Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, marillia είπε:

Τώρα εδώ μπερδεύτηκα είμαι κ από εξωσωματικη!είχα Σήμερα 1800 χοριακη!ο υπέρηχος έγραψε 4 εβδομάδων κ 2 ημερών!δν ξέρω αν κ σε επόμενο υπέρηχο μπορεί να υπάρξει μικρή αλλαγη

Μαριλια, εισαι εγκυος?? Συγχαρητήρια κοριτσαρα μου!!! Ολα καλα εύχομαι να πανε αυτη τη φορα!!! Μια τελειομηνη και ανεφελη εγκυμοσυνη εύχομαι!!!! Ποτε εχεις ΠΗΤ??? 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Μαριλια, εισαι εγκυος?? Συγχαρητήρια κοριτσαρα μου!!! Ολα καλα εύχομαι να πανε αυτη τη φορα!!! Μια τελειομηνη και ανεφελη εγκυμοσυνη εύχομαι!!!! Ποτε εχεις ΠΗΤ??? 

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μουυυυυ!!!Να χαίρεσαι την οικογένεια σου κ σας εύχομαι τα καλύτερα!!Μου έβγαλε στις 8/2 αλλά μ΄'αλλον αλλάζει αυτό!!Χτες είδαμε σάκο μόνο!!Είμαι κ απο εξωσωματική κ εκεί αγχώνονται οι γιατροί λίγο παραπάνω καμιά φορά κ κάναμε νωρίς τον υπέρηχο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μουυυυυ!!!Να χαίρεσαι την οικογένεια σου κ σας εύχομαι τα καλύτερα!!Μου έβγαλε στις 8/2 αλλά μ΄'αλλον αλλάζει αυτό!!Χτες είδαμε σάκο μόνο!!Είμαι κ απο εξωσωματική κ εκεί αγχώνονται οι γιατροί λίγο παραπάνω καμιά φορά κ κάναμε νωρίς τον υπέρηχο!!

Τελεια!!! Τελεια!! Όλα καλά θα πάνε!! Θα σσ παρακολουθώ!! Να προσέχεις τον εαυτό σου διπλα!!! Πολλά πολλά φιλιά!!! 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Πολύ νύστα ρε κορίτσια πως αντέχετε εσείς; 

Το πρωι με πιάνει κυριως...δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβάτι..και το βραδυ όταν με πιάσει δεν έχω αντοχη πια να περιμένω...ή βρίσκω να ξαπλώσω εκείνη τη στιγμή ή πεφτω κατω απο τη ζάλη..στο φαί ειναι το χειρότερο...αν πω ότι πεινασα πρέπει να έχω μπροστά μου στο δευτερόλεπτο...αλήθεια με τη διατροφη πώς τα πας;ακολουθείς ολα αυτα που λένε;; 

Εσείς κορίτσια τι κάνετε με τη διατροφή;;αποφευγετε τηγανητα,χοιρινο και γενικα λιχουδιες;;Καταναλώνετε καθημερινα γαλακτομικά,φρούτα και λαχανικά;Εγώ μονο τα γλυκα εχω κοψει εντελως γιατι δεν  μου κανουν αισθηση τωρα..απο τα αλλα μια φορα την εβδομαδα αντε δυο θα φαω..


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MariaGS είπε:

Το πρωι με πιάνει κυριως...δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβάτι..και το βραδυ όταν με πιάσει δεν έχω αντοχη πια να περιμένω...ή βρίσκω να ξαπλώσω εκείνη τη στιγμή ή πεφτω κατω απο τη ζάλη..στο φαί ειναι το χειρότερο...αν πω ότι πεινασα πρέπει να έχω μπροστά μου στο δευτερόλεπτο...αλήθεια με τη διατροφη πώς τα πας;ακολουθείς ολα αυτα που λένε;; 

Μαράκι εγώ είμαι 100 κιλά να πω την αμαρτία μου τα γλυκά δεν τα έχω κόψει αλλά εγώ είμαι και ένα άτομο που παλεύει χρόνια με τα κιλά του οι εγκυμοσύνες ήταν απλά το κερασάκι στην τούρτα δεν είχα ποτέ σταθερό βάρος τα τελευταία 12 χρόνια αγόρασα κάτι κρακεράκια να γεμίζει το στομάχι για να μην έχω αναγούλες και ανακατωσούρες αλλά την παλεύω πολύ... 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Το πρωι με πιάνει κυριως...δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβάτι..και το βραδυ όταν με πιάσει δεν έχω αντοχη πια να περιμένω...ή βρίσκω να ξαπλώσω εκείνη τη στιγμή ή πεφτω κατω απο τη ζάλη..στο φαί ειναι το χειρότερο...αν πω ότι πεινασα πρέπει να έχω μπροστά μου στο δευτερόλεπτο...αλήθεια με τη διατροφη πώς τα πας;ακολουθείς ολα αυτα που λένε;; 

