Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα σε όλες! Το μπανάκι και η αλλαγή της Πάνας,ενώ στην αρχή δεν του άρεσαν καθόλου και έκανε λες και τον σφάζουν, έχει τώρα μια βδομάδα που τα απολαμβάνει πάρα πολύ. Είναι οι καλύτερες στιγμές της μέρας χαχα! Από φαγητό, με το θηλασμό δεν μπορώ να υπολογίσω τι τρωει,αλλά επειδή αντλώ και με το θηλαστρο για να κάνω τράπεζα,ρώτησα τη γιατρό πόσα ml να του δίνω για γεύμα μέσα στη νύχτα πχ που δεν έχω κουράγιο να θηλαζω ώρες και μου είπε 60 ml. Μου έκανε εντύπωση, γιατί τόσο λέτε ότι τρώνε/τρώγανε τα δικά σας μωρά όταν ήταν ημερών ενώ κ δικός μου σε λίγο γινεται ενός μήνα! Και πράγματι όσες φορές το δοκίμασα όντως δε χορταινει και αναγκαστικά τον θηλαζω μετά. Θα το ξανασυζητησω μαζί της. 

Πιπίλα δίνετε στα μπεμπακια σας; Ο δικός μου δεν τη δέχεται με τίποτα,ρουφάει ρουφάει την πετάει και κλαίει. 

Βάφτιση λέμε τον Αύγουστο,να μάστε καλά.

Βαλε παραπανω στο μπουκαλι και ας φαει οσο θελει αν δεν χορταινει και μετα τον θηλαζεις τζαμπα κοπος. Πιπιλα ουτε εμενα θελει ουτε η μικρη μου πηρε.

Just now, Agapakiii είπε:

Εγώ με τον πόνο που έχω ακόμα κάτω ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ το σ#ξ!! Τόσο πολύ που σκέφτομαι άραγε θα μπορέσω ξανά χωρίς να πονάω;

βαφτιση εμείς λέμε κατά τον Σεπτέμβριο!! Θα ήθελα και πριν το καλοκαίρι αλλά νομίζω θα είναι πολύ μικρούλα ακόμα !!

Ακομα πονας βρε κοριτσι? Εγω στις δυο εβδομαδες αρχισα να μην ποναω


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Με φτ γέννησες;

Ναι με φτ απλώς λόγω μιας επιπλοκης που είχα έχω ράμματα κ εσωτερικά κ εξωτερικά!

Just now, katerina04 είπε:

Βαλε παραπανω στο μπουκαλι και ας φαει οσο θελει αν δεν χορταινει και μετα τον θηλαζεις τζαμπα κοπος. Πιπιλα ουτε εμενα θελει ουτε η μικρη μου πηρε.

Ακομα πονας βρε κοριτσι? Εγω στις δυο εβδομαδες αρχισα να μην ποναω

Ακόμα έχω λίγες ενοχλήσεις ναι.. σαν να έχω πληγή κ να τσούζει! Θέλω να ελπίζω πως είμαι στα τελειώματα κ πράγματι έχει γίνει πληγουλα κ θα φύγει.. επίσης επειδή είχα και εσωτερικά ράμματα με ενοχλούν κ αυτά!! Πιο πολύ με φαγουριζουν πλέον οποτε θέλω να πιστεύω πως κ αυτά περνάνε σιγά σιγά..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Ναι με φτ απλώς λόγω μιας επιπλοκης που είχα έχω ράμματα κ εσωτερικά κ εξωτερικά!

Ακόμα έχω λίγες ενοχλήσεις ναι.. σαν να έχω πληγή κ να τσούζει! Θέλω να ελπίζω πως είμαι στα τελειώματα κ πράγματι έχει γίνει πληγουλα κ θα φύγει.. επίσης επειδή είχα και εσωτερικά ράμματα με ενοχλούν κ αυτά!! Πιο πολύ με φαγουριζουν πλέον οποτε θέλω να πιστεύω πως κ αυτά περνάνε σιγά σιγά..

