Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, katerina04 είπε:

Εμένα προς το παρόν γουλιες καθόλου και απορώ. Ρεψιμο όχι πάντα ανάλογα. Αυτές τις σταγόνες δίνω και εγώ. Στην κλινική τη δεύτερη μέρα γουργουριζαν τα εντερακια του και γκρίνιαζε αλλά από τότε τιποτα ακόμη ευτυχώς

Μπράβο αντοχές καλά κάνεις. Και εγώ στο στόμα τις σταγόνες

Για τις σταγόνες ρωτάμε την παιδίατρο ή δίνουμε και μόνες μας;

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Giota1983 είπε:

Παίρνω αντιβίωση 2 φορες τη μέρα . Υποθέτω πως ηταν επειδή εχω κοιμηθεί συνολικά απο το Σάββατο 9- 10 ώρες . Αν έχω δέκατα και αύριο θα ενημερώσω τον γιατρό μου. 

@Αγαπουλινι λιγο νωρίς δεν ειναι 40 μέρες? Μου πήρε δωρο ένα ωραίο γυμναστήριο ένας φίλος μου και θελω πολύ να την βαλω αφου μεγαλώσει λίγο.  Είναι σκέτη γλύκα και πολυ ήσυχη . Στην κυριολεξία μαμ κακά και νάνι. 

Αχ γυμναστηριο για μωρο λες!!!!

Γιουχου ντουχου ειμαι. Μετά τον δευτερο μηνα μπορεις το μωρο να το βάλεις! Σορρυ αλλο κατάλαβα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Για τις σταγόνες ρωτάμε την παιδίατρο ή δίνουμε και μόνες μας;

 

Εγω ρωτάω πάντα την παιδίατρο για ότι θέλω να δώσω στο παιδί ειδικά τόσο μωρό άλλο να είναι 5-6-7 χρονών. 

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Αχ γυμναστηριο για μωρο λες!!!!

Γιουχου ντουχου ειμαι. Μετά τον δευτερο μηνα μπορεις το μωρο να το βάλεις! Σορρυ αλλο κατάλαβα 

Όχι και για γυμναστική έγραψα αλλά θα κάνω στο σπίτι μου μέσω YouTube θέλω να κάψω λίπος :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Για τις σταγόνες ρωτάμε την παιδίατρο ή δίνουμε και μόνες μας;

 

Εγω δεν ρωτησα γιατι μου προτεινε να αποφευγω φαγητα αφου θηλαζω. Το ιδιο εκανε και στην πρωτη μου και τελικα πηρα και ηρεμησε. Οταν της το ειπα μου ειπε πως καλα εκανα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια είναι φυσιολογικό το μωρό να κάνει εμετό κ να βγάζει αρκετό γαλατάκι; Μας το έκανε χθες κ σήμερα το βράδυ όχι μετά από κάθε γεύμα!!

Εχω την ίδια απορία. Μου το κάνει τις τελευταίες μέρες κατά το γεύμα, μετά και δύο ώρες μετά. Δεν θα το έλεγα εμετό αλλά γουλιές. Ρώτησα τον παιδίατρο αναφέροντας γουλιές και όχι εμετό. Μου είπε ότι ο εμετός είναι θέμα οι γουλιές σημαίνει ότι βγάζει αυτό που δεν μπορεί να χωνέψει. Σήμερα πειραματίζομαι για να δω ν θα μειωθεί. Μάλλον θα ξαναρωτήσω τον παιδίατρο. Φοβάμαι ΓΟΠ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

Εχω την ίδια απορία. Μου το κάνει τις τελευταίες μέρες κατά το γεύμα, μετά και δύο ώρες μετά. Δεν θα το έλεγα εμετό αλλά γουλιές. Ρώτησα τον παιδίατρο αναφέροντας γουλιές και όχι εμετό. Μου είπε ότι ο εμετός είναι θέμα οι γουλιές σημαίνει ότι βγάζει αυτό που δεν μπορεί να χωνέψει. Σήμερα πειραματίζομαι για να δω ν θα μειωθεί. Μάλλον θα ξαναρωτήσω τον παιδίατρο. Φοβάμαι ΓΟΠ.

Στις γουλιές βγαίνει ακούσια το γάλα. Ο εμετός κάνει συσπάσεις το στομάχι και το γάλα βγαίνει με πίεση.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Για τις σταγόνες ρωτάμε την παιδίατρο ή δίνουμε και μόνες μας;

 

Ναι θα σου πει αυτός. Πώς είσαι?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια είναι φυσιολογικό το μωρό να κάνει εμετό κ να βγάζει αρκετό γαλατάκι; Μας το έκανε χθες κ σήμερα το βράδυ όχι μετά από κάθε γεύμα!!

Να την βαζεις να ρευεται αρκετη ωρα και τουλαχιστον το πρωτο μισαωρο να μην ειναι ξαπλωμενη αλλα σε όρθια  με ημικαθιστη θεση. 