Εσείς κορίτσια τι κάνετε με τη διατροφή;;αποφευγετε τηγανητα,χοιρινο και γενικα λιχουδιες;;Καταναλώνετε καθημερινα γαλακτομικά,φρούτα και λαχανικά;Εγώ μονο τα γλυκα εχω κοψει εντελως γιατι δεν  μου κανουν αισθηση τωρα..απο τα αλλα μια φορα την εβδομαδα αντε δυο θα φαω..

Καλαά είναι Μαράκι να τρως κα΄θε φρουτάκια κ γαλακτοκομικά!!Εστω κ μια μπανάνα,ένα χυμό πορτοκάλι κ σε γαλακτοκομικό όπως κίτρινο τυρί θα είσαι μια χαρά!!Καλά εννοείτε ότι έχει πει κ ο ντοκ αλλά καλό κάνουν αυτά κόβουν κ την λιγούρα λέμε τώρα χαχχαχχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Καλαά είναι Μαράκι να τρως κα΄θε φρουτάκια κ γαλακτοκομικά!!Εστω κ μια μπανάνα,ένα χυμό πορτοκάλι κ σε γαλακτοκομικό όπως κίτρινο τυρί θα είσαι μια χαρά!!Καλά εννοείτε ότι έχει πει κ ο ντοκ αλλά καλό κάνουν αυτά κόβουν κ την λιγούρα λέμε τώρα χαχχαχχα!!!

Εννοειται πως τα τρωω αυτα..καθε μέρα!!αλλα λιγουρευομαι και το λουκανικακι πχ που ο τρωει ο αντρας μου με την ομελετα του...δεν κανω ευκολα παραστρατηματα αλλα ζηλευω πολυ...

Just now, MariaGS είπε:

Εννοειται πως τα τρωω αυτα..καθε μέρα!!αλλα λιγουρευομαι και το λουκανικακι πχ που ο τρωει ο αντρας μου με την ομελετα του...δεν κανω ευκολα παραστρατηματα αλλα ζηλευω πολυ...

Οταν λεω απο τα αλλα εννοω τα απαγορευμενα...αλλα το ξαναλεω ζηλευω!!


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Εννοειται πως τα τρωω αυτα..καθε μέρα!!αλλα λιγουρευομαι και το λουκανικακι πχ που ο τρωει ο αντρας μου με την ομελετα του...δεν κανω ευκολα παραστρατηματα αλλα ζηλευω πολυ...

Και πολύ καλά κάνεις!!!Κ γω παρόλο που είμαι αρχή έχω απίστευτες λιγούρες!!Αυτό που λες αν δν φάω θα πέσω κάτω!!Που δν ήμουν έτσι!!Εγώ πίνω κ κορτιζόνη λόγω εξωσωματικής κ δν κάνει αλάτι!!Κ θέλω αλμυρά γλυκό μην το δω!!Κ πραγματικά ζω μαρτύριο χαχαχαχχα!!Δν μπορώ να ικανοποιήσω την επιθυμία μου όπως θέλω!!

Just now, MariaGS είπε:

Εννοειται πως τα τρωω αυτα..καθε μέρα!!αλλα λιγουρευομαι και το λουκανικακι πχ που ο τρωει ο αντρας μου με την ομελετα του...δεν κανω ευκολα παραστρατηματα αλλα ζηλευω πολυ...