Εντάξει και εγώ νιώθω τσούξιμο που και που ειδικά όταν κάθομαι αρκετη ώρα για να θηλάσω. Μέχρι να σαραντησουμε θα είμαστε οκ. Έκλεισα ραντεβού με την παιδίατρο Την Παρασκευή όταν γίνουμε 20 ημερών μας έκλεισε το πρώτο νωρίς για να μην έχει κόσμο

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Εντάξει και εγώ νιώθω τσούξιμο που και που ειδικά όταν κάθομαι αρκετη ώρα για να θηλάσω. Μέχρι να σαραντησουμε θα είμαστε οκ. Έκλεισα ραντεβού με την παιδίατρο Την Παρασκευή όταν γίνουμε 20 ημερών μας έκλεισε το πρώτο νωρίς για να μην έχει κόσμο

Και εμείς πήγαμε την Πέμπτη που ήμασταν 22 ημερών !! Κ εμείς έτσι δεν βρήκαμε κόσμο πήγαμε μεσημέρι! Τώρα θα ξανά πάμε στους δυο μήνες για εμβόλιο πρωί πρωί!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Καλημέρα. Μια χαρά η μικρούλα σου μακάρι να το πάει σερί να κοιμάσαι κι εσύ. Μόλις αυξήσει την ποσότητα θα το κάνει σίγουρα. Η μικρή μου δεν κοιμόταν καθόλου και όταν ο μπέμπης κοιμάται 2-3 ώρες μου φαίνεται αιώνας. Γενικά ήσυχος είναι κι αυτός άρχισε χορταινει καλύτερα από το στήθος και δε θέλει όλη την ώρα  Πολλά τα 60€ γενικώς πολλά έξοδα με τα παιδιά αλλά πρέπει να γίνουν. Από τρέξιμο άλλο τίποτα όλη μέρα στο πόδι ευτυχώς δεν με ενοχλούν άλλο τα ράμματα. Έχω και τον σύζυγο ρωτάει πότε θα είμαι τελείως καλά θέλει τρελιτσες ο ατιμος. Και σήμερα ξεκινάω δουλειά. Λίγες ώρες αυτή την εβδομάδα και από την άλλη κανονικά. Άντε να ανοίξει ο καιρός  να βγούμε καμία βόλτα. Ποια άλλη μου είπε ότι ξεκίνησε μαθήματα?

Εγώ έχω ξεκινήσει μαθήματα.. Γέννησα στις 11 του μήνα και ξεκίνησα 27..Ζορι μεγάλο. 

Κορίτσια SOS. 

Όπως είπα γέννησα στις 11/1.μεχρι εχθές όλα καλα με το γάλα έβγαζα άνετα 3 γεύματα 120-150ml την ημέρα κια όσο έτρωγε το παιδί.. Ξαφνικά από εχθές δραματική μείωση.Με το ζόρι 60-70 ml... Και σήμερα σημάδια περιόδου.. Είναι δυνατόν;;; Τι να κάνω να σώσω την κατάσταση όσες γνωρίζουν;; 

5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Εγώ το βράδυ μόνο όρεξη για σ#ξ δεν έχω :tongue: 

@Giota1983 θεά η μπέμπα σου

Βάφτιση κόρες πότε θα κάνετε οεο;;; 

Και εγώ Αύγουστο αρχές Σεπτέμβρη σκέφτομαι 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MariaGS είπε:

Εγώ έχω ξεκινήσει μαθήματα.. Γέννησα στις 11 του μήνα και ξεκίνησα 27..Ζορι μεγάλο. 

Κορίτσια SOS. 

