Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Όχι δεν την παλεύω αλλά σε λίγο θα μπορώ να βγαίνω με την μπέμπα και θα φτιάξει το πράγμα (ελπίζω δλδ)

Θα βρεις τους ρυθμούς σου. Είναι δύσκολα κορίτσι μου γλυκό το ξέρω. Αλλά μέρα με την μέρα θα είναι και πιο εύκολα τα πράγματα. Τουλάχιστον κάποια στιγμή θα συνηθίσεις να ζεις με αυτούς τους τρελούς ρυθμούς και θα σου φαίνονται πιο εύκολα... δω σε χρόνο και στην μπέμπαμ εγώ στον 3ο μήνα είδα βελτίωση. Από τον 3ο μήνα σχεδόν, σταμάτησε τις νυχτερινές αφυπνισεις...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 24/1/2020 at 2:33 ΜΜ, Agapakiii είπε:

Δεν πήρα ακόμα αλλά πονάω τόσο πολύ που θέλω να χρησιμοποιήσω δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για τον πόνο!!

Εγω χρησιμοποιω γιατι δεν πιανει στηθος. 

Ενημερωθηκα πως η μονιμη χρήση τους μειωνει την παραγωγη κατι που ηδη βλεπω γιατι μονο με αυτες χρησιμοποιω. Επισης ειναι καλο να χρηδιμοποιουνται μονο οταν πονας γιατι και με τον πονο μειωνεται η παραγωγη. 

Ασυζητητί  Medela θηλες και παρε τις small γιατι τις αλλες δυσκολα θα τις πιασουν. Αν θες κατι πιο κοντα στο στηθος σου τοτε nun που ειναι πιο λεπτες. Παρε και την κρεμα θηλων purelan. Πολυ βοηθαει και κλεινρι πληγες. Ακριβη αλλα καλη

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Θα βρεις τους ρυθμούς σου. Είναι δύσκολα κορίτσι μου γλυκό το ξέρω. Αλλά μέρα με την μέρα θα είναι και πιο εύκολα τα πράγματα. Τουλάχιστον κάποια στιγμή θα συνηθίσεις να ζεις με αυτούς τους τρελούς ρυθμούς και θα σου φαίνονται πιο εύκολα... δω σε χρόνο και στην μπέμπαμ εγώ στον 3ο μήνα είδα βελτίωση. Από τον 3ο μήνα σχεδόν, σταμάτησε τις νυχτερινές αφυπνισεις...

Δεν με ενοχλεί το μωρό με τα μεγαλύτερα δυσκολεύομαι. 

  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Δεν με ενοχλεί το μωρό με τα μεγαλύτερα δυσκολεύομαι. 

Πες τα χρυσοστομη, που ολοι τρελη με βγαλαν οταν τους λεω πως η μεγαλη με ταλαιπωρει. Προχτες εκλαιγε ολο το βραδυ η μεγαλη και δεν κοιμηθηκα. Κομματια σαν ζομπι. Φαντασου δεν ειχα γαλα επειδη δεν κοιμηθηκα. Η μικρη νανι και μαμ. Πιο ησυχη και απο την ησυχια!!! Η μεγάλη ταρζαν εγινε! Εμ της πηραν την πρωτια!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εγω χρησιμοποιω γιατι δεν πιανει στηθος. 

Ενημερωθηκα πως η μονιμη χρήση τους μειωνει την παραγωγη κατι που ηδη βλεπω γιατι μονο με αυτες χρησιμοποιω. Επισης ειναι καλο να χρηδιμοποιουνται μονο οταν πονας γιατι και με τον πονο μειωνεται η παραγωγη. 

Ασυζητητί  Medela θηλες και παρε τις small γιατι τις αλλες δυσκολα θα τις πιασουν. Αν θες κατι πιο κοντα στο στηθος σου τοτε nun που ειναι πιο λεπτες. Παρε και την κρεμα θηλων purelan. Πολυ βοηθαει και κλεινρι πληγες. Ακριβη αλλα καλη

Χρησιμοποίησα χθες το small και ήμουν πολύ καλύτερα .. σήμερα ήρθε μια μαία και μου έδειξε πως να πιάσει θηλή.. όντως έτσι όπως τοποθέτησε το μωρό δεν πονούσα αλλά δεν ξέρω άμα θα τα καταφερω μόνη μου  να την τοποθετώ τόσο καλά..

αφηστε που από την Δευτέρα το μωρό πήρε μόνο 20 γραμμάρια περίπου!! Πρέπει να ανακτήσουμε το βάρος γέννησης οπωσδήποτε δεν ξέρω κορίτσια αρχίζω και τα βλέπω όλα πολύ αρνητικά κ στεναχωριέμαι και για το μωράκι που στην ουσία δεν μπορώ να το ταΐσω σωστά..

