Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα! Σας διαβάζω και χαίρομαι που έχετε ήδη τα μωράκια σας σπίτι οι περισσότερες! :wub:

Εγώ αύριο γίνομαι 35 εβδομάδων και από προχτές το βράδυ το μωρό μου είναι υπερκινητικό, ειδικά χτες το πολύ να σταμάτησε να κουνιέται για 1-2 ώρες όταν ξάπλωσα το μεσημέρι (αν σταμάτησε γιατί ίσως να κοιμόμουν κι απλά να μην το ένιωθα). Δεν ξέρω αν αυτό είναι αναμενόμενο για το μήνα μου ή αν συνέβη επειδή ήπια 2 καφέδες και πολλά τσάγια. Πέτρωνε και συνέχεια η κοιλιά, αλλά δεν είχα κάποιο ασυνήθιστο πόνο. Εξακολουθεί να είναι και σήμερα ατακτούλικο, αλλά όχι όσο χτες που είχε στήσει πανηγύρι στην κοιλιά μου. Εσείς που τα έχετε και πρόσφατα, ήταν τόσο δραστήριο και το δικό σας μωρό την 35η εβδομάδα; Ελπίζω να μην είναι σημάδι ότι θα γεννήσω νωρίτερα. 

Πέτρωμα στην κοιλιά δεν είχα, αλλά αυτό το πάρτυ το είχε κάνει μία ή δύο φορές. Τη μία φορά που το έκανε την επόμενη ο γιατρός είχε δει ότι είχε γυρίσει προς τα κάτω. Μπορεί να έτυχε, μπορεί και όχι, δεν έμαθα ποτέ.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αύριο έχω ραντεβού και θα με δει ο γιατρός, ανησυχώ μόνο μη γεννήσω νωρίτερα.

Ο γιατρός εν τω μεταξύ θα με δει με υπέρηχο αύριο ή κολπικα; Το έχω μόνιμο άγχος κάθε φορά που πάω γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Αύριο έχω ραντεβού και θα με δει ο γιατρός, ανησυχώ μόνο μη γεννήσω νωρίτερα.

Ο γιατρός εν τω μεταξύ θα με δει με υπέρηχο αύριο ή κολπικα; Το έχω μόνιμο άγχος κάθε φορά που πάω γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει :P

Όχι καλέ, γιατί να γεννήσεις νωρίτερα; Εμένα μέχρι τώρα με βλέπει με υπέρηχο. Κάποια κορίτσια είχαν κάνει και κολπικό λίγο πιο μετά. Πήγαινε προετοιμασμένη κάθε φορά για να είσαι σίγουρη!!!:P

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Γυρίσαμε κ εμείς σπίτι μας την Κυριακή και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε! Η μπεμπουλα είναι πολύ καλό μωράκι και θηλαζουμε αποκλειστικά.. φυσικά με κόπο αλλά πιστεύω κάτι καταφέρνουμε!! 

Εγώ την ξυπνάω στις 3 ώρες για να φάει.. κ τρώμε περίπου μισή ώρα και από τα δυο στήθη! Είναι καλά νομίζετε ; Είμαι αρχαρια και δεν ξέρω! Επίσης ο παιδίατρος ειπε το βράδυ να την ξυπνάω στο 6ωρο αλλά δεν είναι μεγάλο διάστημα ρε κορίτσια; Εγώ την ξυπνάω στο 3ωρο πάλι:wub: κ το μωρό τρώει κανονικά ! Δλδ δείχνει ότι πεινάει!