Όπως είπα γέννησα στις 11/1.μεχρι εχθές όλα καλα με το γάλα έβγαζα άνετα 3 γεύματα 120-150ml την ημέρα κια όσο έτρωγε το παιδί.. Ξαφνικά από εχθές δραματική μείωση.Με το ζόρι 60-70 ml... Και σήμερα σημάδια περιόδου.. Είναι δυνατόν;;; Τι να κάνω να σώσω την κατάσταση όσες γνωρίζουν;; 

Και εγώ Αύγουστο αρχές Σεπτέμβρη σκέφτομαι 

Σήμερα διάβαζα τυχαία ότι όταν μας έρχεται περίοδος που τυχαίνει κ ενώ θηλαζουμε μειώνεται εκείνες τις μέρες η παραγωγή κ μετά επανέρχεται κανονικά ! Δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω άμα πάρεις τον γιατρό σου ίσως σε βοηθήσει Περισσότερο !!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Σήμερα διάβαζα τυχαία ότι όταν μας έρχεται περίοδος που τυχαίνει κ ενώ θηλαζουμε μειώνεται εκείνες τις μέρες η παραγωγή κ μετά επανέρχεται κανονικά ! Δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω άμα πάρεις τον γιατρό σου ίσως σε βοηθήσει Περισσότερο !!

Μακάρι να είναι έτσι.. Βέβαια από το πρωί που είδα  λίγο αίμα δεν έχει φανεί άλλο.. Ευχαριστώ πολύ πάντως!!! 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

@MariaGS Μαρία μου χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία ακόμα, από μια γνωστή που έκανε θηλασμό τάντουμ ξέρω ότι όταν της ήρθε η περίοδος μειώθηκε και μετά από λίγο ξανααυξηθηκε κ συνεχισε κανονικότατα και το μεγάλο παιδάκι και το νεογέννητο. 

 

Κορίτσια μιας κι όλες έχετε γεννήσει και είστε στο πρώτο καιρό ήθελα τις γνώσεις σας ! Πρώτα ο Θεός σε πολύ πολύ λίγο καιρό (1-2 βδομάδες) θα γεννηθεί το πρώτο μου ζελεδακι. Έτσι έχω δίλλημα σχετικά με την ζυγαριά! Οι μισοί μου λένε "πρέπει να την νοικιασεις" για να βλέπω πόσο βάρος βάζει η μικρή ειδικά αν θηλάσω από στήθος που δεν θα ξέρω ml. Οι άλλοι μισοί μου λένε "ούτε καν, αρκεί η παιδίατρος" κάθε φορά που θα την βλέπει και θα την ζυγίζει είναι όμως αρκετό?

Είναι τον πρωτο μου και επειδή θα βγει όπως φαίνεται κι αρκετά μινιόν αγχώνομαι λίγο. Εσεις τι λέτε? Νοικιασατε ή οντως αρκει η επισκεψη της παιδιατρου ? 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia_Met είπε:

@MariaGS Μαρία μου χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία ακόμα, από μια γνωστή που έκανε θηλασμό τάντουμ ξέρω ότι όταν της ήρθε η περίοδος μειώθηκε και μετά από λίγο ξανααυξηθηκε κ συνεχισε κανονικότατα και το μεγάλο παιδάκι και το νεογέννητο. 

 

Κορίτσια μιας κι όλες έχετε γεννήσει και είστε στο πρώτο καιρό ήθελα τις γνώσεις σας ! Πρώτα ο Θεός σε πολύ πολύ λίγο καιρό (1-2 βδομάδες) θα γεννηθεί το πρώτο μου ζελεδακι. Έτσι έχω δίλλημα σχετικά με την ζυγαριά! Οι μισοί μου λένε "πρέπει να την νοικιασεις" για να βλέπω πόσο βάρος βάζει η μικρή ειδικά αν θηλάσω από στήθος που δεν θα ξέρω ml. Οι άλλοι μισοί μου λένε "ούτε καν, αρκεί η παιδίατρος" κάθε φορά που θα την βλέπει και θα την ζυγίζει είναι όμως αρκετό?

