Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Μανούλες Ιανουαρίου 2020 Γεννήσαμε!!!!!

1.  Stelloudia

2.  FRAULA

3.  Boukitsa123   4/1/2020

4.  Mom2be

5.  Αγαπουλινι

6.  MariaGS         11/1/2020

Κορίτσια της δίνω και στήθος σήμερα δοκίμασα γιατί χθες το στήθος μου πρήστηκε και δεν μπορώ να σας περιγράψω την χαρά μου :)

Πείτε μου πότε γέννησατε να φτιάξω το πινακάκι μας :)

  • Μου αρέσει 6

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, charma91 είπε:

Να σας ζήσει ο μπόμπιρας!! Να είναι πάντα γερός! Καλή ανατροφή κ καλή ανάρρωση!

Εδώ κ 2-3 μερες έχω βλέννες με μπεζ αρχικά κ καφέ χρώμα κατι ψιλοπονάκια με μέτριες συσπάσεις. Πηγα κι εκανα καρδιοτοκογραφο κ με εξετασαν αλλα δεν εχω διαστολη. Απλως εχει κατεβει ελαχιστα το μωρο. 39η πλεον... και ανυπομονούμε!

 

Aντε κοντεύεις ψάχνει δρόμο να βγει το μωράκι σου

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Aντε κοντεύεις ψάχνει δρόμο να βγει το μωράκι σου

Αυτά ηταν κ τα λόγια του γιατρού μου! Οτι ψάχνει να βρει τον δρόμο του κ να του δώσουμε τον χρόνο του! :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Στη black Friday ειχα βρει προσφορές απο το Λητώ και πηρα τα βασικά πράγματα . Τώρα που ξεκινάνε οι εκπτώσεις ελπίζω να βρω παλι καλές τιμές. Για babylino δεν ξερω αν θα χρησιμοποιήσω . Ανάλογα με την αντίδραση του μωρού και αν το ενοχλούν τα Pampers. Οι σελίδες που λες στέλνουν  παντού παραγγελίες ? Το mymarket ειναι το ιδιο με το μαρκετ που υπάρχει στην Αθήνα ? Μενω επαρχία και τα μάρκετ που έχουμε εδώ δεν βγάζουν συχνα προσφορές στα Pampers. 

Και κάτι άλλο. Ελέγχω τη βαλίτσα μαιευτηρίου επειδη απο την αλλη βδομάδα εχω προγραμματισμένη καισαρική . Δεν θελω να ξεχάσω κάτι απαραίτητο και να μου το φέρνουν τελευταία στιγμή . Η λίστα που εχει το Λητω είναι πλήρες με αυτά που θα χρειαστώ ή πηρατε και κάτι άλλο μαζί σας . Θα γεννησω στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης και αν και καποια πραγματα στα δίνουν προτιμώ να εχω τα δικά μου. 

Νόμιζα ότι είσαι Αθήνα. Κι εγώ επαρχία και δεν έχουμε myamrket. Εννοείται ότι θα βρεις τώρα προσφορές, αλλά και γενικότερα να ξέρεις ότι που και που αν γράφεις pampers προσφορά μπορείς να ελέγχεις αν κάποιο φαρμακείο ή αλλού τα έχει κατεβάσει. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νά σάς ρωτησω κάτι. Όσες κάνατε καισαρική , μετά χρησιμοποιήσατε την ζώνη λωχείας . Λενε ότι βοηθάει στο να επανέλθει πιο γρήγορα η κοιλιά στα φυσιολογικά και πως σφιγγει κάπως. Εχω βαλει αρκετά κιλά , 15-17  περίπου , και θελω να χάσω οσα περισσότερα μπορω μετα τη γέννα  αλλιώς δεν θα μου μπαίνει τπτ από τα ρούχα που ειχα πριν την εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Μανούλες Ιανουαρίου 2020 Γεννήσαμε!!!!!

1.  Stelloudia

2.  FRAULA

3.  Boukitsa123   4/1/2020

4.  Mom2be

5.  Αγαπουλινι

6.  MariaGS         11/1/2020

Κορίτσια της δίνω και στήθος σήμερα δοκίμασα γιατί χθες το στήθος μου πρήστηκε και δεν μπορώ να σας περιγράψω την χαρά μου :)

Πείτε μου πότε γέννησατε να φτιάξω το πινακάκι μας :)

10/01/2020

Κι εγω με επιτυχια θηλαζω, αν και με ψευτοθηλες. Μεχρι χτες ειχα το θηλαστρο του νοσοκομειου αγκαλιαγια να κατέβει το γαλα! Την τριτη βγαινω απο το μαιευτηριο και παμε σπιτακια μας να προσαρμοστουμε!

Just now, Giota1983 είπε:

Κορίτσια νά σάς ρωτησω κάτι. Όσες κάνατε καισαρική , μετά χρησιμοποιήσατε την ζώνη λωχείας . Λενε ότι βοηθάει στο να επανέλθει πιο γρήγορα η κοιλιά στα φυσιολογικά και πως σφιγγει κάπως. Εχω βαλει αρκετά κιλά , 15-17  περίπου , και θελω να χάσω οσα περισσότερα μπορω μετα τη γέννα  αλλιώς δεν θα μου μπαίνει τπτ από τα ρούχα που ειχα πριν την εγκυμοσύνη. 

