Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια 4 διαστολή κατέβηκε και ο μπέμπης οπότε σε κανένα δυωρο παίρνω βαλιτσουλες και πάω κλινική. Πόνους δεν έχω ακομα. Αυτα. Σας φιλώ όλες σας.

  • Μου αρέσει 5

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katerina04 είπε:

Κορίτσια 4 διαστολή κατέβηκε και ο μπέμπης οπότε σε κανένα δυωρο παίρνω βαλιτσουλες και πάω κλινική. Πόνους δεν έχω ακομα. Αυτα. Σας φιλώ όλες σας.

Με το καλό Κατερίνα μου με το καλό όλα ζευγά έφτασε η ώρα 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Λένε ότι υπονομεύουν τον αποκλειστικό θηλασμό ποιες χρησιμοποιείς; 

Δεν πήρα ακόμα αλλά πονάω τόσο πολύ που θέλω να χρησιμοποιήσω δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για τον πόνο!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Δεν πήρα ακόμα αλλά πονάω τόσο πολύ που θέλω να χρησιμοποιήσω δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για τον πόνο!!

Δεν πιάνει σωστά το μωρό αν πονάς δεν σου έδειξε κάποια μαία πως να τοποθετείς το στόμα του; 

Μπορείς να βάζεις λανολίνη στις θηλές αν θες να επουλωθούν


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια έχει χρησιμοποιήσει καμία ψευδοθηλες; Ποια η γνώμη σας;

Εγώ χρησιμοποιώ,μετά από παρότρυνση συμβούλου θηλασμού, γιατί είχαν πληγωθεί οι θηλές και ο μικρός κατάπινε αίμα. (Έβγαλε γουλια και ήταν όλο αίμα, τρομακτικό.) Έπιασε πολύ εύκολα και με διευκόλυνε πολύ. Βέβαια τώρα που προσπαθώ να τις περιορίσω δυσκολεύεται να πιάσει τη δική μου μιας και είναι πιο μικρή από την ψευδοθηλη. Η αίσθηση πάντως δεν συγκρίνεται. Αν μπορείς να τις αποφύγεις, ή έστω να κάνεις περιστασιακή χρήση για να μην προλάβει να τις συνηθίσει. Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Δεν πιάνει σωστά το μωρό αν πονάς δεν σου έδειξε κάποια μαία πως να τοποθετείς το στόμα του; 

Μπορείς να βάζεις λανολίνη στις θηλές αν θες να επουλωθούν

Βάζω κρεμα βάζω κ σπαθολαδο αλλά κάθε φορά που θηλάζω δεν παλευεται ο πόνος! Κυρίως μέχρι να πιάσει τη θηλή !! Μου έδειξαν αλλά ίσως κάνω κάτι λαθπς τι να πω!!

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Εγώ χρησιμοποιώ,μετά από παρότρυνση συμβούλου θηλασμού, γιατί είχαν πληγωθεί οι θηλές και ο μικρός κατάπινε αίμα. (Έβγαλε γουλια και ήταν όλο αίμα, τρομακτικό.) Έπιασε πολύ εύκολα και με διευκόλυνε πολύ. Βέβαια τώρα που προσπαθώ να τις περιορίσω δυσκολεύεται να πιάσει τη δική μου μιας και είναι πιο μικρή από την ψευδοθηλη. Η αίσθηση πάντως δεν συγκρίνεται. Αν μπορείς να τις αποφύγεις, ή έστω να κάνεις περιστασιακή χρήση για να μην προλάβει να τις συνηθίσει. Καλή επιτυχία!

Η χρήση είναι εύκολη; Επίσης έχει πάλι πόνο η όχι;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Γιώτα μου να σου ζήσει πες μου πότε γέννησες να σε βάλω στο πινακακι. Τελικά έκανες ολική ή επισκληρίδειο; 

Ευχαριστώ πολυ . Με επισκληρίδιο γέννησα τελικά . Τίποτα δεν καταλαβαίνεις μονο που τα πονάνε τα ράμματα πιο πολύ. Δευτέρα απόγευμα γέννησα. 