Είναι τον πρωτο μου και επειδή θα βγει όπως φαίνεται κι αρκετά μινιόν αγχώνομαι λίγο. Εσεις τι λέτε? Νοικιασατε ή οντως αρκει η επισκεψη της παιδιατρου ? 

Εγώ δεν νοίκιασα.. Ενδεικτικά ανεβαίνω στη ζυγαριά μόνη μου και μετά με τον μπέμπη για να παρακολουθώ πάνω κάτω τι γίνεται.. 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το σ#ξ είναι το θέμα όλων αυτές τις μέρες! Όσες είστε στο εξάμηνο είστε καλά. Εμείς πιάσαμε το δεκαμηνο με αυτό και Με αυτά. Οπότε τώρα θέλω κι εγώ. Εγώ μαθήματα ξεκινάω την άλλη εβδομάδα και βαριεμαιιιιιι! Σήμερα ξαναμετρησαμε ίκτερο κι έχει πέσει και ανέκτησε το βάρος της γέννησης. Ο καημένος ψάχνει ναφαει κάθε μία ώρα σχεδόν.. πρέπει να είναι πολύ αραιό ακόμα και δεν τον φτάνει. Το βράδυ όμως παίρνει ένα ωραιότατο μπουκαλάκι να χορτάσει αυτός φαγητό κι εμείς λίγο ύπνο. Για μπάνιο ακόμα δεν έχω επιχειρήσει μόνη μου. Κι ε ας η παιδίατρος στο σπίτι παίρνει 50. Πολλά άλλα να ρισκάρω με τις ιώσεις; 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Μακάρι να είναι έτσι.. Βέβαια από το πρωί που είδα  λίγο αίμα δεν έχει φανεί άλλο.. Ευχαριστώ πολύ 

5 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Εγώ έχω ξεκινήσει μαθήματα.. Γέννησα στις 11 του μήνα και ξεκίνησα 27..Ζορι μεγάλο. 

Κορίτσια SOS. 

Όπως είπα γέννησα στις 11/1.μεχρι εχθές όλα καλα με το γάλα έβγαζα άνετα 3 γεύματα 120-150ml την ημέρα κια όσο έτρωγε το παιδί.. Ξαφνικά από εχθές δραματική μείωση.Με το ζόρι 60-70 ml... Και σήμερα σημάδια περιόδου.. Είναι δυνατόν;;; Τι να κάνω να σώσω την κατάσταση όσες γνωρίζουν;; 

Και εγώ Αύγουστο αρχές Σεπτέμβρη σκέφτομαι 

 

Κι εγω ετσι. Μου ειπε η γιατρος πως ειναι λογικο αφου ο θηλασμος εδραιώνεται. Τωρα δεν θα νιωθω τρελο πρηξιμο στο στηθος και θα παραγω την ωρα που τρωει γαλα. Στο θηλαστρο  θα βγαζω ακομα ξαξ μονο 30 μλ την φορα

Just now, Ele@n είπε:

Τελικά το σ#ξ είναι το θέμα όλων αυτές τις μέρες! Όσες είστε στο εξάμηνο είστε καλά. Εμείς πιάσαμε το δεκαμηνο με αυτό και Με αυτά. Οπότε τώρα θέλω κι εγώ. Εγώ μαθήματα ξεκινάω την άλλη εβδομάδα και βαριεμαιιιιιι! Σήμερα ξαναμετρησαμε ίκτερο κι έχει πέσει και ανέκτησε το βάρος της γέννησης. Ο καημένος ψάχνει ναφαει κάθε μία ώρα σχεδόν.. πρέπει να είναι πολύ αραιό ακόμα και δεν τον φτάνει. Το βράδυ όμως παίρνει ένα ωραιότατο μπουκαλάκι να χορτάσει αυτός φαγητό κι εμείς λίγο ύπνο. Για μπάνιο ακόμα δεν έχω επιχειρήσει μόνη μου. Κι ε ας η παιδίατρος στο σπίτι παίρνει 50. Πολλά άλλα να ρισκάρω με τις ιώσεις; 

