Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Αρκεί η επίσκεψη. Το συνεχές ζύγισμα θα είναι και αγχωτικό. Κάνε αυτό που είπαν και οι άλλες κοπέλες ζυγίσου μαζί με το μωρό στο περίπου θα ξέρεις το γίνεται. Αν βρέχει και 6-8 πάνες τη μέρα είσαι καλυμμένη.  Με το καλό το μωράκι σου!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Κατερίνα μου αυτό θα κάνω. Έχω ηλεκτρονικη ζυγαριά ακριβείας ουτως η αλλος για μενα οποτε θα ανεβαινω μια μονη και μια με το παιδί.  Σε Ευχαριστώ πολυυυ να σαι καλα !! 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, BabyGirl_A είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Κατερίνα μου αυτό θα κάνω. Έχω ηλεκτρονικη ζυγαριά ακριβείας ουτως η αλλος για μενα οποτε θα ανεβαινω μια μονη και μια με το παιδί.  Σε Ευχαριστώ πολυυυ να σαι καλα !! 

Είναι λογικό να έχεις άγχος φαντάσου έχω εγώ που είναι και δεύτερο. Ότι θέλεις και μπορούμε να βοηθήσουμε εδώ είμαστε.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Είναι λογικό να έχεις άγχος φαντάσου έχω εγώ που είναι και δεύτερο. Ότι θέλεις και μπορούμε να βοηθήσουμε εδώ είμαστε.

Να σου ζησουν τα παιδακια σου Κατερινα μου :wub: Εχω είναι η αλήθεια λόγω μικρού βάρους του μωρού αλλά όσο μου λένε οι γιατροί όλα καλά,  ηρεμώ. Ευχαριστώ πραγματικά πάρα πολύ!! 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Τι τέλεια μέρα εδώ στην Αθήνα!!! Πως είστε; Δώστε φιλιά στις μωράκλες κορίτσια. Και πολλές αγκαλιές. Εγώ αύριο λέω να δεήσω να πάω να βάψω μαλλούμπα. 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα!!! Τι τέλεια μέρα εδώ στην Αθήνα!!! Πως είστε; Δώστε φιλιά στις μωράκλες κορίτσια. Και πολλές αγκαλιές. Εγώ αύριο λέω να δεήσω να πάω να βάψω μαλλούμπα. 

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη!! Και εδώ τέλειος καιρός εμείς βγήκαμε και βολτίτσα με την μπουμπουκα!! Σε όλη τη βόλτα κοιμόταν αλλά πήραμε τον αέρα μας!!

αχχχ κ πολύ καλά θα κανεις κ εγώ θέλω να πάω κομμωτήριο βασικά για ένα απλό κούρεμα αλλά δεν αξιώνομαι!! 

Ρε κορίτσια μου είπε ο άντρας μου την Παρασκευή που είναι του Αγίου βαλεντινου να πάμε για φαΐ οι δυο μας αλλά το σκέφτομαι γιατί δε θέλω να αφήσω το μωρό!! Έχω τη μαμά μου που άμα θελουμε μπορεί να έρθει σπίτι να τπ κρατήσει κ επειδή γάλα βγάζω με θηλαστρο δεν υπάρχει πρόβλημα!! Αλλά εγώ νιώθω τύψεις δεν ξέρω νομίζω άμα βγω θα έχω όλο το μυαλό μου στην μπεμπουλα!! Είναι το πρώτο μου!! Είναι φυσιολογικό αυτό ρε κορίτσια η αρχίζω κ τρελαίνομαι;; Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/2/2020 at 11:13 ΠΜ, boukitsa123 είπε:

Εγώ το βράδυ μόνο όρεξη για σ#ξ δεν έχω :tongue: 

@Giota1983 θεά η μπέμπα σου

Βάφτιση κόρες πότε θα κάνετε οεο;;; 

Ναι να ειναι γερη απο τα πιο ήσυχα μωρά είναι μη τη ματιάξω. Ούτε και εγώ εχω ορεξη για σεξ επειδή ολο και κάπου πονάω καθε μέρα . Μια τα ράμματα τραβανε μια πονάει το σώμα μου και άλλοτε το μέρος που εκανα επισκληρίδιο. Μόνο αυτό δεν σκέφτομαι :razz: 

Από πέρυσι που αναβάλλαμε τον γάμο λόγω εγκυμοσύνης λέγαμε με το καλό να γίνει γαμος- βάφτιση μαζί τελη καλοκαιριού με Σεπτέμβριο που θα είναι 6-7  μηνών η μικρή. Τώρα λόγω κάποιων οικογενειακων θεμάτων σκέφτομαι να γινει μόνο βάφτιση ή να γινει πολύ λιτός γάμος και βάφτιση μαζί. Να φανταστείτε ουτε καν έχουμε συζητήσει ποτέ θα γίνει και πώς . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Ναι να ειναι γερη απο τα πιο ήσυχα μωρά είναι μη τη ματιάξω. Ούτε και εγώ εχω ορεξη για σεξ επειδή ολο και κάπου πονάω καθε μέρα . Μια τα ράμματα τραβανε μια πονάει το σώμα μου και άλλοτε το μέρος που εκανα επισκληρίδιο. Μόνο αυτό δεν σκέφτομαι :razz: 