4 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Κορίτσια 4 διαστολή κατέβηκε και ο μπέμπης οπότε σε κανένα δυωρο παίρνω βαλιτσουλες και πάω κλινική. Πόνους δεν έχω ακομα. Αυτα. Σας φιλώ όλες σας.

Άντε με το καλο και με ένα πόνο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Βάζω κρεμα βάζω κ σπαθολαδο αλλά κάθε φορά που θηλάζω δεν παλευεται ο πόνος! Κυρίως μέχρι να πιάσει τη θηλή !! Μου έδειξαν αλλά ίσως κάνω κάτι λαθπς τι να πω!!

Η χρήση είναι εύκολη; Επίσης έχει πάλι πόνο η όχι;

Έχει και η Medela ψευδοθηλες πήγαινε σε ένα λητώ να σου δείξουν δύναμη μανούλα το 1ο σου είναι; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Δεν πήρα ακόμα αλλά πονάω τόσο πολύ που θέλω να χρησιμοποιήσω δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για τον πόνο!!

Εχεις πάρει κοχύλια θηλασμού.. Αφήνουν τη θηλη να αεριζεται και δεν έρχεται σε επαφή με το ύφασμα.. Επίσης μετά από κάθε θηλασμό να βάζεις μια κρέμα με λανολινη.. Της medela είναι καλή...εγω ετσι τις συνεφερα και πέρασε ο πόνος.. Να φανταστείς είχα και πληγές.. 

 

 

Just now, MariaGS είπε:

Εχεις πάρει κοχύλια θηλασμού.. Αφήνουν τη θηλη να αεριζεται και δεν έρχεται σε επαφή με το ύφασμα.. Επίσης μετά από κάθε θηλασμό να βάζεις μια κρέμα με λανολινη.. Της medela είναι καλή...εγω ετσι τις συνεφερα και πέρασε ο πόνος.. Να φανταστείς είχα και πληγές.. 

 

 

Επίσης να πιέζεις λίγο το στήθος και να βάζεις πάνω στη θηλη γάλα 

Just now, katerina04 είπε:

Βγήκε ο μπέμπης κορίτσια 3490. Όλα καλά θα σας πω λεπτομέρειες αργότερα

Να σας ζήσει κορίτσι!! Γερός και καλότυχος!! 

  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Έχει και η Medela ψευδοθηλες πήγαινε σε ένα λητώ να σου δείξουν δύναμη μανούλα το 1ο σου είναι; 

Ναι ναι το πρώτο μου!! Θα το δω ευχαριστώ παρά πολύ!! 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , katerina04 είπε:

Βγήκε ο μπέμπης κορίτσια 3490. Όλα καλά θα σας πω λεπτομέρειες αργότερα

Ωωω αυτά είναι!!!! Μου έφτιαξες την μέρα ρε Κατερινιώ καλά θρέμματα κοριτσάρα να σε προσέχεις και να τον προσέχεις new life εφεξής :) 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Εχεις πάρει κοχύλια θηλασμού.. Αφήνουν τη θηλη να αεριζεται και δεν έρχεται σε επαφή με το ύφασμα.. Επίσης μετά από κάθε θηλασμό να βάζεις μια κρέμα με λανολινη.. Της medela είναι καλή...εγω ετσι τις συνεφερα και πέρασε ο πόνος.. Να φανταστείς είχα και πληγές.. 

 

 

Επίσης να πιέζεις λίγο το στήθος και να βάζεις πάνω στη θηλη γάλα 

Να σας ζήσει κορίτσι!! Γερός και καλότυχος!! 

Έχω επιθέματα όχι κοχύλια! Να τα δοκιμάσω όμως κ αυτά!! Κ εγώ έχω πληγές δυστυχώς :sad: βάζω την purelan κάπως έτσι.. βάζω κ γαλατάκι!! Τι να πω κ περιμένω αποτελέσματα!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , katerina04 είπε:

Βγήκε ο μπέμπης κορίτσια 3490. Όλα καλά θα σας πω λεπτομέρειες αργότερα

Το αγόρι!!!! Έκανε θεαματική έξοδο;;; Να τον χαίρεστε, να σας ζήσει!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...