Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γόνατα δουλίτσα ; 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Agapakiii είπε:

Βάζω κρεμα βάζω κ σπαθολαδο αλλά κάθε φορά που θηλάζω δεν παλευεται ο πόνος! Κυρίως μέχρι να πιάσει τη θηλή !! Μου έδειξαν αλλά ίσως κάνω κάτι λαθπς τι να πω!!

Η χρήση είναι εύκολη; Επίσης έχει πάλι πόνο η όχι;

Της medela πήρα, δύο ζευγάρια για να προλαβαίνω τις αποστειρωσεις.η χρήση είναι εύκολη,εμένα τουλάχιστον έπιασε κατευθείαν . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Έχω επιθέματα όχι κοχύλια! Να τα δοκιμάσω όμως κ αυτά!! Κ εγώ έχω πληγές δυστυχώς :sad: βάζω την purelan κάπως έτσι.. βάζω κ γαλατάκι!! Τι να πω κ περιμένω αποτελέσματα!!

Όχι επιθέματα μαζεύουν μικρόβια και χειροτερευουν το πρόβλημα !!! Όσο δεν αεριζεται η θηλή το πρόβλημα θα παραμένει.. Κρέμα και κοχύλι για να σωθεις.. Δεν μπορεις να φανταστείς τι πέρασα από πόνο και τσούξιμο.. Έκλαιγα κάθε φορά που έπιανε το στήθος... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας. Να μας ζήσουν τα μωράκια μας και με ένα πόνο σε όσες έμειναν. 13:30 μου έσπασε ο γιατρός τα νερά είχα διαστολη 6 με πολυ δυνατες συσπάσεις αλλά δεν ένιωθα τίποτα έπαθαν πλάκα ολοι. Κατά τις 2 έκανα την επισκληριδιο πριν με πιάσουν οι πονοι γιατί λέω κάτι δεν πάει καλά χαχα ένιωσα κανα δυο δυνατούς μέχρι να με πιάσει αλλά όλα καλά. 16:20 με τέσσερις σπρωξιες βγήκε ο παίδαρος. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Έπιασε στήθος αμέσως και τρώει καλά.

  • Μου αρέσει 6

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerina04 είπε:

Βγήκε ο μπέμπης κορίτσια 3490. Όλα καλά θα σας πω λεπτομέρειες αργότερα

Να σου ζήσει ο αντρακλας!! Παλι καλα δεν σε δυσκόλεψε. μια κοπέλα που ήμασταν μαζί στο δωμάτιο ξεκινήσε φυσιολογικά αλλά δεν κατέβαινε μετα απο 12 ώρες και κατέληξε καισαρική. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Να σου ζήσει ο αντρακλας!! Παλι καλα δεν σε δυσκόλεψε. μια κοπέλα που ήμασταν μαζί στο δωμάτιο ξεκινήσε φυσιολογικά αλλά δεν κατέβαινε μετα απο 12 ώρες και κατέληξε καισαρική. 

Ε ναι αυτό είναι το δύσκολο τζάμπα ταλαιπωρία τόσες ώρες. Ευτυχώς ολα καλά


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Όχι επιθέματα μαζεύουν μικρόβια και χειροτερευουν το πρόβλημα !!! Όσο δεν αεριζεται η θηλή το πρόβλημα θα παραμένει.. Κρέμα και κοχύλι για να σωθεις.. Δεν μπορεις να φανταστείς τι πέρασα από πόνο και τσούξιμο.. Έκλαιγα κάθε φορά που έπιανε το στήθος... 

Και εγώ έτσι κάθε φορά με κλάμματα τη θηλασα.. τώρα κορίτσια πήρα τις ψευδοθηλες κ όντως σώθηκα! Και η Μπέμπα έτρωγε με τις ώρες μάλλον και αυτή έπιασε επιτέλους καλά κ το απόλαυσε!! Θα πάρω και τα κοχύλια που είπατε μήπως κ βοηθήσουν!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Να σου ζήσει ο αντρακλας!! Παλι καλα δεν σε δυσκόλεψε. μια κοπέλα που ήμασταν μαζί στο δωμάτιο ξεκινήσε φυσιολογικά αλλά δεν κατέβαινε μετα απο 12 ώρες και κατέληξε καισαρική. 

