Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Ω μον ντιε :oops: Μπράβο για το κουράγιο σου. Γιατί δε σε έπιασε; Υπάρχει κάποια εξήγηση πέρα από το άγχος; Γιατί είναι φάρμακο και όσο να 'ναι, θα πρέπει να υπάρχει κι άλλη εξήγηση. 

Ο αναισθησιολόγος σήκωνε τα χέρια του ψηλά εγώ άμα αγχωθώ και κάστρο γκρεμίζω πάντως. 

@Ele@n η μικρή της έπεσε ο ίκτερος θέλει αγκαλίτσα για να αποκοιμηθεί γίνεται ένας χαμούλης με τα άλλα παιδιά όλα με ζητάνε. Εγώ έχω πρησμένο στήθος και απλά το καμαρώνω. Αύριο θα έρθει η παιδίατρος να την δει να μου πει τι να κάνω γτ δεν τρώει πολλά μλ. 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Ο αναισθησιολόγος σήκωνε τα χέρια του ψηλά εγώ άμα αγχωθώ και κάστρο γκρεμίζω πάντως. 

@Ele@n η μικρή της έπεσε ο ίκτερος θέλει αγκαλίτσα για να αποκοιμηθεί γίνεται ένας χαμούλης με τα άλλα παιδιά όλα με ζητάνε. Εγώ έχω πρησμένο στήθος και απλά το καμαρώνω. Αύριο θα έρθει η παιδίατρος να την δει να μου πει τι να κάνω γτ δεν τρώει πολλά μλ. 

Είναι που είσαι περιζήτητη!!!! :wub: Μπράβο μπουκίτσα!!! Κατά τα άλλα είναι ήσυχη; Κοιμάται το βράδυ; Είναι κοκέτα από τα γενοφάσκια της, προσέχει τη σιλουέτα!!! Η ντοκτορ θα σε κατατοπίσει!!!! 

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Είναι που είσαι περιζήτητη!!!! :wub: Μπράβο μπουκίτσα!!! Κατά τα άλλα είναι ήσυχη; Κοιμάται το βράδυ; Είναι κοκέτα από τα γενοφάσκια της, προσέχει τη σιλουέτα!!! Η ντοκτορ θα σε κατατοπίσει!!!! 

Όχι είναι ανήσυχη μέχρι τις 2 το πρωί μετά κοιμάται μέχρι τα ξημερώματα. Γενικά ακόμα δεν έχω καταλάβει πόσο να την ταΐζω. Αλλά δεν θέλουν μόνο τάισμα θέλουν και κανάκεμα. Σε ευχαριστώ μωρέ για τα καλά σου λόγια.


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Όχι είναι ανήσυχη μέχρι τις 2 το πρωί μετά κοιμάται μέχρι τα ξημερώματα. Γενικά ακόμα δεν έχω καταλάβει πόσο να την ταΐζω. Αλλά δεν θέλουν μόνο τάισμα θέλουν και κανάκεμα. Σε ευχαριστώ μωρέ για τα καλά σου λόγια.

Αχ, κορίτσια αυτό με τον ύπνο από τώρα το σκέφτομαι. Πώς θα μπω η υπναρού σε πρόγραμμα μη ύπνου χωρίς να έχω πονοκεφάλους και νεύρα. Θέλω να πιστεύω ότι όσο θα τον κρατάει ο μπαμπάς μας θα μπορώ να ξεκλέβω λίγη ωρίτσα ή να κοιμάμαι κι εγώ μαζί του. 

Για το φαγητό εννοείται ότι θα σου πει η ειδικός, αλλά απ' ότι βλέπω (δεν μπορώ να στο επισυνάψω) στην ηλικία σας τρώτε περίπου 40-60ml.

Παρεμπιπτόντως, πήγα σήμερα στο ικα και σε εμάς εδώ ισχύει άλλο καθεστώς. Έχω περιθώριο 6 μήνες από την ημέρα που βγαίνω σε άδεια να καταθέσω τα δικαιολογητικά. Και μπορώ να τα καταθέσω και μετά τη γέννα και τα δύο μαζί και κύησης και λοχείας. Εν τω μεταξύ πήγα τις προάλλες είχαν στάση εργασίας, πήγα σήμερα και ήθελαν την απόλυση και δεν την είδα στα δικαιολογητικά διαδικτυακά...εν ολίγοις έχω πάει δύο φορές χωρίς να κάνω δουλειά. Αύριο είναι η τρίτη και φαρμακερή. Γράφουν ένσημα, ελπίζω να εννοούν ότι θα τα δουν στο σύστημα.