Από πέρυσι που αναβάλλαμε τον γάμο λόγω εγκυμοσύνης λέγαμε με το καλό να γίνει γαμος- βάφτιση μαζί τελη καλοκαιριού με Σεπτέμβριο που θα είναι 6-7  μηνών η μικρή. Τώρα λόγω κάποιων οικογενειακων θεμάτων σκέφτομαι να γινει μόνο βάφτιση ή να γινει πολύ λιτός γάμος και βάφτιση μαζί. Να φανταστείτε ουτε καν έχουμε συζητήσει ποτέ θα γίνει και πώς . 

Παίδεμα μεγάλο η γαμοβάφτιση αλλά αν είστε μεγάλο σόι θα μαζέψετε χρήματα αν είστε μικρό θα μπείτε μέσα. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη!! Και εδώ τέλειος καιρός εμείς βγήκαμε και βολτίτσα με την μπουμπουκα!! Σε όλη τη βόλτα κοιμόταν αλλά πήραμε τον αέρα μας!!

αχχχ κ πολύ καλά θα κανεις κ εγώ θέλω να πάω κομμωτήριο βασικά για ένα απλό κούρεμα αλλά δεν αξιώνομαι!! 

Ρε κορίτσια μου είπε ο άντρας μου την Παρασκευή που είναι του Αγίου βαλεντινου να πάμε για φαΐ οι δυο μας αλλά το σκέφτομαι γιατί δε θέλω να αφήσω το μωρό!! Έχω τη μαμά μου που άμα θελουμε μπορεί να έρθει σπίτι να τπ κρατήσει κ επειδή γάλα βγάζω με θηλαστρο δεν υπάρχει πρόβλημα!! Αλλά εγώ νιώθω τύψεις δεν ξέρω νομίζω άμα βγω θα έχω όλο το μυαλό μου στην μπεμπουλα!! Είναι το πρώτο μου!! Είναι φυσιολογικό αυτό ρε κορίτσια η αρχίζω κ τρελαίνομαι;; Χαχαχα

Και εγώ έτσι είμαι. Δεν θέλω να αφήνω τη μικρή και όταν το κάνω θέλω να γυρίσω πίσω γρήγορα. Τώρα με δύο που πρέπει να τα αφήνω χωρια δε θέλω καν να το σκεφτώ. Αλλά θα σου έλεγα να βγεις και να το απολαύσεις οκ το μυαλό σου σπίτι θα είναι φυσικά αλλά αφού το θέλει και ο άντρας σου πήγαινε

 

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@Αγαπουλινι γτ γλυκό μου κορίτσι δεν νιώθεις καλά με το σώμα σου; Αφήνει σπόντες ο σύζυγος; Με κάτι τέτοια μου γυρνάει το μάτι όμως. Χοντρή είσαι σε βρίζουν αδύνατη πάλι σε βρίζουν. Δεν υπάρχει σωτηρία κοπέλα μου ό,τι και να κάνουμε ο κόσμος θα κράξει. Εσένα τι σε απασχολεί ως προς το σώμα σου όμως; 

Κοιτα 20 κιλα πανω απο τοτε στον γαμο ειμαι. Οχι οχι δοξα το Θεό μου λεει να ξεκολλησω γιατι μολις γεννησα. Εγω δεν νιωθω ομορφα γιατι εχω ανασφάλειες. Τα ρουχα δεν μου κανουν και στεναχωριρμαι

6 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη!! Και εδώ τέλειος καιρός εμείς βγήκαμε και βολτίτσα με την μπουμπουκα!! Σε όλη τη βόλτα κοιμόταν αλλά πήραμε τον αέρα μας!!

αχχχ κ πολύ καλά θα κανεις κ εγώ θέλω να πάω κομμωτήριο βασικά για ένα απλό κούρεμα αλλά δεν αξιώνομαι!! 

Ρε κορίτσια μου είπε ο άντρας μου την Παρασκευή που είναι του Αγίου βαλεντινου να πάμε για φαΐ οι δυο μας αλλά το σκέφτομαι γιατί δε θέλω να αφήσω το μωρό!! Έχω τη μαμά μου που άμα θελουμε μπορεί να έρθει σπίτι να τπ κρατήσει κ επειδή γάλα βγάζω με θηλαστρο δεν υπάρχει πρόβλημα!! Αλλά εγώ νιώθω τύψεις δεν ξέρω νομίζω άμα βγω θα έχω όλο το μυαλό μου στην μπεμπουλα!! Είναι το πρώτο μου!! Είναι φυσιολογικό αυτό ρε κορίτσια η αρχίζω κ τρελαίνομαι;; Χαχαχα

Να βγειτε βεβαιως βεβαιως. Εγω δεν εβγαινα με τον αντρα μου και κάποια στιγμη πηγαμε να χαθουμε, αλλα το γυρίσαμε τελευταια στιγμη

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα!!! Τι τέλεια μέρα εδώ στην Αθήνα!!! Πως είστε; Δώστε φιλιά στις μωράκλες κορίτσια. Και πολλές αγκαλιές. Εγώ αύριο λέω να δεήσω να πάω να βάψω μαλλούμπα. 