Αυτό ακριβώς έγινε και σε μένα.. 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Να σου ζήσει ο αντρακλας!! Παλι καλα δεν σε δυσκόλεψε. μια κοπέλα που ήμασταν μαζί στο δωμάτιο ξεκινήσε φυσιολογικά αλλά δεν κατέβαινε μετα απο 12 ώρες και κατέληξε καισαρική. 

Για να κατέβει πρέπει να γυρνάς να κάθεσαι οκλαδόν και γενικά πρέπει να ξέρει η μαία πως να σε βάλει αν δεν ξέρουν να σε βοηθήσουν πως θα κατέβει μόνο του; Δεν είναι όλοι οι τοκετοί τσακ μπαμ πρέπει να ξέρει ο γιατρός και το προσωπικό να σε βοηθήσουν. 

Καλημέρα κορίτσια εγώ ξεκίνησα στην μπεμπούλα χαμομήλι της το βράζω και της ρίχνω μέσα εκεί την σκόνη για να την βοηθήσω με τα κακά μπας και κάνει περισσότερα μέσα στην μέρα και χωρίς σφίξιμο και κοκκίνισμα. Θα της αλλάξω το γάλα από βιολογικό σε κανονικό γτ μάλλον το βιολογικό δεν την βοηθάει.Το έχω τρελάνει το παιδί. Αν θήλαζε ίσως έκανε πιο εύκολα κακά της. Τέσπα τα καλά νέα είναι ότι έβαλε 250γρ σε 1 εβδομάδα πολύ καλύτερα από την προηγούμενη εβδομάδα. Πρέπει να βάζουν 150γρ ανά εβδομάδα και αυτή έβαλε 250γρ οπότε τα πάει καλά. 

Δεν την χαίρομαι όμως όσο θέλω και έχω συνέχεια ενοχές. 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Για να κατέβει πρέπει να γυρνάς να κάθεσαι οκλαδόν και γενικά πρέπει να ξέρει η μαία πως να σε βάλει αν δεν ξέρουν να σε βοηθήσουν πως θα κατέβει μόνο του; Δεν είναι όλοι οι τοκετοί τσακ μπαμ πρέπει να ξέρει ο γιατρός και το προσωπικό να σε βοηθήσουν. 

Καλημέρα κορίτσια εγώ ξεκίνησα στην μπεμπούλα χαμομήλι της το βράζω και της ρίχνω μέσα εκεί την σκόνη για να την βοηθήσω με τα κακά μπας και κάνει περισσότερα μέσα στην μέρα και χωρίς σφίξιμο και κοκκίνισμα. Θα της αλλάξω το γάλα από βιολογικό σε κανονικό γτ μάλλον το βιολογικό δεν την βοηθάει.Το έχω τρελάνει το παιδί. Αν θήλαζε ίσως έκανε πιο εύκολα κακά της. Τέσπα τα καλά νέα είναι ότι έβαλε 250γρ σε 1 εβδομάδα πολύ καλύτερα από την προηγούμενη εβδομάδα. Πρέπει να βάζουν 150γρ ανά εβδομάδα και αυτή έβαλε 250γρ οπότε τα πάει καλά. 

Δεν την χαίρομαι όμως όσο θέλω και έχω συνέχεια ενοχές. 

Καλημέρα μπουκιτσα εμένα που θηλάζει έχει δυσκοιλιότητα δεν κάνει κακά της!! Ζορίζεται πολύ το μωρό έχει αέρια αλλά κακά τίποτα!! Δεν ξέρω πια τι να κάνω τα έχω παίξει και με τον θηλασμό σκέφτομαι ν τα παρατήσω η να κάνω μεικτό! Μήπως κάνω εγβ κάτι λαθπς με τη διατροφή μου κ το παιδί δεν ενεργείται δεν ξέρω πια τι να πω !