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Χρησιμοποίησα χθες το small και ήμουν πολύ καλύτερα .. σήμερα ήρθε μια μαία και μου έδειξε πως να πιάσει θηλή.. όντως έτσι όπως τοποθέτησε το μωρό δεν πονούσα αλλά δεν ξέρω άμα θα τα καταφερω μόνη μου  να την τοποθετώ τόσο καλά..

αφηστε που από την Δευτέρα το μωρό πήρε μόνο 20 γραμμάρια περίπου!! Πρέπει να ανακτήσουμε το βάρος γέννησης οπωσδήποτε δεν ξέρω κορίτσια αρχίζω και τα βλέπω όλα πολύ αρνητικά κ στεναχωριέμαι και για το μωράκι που στην ουσία δεν μπορώ να το ταΐσω σωστά..

μωρέ όσο μεγαλώνουν μας έχουν ανάγκη με άλλους τρόπους δεν αρκεί πάντα η αγκαλιά ή το φιλί εγώ από την κούραση δυσκολεύομαι να ασχοληθώ όπως πριν μείνω έγκυος μαζί τους 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Χρησιμοποίησα χθες το small και ήμουν πολύ καλύτερα .. σήμερα ήρθε μια μαία και μου έδειξε πως να πιάσει θηλή.. όντως έτσι όπως τοποθέτησε το μωρό δεν πονούσα αλλά δεν ξέρω άμα θα τα καταφερω μόνη μου  να την τοποθετώ τόσο καλά..

αφηστε που από την Δευτέρα το μωρό πήρε μόνο 20 γραμμάρια περίπου!! Πρέπει να ανακτήσουμε το βάρος γέννησης οπωσδήποτε δεν ξέρω κορίτσια αρχίζω και τα βλέπω όλα πολύ αρνητικά κ στεναχωριέμαι και για το μωράκι που στην ουσία δεν μπορώ να το ταΐσω σωστά..

Μην στεναχωριέσαι. Η καλη η μαμα ειναι η χαρουμενη μαμά. Οτι μπορεσεις θα κανεις και δεν θα εχεις τύψεις! Κι εγω δεν μπορω στο στηθος να την βαλω και χρησιμοποιω θηλες. Αν κοπει το γαλα μου θα δωσω σκονη και τελος. Οχι δεν θα με παρει απο κατω γιατι με εχει αναγκη να ειμαι παρουσα και χαρουμενη! 

Ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια θα εισαι. Ασε που η συμβουλος θηλασμου μου ειπε πως μετα τις 40 μερες στρωνει το πραγμα αρα μπραβο μας που εχουμε παρει αποφαση να το παλεψουμε και μονο που προσπαθουμε ειναι αξιέπαινο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Δεν με ενοχλεί το μωρό με τα μεγαλύτερα δυσκολεύομαι. 

Και που είσαι ακόμα!!  Εμένα η μεγάλη ξαφνικά έβγαλε επιθετικότητα και τρελή ζήλια προς τον μεσαίο. Ο μεσαίος σε ζηλεύει αλλά είναι μωρό ακόμα και υπερκινητικος. Για την ακρίβεια υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ - κινητικος/ζωηρός/ζημιαρης κτλ και τα έχω δει όλα. Είναι στιγμές που θέλω να πάρω φόρα και να κοπανησω το κεφαλο μου στον τοίχο. Σαν ταύρο που βλέπει κόκκινο πανί. Αλλά τι να κάνεις... Δεν μπορώ να κάνω τίποτε εκείνες τις στιγμές. Παίρνω ανάσα κλαίω ή γελάω μισώ τους πάντες και μετά συνερχομαι. Θα περάσει και αυτό και θα τα θυμόμαστε και θα θέλουμε να γυρίσουμε τον χρονο πίσω να τα ξαναζήσουμε. Να ζήσουμε τουλάχιστον ξανά τα παιδάκια μας σε αυτή την ηλικία. Υπομονή!! Κανονικά συνώνυμο της λεξεις "υπομονή" θα έπρεπε να είναι η λέξη μάνα. Τέλος πάντων.. είμαστε πολλές να σκέφτεσαι. Ακόμα και μαμάδες με ένα (υπερ) ζωηρό παιδί κι αυτές ηρωίδες είναι...

*λέξης! :tongue:

Για πες όμως τι σου κανουν;;

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Και που είσαι ακόμα!!  Εμένα η μεγάλη ξαφνικά έβγαλε επιθετικότητα και τρελή ζήλια προς τον μεσαίο. Ο μεσαίος σε ζηλεύει αλλά είναι μωρό ακόμα και υπερκινητικος. Για την ακρίβεια υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ - κινητικος/ζωηρός/ζημιαρης κτλ και τα έχω δει όλα. Είναι στιγμές που θέλω να πάρω φόρα και να κοπανησω το κεφαλο μου στον τοίχο. Σαν ταύρο που βλέπει κόκκινο πανί. Αλλά τι να κάνεις... Δεν μπορώ να κάνω τίποτε εκείνες τις στιγμές. Παίρνω ανάσα κλαίω ή γελάω μισώ τους πάντες και μετά συνερχομαι. Θα περάσει και αυτό και θα τα θυμόμαστε και θα θέλουμε να γυρίσουμε τον χρονο πίσω να τα ξαναζήσουμε. Να ζήσουμε τουλάχιστον ξανά τα παιδάκια μας σε αυτή την ηλικία. Υπομονή!! Κανονικά συνώνυμο της λεξεις "υπομονή" θα έπρεπε να είναι η λέξη μάνα. Τέλος πάντων.. είμαστε πολλές να σκέφτεσαι. Ακόμα και μαμάδες με ένα (υπερ) ζωηρό παιδί κι αυτές ηρωίδες είναι...