Εγω απο τοτε που εμεινα εγκυος εχω να κανω αρα ναι 10μηνο

Δεν νιωθω καλα ομως με το σωμα μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κι εγω ετσι. Μου ειπε η γιατρος πως ειναι λογικο αφου ο θηλασμος εδραιώνεται. Τωρα δεν θα νιωθω τρελο πρηξιμο στο στηθος και θα παραγω την ωρα που τρωει γαλα. Στο θηλαστρο  θα βγαζω ακομα ξαξ μονο 30 μλ την φορα

Εγω απο τοτε που εμεινα εγκυος εχω να κανω αρα ναι 10μηνο

Δεν νιωθω καλα ομως με το σωμα μου

Ευχαριστώ πολύ.. Ξεαγχωθηκα λίγο.. Δεν θέλω να σταματησω τόσο νωρίς.. Για συναισθηματικους λόγους περισσότερο.. 

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , MariaGS είπε:

Εγώ δεν νοίκιασα.. Ενδεικτικά ανεβαίνω στη ζυγαριά μόνη μου και μετά με τον μπέμπη για να παρακολουθώ πάνω κάτω τι γίνεται.. 

Σε ευχαριστώ πολύ Μαρία μου. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, BabyGirl_A είπε:

@MariaGS Μαρία μου χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία ακόμα, από μια γνωστή που έκανε θηλασμό τάντουμ ξέρω ότι όταν της ήρθε η περίοδος μειώθηκε και μετά από λίγο ξανααυξηθηκε κ συνεχισε κανονικότατα και το μεγάλο παιδάκι και το νεογέννητο. 

 

Κορίτσια μιας κι όλες έχετε γεννήσει και είστε στο πρώτο καιρό ήθελα τις γνώσεις σας ! Πρώτα ο Θεός σε πολύ πολύ λίγο καιρό (1-2 βδομάδες) θα γεννηθεί το πρώτο μου ζελεδακι. Έτσι έχω δίλλημα σχετικά με την ζυγαριά! Οι μισοί μου λένε "πρέπει να την νοικιασεις" για να βλέπω πόσο βάρος βάζει η μικρή ειδικά αν θηλάσω από στήθος που δεν θα ξέρω ml. Οι άλλοι μισοί μου λένε "ούτε καν, αρκεί η παιδίατρος" κάθε φορά που θα την βλέπει και θα την ζυγίζει είναι όμως αρκετό?

Είναι τον πρωτο μου και επειδή θα βγει όπως φαίνεται κι αρκετά μινιόν αγχώνομαι λίγο. Εσεις τι λέτε? Νοικιασατε ή οντως αρκει η επισκεψη της παιδιατρου ? 

Αρκεί η επίσκεψη. Το συνεχές ζύγισμα θα είναι και αγχωτικό. Κάνε αυτό που είπαν και οι άλλες κοπέλες ζυγίσου μαζί με το μωρό στο περίπου θα ξέρεις το γίνεται. Αν βρέχει και 6-8 πάνες τη μέρα είσαι καλυμμένη.  Με το καλό το μωράκι σου!


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

@Αγαπουλινι γτ γλυκό μου κορίτσι δεν νιώθεις καλά με το σώμα σου; Αφήνει σπόντες ο σύζυγος; Με κάτι τέτοια μου γυρνάει το μάτι όμως. Χοντρή είσαι σε βρίζουν αδύνατη πάλι σε βρίζουν. Δεν υπάρχει σωτηρία κοπέλα μου ό,τι και να κάνουμε ο κόσμος θα κράξει. Εσένα τι σε απασχολεί ως προς το σώμα σου όμως; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...