πολυ καλά τα πήγατε από βάρος μπράβο! Εμείς σήμερα θα ζυγίσουμε από τη Δευτέρα! Άμα δεν έχει βάλει ικανοποιητικά δίνω μπουκάλι τέλος!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλημέρα μπουκιτσα εμένα που θηλάζει έχει δυσκοιλιότητα δεν κάνει κακά της!! Ζορίζεται πολύ το μωρό έχει αέρια αλλά κακά τίποτα!! Δεν ξέρω πια τι να κάνω τα έχω παίξει και με τον θηλασμό σκέφτομαι ν τα παρατήσω η να κάνω μεικτό! Μήπως κάνω εγβ κάτι λαθπς με τη διατροφή μου κ το παιδί δεν ενεργείται δεν ξέρω πια τι να πω !

πολυ καλά τα πήγατε από βάρος μπράβο! Εμείς σήμερα θα ζυγίσουμε από τη Δευτέρα! Άμα δεν έχει βάλει ικανοποιητικά δίνω μπουκάλι τέλος!!

καλά κι εγώ νόμιζα το ξένο είναι ευκολάκι αλλά έχει να κάνει με το μωρό εμένα δεν τρώει ποσότητες και ξυπνάει συχνότερα επίσης με το ξένο μου κάνει σφιχτά κακά και χθες έκανε και 1 φορά σαν πετρούλες. μην νομίζεις ότι με το ξένο ηρεμεί η μαμά. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

καλά κι εγώ νόμιζα το ξένο είναι ευκολάκι αλλά έχει να κάνει με το μωρό εμένα δεν τρώει ποσότητες και ξυπνάει συχνότερα επίσης με το ξένο μου κάνει σφιχτά κακά και χθες έκανε και 1 φορά σαν πετρούλες. μην νομίζεις ότι με το ξένο ηρεμεί η μαμά. 

σαv πετρουλες ειvαι δυσκιλιοτητα απτο γαλα μιλα με τηv γιατρο σου vα αλλαξετε γαλα γιατι το μωρο δυσκολευετε κ ισως δεv καvει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

σαv πετρουλες ειvαι δυσκιλιοτητα απτο γαλα μιλα με τηv γιατρο σου vα αλλαξετε γαλα γιατι το μωρο δυσκολευετε κ ισως δεv καvει 

1 φορά το έκανε της έβαλα την σκόνη σε χαμομήλι και έκανε μετά σαν πετρούλες μου είπε η παιδίατρος να της δώσω το frezylac το σιλβερ 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2020 at 6:00 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Μωρέ μετά τους 2 μήνες δεν φοβάμαι αλλά τώρα μου είναι 14 ημερών δεν το ρισκάρω εσύ οδηγείς φαντάζομαι ε;

Άργησα πολύ να δω το μήνυμα! Ναι οδηγώ .. 

Πώς ειστε; την παλευειειεις;;;

On 18/1/2020 at 8:04 ΜΜ, Αγαπουλινι είπε:

Για πες για τον θηλασμο γιατι η δικια μου δεν χορταινει ωρες ωρες. Ασε που δεν παιρνει την θηλη μου και ειμαι με ψευδοθηλες

Κορίτσι μου τώρα είδα το μήνυμα σου. Είστε καλύτερα με τον θηλασμο;;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, τα κοχύλια θηλασμού έχουν νούμερα ;; Σας ρωτάω γιατί τα είχα δει και εγώ και σκεφτόμουν να πάρω.... αν καταφέρω να θηλάσω θα τα πάρω γιατί αερίζονται οι θηλές και δεν πληγώνονται.... επίσης βεντουζάρουν στο στήθος ;;; Και κάτι τελευταίο ... το γάλα που συλλέγεται προφανώς δεν το δίνουμε στα βρεφάκια , άρα γιατί να θέλουν αποστείρωση ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Άργησα πολύ να δω το μήνυμα! Ναι οδηγώ .. 

Πώς ειστε; την παλευειειεις;;;

Κορίτσι μου τώρα είδα το μήνυμα σου. Είστε καλύτερα με τον θηλασμο;;

Όχι δεν την παλεύω αλλά σε λίγο θα μπορώ να βγαίνω με την μπέμπα και θα φτιάξει το πράγμα (ελπίζω δλδ)

  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...