Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

 

Μανούλες Ιανουαρίου 2020 Γεννήσαμε!!!!!

1.  Stelloudia       17/12/2019

2.  FRAULA

3.  Boukitsa123   4/1/2020

4.  Mom2be

5.  Αγαπουλινι      10/1/2020

6.  MariaGS         11/1/2020

7.  Charma91       13/1/2020

8.  Ntina Ntinaki    14/1/2020

9.  Agapakiii          16/1/2020

9. Giota1983         20/1/2020

10. Katerina04       24/1/2020 

11. Sofaki00          1/2/2020

12. Ele@n             4/2/2020

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, Εμείς είμαστε 8 ημερών και ήθελα να σας ρωτήσω ποσό πρέπει να τρώει; Μπήκε καισαρική μόλις γεννήθηκε και δεν έπιασε καθόλου στήθος έμαθε με μπιμπερό και τώρα το παλεύω με μια μαία στο σπίτι να μάθουμε τις θηλάστηκες κινήσεις. Της δίνω μητρικό κατά κύριο λόγο , 60 ml δεν της φτάνουν . Πόσο πρέπει να τρώει;;

60 ml για 7 ημερών είναι πολύ καλά... Δεν νομίζω ότι έχεις θέμα.. 

On 8/2/2020 at 10:19 ΠΜ, Ele@n είπε:

Τώρα ξεκινούν νέες απορίες. Το βράδυ έκανε πολλά πριτς πριτς και φευγαν κακακια σαν διάρροια. Έτσι γίνεται σε όλα τα μωρά;

Ναι ετσι γίνεται.. Είναι υδαρη τα κακά τους.. Αν ο θηλασμός ειδικά είναι αποκλειστικός ετσι θα παραμείνει.. Από πριτς άλλο τίποτα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Sofaki00 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, Εμείς είμαστε 8 ημερών και ήθελα να σας ρωτήσω ποσό πρέπει να τρώει; Μπήκε καισαρική μόλις γεννήθηκε και δεν έπιασε καθόλου στήθος έμαθε με μπιμπερό και τώρα το παλεύω με μια μαία στο σπίτι να μάθουμε τις θηλάστηκες κινήσεις. Της δίνω μητρικό κατά κύριο λόγο , 60 ml δεν της φτάνουν . Πόσο πρέπει να τρώει;;

Μια χαρα ειναι η ποσοτητα ακομη ειναι μικρουλα 60-90ml ειναι οκ

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες θηλάζετε εχω απορια!!! 

Η δικια μου καθε μερα τυμπανισμο εχει. Πριτς πριτς σαν ενηλικας, μην πω σαν νταλικερης, οπου ξαποιες φορές ειναι ακομα και γκρινια και κλαμα. Εκοψα γαλακτοκομικά, τι σλλο να κοψω για να δω βελτίωσή? Εχουμε και γιατρο αυριο

Link to comment
Share on other sites

Πώς καταλαβαίνουμε ότι τα πειράζει κάτι στη διατροφή μας; Σήμερα δεν ήταν η μέρα του. Από το πρωί μέχρι το απόγευμα κοιμόταν δεκάλεπτα. Πού πήγαν τα τετράωρα της κλινικής οεο; Καταφέραμε να κοιμηθούμε ένα τρίωρο 7-10.

Ρε κορίτσια έχουν και τα δικά σας ζορισμα στην αλλαγή της Πάνας; Μόλις πάω να του βγάλω τα πόδια από το φορμακι ξεκινάει το κλάμα της ζωής του. Δεν του αρέσει καθόλου. Θα συνηθίσει άραγε;

  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Ele@n είπε:

Πώς καταλαβαίνουμε ότι τα πειράζει κάτι στη διατροφή μας; Σήμερα δεν ήταν η μέρα του. Από το πρωί μέχρι το απόγευμα κοιμόταν δεκάλεπτα. Πού πήγαν τα τετράωρα της κλινικής οεο; Καταφέραμε να κοιμηθούμε ένα τρίωρο 7-10.

Ρε κορίτσια έχουν και τα δικά σας ζορισμα στην αλλαγή της Πάνας; Μόλις πάω να του βγάλω τα πόδια από το φορμακι ξεκινάει το κλάμα της ζωής του. Δεν του αρέσει καθόλου. Θα συνηθίσει άραγε;

Έτσι κι εμείς. Κοκκινίζει ολόκληρος και κάνει σαν κατσίκι που το σφάζουν. Θα μεγαλώσει και δε θα κλαίει τόσο. Τον πρώτο καιρό θέλει προσοχή η διατροφή. Κανονικά λένε δεν κόβεις κάτι απλά προσέχεις τη συμπεριφορά του μωρου για να δεις αν το επηρρεασε κάτι που έφαγες. Αλλά καλύτερα μην τρως βαριά φαγητά ούτε πολλά γλυκά ή σοκολάτα. Όσο για τον ύπνο στην κλινική είναι καλά μωρακια για να τα πάρουμε σπίτι χαχα μετά αρχίζουν τα δύσκολα 

1 hour ago, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια οσες θηλάζετε εχω απορια!!! 

