Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσι @Ele@n για να κατέβει το γάλα ή θα χρησιμοποιήσεις θήλαστρο ή θα βάζεις το μωρό σχεδόν συνέχεια στήθος για να κάνει θηλαστικές κινήσεις. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Και σε μένα τα ίδια δεν είπαν τίποτα είπαν μόνο ακριβώς το ίδιο με εσένα κ πάλευα μέσα στην κλινική να ταΐσω το μωρό μέχρι που αναγκαστικα να τους πω να δώσουν ξένο γιατί δεν ήξερα τι ποσότητα πίνει και φοβήθηκα μην κάνει ικτερο !!

Τώρα ξεκινούν νέες απορίες. Το βράδυ έκανε πολλά πριτς πριτς και φευγαν κακακια σαν διάρροια. Έτσι γίνεται σε όλα τα μωρά;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Τώρα ξεκινούν νέες απορίες. Το βράδυ έκανε πολλά πριτς πριτς και φευγαν κακακια σαν διάρροια. Έτσι γίνεται σε όλα τα μωρά;

Ναι ετσι κανουν αφου πινουν μονο γαλα τα κακα τους ετσι μοιαζουν. Πως εισαι εσυ?

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ναι ετσι κανουν αφου πινουν μονο γαλα τα κακα τους ετσι μοιαζουν. Πως εισαι εσυ?

Αγχώθηκα, γιατί έτσι κάνουμε εμείς όταν είμαστε κρυωμενοι. Καλά είμαι!!! Κάθε μέρα και καλύτερα!!! Σήμερα πάμε σπίτι μας!!! Και η καινούργια ζωή ξεκινάει!!! Σας είπα πόσο μου άρεσε η γέννα;;; Δήλωσα ήδη στον γιατρό να με περιμένει για το δεύτερο σύντομα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Πλάκα κάνεις...δεν μου είπαν τίποτα... Ίσα ίσα ρωτήσαμε ποτέ κατεβαίνει και μας είπαν δεύτερο με τρίτο εικοσιτετράωρο.

Ειναι για πολυ ξυλο. Και απο τις 4 με 5 μαιες στην βαρδια ακους 5 διαφορετικους τροπους γιατι η καθε μια το δικο της κανει. 

Εχεις θηλαστρο? Αν οχι, ξερω πως ειναι πολυ ταλαιπωρια αλλα ασ'την στο βυζι οση ωρα θέλει. Εγω κλεινω μηνα σε 2 μερες και τωρα εστρωσε ο θηλασμός. Την εβαζα στο στηθος 1,5 ωρα και μετα απο μια ωρα ηθελε παλι. Τωρα αυξηθηκε η παραγωγη και κοιμαται τα βραδια ακομα και 6 ωρες σερι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι @Ele@n για να κατέβει το γάλα ή θα χρησιμοποιήσεις θήλαστρο ή θα βάζεις το μωρό σχεδόν συνέχεια στήθος για να κάνει θηλαστικές κινήσεις. 

Κοριτσι μου το Νατιβα δεν παιρνεις? Πες μου απο που γιατι το βρηκα στον αβ 8.65

Το βραδυ δινω σκονη γιατι κλεινουν τα ματια μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσι μου το Νατιβα δεν παιρνεις? Πες μου απο που γιατι το βρηκα στον αβ 8.65

Το βραδυ δινω σκονη γιατι κλεινουν τα ματια μου

Οχι το άλλαξα της δίνω frisolac comfort για δυσκοιλιότητα που είναι. Σε ευχαριστώ που με σκεφτηκες :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσι μου το Νατιβα δεν παιρνεις? Πες μου απο που γιατι το βρηκα στον αβ 8.65

Το βραδυ δινω σκονη γιατι κλεινουν τα ματια μου

Κι εγώ έτσι του δίνω ένα μπουκάλι για να κοιμισω τη μικρή αλλιώς γίνεται χαμός. Και φυσικά μέχρι να την πάρει ο ύπνος μου βγάζει το λάδι. Χθες από τις 10 που πήγαμε στο κρεβάτι κοιμηθηκε 11:30 μετά 12:30 ξύπνησε και ο μπέμπης ίσα ίσα πρόλαβα να κοιμηθω μία ώρα. Μόνο αν δεν κοιμηθεί μεσημέρι πέφτει ξερή.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Κι εγώ έτσι του δίνω ένα μπουκάλι για να κοιμισω τη μικρή αλλιώς γίνεται χαμός. Και φυσικά μέχρι να την πάρει ο ύπνος μου βγάζει το λάδι. Χθες από τις 10 που πήγαμε στο κρεβάτι κοιμηθηκε 11:30 μετά 12:30 ξύπνησε και ο μπέμπης ίσα ίσα πρόλαβα να κοιμηθω μία ώρα. Μόνο αν δεν κοιμηθεί μεσημέρι πέφτει ξερή.

