Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Giota1983 είπε:

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα επιδόματα . Το επίδομα κύησης το δικαιούνται όλοι ή μόνο οσες εργάζονται . Για το καινούργιο επίδομα το εχω ακούσει οτι θα ψηφιστεί αυτο το μηνα απλα δεν εμαθα τίποτα καινούριο και νόμιζα οτι βγήκε αίτηση . 

@MariaGS Τοτε ισως αγορασω μια ζωνη και αν με βολεύει και δεν ενοχλεί στα ράμματα θα την βαλω

Εγω δούλευα μέχρι που έμεινα έγκυος. Το δικαιούσαι αν έχεις ένσημα. Μπες να δεις δικαιολογητικά.

Μόλις γυρισαμε και από τον γιατρό. Οι μετρησεις μια χαρα, αλλά αυτή την εβδομάδα δεν πήρε πολλα γραμμάρια, μόνο 30. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κακό. Μήπως μου το είπε για να μην ανησυχώ;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεννησαμε στις 13/1 το βραδυ!!! Η γεννα σαν γεννα δεν με ταλαιπώρησε πολυ. 5 πηγα 11 γεννησα, αλλα ειχα ταλαιπωρηθει στο σπιτι περιπου 20 ωρες με πονους που παλεβα μονη μου. Να ειναι καλα η επισκληριδιος κ ο γιατρος μου!!! Τωρα προσπαθουμε να συνηθισουμε στο θηλασμο αλλα δεν τα πολυκαταφερνουμε ακομα πολυ καλά...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Γεννησαμε στις 13/1 το βραδυ!!! Η γεννα σαν γεννα δεν με ταλαιπώρησε πολυ. 5 πηγα 11 γεννησα, αλλα ειχα ταλαιπωρηθει στο σπιτι περιπου 20 ωρες με πονους που παλεβα μονη μου. Να ειναι καλα η επισκληριδιος κ ο γιατρος μου!!! Τωρα προσπαθουμε να συνηθισουμε στο θηλασμο αλλα δεν τα πολυκαταφερνουμε ακομα πολυ καλά...

Να σου ζήσει κοριτσάρα καλά θρέμματα!!! 13/1 γεννήθηκε η 1η μου κόρη :) 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Γεννησαμε στις 13/1 το βραδυ!!! Η γεννα σαν γεννα δεν με ταλαιπώρησε πολυ. 5 πηγα 11 γεννησα, αλλα ειχα ταλαιπωρηθει στο σπιτι περιπου 20 ωρες με πονους που παλεβα μονη μου. Να ειναι καλα η επισκληριδιος κ ο γιατρος μου!!! Τωρα προσπαθουμε να συνηθισουμε στο θηλασμο αλλα δεν τα πολυκαταφερνουμε ακομα πολυ καλά...

Να σου ζησει κοπελα μου. Να ειναι γερο και τυχερο. Ο θηλασμος θελει προσπαθεια μην απελπιζεσαι θελει χρονο και ακομα ειναι νωρις. Καλη αναρρωση σου ευχομαι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Ιανουαρίου 2020 Γεννήσαμε!!!!!

1.  Stelloudia        17/12/2019

2.  FRAULA

3.  Boukitsa123    4/1/2020

4.  Mom2be

5.  Αγαπουλινι      10/1/2020

6.  MariaGS           11/1/2020

7.  Charma91        13/1/2020

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, charma91 είπε:

Γεννησαμε στις 13/1 το βραδυ!!! Η γεννα σαν γεννα δεν με ταλαιπώρησε πολυ. 5 πηγα 11 γεννησα, αλλα ειχα ταλαιπωρηθει στο σπιτι περιπου 20 ωρες με πονους που παλεβα μονη μου. Να ειναι καλα η επισκληριδιος κ ο γιατρος μου!!! Τωρα προσπαθουμε να συνηθισουμε στο θηλασμο αλλα δεν τα πολυκαταφερνουμε ακομα πολυ καλά...

Να σας ζήσει!!!!! Γερό και τυχερό το μωράκι σου!!! Καλή ανάρρωση σε εσένα και καλή ανατροφή!!!!

@boukitsa123 χρόνια πολλά για την κοράκλα σου!!! Δεν θυμάμαι αν στα είπα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Γεννησαμε στις 13/1 το βραδυ!!! Η γεννα σαν γεννα δεν με ταλαιπώρησε πολυ. 5 πηγα 11 γεννησα, αλλα ειχα ταλαιπωρηθει στο σπιτι περιπου 20 ωρες με πονους που παλεβα μονη μου. Να ειναι καλα η επισκληριδιος κ ο γιατρος μου!!! Τωρα προσπαθουμε να συνηθισουμε στο θηλασμο αλλα δεν τα πολυκαταφερνουμε ακομα πολυ καλά...

Να σας ζήσει το μωράκι να είναι υγιές και καλοτυχο!!!! 

Κορίτσια αύριο μπαίνω με πρόκληση και όσο περνάει η ώρα αρχίζω και τρομοκρατουμαι!! Φοβάμαι μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά( εφόσον όλα είναι εντάξει με το μωράκι ) τρομάζω μήπως καταλήξω σε καισαρική λόγω πρόκλησης! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Να σας ζήσει το μωράκι να είναι υγιές και καλοτυχο!!!! 

Κορίτσια αύριο μπαίνω με πρόκληση και όσο περνάει η ώρα αρχίζω και τρομοκρατουμαι!! Φοβάμαι μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά( εφόσον όλα είναι εντάξει με το μωράκι ) τρομάζω μήπως καταλήξω σε καισαρική λόγω πρόκλησης! 

Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Εγω τη μικρη μου με προκληση την εκανα φυσιολογικα μεσα σε 4-5 ωρες.  Τωρα αν τυχει καισαρικη τι να γινει το βασικο ειναι να βγει το μωρακι σου γερο. Ειχα διαστολη 2 οταν πηγα. Εσυ εχεις καθολου?

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Να σας ζήσει το μωράκι να είναι υγιές και καλοτυχο!!!! 

Κορίτσια αύριο μπαίνω με πρόκληση και όσο περνάει η ώρα αρχίζω και τρομοκρατουμαι!! Φοβάμαι μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά( εφόσον όλα είναι εντάξει με το μωράκι ) τρομάζω μήπως καταλήξω σε καισαρική λόγω πρόκλησης! 

Θα σου βάλει λίγο λίγο το φάρμακο όχι αμέσως πολλούς πόνους και θα σε αφήσει να δει πως θα εξελιχθεί μόνο του όλα θα πάνε καλά σου εύχομαι με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Επίδομα γέννας δικαιούνται οι εργαζόμενες οι υπόλοιπες είμαστε του πεταματού :( κατά τα άλλα μιλάμε για κοινωνικό κράτος...

Αυτο ειναι το άσχημο . Αντι να προσφέρουν πιο πολλα στις άνεργες μητέρες πρέπει να έχουν ένσημα ή να δουλεύουν . 

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Εγω δούλευα μέχρι που έμεινα έγκυος. Το δικαιούσαι αν έχεις ένσημα. Μπες να δεις δικαιολογητικά.

Μόλις γυρισαμε και από τον γιατρό. Οι μετρησεις μια χαρα, αλλά αυτή την εβδομάδα δεν πήρε πολλα γραμμάρια, μόνο 30. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κακό. Μήπως μου το είπε για να μην ανησυχώ;

Αν τα ένσημα μετρανε απο το προηγούμενο έτος μόνο δεν  έχω . Δούλευα απο το 17 -18. Ημουν με σύμβαση 8μηνου και τελείωσε τον Φλεβάρη του 18. Αν μετραει παραπανω από 2 ετη κατι γίνεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katerina04 είπε:

Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Εγω τη μικρη μου με προκληση την εκανα φυσιολογικα μεσα σε 4-5 ωρες.  Τωρα αν τυχει καισαρικη τι να γινει το βασικο ειναι να βγει το μωρακι σου γερο. Ειχα διαστολη 2 οταν πηγα. Εσυ εχεις καθολου?

Ναι την προηγούμενη εβδομάδα είχα και εγβ διαστολή 2.. τώρα δεν ξέρω άμα έχει πάει περισσότερο θα το δούνε αύριο! Μακάρι να έχω κ εγώ τόσο γρήγορο τοκετό!!

Just now, boukitsa123 είπε:

Θα σου βάλει λίγο λίγο το φάρμακο όχι αμέσως πολλούς πόνους και θα σε αφήσει να δει πως θα εξελιχθεί μόνο του όλα θα πάνε καλά σου εύχομαι με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά :)

Σε ευχαριστώ πολύ boukitsa  μου να είσαι καλά!!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Αυτο ειναι το άσχημο . Αντι να προσφέρουν πιο πολλα στις άνεργες μητέρες πρέπει να έχουν ένσημα ή να δουλεύουν . 

Αν τα ένσημα μετρανε απο το προηγούμενο έτος μόνο δεν  έχω . Δούλευα απο το 17 -18. Ημουν με σύμβαση 8μηνου και τελείωσε τον Φλεβάρη του 18. Αν μετραει παραπανω από 2 ετη κατι γίνεται. 

Μπες να τα δεις, ειναι δυο χρόνια πριν τον τοκετο


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,γεννησαμε κι εμείς 14/1! Περιμεναμε τόσο καιρο μήπως αποφασίσει να εμπεδωθεί το μωρό ή μαλακώσει ο τράχηλος,αλλά δεν.. πήγαμε για πρόκληση αλλά ο μικρούλης δυσφορουσε στο nst και καταλήξαμε καισαρική. Όλα πήγαν πολύ καλά, ανυπομονώ να πάμε σπιτάκι μας! Ζώνη λοχείας από πού παίρνουμε; 

  • Μου αρέσει 8

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Γεια σας κορίτσια,γεννησαμε κι εμείς 14/1! Περιμεναμε τόσο καιρο μήπως αποφασίσει να εμπεδωθεί το μωρό ή μαλακώσει ο τράχηλος,αλλά δεν.. πήγαμε για πρόκληση αλλά ο μικρούλης δυσφορουσε στο nst και καταλήξαμε καισαρική. Όλα πήγαν πολύ καλά, ανυπομονώ να πάμε σπιτάκι μας! Ζώνη λοχείας από πού παίρνουμε; 

Να σου ζήσει κορίτσι ο μπέμπης ζώνες και τέτοια έχει το μαιευτήριο μέσα δεν ξέρω σε ποιο γέννησες. 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Ιανουαρίου 2020 Γεννήσαμε!!!!!

1.  Stelloudia       17/12/2019

2.  FRAULA

3.  Boukitsa123    4/1/2020

4.  Mom2be

5.  Αγαπουλινι      10/1/2020

6.  MariaGS           11/1/2020

7.  Charma91        13/1/2020

8.  Ntina Ntinaki    14/1/2020


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...