Η δικια μου καθε μερα τυμπανισμο εχει. Πριτς πριτς σαν ενηλικας, μην πω σαν νταλικερης, οπου ξαποιες φορές ειναι ακομα και γκρινια και κλαμα. Εκοψα γαλακτοκομικά, τι σλλο να κοψω για να δω βελτίωσή? Εχουμε και γιατρο αυριο

Και εμένα εχει αέρια και ζοριζεται στα κακά . Όλο πριτς κάνει και μετά ηρεμεί. Σου είπε ο γιατρός να τα κόψεις? Τα γαλακτοκομικά τα χρειαζεσαι κι εσύ και το μωρό δεν ξέρω αν πρέπει να κοπουν τόσο ευκολα. Πράσινα πχ φασολάκια αρακά όσπρια λαχανο μπρόκολο κουνουπίδι κρεμμύδι σκόρδο αυτά συνήθως ενοχλούν

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αύριο έχω παιδίατρο να την δει και να μου πει για το βαρος της σε άλλα νέα σιγά σιγά αραιώνει τα νυχτερινά γεύματα σε 1 μόνο στις 1-2 το πρωί με τελευταίο γεύμα της στις 8-9 αν έπινε θεωρώ περισσότερα στις 8-9 μπορεί να το πήγαινε σερί μέχρι το πρωί. Ήσυχη είναι η γλυκιά μου γενικά. Ακόμα έχει μύξα τρελή βέβαια οπότε να δω αύριο τι θα μου πει η γιατρός. Στο σπίτι κορίτσια ζητάει 60€ :shock:

Σήμερα ξεκινάει πάλι σχολείο και η μεγαλύτερη μου με βλέπω το καλοκαίρι να έχω μείνει 40 κιλά γτ χρόνο να φάω δεν έχω τρώω στο πόδι μαλακιούλες. 

Αχ αυτή η μωρουδίλα του σπιτιού όμως!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα αύριο έχω παιδίατρο να την δει και να μου πει για το βαρος της σε άλλα νέα σιγά σιγά αραιώνει τα νυχτερινά γεύματα σε 1 μόνο στις 1-2 το πρωί με τελευταίο γεύμα της στις 8-9 αν έπινε θεωρώ περισσότερα στις 8-9 μπορεί να το πήγαινε σερί μέχρι το πρωί. Ήσυχη είναι η γλυκιά μου γενικά. Ακόμα έχει μύξα τρελή βέβαια οπότε να δω αύριο τι θα μου πει η γιατρός. Στο σπίτι κορίτσια ζητάει 60€ :shock:

Σήμερα ξεκινάει πάλι σχολείο και η μεγαλύτερη μου με βλέπω το καλοκαίρι να έχω μείνει 40 κιλά γτ χρόνο να φάω δεν έχω τρώω στο πόδι μαλακιούλες. 

Αχ αυτή η μωρουδίλα του σπιτιού όμως!!!! 

Καλημέρα. Μια χαρά η μικρούλα σου μακάρι να το πάει σερί να κοιμάσαι κι εσύ. Μόλις αυξήσει την ποσότητα θα το κάνει σίγουρα. Η μικρή μου δεν κοιμόταν καθόλου και όταν ο μπέμπης κοιμάται 2-3 ώρες μου φαίνεται αιώνας. Γενικά ήσυχος είναι κι αυτός άρχισε χορταινει καλύτερα από το στήθος και δε θέλει όλη την ώρα  Πολλά τα 60€ γενικώς πολλά έξοδα με τα παιδιά αλλά πρέπει να γίνουν. Από τρέξιμο άλλο τίποτα όλη μέρα στο πόδι ευτυχώς δεν με ενοχλούν άλλο τα ράμματα. Έχω και τον σύζυγο ρωτάει πότε θα είμαι τελείως καλά θέλει τρελιτσες ο ατιμος. Και σήμερα ξεκινάω δουλειά. Λίγες ώρες αυτή την εβδομάδα και από την άλλη κανονικά. Άντε να ανοίξει ο καιρός  να βγούμε καμία βόλτα. Ποια άλλη μου είπε ότι ξεκίνησε μαθήματα?

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πως ειναι τα μπεμπακια σας? Η δικιά μου Δόξα το Θεό κοιμάται σαν αγγελούδι και δεν ξυπνάει συχνά . Έχει μπει σε πρόγραμμα το καλο μου και άρχισε να τρώει από 90 εως 120 ml και ξυπνάει πιο αργά. Να φανταστείτε σήμερα ξύπνησε στις 5:30 το πρωί απο τις 1 περίπου που κοιμήθηκε χτες. Μεχρι και η αδερφή μου λέει εισαι τυχερή που είναι ήσυχο μωρο και δεν ξυπνάει συχνά. Μονο όταν θέλει αλλαγμα ξυπνάει σε άσχετες ώρες επειδη ακομα και λίγα κακά να κανει την ενοχλεί. Χτες βγήκα για ένα καφεδάκι με κάτι φίλους και ενιωσ6α λες και ήμουν μεσα ποσα χρόνια. Καλό το μεσα και ησυχία αλλα θα έσκαγα αν δεν έβγαινα για λιγάκι. 