Κοιτα εγω εχω ζωνη στηριξης μεσης λογο δουλειάς! Την φορεσα ξαι στβν πρωτη μου θα την βαλω και τωρα. Με την καισαρικη δεν με ενοχλει αφου με αγκαλιάζει και δεν σταματάει πανω στην τομη. Ασε που βολευει διοτι σφιγγει την κοιλια και δεν πεινάς χαχαχαχαχα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Giota1983 είπε:

Κορίτσια νά σάς ρωτησω κάτι. Όσες κάνατε καισαρική , μετά χρησιμοποιήσατε την ζώνη λωχείας . Λενε ότι βοηθάει στο να επανέλθει πιο γρήγορα η κοιλιά στα φυσιολογικά και πως σφιγγει κάπως. Εχω βαλει αρκετά κιλά , 15-17  περίπου , και θελω να χάσω οσα περισσότερα μπορω μετα τη γέννα  αλλιώς δεν θα μου μπαίνει τπτ από τα ρούχα που ειχα πριν την εγκυμοσύνη. 

Θα χάσεις τα κιλά πολύ γρήγορα το σώμα θα χάνει τα υγρά της κοιλιάς και σε κανένα μήνα θα έχεις άλλο σώμα όπως έχω πει και σε άλλο ποστ εδώ στο φόρουμ τα κιλά είναι το λιγότερο όταν φέρνουμε μια νέα ζωούλα στον κόσμο όλα θα γίνουν με την ώρα τους. Ζώνη δεν έβαλα ποτέ σε καμία γέννα μου η κοιλιά μου στρώνει στον χρόνο αν βρεις χρόνο να κάνεις κοιλιακούς θα σε βοηθήσει σε όλο το σώμα γενικά.

Σήμερα η μεγαλύτερη μου κόρη γίνεται 5 πέρασαν 5 χρόνια κορίτσια μου χαρείτε τα μωρά σας πάρτε τα πολλές αγκαλιές πολλά φιλιά ο καιρός περνάει σαν νερό. 

Ποιες έχετε μείνει και περιμένετε; 

@katerina04 εσύ κορίτσι γέννησες; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Θα χάσεις τα κιλά πολύ γρήγορα το σώμα θα χάνει τα υγρά της κοιλιάς και σε κανένα μήνα θα έχεις άλλο σώμα όπως έχω πει και σε άλλο ποστ εδώ στο φόρουμ τα κιλά είναι το λιγότερο όταν φέρνουμε μια νέα ζωούλα στον κόσμο όλα θα γίνουν με την ώρα τους. Ζώνη δεν έβαλα ποτέ σε καμία γέννα μου η κοιλιά μου στρώνει στον χρόνο αν βρεις χρόνο να κάνεις κοιλιακούς θα σε βοηθήσει σε όλο το σώμα γενικά.

Σήμερα η μεγαλύτερη μου κόρη γίνεται 5 πέρασαν 5 χρόνια κορίτσια μου χαρείτε τα μωρά σας πάρτε τα πολλές αγκαλιές πολλά φιλιά ο καιρός περνάει σαν νερό. 

Ποιες έχετε μείνει και περιμένετε; 

@katerina04 εσύ κορίτσι γέννησες; 

Καλημέρα!! Εγώ ακόμα περιμένω.... όμως αν δεν έρθει την Πέμπτη μπαίνω με πρόκληση!! Ανυπομονώ τόσο πολύ να γνωρίσω το μωράκι μου!!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Θα χάσεις τα κιλά πολύ γρήγορα το σώμα θα χάνει τα υγρά της κοιλιάς και σε κανένα μήνα θα έχεις άλλο σώμα όπως έχω πει και σε άλλο ποστ εδώ στο φόρουμ τα κιλά είναι το λιγότερο όταν φέρνουμε μια νέα ζωούλα στον κόσμο όλα θα γίνουν με την ώρα τους. Ζώνη δεν έβαλα ποτέ σε καμία γέννα μου η κοιλιά μου στρώνει στον χρόνο αν βρεις χρόνο να κάνεις κοιλιακούς θα σε βοηθήσει σε όλο το σώμα γενικά.

Σήμερα η μεγαλύτερη μου κόρη γίνεται 5 πέρασαν 5 χρόνια κορίτσια μου χαρείτε τα μωρά σας πάρτε τα πολλές αγκαλιές πολλά φιλιά ο καιρός περνάει σαν νερό. 

