Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

@boukitsa123 την ίδια απορία εχω για το γάλα . Η αδερφή μου πρότεινε να παρω το frisolac για αρχη και αν δω κάποια ενόχληση ισως αλλαξω. Βασικά πιο πολύ έπαιρνε το S26GOLD επειδη η μικρη εβγαζε στις αλλες μάρκες. Ακουω πολλά και για το almiron , frezylac και Novalac. Δδν εχω ιδεα απο γαλατα και τις διαφορές τους αλλά το Novalac και το Almiron  τα έχουν στις τοπ προτιμήσεις σε ολες τις σελιδες. 

Απο τα babylino τι γνώμες έχετε ? Θα ξεκινήσω με Pampers αλλα τα babylino ειναι πιο οικονομικά και σκέφτομαι να παρω και από αυτα για να δω αν έχουν κάποια διαφορά. 

Αγαπουλινι πως κατάφερες και εχασες τόσα? Εχω φτάσει 90 και ανυσηχώ πως θα τα χάσω τα κιλά. Σίγουρα δεν θα φτάσω τα κιλά που ήμουν οταν ξεκίνησα αλλα τουλάχιστον να μπορέσω να μπω παλι στα ρούχα μου. 

Τιποτα απλα βγηκα με 7 κιλα λιγοτερα. Μωρο και υγρα. Τα αλλα 15 πως θα χασω δεν ξερω. Μακαρι να το ραψω και να με τρεχουν λιγο οπως λετε.

Τις σοκολατες 2 2 τις τρωω

 

πρίν από 25 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Αχ ρε κορίτσια να περάσουν οι μέρες να μπορώ να βγάζω την μικρούλα έξω έχω κουδουνίσει όλο μέσα το δε 5χρονο τα έχει παίξει δεν ξέρει πως να εκτονώσει την ενέργεια της :(

@Farmakotriftena την κράτησες την μεγάλη σου από το σχολείο ή την έστελνες κανονικά; 

Ναι ρε συ και η δικια μου 3,5 σαν κουρδισμενη πάει. Ασε απο την τρελα της ολο πεφτει και χτυπαει

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ αυτές οι σοκολάτες θα μας φανε:lol: τίποτα άλλο δεν τρωω από γλυκά μόνο σοκολάτα και Μερέντα . Θα προσπαθήσω να κοψω οσο μπορω το πρόχειρο φαγητό και τα γλυκά γιατί αλλιως δεν με βλέπω να χανω κιλα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Τιποτα απλα βγηκα με 7 κιλα λιγοτερα. Μωρο και υγρα. Τα αλλα 15 πως θα χασω δεν ξερω. Μακαρι να το ραψω και να με τρεχουν λιγο οπως λετε.

Τις σοκολατες 2 2 τις τρωω

 

Ναι ρε συ και η δικια μου 3,5 σαν κουρδισμενη πάει. Ασε απο την τρελα της ολο πεφτει και χτυπαει

Εγώ θυμάμαι όταν ξυπνούσα τα βράδια για να θηλάσω άνοιγα το ψυγείο και τσάκιζα τα γλυκά που έφερναν στον σπίτι. Από τότε έχω αρχίσει να τρώω γλυκά ενώ πριν δεν τρελαινομουν. Πώς υποδέχτηκε η μικρή την αδερφούλα της?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Εγώ θυμάμαι όταν ξυπνούσα τα βράδια για να θηλάσω άνοιγα το ψυγείο και τσάκιζα τα γλυκά που έφερναν στον σπίτι. Από τότε έχω αρχίσει να τρώω γλυκά ενώ πριν δεν τρελαινομουν. Πώς υποδέχτηκε η μικρή την αδερφούλα της?

Παρα πολυ καλα η αληθεια ειναι. Απλα τελευταια ετσι κι αλλιως δεν μας ακουγε γιατι δεν πηγαινε πουθενα και βαριόταν. Μολις πάει ξαβα παιδικο θα στρωσει και θα ειναι παλι το παιδι που ηξερα. 

Αχ ναι αυτά τα γλυκα τα τσακισα. Λατρεμενα ανώμαλα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι τώρα μία ώρα που νιώθω την κοιλιά μου πετάει εξογκώματα και να σκληραίνει και την ίδια στιγμή νιώθω ενόχληση πίσω στη μέση. Ψιλοπονάει όλο αυτό. Θα μπορούσε αυτό να είναι συσπάσεις;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Ele@n είπε:

Είναι τώρα μία ώρα που νιώθω την κοιλιά μου πετάει εξογκώματα και να σκληραίνει και την ίδια στιγμή νιώθω ενόχληση πίσω στη μέση. Ψιλοπονάει όλο αυτό. Θα μπορούσε αυτό να είναι συσπάσεις;

Ναι ετσι τις νιωθεις

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπιασε η κορούλα μου το βάρος γέννησης +20γρ που έγινε 14 ημερών (μέχρι 2 εβδομάδες περιμένουμε να βάλουν το βάρος γέννησης) η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν πίνει κάθε φορά 90μλ στο τσακίρ θα πιει 90μλ αλλιώς πίνει 60 όμως έχει αυξήσει τα κακά που το θεωρώ καλό δεν με πειράζει να είναι μικρούλα απλά θέλω να μεγαλώνει καλά. Θα μιλήσω με την παιδίατρο να δω τι θα μου πει κι αυτή. Νομίζω την εβδομάδα πρέπει να βάζουν 100γρ. Επίσης έχω απορία τις θηλές που είναι 0+ πότε τις αλλάζω; τελικά τα nuk first choice δεν τις έκατσαν καλά ενώ με τις θηλές τις natural πίνει καλύτερα. Που είναι σαν του βυζιού σε σχήμα. 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Αχ ρε κορίτσια να περάσουν οι μέρες να μπορώ να βγάζω την μικρούλα έξω έχω κουδουνίσει όλο μέσα το δε 5χρονο τα έχει παίξει δεν ξέρει πως να εκτονώσει την ενέργεια της :(