παντως τι ευτυχία είναι αυτή ρε κορίτσια δεν την χορταίνω πεθαίνω μαζί της!!!!!!!❤️

Κορίτσι μέχρι να ανακτήσουν βάρος γέννησης +200γρ νομίζω τα ξυπνάμε εμείς ρώτησε την παιδίατρο σου. Το μωρό πρέπει να βρέχει 7 πάνες μέσα στην μέρα με τσίσα και κακά. Συγχαρητήρια για τον θηλασμό. Και 1 ώρα θηλασμού είναι ανεκτίμητη. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι μέχρι να ανακτήσουν βάρος γέννησης +200γρ νομίζω τα ξυπνάμε εμείς ρώτησε την παιδίατρο σου. Το μωρό πρέπει να βρέχει 7 πάνες μέσα στην μέρα με τσίσα και κακά. Συγχαρητήρια για τον θηλασμό. Και 1 ώρα θηλασμού είναι ανεκτίμητη. 

Μπουκίτσα ο μεικτός θηλασμός πιστεύεις ότι είναι εύκολος; Υπάρχει περίπτωση να αντιδρά σε ένα από τα δύο το μωρό; 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Αύριο έχω ραντεβού και θα με δει ο γιατρός, ανησυχώ μόνο μη γεννήσω νωρίτερα.

Ο γιατρός εν τω μεταξύ θα με δει με υπέρηχο αύριο ή κολπικα; Το έχω μόνιμο άγχος κάθε φορά που πάω γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει :P

Εμένα τις δυο τελευταίες φορές με είδε και κολπικά , δεν ξέρω αν είναι απόλυτα σωστό αλλά δεν με ενόχλησε κιόλας κάπου , δεν είχα πόνο ούτε κατά την διάρκεια ούτε μετά. This awkward moment απλά ....

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι μέχρι να ανακτήσουν βάρος γέννησης +200γρ νομίζω τα ξυπνάμε εμείς ρώτησε την παιδίατρο σου. Το μωρό πρέπει να βρέχει 7 πάνες μέσα στην μέρα με τσίσα και κακά. Συγχαρητήρια για τον θηλασμό. Και 1 ώρα θηλασμού είναι ανεκτίμητη. 

Άμα βρέχει περισσότερες πάνες είναι πρόβλημα;; 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Άμα βρέχει περισσότερες πάνες είναι πρόβλημα;; 

όχι καλέ τουναντίον 

Just now, Ele@n είπε:

Μπουκίτσα ο μεικτός θηλασμός πιστεύεις ότι είναι εύκολος; Υπάρχει περίπτωση να αντιδρά σε ένα από τα δύο το μωρό; 

Αν είναι μικρό σε κιλά το στήθος το δυσκολεύει στην αρχή. Μέχρι να δυναμώσει δηλαδή. Μπορείς να πάρεις τα natural τα μπιμπερό που η θηλή ομοιάζει με του βυζιού. 

Στο νήπιο της κόρης μου με ενημέρωσε τώρα μια μαμά ότι είχαν κρούσμα της H1N1 φοβάμαι πολύ να την στείλω ρε γμτ. Της έχω κάνει το εμβόλιο αλλά μπορεί να το κολλήσει στο μωρό ή στον αδερφό της. :( 

  • Λυπημένη/-ος 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

όχι καλέ τουναντίον 

Αν είναι μικρό σε κιλά το στήθος το δυσκολεύει στην αρχή. Μέχρι να δυναμώσει δηλαδή. Μπορείς να πάρεις τα natural τα μπιμπερό που η θηλή ομοιάζει με του βυζιού. 

Στο νήπιο της κόρης μου με ενημέρωσε τώρα μια μαμά ότι είχαν κρούσμα της H1N1 φοβάμαι πολύ να την στείλω ρε γμτ. Της έχω κάνει το εμβόλιο αλλά μπορεί να το κολλήσει στο μωρό ή στον αδερφό της. :( 

Μικρό φαίνεται τώρα μπροστά στο κοιλουμπίνι το τεράστιο!!!χαχαχαχ 

Μήπως βρε μπουκίτσα να αναβάλλεις το νήπιο για λίγο ακόμα; Ή να ρωτήσεις τον παιδίατρο να σε συμβουλέψει. Αντέχεις λίγο ακόμα με τα τρία μικρά στο σπίτι;;;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Μικρό φαίνεται τώρα μπροστά στο κοιλουμπίνι το τεράστιο!!!χαχαχαχ 

