Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Γεια σας κορίτσια,γεννησαμε κι εμείς 14/1! Περιμεναμε τόσο καιρο μήπως αποφασίσει να εμπεδωθεί το μωρό ή μαλακώσει ο τράχηλος,αλλά δεν.. πήγαμε για πρόκληση αλλά ο μικρούλης δυσφορουσε στο nst και καταλήξαμε καισαρική. Όλα πήγαν πολύ καλά, ανυπομονώ να πάμε σπιτάκι μας! Ζώνη λοχείας από πού παίρνουμε; 

Να σου ζήσει το μωρακι σου γερό και τυχερό να το δεις όπως ποθείς. Καλή ανάρρωση σε σένα. Κορίτσια στενεύουν τα περιθώρια. Εμείς ποτέ??? Οι μαθητές μου με έχουν πρήξει πότε θα με ξεφορτωθούν. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katerina04 είπε:

Να σου ζήσει το μωρακι σου γερό και τυχερό να το δεις όπως ποθείς. Καλή ανάρρωση σε σένα. Κορίτσια στενεύουν τα περιθώρια. Εμείς ποτέ??? Οι μαθητές μου με έχουν πρήξει πότε θα με ξεφορτωθούν. 

Και με πρόκληση να μπεις εγώ πιστεύω θα γεννήσεις με φτ δεν τα έχεις παίξει με την κοιλιά; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Και με πρόκληση να μπεις εγώ πιστεύω θα γεννήσεις με φτ δεν τα έχεις παίξει με την κοιλιά; 

Εντελώς όμως. Τα σπίτια έχουν και όλο σκάλες και κάνω μια ώρα να ανέβω. Η καρέκλες απαλευτες. Σηκώνομαι όρθια, περπατάω κάθομαι στα κρεβάτια χαμός. Όταν ξαπλώνω το βράδυ δεν μπορώ να την βολεψω πουθενά την κοιλουμπα. Το πρωί είμαι καλύτερα αλλά πλακωνομαι στις δουλειές μαγείρευμα κτλ. Εσείς τοσα άτομα στο σπίτι φαντάζομαι τι χαμό θα έχετε. Πιάτα φαγητό μπιμπερο δουλειές τι να πω μπράβο σου που τα καταφέρνεις χωρίς βοήθεια. Τα μικρά να φανταστώ δεν τα στέλνεις σχολείο τώρα?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Εντελώς όμως. Τα σπίτια έχουν και όλο σκάλες και κάνω μια ώρα να ανέβω. Η καρέκλες απαλευτες. Σηκώνομαι όρθια, περπατάω κάθομαι στα κρεβάτια χαμός. Όταν ξαπλώνω το βράδυ δεν μπορώ να την βολεψω πουθενά την κοιλουμπα. Το πρωί είμαι καλύτερα αλλά πλακωνομαι στις δουλειές μαγείρευμα κτλ. Εσείς τοσα άτομα στο σπίτι φαντάζομαι τι χαμό θα έχετε. Πιάτα φαγητό μπιμπερο δουλειές τι να πω μπράβο σου που τα καταφέρνεις χωρίς βοήθεια. Τα μικρά να φανταστώ δεν τα στέλνεις σχολείο τώρα?

Όχι δεν τα στέλνω. Την μικρή θα την πάω με τον καινούργιο μήνα. Ο μικρός δεν πήγαινε παιδικό ούτως ή άλλως. Θα τον στείλω από Μάρτη λίγες ώρες. Εγώ όλη μέρα βάζω μουσική αλλιώς θα είχα νεύρα συνέχεια. 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Γεια σας κορίτσια,γεννησαμε κι εμείς 14/1! Περιμεναμε τόσο καιρο μήπως αποφασίσει να εμπεδωθεί το μωρό ή μαλακώσει ο τράχηλος,αλλά δεν.. πήγαμε για πρόκληση αλλά ο μικρούλης δυσφορουσε στο nst και καταλήξαμε καισαρική. Όλα πήγαν πολύ καλά, ανυπομονώ να πάμε σπιτάκι μας! Ζώνη λοχείας από πού παίρνουμε; 

Καλότυχο το μωράκι σας!!!! Καλή ανάρρωση σε εσένα και γρήγορα σπιτάκι σας!!!

