη...ξυπνησα την ωρα που τελειωναν με τα ραμματα...η αναρρωση μου ηταν ασταπιαια...εννοειται δεν ειδα αμεσως το μωρο αλλα δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου με τη μεθη...

αν ξαναμεινω εγκυος και λογικα θα παω για καισαρικη λογω της 1ης θα επιλεξω κατευθειαν τη μεθη γιατι δεν μπορω να ξανατραβηξω αυτο το καναλι.....ειναι βεβαια η δικη μου περιπτωση αυτη και μου το δικαιολογησαν στο οτι ημουν πολυ γυμνασμενη ..(μπαρουφες....δεν το διαβασα πουθενα αυτοκαι υτε το εχω ξανακουσει)

Ποια η διαφορά της μέθης με την επισκληριδιο? Η μέθη είναι η ολική που λένε?  Αν γίνεται και με πιάσει θέλω επισκληρίδιο αλλιώς ολική αναγκαστικά. Καλύτερα που έκανες καισαρική γιατι οσο περνα η ωρα και ειναι πιο δύσκολα για το μωρό. 

@Anna-Vangelis ευχαριστώ για την πληροφορία αλλα προτιμώ τα Pampers. Τα babylino μπορει να είναι πιο οικονομικά αλλα τα Pampers ειναι πιο καλά . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Ποια η διαφορά της μέθης με την επισκληριδιο? Η μέθη είναι η ολική που λένε?  Αν γίνεται και με πιάσει θέλω επισκληρίδιο αλλιώς ολική αναγκαστικά. Καλύτερα που έκανες καισαρική γιατι οσο περνα η ωρα και ειναι πιο δύσκολα για το μωρό. 

@Anna-Vangelis ευχαριστώ για την πληροφορία αλλα προτιμώ τα Pampers. Τα babylino μπορει να είναι πιο οικονομικά αλλα τα Pampers ειναι πιο καλά . 

με την επισκληριδιο δεν νοιωθεις απ τη μεση και κατω, με τη μεθη κοιμασαι...

ναι τελικα καλυτερα...δεν μπορουσα να σκεφτομαι οτι ειχα θα ειχα ραμματα απο κατω...τουλαχιστον στην κοιλια τα βλεπεις τα φροντιζεις...δεν ποναει δεν τσουζει..

οι πονοι με επιασαν 9 το πρωι,η διαστολη μου δεν ειχε εξελιξη και με δικη μου πρωτοβουλια και αφου δεν με επιανε η επισκληριδιος μπηκα καισαρικη και ησυχασα!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Κοριτσια καλησπέρα και από εμένα.. Σήμερα πήγα πάλι για καρδιοτοκογραφημα.. Μια από τα ίδια χωρίς πονακια και συσπάσεις..Αφηνουμε και Σκ μηπως έχουμε κάποια εξέλιξη και Δευτέρα εξετάσεις για να μπω την Τρίτη το πρωί για καισαρική αν μείνουν ως έχουν τα πράγματα .. Αν έρθουν πονοι το προσπαθούμε φυσιολογικά αν όχι και έστω έχει κατέβει πρώτα με τεχνητους.. 

Tην περασες την πητ ή κανω λαθος?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/1/2020 at 9:48 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

@Agapakiii με το καλό κορίτσι

Αχ να μπορούσα να κοιμηθώ για ώρες ολόκληρες (σήμερα μαγείρεψα και έβαλα και πλυντήρια+μωρό+παιδιά) @Farmakotriftena κορίτσι σε νιώθω απόλυτα κοντεύω σε 1 μέρα μόνο να καταρρεύσω. Σε 1 μήνα θα είναι καλύτερα ή με την ελπίδα θα μείνω; 

Ωωωωωω να σου ζήσει!!! Γερό και τυχερό το μωράκι σου!!! 