Τωρα τα ψαχνω και τα εφαρμόζω και βλέπω διαφορα, γιατι και σσ μρνα το ιδιο κανει σλλα σε καθε γευμα.

Μην αγχώνεσαι ειναι ανώριμο το πεπτικό τους συστημα

Ασε που πιστευω πως τα καημενα πιεζονται τοσο πολυ για αυτο βγαζουν και λιγο γαλα.

Εγω απο τις 12 εως τωρα δεν κοιμηθηκα. Ακουω τα εντερακια της να παιζουν τρελα. Κι εγω αποχη θα κανω για να δω τι την πειραζει.  Ποσο τα λυπαμαι 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα σηκωθήκαμε από τις 5 όχι λόγω μωρού αλλά λόγω του γιου μου ο οποίος σηκώθηκε να κατουρήσει και δεν ξανακοιμηθήκαμε έκτοτε. Θα του την βγάλω την πανα μου φαίνεται μπας και δω φως. Άλλαξα και γάλα στην μπεμπούλα μου λογικά θα θέλει 1 εβδομάδα να δούμε πως θα της κάτσει. Ελπίζω να τα πάει καλά γτ το παίρνω από το σούπερ και δεν χρειάζεται να το παραγγέλνω online. Για το κοκκίνισμα κορίτσια πάλι biogaia δίνουν; Η είναι μόνο για το έντερο αυτές οι σταγόνες; 

Εν τω μεταξύ είναι πανάκριβες οι σταγόνες 16€ για 1 μπουκαλάκι. :shock::shock::shock:


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα σήμερα σηκωθήκαμε από τις 5 όχι λόγω μωρού αλλά λόγω του γιου μου ο οποίος σηκώθηκε να κατουρήσει και δεν ξανακοιμηθήκαμε έκτοτε. Θα του την βγάλω την πανα μου φαίνεται μπας και δω φως. Άλλαξα και γάλα στην μπεμπούλα μου λογικά θα θέλει 1 εβδομάδα να δούμε πως θα της κάτσει. Ελπίζω να τα πάει καλά γτ το παίρνω από το σούπερ και δεν χρειάζεται να το παραγγέλνω online. Για το κοκκίνισμα κορίτσια πάλι biogaia δίνουν; Η είναι μόνο για το έντερο αυτές οι σταγόνες; 

Εν τω μεταξύ είναι πανάκριβες οι σταγόνες 16€ για 1 μπουκαλάκι. :shock::shock::shock:

Εχει και πιο φτηνες απο την Intermed το biolact start. Να σου πω πως δεν βλεπω διαφορα θα με πιστεψεις? Μαλλον ο θηλασμος ειναι και τι τρωω. Τι στην ευχη θα τρωω ομως? Μονο ρυζι και μακαρονια?

Ποιο γαλα πηρες?

Ποια 16? 20 θελει η φαρμακοποιος μου, ενω τα αλλα 8.50.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Ναι θα σου πει αυτός. Πώς είσαι?

Καλημέρα Κατερινάκι!!! Καλά είμαι, έχω σε λίγο γιατρό, μπας και δούμε φως!!! :D

Εν τω μεταξύ θυμάμαι ότι είμαστε πολλές εκπαιδευτικοί μαζεμένες εδώ μέσα!!! Μην ξεχαστείτε με τα μπεμπάκια και χάσετε τις προσθεσμίες για τις αιτήσεις!

  • Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα Κατερινάκι!!! Καλά είμαι, έχω σε λίγο γιατρό, μπας και δούμε φως!!! :D

Εν τω μεταξύ θυμάμαι ότι είμαστε πολλές εκπαιδευτικοί μαζεμένες εδώ μέσα!!! Μην ξεχαστείτε με τα μπεμπάκια και χάσετε τις προσθεσμίες για τις αιτήσεις!

Άντε ωραια για να δούμε τι θα σου πει. Λίγο έμεινε και για σένα. Εγώ μόλις έκανα το μπεμπη μπάνιο και τον κοιμισα και τωρα βγάζω με το θηλαστρο για να έχω όταν πάω για δουλειά


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Άντε ωραια για να δούμε τι θα σου πει. Λίγο έμεινε και για σένα. Εγώ μόλις έκανα το μπεμπη μπάνιο και τον κοιμισα και τωρα βγάζω με το θηλαστρο για να έχω όταν πάω για δουλειά

Ξαναξεκίνησες βρε θηρίο;;;;; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Εχει και πιο φτηνες απο την Intermed το biolact start. Να σου πω πως δεν βλεπω διαφορα θα με πιστεψεις? Μαλλον ο θηλασμος ειναι και τι τρωω. Τι στην ευχη θα τρωω ομως? Μονο ρυζι και μακαρονια?

Ποιο γαλα πηρες?

Ποια 16? 20 θελει η φαρμακοποιος μου, ενω τα αλλα 8.50.

Της δίνω nativa τώρα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...