Ποιες έχετε μείνει και περιμένετε; 

@katerina04 εσύ κορίτσι γέννησες; 

Φυσικά και δεν είναι θεμα τα κιλα. Δεν με νοιαζει και πολύ οταν σε λίγες μέρες πρόκειται να γνωρισω το μωράκι μου. Απλα γενικά δεν χάνω εύκολα κιλά . αλλά απο την άλλη πλευρά εφοσον δεν θα θηλάσω δεν θα χρειαστεί να κανω ειδικη διατροφή για να εχω γάλα να του δίνω. Δεν ειμαι απο τα άτομα που ήμουν αδύνατη οποτε να σκάω για το σώμα μου. Απλά εχω ακούσει οτι η ζωνη σε βοηθα να επανέλθει το σώμα , να σφίξει πάλι η κοιλιά μετα τη γέννα πιο γρήγορα και δε γίνεται σαν τσουβαλι. Οσο για τους κοιλιακούς γενικα δε το χω με τη γυμναστική , ας προσαρμοστούμε πρωτα με το μωρο και μετα πιανω τη γυμναστική:-D

Να χαίρεσαι τη κορούλα σου ! Γερή να είναι και πολύχρονη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Θα χάσεις τα κιλά πολύ γρήγορα το σώμα θα χάνει τα υγρά της κοιλιάς και σε κανένα μήνα θα έχεις άλλο σώμα όπως έχω πει και σε άλλο ποστ εδώ στο φόρουμ τα κιλά είναι το λιγότερο όταν φέρνουμε μια νέα ζωούλα στον κόσμο όλα θα γίνουν με την ώρα τους. Ζώνη δεν έβαλα ποτέ σε καμία γέννα μου η κοιλιά μου στρώνει στον χρόνο αν βρεις χρόνο να κάνεις κοιλιακούς θα σε βοηθήσει σε όλο το σώμα γενικά.

Σήμερα η μεγαλύτερη μου κόρη γίνεται 5 πέρασαν 5 χρόνια κορίτσια μου χαρείτε τα μωρά σας πάρτε τα πολλές αγκαλιές πολλά φιλιά ο καιρός περνάει σαν νερό. 

Ποιες έχετε μείνει και περιμένετε; 

@katerina04 εσύ κορίτσι γέννησες; 

Καλημερα. Να χαιρεσαι την κορουλα σου να την καμαρωσεις οπως ποθεις. Εγω τιποτα ακομα 37+5. Εχω κατι συσπασουλες αλλα οχι συχνες. Απλα ο ατιμουλης παιρνει αρκετο βαρος σε 10 μερες ειχε βαλει 500γρ και δεν θελω να μου βγει και πολυ μεγαλος. 

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

Μανούλες Ιανουαρίου 2020 Γεννήσαμε!!!!!

1.  Stelloudia       17/12/2019

2.  FRAULA

3.  Boukitsa123   4/1/2020

4.  Mom2be

5.  Αγαπουλινι     10/1/2020

6.  MariaGS          11/1/2020


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλες όσες έχετε γεννήσει, να χαίρεστε τα μωράκια σας! 

Όσες είστε πρωτότοκες, μοιραστείτε την εμπειρία σας. Πλησιάζει ο καιρός και η αγωνία χτύπησε κόκκινο, έχω μεγάλο άγχος για τον τοκετό και ανησυχώ μήπως δεν είμαι πολύ συνεργάσιμη και αναγκαστώ εν τέλει να κάνω καισαρική. Σκέφτομαι να γεννήσω φυσιολογικά, αλλά με επισκληρίδιο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Anna-Vangelis είπε:

Συγχαρητήρια σε όλες όσες έχετε γεννήσει, να χαίρεστε τα μωράκια σας! 

Όσες είστε πρωτότοκες, μοιραστείτε την εμπειρία σας. Πλησιάζει ο καιρός και η αγωνία χτύπησε κόκκινο, έχω μεγάλο άγχος για τον τοκετό και ανησυχώ μήπως δεν είμαι πολύ συνεργάσιμη και αναγκαστώ εν τέλει να κάνω καισαρική. Σκέφτομαι να γεννήσω φυσιολογικά, αλλά με επισκληρίδιο. 

Εγω γέννησα με φτ αλλά από το άγχος μου δεν με έπιανε η επισκληρίδειος τελικά γέννησα μετά από 11 ώρες όταν ηρέμησα και έκανα σωστά τις αναπνοές δεν πήρα είδηση τπτ 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγω γέννησα με φτ αλλά από το άγχος μου δεν με έπιανε η επισκληρίδειος τελικά γέννησα μετά από 11 ώρες όταν ηρέμησα και έκανα σωστά τις αναπνοές δεν πήρα είδηση τπτ 

Πώς είστε σήμερα κορίτσι;;;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 said:

Εγω γέννησα με φτ αλλά από το άγχος μου δεν με έπιανε η επισκληρίδειος τελικά γέννησα μετά από 11 ώρες όταν ηρέμησα και έκανα σωστά τις αναπνοές δεν πήρα είδηση τπτ 

Ω μον ντιε :oops: Μπράβο για το κουράγιο σου. Γιατί δε σε έπιασε; Υπάρχει κάποια εξήγηση πέρα από το άγχος; Γιατί είναι φάρμακο και όσο να 'ναι, θα πρέπει να υπάρχει κι άλλη εξήγηση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...