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αχ, κορίτσια αυτό με τον ύπνο από τώρα το σκέφτομαι. Πώς θα μπω η υπναρού σε πρόγραμμα μη ύπνου χωρίς να έχω πονοκεφάλους και νεύρα. Θέλω να πιστεύω ότι όσο θα τον κρατάει ο μπαμπάς μας θα μπορώ να ξεκλέβω λίγη ωρίτσα ή να κοιμάμαι κι εγώ μαζί του. 

Για το φαγητό εννοείται ότι θα σου πει η ειδικός, αλλά απ' ότι βλέπω (δεν μπορώ να στο επισυνάψω) στην ηλικία σας τρώτε περίπου 40-60ml.

Παρεμπιπτόντως, πήγα σήμερα στο ικα και σε εμάς εδώ ισχύει άλλο καθεστώς. Έχω περιθώριο 6 μήνες από την ημέρα που βγαίνω σε άδεια να καταθέσω τα δικαιολογητικά. Και μπορώ να τα καταθέσω και μετά τη γέννα και τα δύο μαζί και κύησης και λοχείας. Εν τω μεταξύ πήγα τις προάλλες είχαν στάση εργασίας, πήγα σήμερα και ήθελαν την απόλυση και δεν την είδα στα δικαιολογητικά διαδικτυακά...εν ολίγοις έχω πάει δύο φορές χωρίς να κάνω δουλειά. Αύριο είναι η τρίτη και φαρμακερή. Γράφουν ένσημα, ελπίζω να εννοούν ότι θα τα δουν στο σύστημα.

 

Που βλέπεις τα μλ; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Κοτσάνα πέταξα;;;;; Νόμιζα ότι τα μπιμπερό έχουν πάνω μλ...για το στήθος το πας με τη φαντασία την πλανεύτρα!

3 φορές την έβαλα να θηλάσει ε στον θηλασμό έχεσε αμέσως ενώ με την σκόνη κάνει πιο σφιχτά και πιο αργά. Άσχετο αλλά ήθελα να το αναφέρω. Στο κουτί γράφει ενδεικτικά τα μλ. 

Σήμερα ήταν η 1η μου μέρα μόνη με τα 3 παιδιά μπορώ να πω ότι δεν πήγα και άσχημα. Ελπίζω βέβαια σε καλύτερες μέρες. 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

Αχ, κορίτσια αυτό με τον ύπνο από τώρα το σκέφτομαι. Πώς θα μπω η υπναρού σε πρόγραμμα μη ύπνου χωρίς να έχω πονοκεφάλους και νεύρα. Θέλω να πιστεύω ότι όσο θα τον κρατάει ο μπαμπάς μας θα μπορώ να ξεκλέβω λίγη ωρίτσα ή να κοιμάμαι κι εγώ μαζί του. 

Για το φαγητό εννοείται ότι θα σου πει η ειδικός, αλλά απ' ότι βλέπω (δεν μπορώ να στο επισυνάψω) στην ηλικία σας τρώτε περίπου 40-60ml.

Για τον ύπνο ανησυχώ και εγώ . Αν και γενικά αν ξυπνήσω μια φορά παει δεν ξανακοιμάμαι.  Αλλά το μωρό δεν σκέφτεται κοιμαται η μανα μου θα κοιμηθώ λίγο ακόμα:lol: Και επειδή ο άντρας μου δεν μπορεί να παρει πολλες μέρες άδεια επειδη ειναι σε σύμβαση 8μηνου θα δυσκολευτώ ακόμα πιο πολύ. Αφήστε που και αυτος ειναι λάτρης του ύπνου σαν και εμένα και είμαι σίγουρη οτι θα δυσκολέψει παραπάνω να προσαρμοστεί στη νεα κατάσταση. Η μαμά μου μένει διπλα μου αλλά και αυτή προσέχει τα ανίψια μου οπότε δεν θα μπορεί κάθε μέρα. Ελπίζω να τα καταφέρνω μόνη μου αν και εχω ακούσει ότι το δύσκολο είναι οι πρώτοι 6 μήνες , μετα ησυχάζει και μπαίνει σε μια ρουτίνα το μωρό. Την Δευτέρα μπαινω για καισαρική πρώτα ο Θεός 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Για τον ύπνο ανησυχώ και εγώ . Αν και γενικά αν ξυπνήσω μια φορά παει δεν ξανακοιμάμαι.  Αλλά το μωρό δεν σκέφτεται κοιμαται η μανα μου θα κοιμηθώ λίγο ακόμα:lol: Και επειδή ο άντρας μου δεν μπορεί να παρει πολλες μέρες άδεια επειδη ειναι σε σύμβαση 8μηνου θα δυσκολευτώ ακόμα πιο πολύ. Αφήστε που και αυτος ειναι λάτρης του ύπνου σαν και εμένα και είμαι σίγουρη οτι θα δυσκολέψει παραπάνω να προσαρμοστεί στη νεα κατάσταση. Η μαμά μου μένει διπλα μου αλλά και αυτή προσέχει τα ανίψια μου οπότε δεν θα μπορεί κάθε μέρα. Ελπίζω να τα καταφέρνω μόνη μου αν και εχω ακούσει ότι το δύσκολο είναι οι πρώτοι 6 μήνες , μετα ησυχάζει και μπαίνει σε μια ρουτίνα το μωρό. Την Δευτέρα μπαινω για καισαρική πρώτα ο Θεός 