Μήπως βρε μπουκίτσα να αναβάλλεις το νήπιο για λίγο ακόμα; Ή να ρωτήσεις τον παιδίατρο να σε συμβουλέψει. Αντέχεις λίγο ακόμα με τα τρία μικρά στο σπίτι;;;

Το θέμα δεν είναι αν αντέχω το θέμα είναι ότι αν λείψει καιρό το παιδί κάνει επαναφοίτηση :(


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Το θέμα δεν είναι αν αντέχω το θέμα είναι ότι αν λείψει καιρό το παιδί κάνει επαναφοίτηση :(

Αλήθεια;;; Στο νήπιο;;; Αν πάρετε χαρτί από τον γιατρό δήθεν ότι είναι κρυωμένη;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Γυρίσαμε κ εμείς σπίτι μας την Κυριακή και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε! Η μπεμπουλα είναι πολύ καλό μωράκι και θηλαζουμε αποκλειστικά.. φυσικά με κόπο αλλά πιστεύω κάτι καταφέρνουμε!! 

Εγώ την ξυπνάω στις 3 ώρες για να φάει.. κ τρώμε περίπου μισή ώρα και από τα δυο στήθη! Είναι καλά νομίζετε ; Είμαι αρχαρια και δεν ξέρω! Επίσης ο παιδίατρος ειπε το βράδυ να την ξυπνάω στο 6ωρο αλλά δεν είναι μεγάλο διάστημα ρε κορίτσια; Εγώ την ξυπνάω στο 3ωρο πάλι:wub: κ το μωρό τρώει κανονικά ! Δλδ δείχνει ότι πεινάει!

παντως τι ευτυχία είναι αυτή ρε κορίτσια δεν την χορταίνω πεθαίνω μαζί της!!!!!!!❤️

Και εγώ τον ξυπνάω στο 3ωρο το πολύ τετραωρο.. Είμαστε 11 ημερων

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα! Σας διαβάζω και χαίρομαι που έχετε ήδη τα μωράκια σας σπίτι οι περισσότερες! :wub:

Εγώ αύριο γίνομαι 35 εβδομάδων και από προχτές το βράδυ το μωρό μου είναι υπερκινητικό, ειδικά χτες το πολύ να σταμάτησε να κουνιέται για 1-2 ώρες όταν ξάπλωσα το μεσημέρι (αν σταμάτησε γιατί ίσως να κοιμόμουν κι απλά να μην το ένιωθα). Δεν ξέρω αν αυτό είναι αναμενόμενο για το μήνα μου ή αν συνέβη επειδή ήπια 2 καφέδες και πολλά τσάγια. Πέτρωνε και συνέχεια η κοιλιά, αλλά δεν είχα κάποιο ασυνήθιστο πόνο. Εξακολουθεί να είναι και σήμερα ατακτούλικο, αλλά όχι όσο χτες που είχε στήσει πανηγύρι στην κοιλιά μου. Εσείς που τα έχετε και πρόσφατα, ήταν τόσο δραστήριο και το δικό σας μωρό την 35η εβδομάδα; Ελπίζω να μην είναι σημάδι ότι θα γεννήσω νωρίτερα. 

Δε θελω να σε τρομαξω αλλα οπως εχω ξαναπει η δικια μου ετσι ηταν στην κοιλια και ακομα χειροτερα εξω χαχα. Υπερκινητικη δεν καθεται στον κωλο της πανω απο 5 λεπτα και αυτο σπανια. Τωρα ο μπεμπης ειναι χειροροτερος βεβαια αλλα πονταρω στο να βγει ποδοσφαιριστης. Δε νομιζω να ειναι σημαδι τοκετου.

  • Χαχα 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...