*λέξης! :tongue:

Για πες όμως τι σου κανουν;;

Η ώρα του ύπνου είναι η χειρότερη μου γτ τότε με διεκδικούν με σθένος και τα 3 όλα θέλουν να κοιμηθώ μαζί τους :( Άσε έχω παρά πολύ άγχος δεν ξέρω φταίει που έχω ακόμα λόχεια τι να πω αλλά και την εγκυμοσύνη δεν την χάρηκα κάθε μέρα έκλαιγα. Ούτε φωτογραφία εγκυμοσύνης έβγαλα ενώ ήθελα αυτή τη φορά. Άσε @Farmakotriftena άμα αρχίσω να σας γράφω θα ψυχοπλακοθείτε όλες σας. Τέσπα αύριο είναι μια καινούρια μέρα. Θα ισιώσει το πράγμα που θα πάει. Θα έρθουν καλύτερες μέρες. Αν και έχω τους καλύτερους θησαυρούς του κόσμου δεν τους αλλάζω για τίποτα και ας έχω μόνιμα σακούλες κάτω από τα μάτια μου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Πες τα χρυσοστομη, που ολοι τρελη με βγαλαν οταν τους λεω πως η μεγαλη με ταλαιπωρει. Προχτες εκλαιγε ολο το βραδυ η μεγαλη και δεν κοιμηθηκα. Κομματια σαν ζομπι. Φαντασου δεν ειχα γαλα επειδη δεν κοιμηθηκα. Η μικρη νανι και μαμ. Πιο ησυχη και απο την ησυχια!!! Η μεγάλη ταρζαν εγινε! Εμ της πηραν την πρωτια!

 

Ωχ τι με περιμένει 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Ωχ τι με περιμένει 

Κοιτα αναλογα την κατασταση, το παιδι και και και. Την σταματησα και απο το παιδικο και βαριέται του θανατα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοιτα αναλογα την κατασταση, το παιδι και και και. Την σταματησα και απο το παιδικο και βαριέται του θανατα 

Τι να πω καλό κουράγιο μας. Αύριο γυρνάμε σπίτι και θα δούμε. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Η ώρα του ύπνου είναι η χειρότερη μου γτ τότε με διεκδικούν με σθένος και τα 3 όλα θέλουν να κοιμηθώ μαζί τους :( Άσε έχω παρά πολύ άγχος δεν ξέρω φταίει που έχω ακόμα λόχεια τι να πω αλλά και την εγκυμοσύνη δεν την χάρηκα κάθε μέρα έκλαιγα. Ούτε φωτογραφία εγκυμοσύνης έβγαλα ενώ ήθελα αυτή τη φορά. Άσε @Farmakotriftena άμα αρχίσω να σας γράφω θα ψυχοπλακοθείτε όλες σας. Τέσπα αύριο είναι μια καινούρια μέρα. Θα ισιώσει το πράγμα που θα πάει. Θα έρθουν καλύτερες μέρες. Αν και έχω τους καλύτερους θησαυρούς του κόσμου δεν τους αλλάζω για τίποτα και ας έχω μόνιμα σακούλες κάτω από τα μάτια μου. 

Κάνε υπομονή. Είσαι λεχώνα μην το ξεχνάς. Η ψυχολογία μας δεν ελέγχεται..

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, την εμπέδωση πότε περίπου τη νιώσατε; Είμαι 35εβδομάδων ακόμα και είναι νωρίς μάλλον, αλλά νιώθω ότι αναπνέω πιο εύκολα και μάλλον κατέβηκε το μωρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα να έχουμε. Πως είστε με τα μωρά σας αγκαλιά; 

Θα γράψω όσες θυμάμαι όσες ξεχνάω συγχωρέστε με :x

@Giota1983 @Αγαπουλινι @Ntina Ntinaki @FRAULA @MariaGS @Agapakiii @katerina04 @Ele@n @Stelloudia @Katespn και τα κορίτσια που ξεκίνησαν να γράφουν και φαντάζομαι έχουν ήδη γεννήσει ελπίζω να είστε όλες καλά εσείς και τα μωρά σας. 

Καλημερίζω και τις γλυκές μου @Mamacita Alina και @Farmakotriftena

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...