πρίν από 11 λεπτά , katerina04 είπε:

Εντελώς όμως. Τα σπίτια έχουν και όλο σκάλες και κάνω μια ώρα να ανέβω. Η καρέκλες απαλευτες. Σηκώνομαι όρθια, περπατάω κάθομαι στα κρεβάτια χαμός. Όταν ξαπλώνω το βράδυ δεν μπορώ να την βολεψω πουθενά την κοιλουμπα. Το πρωί είμαι καλύτερα αλλά πλακωνομαι στις δουλειές μαγείρευμα κτλ. Εσείς τοσα άτομα στο σπίτι φαντάζομαι τι χαμό θα έχετε. Πιάτα φαγητό μπιμπερο δουλειές τι να πω μπράβο σου που τα καταφέρνεις χωρίς βοήθεια. Τα μικρά να φανταστώ δεν τα στέλνεις σχολείο τώρα?

χαχαχαχα μου θυμίζεις εμένα!!! Και όλοι μένουν στον δεύτερο!!!Μα, όλοι!!! Ακόμα και εγώ!!! Αφού μου ανοίγουν την εξώπορτα και πλέον δεν ανοίγουν κατευθείαν την πόρτα στο σπίτι. Ξέρουν ότι κάνω 5 ώρες μέχρι να φτάσω...  Βάζω στοίχημα ότι την άλλη βδομάδα θα γεννήσεις!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες. Έψαχνα για οικονομικες πανες και βρηκα μια σελιδα ,το πανεςγιαολους . Έχει καλες τιμες αλλα σε χρεωνει 15 ευρω για μεταφορικά . Και το αστείο είναι ότι μαζεψα παραγγελία 100 και ευρώ . Δεν είναι υπερβολή τοσο μεγάλο ποσο να εχει τοσα μεταφορικά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα σε όλες. Έψαχνα για οικονομικες πανες και βρηκα μια σελιδα ,το πανεςγιαολους . Έχει καλες τιμες αλλα σε χρεωνει 15 ευρω για μεταφορικά . Και το αστείο είναι ότι μαζεψα παραγγελία 100 και ευρώ . Δεν είναι υπερβολή τοσο μεγάλο ποσο να εχει τοσα μεταφορικά. 

Παίζει ρόλο και το βάρος σε κάποιες παραγγελίες


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Παίζει ρόλο και το βάρος σε κάποιες παραγγελίες

Σίγουρα παίζει βάρος αλλα και πάλι 150 ευρω μαζεψα. Όσο βάρος και να εχει θα έπρεπε να εχει επιπλέον έκπτωση ανάλογα με το βάρος . Θα δοκιμάσω να βαλω λιγότερα προϊόντα να δω αν εχει διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Σίγουρα παίζει βάρος αλλα και πάλι 150 ευρω μαζεψα. Όσο βάρος και να εχει θα έπρεπε να εχει επιπλέον έκπτωση ανάλογα με το βάρος . Θα δοκιμάσω να βαλω λιγότερα προϊόντα να δω αν εχει διαφορά

Δίκιο έχεις αλλά οι πάνες έτσι είναι και καμία φορά δε συμφέρει


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Σίγουρα παίζει βάρος αλλα και πάλι 150 ευρω μαζεψα. Όσο βάρος και να εχει θα έπρεπε να εχει επιπλέον έκπτωση ανάλογα με το βάρος . Θα δοκιμάσω να βαλω λιγότερα προϊόντα να δω αν εχει διαφορά

εγώ τις παίρνω από το σούπερ όταν τις βάζει 1+1 και έχω κάνει εγγραφή στο pampers.gr και εκτυπώνω κουπόνια 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια τι γνώμη έχετε για το Sanilac της Γιώτης; Δεν μου γεμίζει το μάτι για κάποιο λόγο...

Πως είστε; Εγώ με το που βραδιάζει με πιάνουν κρυάδες. Έκλεισα ραντεβού στην Φαιναρέτη για δωρεάν ψυχολογική υποστήριξη. Η αλήθεια είναι πως ήταν πολύ βοηθητικοί στο τηλέφωνο. Όλα θέλουν το χρόνο τους όμως. Η μπέμπα μας βγήκε αγκαλίτσας και την έκατσα την βάρκα μου φαίνεται. Την κοιτάζω ρε κορίτσια κι ακόμα θυμάμαι τα θετικά τεστ. Πως μεγαλώνουν έτσι μωρέ τα παιδιά. Ο γιος μου μιλάει σαν ενήλικας και είναι μόλις 3 ετών. Σήμερα μου λέει να πάει η αδερφή του σχολείο να είναι όπως πριν μαζί μου. Με έλιωσε... 