Χμ... εμένα η μικρή μου έστρωσε στους 3μηνες ακριβώς.  Πριν στρώσει άσε... τα είχα δει όλα. Πιστεύω ήταν χειρότερη από τα άλλα 2. Και ο γιος μου μας έβγαλε το λάδι τους πρώτους μήνες αλλά εκείνος τουλάχιστον , ξέραμε, πονούσε ο καψερος. Είχε κολικούς. Η μπέμπα όμως δεν πονούσε απλά δεν ήθελε να κοιμηθεί αχαχα. Τώρα έχει γίνει το αντίθετο... κοιμάται κάτι 8ωρα 10ωρα σερι και την ξυπνάω εγώ για να θηλασει γιατί φοβάμαι για τον θηλασμό.(για την παραγωγή). 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ωωωωωω να σου ζήσει!!! Γερό και τυχερό το μωράκι σου!!! 

Χμ... εμένα η μικρή μου έστρωσε στους 3μηνες ακριβώς.  Πριν στρώσει άσε... τα είχα δει όλα. Πιστεύω ήταν χειρότερη από τα άλλα 2. Και ο γιος μου μας έβγαλε το λάδι τους πρώτους μήνες αλλά εκείνος τουλάχιστον , ξέραμε, πονούσε ο καψερος. Είχε κολικούς. Η μπέμπα όμως δεν πονούσε απλά δεν ήθελε να κοιμηθεί αχαχα. Τώρα έχει γίνει το αντίθετο... κοιμάται κάτι 8ωρα 10ωρα σερι και την ξυπνάω εγώ για να θηλασει γιατί φοβάμαι για τον θηλασμό.(για την παραγωγή). 

Ευχαριστώ κορίτσι σου στέλνω τους συναδελφικούς χαιρετισμούς μου 

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Tην περασες την πητ ή κανω λαθος?

Καλησπέρα κορίτσια.. Τελικα ανέλπιστα με έπιασαν οι πόνοι χθες τα ξημερώματα μια μέρα μετά την ΠΗΤ.Γεννησα τελικά με καισαρική καθώς ο μπέμπης ήταν 4200γρ και είχε 2 περιτυλιξεις.. Δεν εκανα διαστολη με τίποτα.. Μέχρι βέβαια να το αποφασίσουμε πέρασαν 11 ώρες προσπάθειας.. Τελος καλό όλα καλά!! Εύχομαι και στις υπόλοιπες μανούλες με εναν πόνο και καλή λευτεριά!! 

  • Μου αρέσει 4

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Τελικα ανέλπιστα με έπιασαν οι πόνοι χθες τα ξημερώματα μια μέρα μετά την ΠΗΤ.Γεννησα τελικά με καισαρική καθώς ο μπέμπης ήταν 4200γρ και είχε 2 περιτυλιξεις.. Δεν εκανα διαστολη με τίποτα.. Μέχρι βέβαια να το αποφασίσουμε πέρασαν 11 ώρες προσπάθειας.. Τελος καλό όλα καλά!! Εύχομαι και στις υπόλοιπες μανούλες με εναν πόνο και καλή λευτεριά!! 

Παναγιά μου ένας αγόραρος!!!! Να σας ζήσει ο μπέμπαρος!!!! Γερός και δυνατός!!! Άλλος ένας προστέθηκε στην παρέα!!! Καλή ανάρρωση και γρήγορα σπιτάκι σας!!!

Τι αϋπνία πάλι και αυτή σήμερα; Κοιμήθηκα 1, ξύπνησα 5.30!!! Για να συνηθίζω μου τα κάνει;;;;Πφφφφ....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Τελικα ανέλπιστα με έπιασαν οι πόνοι χθες τα ξημερώματα μια μέρα μετά την ΠΗΤ.Γεννησα τελικά με καισαρική καθώς ο μπέμπης ήταν 4200γρ και είχε 2 περιτυλιξεις.. Δεν εκανα διαστολη με τίποτα.. Μέχρι βέβαια να το αποφασίσουμε πέρασαν 11 ώρες προσπάθειας.. Τελος καλό όλα καλά!! Εύχομαι και στις υπόλοιπες μανούλες με εναν πόνο και καλή λευτεριά!! 