@Farmakotriftena την κράτησες την μεγάλη σου από το σχολείο ή την έστελνες κανονικά; 

Εγώ τη στέλνω κανονικά.. Δεν έχω βοήθεια από κάπου οπότε μου είναι δύσκολο να έχω και τα 3 μαζί όταν το μωρό θηλάζει πολύ ειδικα τον πρώτο καιρό που μου θηλαζε όλη μέρα.

Έχουν κάνει το αντιγριπικο τα 2 μεγάλα και προσπαθώ να μην τα έχω πολύ σε επαφή. Παρ' όλα αυτά η μικρή μου έχει κολλήσει γαστρεντερίτιδα και έχει περάσει και από μίνι κρυωματακι με μυξα και βήχα. Όλα καλά όμως

  • Λυπημένη/-ος 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγώ τη στέλνω κανονικά.. Δεν έχω βοήθεια από κάπου οπότε μου είναι δύσκολο να έχω και τα 3 μαζί όταν το μωρό θηλάζει πολύ ειδικα τον πρώτο καιρό που μου θηλαζε όλη μέρα.

Έχουν κάνει το αντιγριπικο τα 2 μεγάλα και προσπαθώ να μην τα έχω πολύ σε επαφή. Παρ' όλα αυτά η μικρή μου έχει κολλήσει γαστρεντερίτιδα και έχει περάσει και από μίνι κρυωματακι με μυξα και βήχα. Όλα καλά όμως

Μωρέ μετά τους 2 μήνες δεν φοβάμαι αλλά τώρα μου είναι 14 ημερών δεν το ρισκάρω εσύ οδηγείς φαντάζομαι ε;


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Εγώ τη στέλνω κανονικά.. Δεν έχω βοήθεια από κάπου οπότε μου είναι δύσκολο να έχω και τα 3 μαζί όταν το μωρό θηλάζει πολύ ειδικα τον πρώτο καιρό που μου θηλαζε όλη μέρα.

Έχουν κάνει το αντιγριπικο τα 2 μεγάλα και προσπαθώ να μην τα έχω πολύ σε επαφή. Παρ' όλα αυτά η μικρή μου έχει κολλήσει γαστρεντερίτιδα και έχει περάσει και από μίνι κρυωματακι με μυξα και βήχα. Όλα καλά όμως

Για πες για τον θηλασμο γιατι η δικια μου δεν χορταινει ωρες ωρες. Ασε που δεν παιρνει την θηλη μου και ειμαι με ψευδοθηλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Είναι τώρα μία ώρα που νιώθω την κοιλιά μου πετάει εξογκώματα και να σκληραίνει και την ίδια στιγμή νιώθω ενόχληση πίσω στη μέση. Ψιλοπονάει όλο αυτό. Θα μπορούσε αυτό να είναι συσπάσεις;

Που είσαι καλέ? Ανησυχώ δε φανηκες όλη μέρα!

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Που είσαι καλέ? Ανησυχώ δε φανηκες όλη μέρα!

Παρούσα!!! Είπαμε θα είσαι πρώτη!!! Ήμουν εκτός...  Άσε γιατί και σήμερα το μεσημέρι με έπιασε το ίδιο, αλλά κρατάει ώρα... Με μπερδευουν και οι κινήσεις του μωρού!!! Να είναι αυτό κάποιες φορές; Αλλά να με χτυπάει ο πόνος στη μέση δεν το έχω ξανανιώσει!!!

  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Παρούσα!!! Είπαμε θα είσαι πρώτη!!! Ήμουν εκτός...  Άσε γιατί και σήμερα το μεσημέρι με έπιασε το ίδιο, αλλά κρατάει ώρα... Με μπερδευουν και οι κινήσεις του μωρού!!! Να είναι αυτό κάποιες φορές; Αλλά να με χτυπάει ο πόνος στη μέση δεν το έχω ξανανιώσει!!! Που

Κοιτα και εγώ μερικές φορές δεν μπορώ να καταλάβω αν ειναι σύσπαση ή κίνηση του μωρού αν και δεύτερη εγκυμοσύνη. Και τα δυο είναι σίγουρα αλλά ποτε δεν μπορώ κι εγώ να καταλάβω πάντα.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2020 at 2:41 ΜΜ, katerina04 είπε:

Το εφαγα ναι ε ενταξει καλα ηταν δεν πονεσα ιδιαιτερα. Εκτος απροοπτου μαλλον την Πεμπτη μπαινω με προκληση γιατι μου τονισε το να παω νωρις το πρωι στο γραφειο του. Το φαγητο το βραδυ ασε χθες 8 εφαγα και 11:30 που ξαπλωσα ο λαιμος εκαιγε αναγουλα μου ηρθε και πλεον ουτε με γαλα μου περναει. 

Η αλόη καταπραΰνει πολύ την καουρα... Δυστυχώς το ανακάλυψα τις τελευταίες μέρες.. Εύχομαι με το καλό!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...