Μπείτε να πείτε κανένα νέο ρε κορίτσια. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι γνώμη έχετε για το Sanilac της Γιώτης; Δεν μου γεμίζει το μάτι για κάποιο λόγο...

Πως είστε; Εγώ με το που βραδιάζει με πιάνουν κρυάδες. Έκλεισα ραντεβού στην Φαιναρέτη για δωρεάν ψυχολογική υποστήριξη. Η αλήθεια είναι πως ήταν πολύ βοηθητικοί στο τηλέφωνο. Όλα θέλουν το χρόνο τους όμως. Η μπέμπα μας βγήκε αγκαλίτσας και την έκατσα την βάρκα μου φαίνεται. Την κοιτάζω ρε κορίτσια κι ακόμα θυμάμαι τα θετικά τεστ. Πως μεγαλώνουν έτσι μωρέ τα παιδιά. Ο γιος μου μιλάει σαν ενήλικας και είναι μόλις 3 ετών. Σήμερα μου λέει να πάει η αδερφή του σχολείο να είναι όπως πριν μαζί μου. Με έλιωσε... 

Μπείτε να πείτε κανένα νέο ρε κορίτσια. 

Εγώ της έδινα το sanilac μόνο το 2 βέβαια αλλά καλό μου φάνηκε. Δεν της δημιούργησε κάποιο πρόβλημα και δεν κατάλαβε διάφορα από το Frezylac. Καλά έκανες και πήρες τηλ κάνε ότι χρειάζεται για να νιώσεις εσύ καλά.Ασε τα παιδάκια μας μεγαλώνουν πολύ γρήγορα χωρίς να το καταλάβουμε. Και η δικια μου έχει τέτοια ομιλία και παθαίνω πλάκα με αυτά που λέει.Τι νέο τα ίδια δουλειά δουλειές και τίποτα άλλο αλλά να σου πω την αλήθεια δε θυμάμαι πως ήταν η ζωή μου πριν τη μικρή και δε μου λείπει. Πλέον ότι κάνω γυρνάει γύρω από αυτην και είναι σαν να την είχα πάντα. Δε με πειράζει που στερουμαι πράγματα αρκεί να είναι αυτή καλά.Η μικρή σου καλύτερα είναι?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

@boukitsa123, ένα από αυτά που θα μου λείψει από την εγκυμοσύνη είναι ότι σπάνια νιώθω κρύο! Ποιος εγώ που θέλω τρία στρώματα ρούχα για να πω ότι είμαι εντάξει τον χειμώνα. Πρώτη χρονιά φέτος που κυκλοφορώ με μακό μπλουζάκι!!! Και στον ύπνο μου ιδρώνω!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!!  Εμεις εδώ τα ίδια, στην αναμονή!!! Τρέχω να ολοκληρώσω εκκρεμότητες. Ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι τέλη Γενάρη θα με πάει. Στενοχωρήθηκα λίγο χθες που είδαμε ότι δεν πήρε γραμμάρια, αλλά ίσως είναι απλά επειδή είχα συνηθίσει που τόσο καιρό έβγαινε πάνω από το όριο και την εβδομάδα του.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@katerina04 ακόμα ιδιαίτερα κάνεις; Χαρά στο κουράγιο σου το καλό είναι ότι αν έχεις διορθώσεις για το σπίτι φεύγει το μυαλό λίγο από το γένναω δεν γένναω ή τώρα θα γεννήσω

@Ele@n είδες; Σε βλέπω κορίτσι σε κάνα χρόνο μαξ πάλι εγκυούλα :x (επίσης σωστά είχες βρει τον συγγραφέα προχθές)

Εγώ θυμάμαι πως ήταν η ζωή πριν τα παιδιά και ήταν η δική μου τουλάχιστον πολύ "μουντή" οι περισσότερες φίλες μου είναι ανύπαντρες ή ακόμα σπουδάζουν ή συνεχίζουν μετεκπαιδεύσεις κτλπ και σχεδόν καμία δεν ζει μόνη της όλες στο πατρικό τους ακόμα και όλο για γκόμενους λένε ρε παιδιά λες και είμαστε ακόμα γυμνάσιο :roll:

Καλέ καλημέρα δεν είπα :tongue:

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...