Καλά μπεμπαρος έτοιμος για σχολείο. Να σου ζήσει κοπέλα μου να είναι γερός και τυχερός. Να τον δεις όπως ποθείς. Καλή ανάρρωση.

Just now, Ele@n είπε:

Παναγιά μου ένας αγόραρος!!!! Να σας ζήσει ο μπέμπαρος!!!! Γερός και δυνατός!!! Άλλος ένας προστέθηκε στην παρέα!!! Καλή ανάρρωση και γρήγορα σπιτάκι σας!!!

Τι αϋπνία πάλι και αυτή σήμερα; Κοιμήθηκα 1, ξύπνησα 5.30!!! Για να συνηθίζω μου τα κάνει;;;;Πφφφφ....

Χαχα μάλλον αυτά παιδί μου είναι άτιμα και πονηρα πριν καν βγουν  Η δικιά μου όλο το βράδυ ήθελε να την κραταω αγκαλιά και να κοιμάται πάνω μου και φυσικά να πιάνει και το τζιτζι και το μπεμπη. Πιαστηκα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Τελικα ανέλπιστα με έπιασαν οι πόνοι χθες τα ξημερώματα μια μέρα μετά την ΠΗΤ.Γεννησα τελικά με καισαρική καθώς ο μπέμπης ήταν 4200γρ και είχε 2 περιτυλιξεις.. Δεν εκανα διαστολη με τίποτα.. Μέχρι βέβαια να το αποφασίσουμε πέρασαν 11 ώρες προσπάθειας.. Τελος καλό όλα καλά!! Εύχομαι και στις υπόλοιπες μανούλες με εναν πόνο και καλή λευτεριά!! 

Να σου ζήσει ο μπεμπαρος! Γέρος να ειναι να τον χαίρεστε . Οταν ειναξ πολη μεγαλο μωρο πολλες φορες υπάρχει μια μικρη πσριτυλιξη. Και η αδερφή μου στο πρωτο της ο μπέμπης βγήκε 3750 και ειχε αρχίσει να περιτυλιγεται. 

@Ele@nεσυ ξυπνησες στις 5 εγω κοιμήθηκα στις 5 :neutral: Δεν μπορουσα να κοιμηθω με τίποτα . Με ενοχλούσε και το στομάχι λιγο . Στην κυριολεξία καθιστή κοιμήθηκα . Είχες πει ότι σε καποια σελίδα βρήκες πάνες με 0.10. Ήταν συγκεκριμένη σελίδα ή τυχαία σε οποια έβρισκες πιο φτηνά. Αυτές που βρίσκω κυμαίνονται από 0.15 έως 0.20 το μέγιστο με μεταφορικά. Αν είναι κάποια συγκεκριμένη σελίδα και την θυμάσαι θα ηταν ωραιο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Να σου ζήσει ο μπεμπαρος! Γέρος να ειναι να τον χαίρεστε . Οταν ειναξ πολη μεγαλο μωρο πολλες φορες υπάρχει μια μικρη πσριτυλιξη. Και η αδερφή μου στο πρωτο της ο μπέμπης βγήκε 3750 και ειχε αρχίσει να περιτυλιγεται. 

@Ele@nεσυ ξυπνησες στις 5 :neutral: Δεν μπορουσα να κοιμηθω με τίποτα . Με ενοχλούσε και το στομάχι λιγο . Στην κυριολεξία καθιστή κοιμήθηκα . Είχες πει ότι σε καποια σελίδα βρήκες πάνες με 0.10. Ήταν συγκεκριμένη σελίδα ή τυχαία σε οποια έβρισκες πιο φτηνά. Αυτές που βρίσκω κυμαίνονται από 0.15 έως 0.20 το μέγιστο με μεταφορικά. Αν είναι κάποια συγκεκριμένη σελίδα και την θυμάσαι θα ηταν ωραιο. 