μεσημέρι βάζε την 12-2 αλλιώς αργούν το βράδυ 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

μεσημέρι βάζε την 12-2 αλλιώς αργούν το βράδυ 

Tο προσπάθησα κι αυτό άλλα δεν θέλει με τίποτα

  • Λυπημένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Ειναι για πολυ ξυλο. Και απο τις 4 με 5 μαιες στην βαρδια ακους 5 διαφορετικους τροπους γιατι η καθε μια το δικο της κανει. 

Εχεις θηλαστρο? Αν οχι, ξερω πως ειναι πολυ ταλαιπωρια αλλα ασ'την στο βυζι οση ωρα θέλει. Εγω κλεινω μηνα σε 2 μερες και τωρα εστρωσε ο θηλασμός. Την εβαζα στο στηθος 1,5 ωρα και μετα απο μια ωρα ηθελε παλι. Τωρα αυξηθηκε η παραγωγη και κοιμαται τα βραδια ακομα και 6 ωρες σερι

Να σου κάνω μια ερώτηση κορίτσι μου γιατί το έχω απορία..... Όταν την αφήνουμε στο στήθος για όση ώρα θέλει για να μάθει να κάνει τις σωστές κινήσεις και να κατέβει και το γάλα..  πως ξέρουμε αν τρώει καθόλου? Το καταλαβαίνεις με κάποιο τρόπο ότι κατεβαίνει το γάλα άρα πάει να πει ότι το παιδί τρώει? Το νιώθεις κάπως? 

Συγγνώμη για την κόρη ερώτηση αλλά περιμένω σύντομα το πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ να καταλάβω μερικά πραγματάκια γιατί από ότι έχω καταλάβει οι μαιες που θα έχουν βάρδια ίσως και να μην δινουν και τις πιο σωστές απαντήσεις. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anastasia_Met είπε:

Να σου κάνω μια ερώτηση κορίτσι μου γιατί το έχω απορία..... Όταν την αφήνουμε στο στήθος για όση ώρα θέλει για να μάθει να κάνει τις σωστές κινήσεις και να κατέβει και το γάλα..  πως ξέρουμε αν τρώει καθόλου? Το καταλαβαίνεις με κάποιο τρόπο ότι κατεβαίνει το γάλα άρα πάει να πει ότι το παιδί τρώει? Το νιώθεις κάπως? 

Συγγνώμη για την κόρη ερώτηση αλλά περιμένω σύντομα το πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ να καταλάβω μερικά πραγματάκια γιατί από ότι έχω καταλάβει οι μαιες που θα έχουν βάρδια ίσως και να μην δινουν και τις πιο σωστές απαντήσεις. 

Όταν πίνει θα βλέπεις το στόμα της και θα ακούς γκλουκ γκλουκ :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Anastasia_Met είπε:

Να σου κάνω μια ερώτηση κορίτσι μου γιατί το έχω απορία..... Όταν την αφήνουμε στο στήθος για όση ώρα θέλει για να μάθει να κάνει τις σωστές κινήσεις και να κατέβει και το γάλα..  πως ξέρουμε αν τρώει καθόλου? Το καταλαβαίνεις με κάποιο τρόπο ότι κατεβαίνει το γάλα άρα πάει να πει ότι το παιδί τρώει? Το νιώθεις κάπως? 

Συγγνώμη για την κόρη ερώτηση αλλά περιμένω σύντομα το πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ να καταλάβω μερικά πραγματάκια γιατί από ότι έχω καταλάβει οι μαιες που θα έχουν βάρδια ίσως και να μην δινουν και τις πιο σωστές απαντήσεις. 

Θα δεις στην σχισμη του χειλους γαλατακι και θα ακους που καταπινει. Μετα ενα αλλο σημαδι ειναι οι βρεγμενες πανες 5 με 6 στο 24ωρο και οτι το παιδι ειναι ξεκουραστο και κοιμαται και δεν ειναι γκρινια και κλαμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Όταν πίνει θα βλέπεις το στόμα της και θα ακούς γκλουκ γκλουκ :)

 

πρίν από 7 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Θα δεις στην σχισμη του χειλους γαλατακι και θα ακους που καταπινει. Μετα ενα αλλο σημαδι ειναι οι βρεγμενες πανες 5 με 6 στο 24ωρο και οτι το παιδι ειναι ξεκουραστο και κοιμαται και δεν ειναι γκρινια και κλαμα

Κοριτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, Εμείς είμαστε 8 ημερών και ήθελα να σας ρωτήσω ποσό πρέπει να τρώει; Μπήκε καισαρική μόλις γεννήθηκε και δεν έπιασε καθόλου στήθος έμαθε με μπιμπερό και τώρα το παλεύω με μια μαία στο σπίτι να μάθουμε τις θηλάστηκες κινήσεις. Της δίνω μητρικό κατά κύριο λόγο , 60 ml δεν της φτάνουν . Πόσο πρέπει να τρώει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...