Εννούσα αν τσιμπάς λουκακανικάκια καλά κάνεις χαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια μου τρωω τα πάντα!!! Σε καμία εγκυμοσύνη μου δεν έκοψα τίποτα! Όπως λέει και η γιατρός μου έχεις χρόνια για να κάνεις διατροφές, η εγκυμοσύνη είναι περίοδος υπερβολής, αν δεν υπερβάλλεις τώρα που μπορείς ποτέ θα το κάνεις;;;; 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εγω κορίτσια μου τρωω τα πάντα!!! Σε καμία εγκυμοσύνη μου δεν έκοψα τίποτα! Όπως λέει και η γιατρός μου έχεις χρόνια για να κάνεις διατροφές, η εγκυμοσύνη είναι περίοδος υπερβολής, αν δεν υπερβάλλεις τώρα που μπορείς ποτέ θα το κάνεις;;;; 

Ααα εμένα ο γυναικολογος είναι του πρωτοκολλου..πολυ ψειρας σε ολα...αν δεν τον ειχα γιατρο τοσα χρονια θα την ειχα κανει..εχει κολλημα με τα κιλα,τη διατροφη και τις εξετασεις καθε τρεις και λιγο

Just now, marillia είπε:

Και πολύ καλά κάνεις!!!Κ γω παρόλο που είμαι αρχή έχω απίστευτες λιγούρες!!Αυτό που λες αν δν φάω θα πέσω κάτω!!Που δν ήμουν έτσι!!Εγώ πίνω κ κορτιζόνη λόγω εξωσωματικής κ δν κάνει αλάτι!!Κ θέλω αλμυρά γλυκό μην το δω!!Κ πραγματικά ζω μαρτύριο χαχαχαχχα!!Δν μπορώ να ικανοποιήσω την επιθυμία μου όπως θέλω!!

Εννούσα αν τσιμπάς λουκακανικάκια καλά κάνεις χαχαχαχαχ

Εζω αφησει το Σκ ελευθερο..τουλαχιστον οταν βγαινω να τσιμπαω τους μεζεδες μου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Ααα εμένα ο γυναικολογος είναι του πρωτοκολλου..πολυ ψειρας σε ολα...αν δεν τον ειχα γιατρο τοσα χρονια θα την ειχα κανει..εχει κολλημα με τα κιλα,τη διατροφη και τις εξετασεις καθε τρεις και λιγο

Εζω αφησει το Σκ ελευθερο..τουλαχιστον οταν βγαινω να τσιμπαω τους μεζεδες μου!!

Καλά το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Καλά το σκέφτεσαι!!

Ειναι που εχω παραπανισια 17 κιλα..για αυτο φωναζει και επιμενει..τουλαχιστον το ζαχαρο φαινεται ενταξει..διαφορετικα αν εβλεπε να εχω ταση θα ερχοταν σπιτι να ελεγξει το ψυγειο μου!!

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Ειναι που εχω παραπανισια 17 κιλα..για αυτο φωναζει και επιμενει..τουλαχιστον το ζαχαρο φαινεται ενταξει..διαφορετικα αν εβλεπε να εχω ταση θα ερχοταν σπιτι να ελεγξει το ψυγειο μου!!

Να σου πω εγώ δν έχω κιλά εξτρα αλλά φοβάμαι όπως λες το ζάχαρο που δν έχει να κάνει με το βάρος μας!!Και πραγματικά αν δν φάω νομίζω θα λιποθυμήσω κ τρωω ποσότητες που πριν δν έτρωγα!!Αλλά κ υγιεινά όσο μπορούεμ να τρώμε να σπιτικά τα φαγάκια μας μαι χαρά!!Εμένα ο γιατρός μου είναι αυστηρός σε αυτά!!Ασχετα με πόσα κιλά είσαι!!Καλά του πάω κ κόντρα!!Μου λέει χτες θα πίνεις 2 ποτήρια γάλα!!Που ακόμα τι είμαι πολύ αρχ'η!!Του λεώ δν παίζει αυτό!!εεε τότε λέει ότι μπορείς σε γαλακτοκομικό!!Και επίσης είχα φίλη που ήταν 88 κιλά πριν μείνει έγκυος!!Κ πριν γέννησει ήταν 80!!Πραγματικά όλοι είχαν πάθει πλάκα με την καλή έννοια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Ααα εμένα ο γυναικολογος είναι του πρωτοκολλου..πολυ ψειρας σε ολα...αν δεν τον ειχα γιατρο τοσα χρονια θα την ειχα κανει..εχει κολλημα με τα κιλα,τη διατροφη και τις εξετασεις καθε τρεις και λιγο

Εζω αφησει το Σκ ελευθερο..τουλαχιστον οταν βγαινω να τσιμπαω τους μεζεδες μου!!

Βρε και εμενα είναι με τις εξετάσεις αλλά με τα κιλά εντάξει, δεν βαράει κιόλας! Βέβαια στην πρώτη πήρα 11 και στη δεύτερη 6 αλλά κάτι μου λέει ότι τώρα θα το κάψω τελείως! Αχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...