Ναι, τις είχα βρει τόσο στην Black friday και πήρα στοκ.. αλλά τώρα βλέπω ότι αν ενδιαφέρεσαι και για babylino 0,11 μου το βγάζει το makeupworld και το mymarket. Να το έχεις στο νου σου γιατί πολύ συχνά βγάζουν προσφορές και σελίδες και φαρμακεία και σούπερ μάρκετ.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ναι, τις είχα βρει τόσο στην Black friday και πήρα στοκ.. αλλά τώρα βλέπω ότι αν ενδιαφέρεσαι και για babylino 0,11 μου το βγάζει το makeupworld και το mymarket. Να το έχεις στο νου σου γιατί πολύ συχνά βγάζουν προσφορές και σελίδες και φαρμακεία και σούπερ μάρκετ.

Στη black Friday ειχα βρει προσφορές απο το Λητώ και πηρα τα βασικά πράγματα . Τώρα που ξεκινάνε οι εκπτώσεις ελπίζω να βρω παλι καλές τιμές. Για babylino δεν ξερω αν θα χρησιμοποιήσω . Ανάλογα με την αντίδραση του μωρού και αν το ενοχλούν τα Pampers. Οι σελίδες που λες στέλνουν  παντού παραγγελίες ? Το mymarket ειναι το ιδιο με το μαρκετ που υπάρχει στην Αθήνα ? Μενω επαρχία και τα μάρκετ που έχουμε εδώ δεν βγάζουν συχνα προσφορές στα Pampers. 

Και κάτι άλλο. Ελέγχω τη βαλίτσα μαιευτηρίου επειδη απο την αλλη βδομάδα εχω προγραμματισμένη καισαρική . Δεν θελω να ξεχάσω κάτι απαραίτητο και να μου το φέρνουν τελευταία στιγμή . Η λίστα που εχει το Λητω είναι πλήρες με αυτά που θα χρειαστώ ή πηρατε και κάτι άλλο μαζί σας . Θα γεννησω στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης και αν και καποια πραγματα στα δίνουν προτιμώ να εχω τα δικά μου. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Τελικα ανέλπιστα με έπιασαν οι πόνοι χθες τα ξημερώματα μια μέρα μετά την ΠΗΤ.Γεννησα τελικά με καισαρική καθώς ο μπέμπης ήταν 4200γρ και είχε 2 περιτυλιξεις.. Δεν εκανα διαστολη με τίποτα.. Μέχρι βέβαια να το αποφασίσουμε πέρασαν 11 ώρες προσπάθειας.. Τελος καλό όλα καλά!! Εύχομαι και στις υπόλοιπες μανούλες με εναν πόνο και καλή λευτεριά!! 

Συγχαρητήρια για τον Μπέμπαρο σου!!!!

να είναι ευλογημένος κ υγιής!!! Καλή αναρρωση να έχεις ❤️

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Τελικα ανέλπιστα με έπιασαν οι πόνοι χθες τα ξημερώματα μια μέρα μετά την ΠΗΤ.Γεννησα τελικά με καισαρική καθώς ο μπέμπης ήταν 4200γρ και είχε 2 περιτυλιξεις.. Δεν εκανα διαστολη με τίποτα.. Μέχρι βέβαια να το αποφασίσουμε πέρασαν 11 ώρες προσπάθειας.. Τελος καλό όλα καλά!! Εύχομαι και στις υπόλοιπες μανούλες με εναν πόνο και καλή λευτεριά!! 

Να σας ζήσει ο μπόμπιρας!! Να είναι πάντα γερός! Καλή ανατροφή κ καλή ανάρρωση!

Εδώ κ 2-3 μερες έχω βλέννες με μπεζ αρχικά κ καφέ χρώμα κατι ψιλοπονάκια με μέτριες συσπάσεις. Πηγα κι εκανα καρδιοτοκογραφο κ με εξετασαν αλλα δεν εχω διαστολη. Απλως εχει κατεβει ελαχιστα το μωρο. 39η πλεον... και ανυπομονούμε!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...