Άντε με το καλό. Ο ύπνος είναι ανάλογα το μωρό άλλα κοιμούνται από ημερών όλο το βράδυ και άλλα με τίποτα.Μακαρι να είσαι τυχερή και να κοιμάται.Ειναι ζορικα τα ξενυχτια ειδικά αν έχεις να πας και στη δουλειά.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Άντε με το καλό. Ο ύπνος είναι ανάλογα το μωρό άλλα κοιμούνται από ημερών όλο το βράδυ και άλλα με τίποτα.Μακαρι να είσαι τυχερή και να κοιμάται.Ειναι ζορικα τα ξενυχτια ειδικά αν έχεις να πας και στη δουλειά.

Οχι ευτυχώς δεν δουλεύω. Ελπίζω να προσαρμοστούμε γρήγορα . Το προβλημα ειναι οτι ο άντρας μου δουλεύει πρωι βραδυ καθημερινα και θα είναι πιο δύσκολα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giota1983 είπε:

Οχι ευτυχώς δεν δουλεύω. Ελπίζω να προσαρμοστούμε γρήγορα . Το προβλημα ειναι οτι ο άντρας μου δουλεύει πρωι βραδυ καθημερινα και θα είναι πιο δύσκολα. 

Ναι όντως αυτό είναι προβλημα όση βοήθεια και να έχεις περισσότερο από όλους θες τον άντρα σου αλλά θα το βρείτε δεν πειράζει μην αγχώνεσαι. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Που είστε καλέ; Γεννήσατε; Η μπέμπα μου είναι καλά αλλά έβγαλε μύκητα στην γλώσσα και μας έδωσε η παιδίατρος κρέμα για να φύγει. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Που είστε καλέ; Γεννήσατε; Η μπέμπα μου είναι καλά αλλά έβγαλε μύκητα στην γλώσσα και μας έδωσε η παιδίατρος κρέμα για να φύγει. 

Εδώ εδώ που να πάμε. Συνεχίζουμε κανονικά και ότι γίνει. Αχ η καημενουλα. Ζοριζεται τώρα στο φαγητό?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Που είστε καλέ; Γεννήσατε; Η μπέμπα μου είναι καλά αλλά έβγαλε μύκητα στην γλώσσα και μας έδωσε η παιδίατρος κρέμα για να φύγει. 

Εδώ και οι τελευταίοι των Μοϊκανών. Τώρα θα ρώταγα την @katerina04 αν γέννησε. Την πονάει;;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εδώ και οι τελευταίοι των Μοϊκανών. Τώρα θα ρώταγα την @katerina04 αν γέννησε. Την πονάει;;

37+6 αυριο 38. Aχ μου φαινεται θα μεινω μονη μου στο τελος. Την Παρασκευη εχω γιατρο και θα με δει απο κατω πρωτη φορα και λεω μπας και γινει μετα τιποτα. Το πρωι ειμαι μια πεταλουδιτσα κανω δουλειες συμμαζευω κατι τελευταια και γενικα πεταω δεν περπαταω. Το μεσημερι παω δουλεια και το βραδυ μεταμορφωνομαι σε φαλαινα που λεει και ο γλυκουλης ο αντρουλης μου και δεν μπορω να κουνηθω.Εκεινη την ωρα ποναει ολο μου το κορμι και λεω τωρα θα γεννησω αλλα τιποτα. Εσυ πως εισαι?

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...