 @katerina04 μια απο τα ίδια και ο δικός μου. Τον εχω σε στέρηση εδω και 6 μήνες περίπου και έχει τρελαθεί :-P Τελευταία ολο μου λεει αντε ποτέ θα μπορούμε να κάνουμε και ρώτα την γιατρό θα με σκάσεις... Ακομα δεν εχω σαραντήσει και αυτος στα πονηρα το μυαλό του.. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως ειναι τα μπεμπακια σας? Η δικιά μου Δόξα το Θεό κοιμάται σαν αγγελούδι και δεν ξυπνάει συχνά . Έχει μπει σε πρόγραμμα το καλο μου και άρχισε να τρώει από 90 εως 120 ml και ξυπνάει πιο αργά. Να φανταστείτε σήμερα ξύπνησε στις 5:30 το πρωί απο τις 1 περίπου που κοιμήθηκε χτες. Μεχρι και η αδερφή μου λέει εισαι τυχερή που είναι ήσυχο μωρο και δεν ξυπνάει συχνά. Μονο όταν θέλει αλλαγμα ξυπνάει σε άσχετες ώρες επειδη ακομα και λίγα κακά να κανει την ενοχλεί. Χτες βγήκα για ένα καφεδάκι με κάτι φίλους και ενιωσ6α λες και ήμουν μεσα ποσα χρόνια. Καλό το μεσα και ησυχία αλλα θα έσκαγα αν δεν έβγαινα για λιγάκι. 

 @katerina04 μια απο τα ίδια και ο δικός μου. Τον εχω σε στέρηση εδω και 6 μήνες περίπου και έχει τρελαθεί :-P Τελευταία ολο μου λεει αντε ποτέ θα μπορούμε να κάνουμε και ρώτα την γιατρό θα με σκάσεις... Ακομα δεν εχω σαραντήσει και αυτος στα πονηρα το μυαλό του.. 

Χαχα ε και εμείς τόσο έχουμε τι να τον κάνω αυτός δεν ήθελε τώρα δεν κρατιέται. Οντως είσαι τυχερή καλά λέει η αδερφή σού ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Και φυσικά καλά έκανες και βγήκες δε γίνεται όλη μέρα μέσα θα τρελαθουμε. Και εγώ που θα πάω στη δουλειά σαν βόλτα το βλέπω 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ το βράδυ μόνο όρεξη για σ#ξ δεν έχω :tongue: 

@Giota1983 θεά η μπέμπα σου

Βάφτιση κόρες πότε θα κάνετε οεο;;;

Εγώ τον Αύγουστο

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ το βράδυ μόνο όρεξη για σ#ξ δεν έχω :tongue: 

@Giota1983 θεά η μπέμπα σου

Βάφτιση κόρες πότε θα κάνετε οεο;;; 

Εγώ με τον πόνο που έχω ακόμα κάτω ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ το σ#ξ!! Τόσο πολύ που σκέφτομαι άραγε θα μπορέσω ξανά χωρίς να πονάω;

βαφτιση εμείς λέμε κατά τον Σεπτέμβριο!! Θα ήθελα και πριν το καλοκαίρι αλλά νομίζω θα είναι πολύ μικρούλα ακόμα !!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Εγώ με τον πόνο που έχω ακόμα κάτω ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ το σ#ξ!! Τόσο πολύ που σκέφτομαι άραγε θα μπορέσω ξανά χωρίς να πονάω;

βαφτιση εμείς λέμε κατά τον Σεπτέμβριο!! Θα ήθελα και πριν το καλοκαίρι αλλά νομίζω θα είναι πολύ μικρούλα ακόμα !!

Με φτ γέννησες;


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Το μπανάκι και η αλλαγή της Πάνας,ενώ στην αρχή δεν του άρεσαν καθόλου και έκανε λες και τον σφάζουν, έχει τώρα μια βδομάδα που τα απολαμβάνει πάρα πολύ. Είναι οι καλύτερες στιγμές της μέρας χαχα! Από φαγητό, με το θηλασμό δεν μπορώ να υπολογίσω τι τρωει,αλλά επειδή αντλώ και με το θηλαστρο για να κάνω τράπεζα,ρώτησα τη γιατρό πόσα ml να του δίνω για γεύμα μέσα στη νύχτα πχ που δεν έχω κουράγιο να θηλαζω ώρες και μου είπε 60 ml. Μου έκανε εντύπωση, γιατί τόσο λέτε ότι τρώνε/τρώγανε τα δικά σας μωρά όταν ήταν ημερών ενώ κ δικός μου σε λίγο γινεται ενός μήνα! Και πράγματι όσες φορές το δοκίμασα όντως δε χορταινει και αναγκαστικά τον θηλαζω μετά. Θα το ξανασυζητησω μαζί της. 

Πιπίλα δίνετε στα μπεμπακια σας; Ο δικός μου δεν τη δέχεται με τίποτα,ρουφάει ρουφάει την πετάει και κλαίει. 

Βάφτιση λέμε τον Αύγουστο,να μάστε καλά.

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...