Στην Δραμα 19 βαθμους. Βολτα πολυ καλη πηγαμε. Απλαυσα και καφε με 2 παιδια. Απλα υπεροχα. Εβαψα και μαλλι σημερα και κρύφτηκαν οι ασπρες τριχες παλι, εκανα και μικρο σοπινγκ θεραπι. Καινουρια γυαλια ηλιου για μενα και την μεγαλη!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Παίδεμα μεγάλο η γαμοβάφτιση αλλά αν είστε μεγάλο σόι θα μαζέψετε χρήματα αν είστε μικρό θα μπείτε μέσα. 

Είμαστε μεγάλο σόι. Να φανταστείτε ότι για τον γάμο ειχαμε μαζευτεί 300 330 συνολικά άτομα.  Οι δικοί μου ηταν το θέμα επειδη ήταν μονο οι κοντινοί και αυτοί που ήθελα οπωσδήποτε να ειναι εκείνη τη μέρα. Ο άντρας μου δεν εχει μεγάλο σόι. Αν και υπό αυτές τις συνθήκες θα μείνουν οι μισοί από όσους θέλαμε να καλέσουμε αρχικά και θα ειναι μονο οι απαραίτητοι. Ας αποφασίσουμε πρωτα και εχει ο Θεός. Προς το παρόν με νοιαζει μονο η ζουζούνα μας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη!! Και εδώ τέλειος καιρός εμείς βγήκαμε και βολτίτσα με την μπουμπουκα!! Σε όλη τη βόλτα κοιμόταν αλλά πήραμε τον αέρα μας!!

αχχχ κ πολύ καλά θα κανεις κ εγώ θέλω να πάω κομμωτήριο βασικά για ένα απλό κούρεμα αλλά δεν αξιώνομαι!! 

Ρε κορίτσια μου είπε ο άντρας μου την Παρασκευή που είναι του Αγίου βαλεντινου να πάμε για φαΐ οι δυο μας αλλά το σκέφτομαι γιατί δε θέλω να αφήσω το μωρό!! Έχω τη μαμά μου που άμα θελουμε μπορεί να έρθει σπίτι να τπ κρατήσει κ επειδή γάλα βγάζω με θηλαστρο δεν υπάρχει πρόβλημα!! Αλλά εγώ νιώθω τύψεις δεν ξέρω νομίζω άμα βγω θα έχω όλο το μυαλό μου στην μπεμπουλα!! Είναι το πρώτο μου!! Είναι φυσιολογικό αυτό ρε κορίτσια η αρχίζω κ τρελαίνομαι;; Χαχαχα

Και εγω έχω τυψεις.. Έχω βγει με τον σύζυγό ήδη 3 φορές για κάνα 2 ώρες.. Είναι τόση η χαρα των γιαγιαδων όταν μένουν με το μωρό που σχεδόν τις ξεχνάω τις τυψεις.Οταν γυρίζω ομως μπορει να κάθομαι με τις ώρες πάνω από το κεφάλι του! Δεν προλαβαίνει να κάνει ουαααα το παιδί και έχει το στηθος στο στομα! Μου φαίνεται ότι έτσι αναπληρώνω το κενό.. :)

Κοριτσια σχετικά με το γάλα που έλεγα διορθώθηκε η ροή.. Βοήθησαν νομίζω κάτι χαπάκια μαγιας που πήρα. Να το έχετε υπόψη σας όσες θηλάζετε 

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MariaGS είπε:

Και εγω έχω τυψεις.. Έχω βγει με τον σύζυγό ήδη 3 φορές για κάνα 2 ώρες.. Είναι τόση η χαρα των γιαγιαδων όταν μένουν με το μωρό που σχεδόν τις ξεχνάω τις τυψεις.Οταν γυρίζω ομως μπορει να κάθομαι με τις ώρες πάνω από το κεφάλι του! Δεν προλαβαίνει να κάνει ουαααα το παιδί και έχει το στηθος στο στομα! Μου φαίνεται ότι έτσι αναπληρώνω το κενό.. :)

Κοριτσια σχετικά με το γάλα που έλεγα διορθώθηκε η ροή.. Βοήθησαν νομίζω κάτι χαπάκια μαγιας που πήρα. Να το έχετε υπόψη σας όσες θηλάζετε 

Για πες πόσα πήρες και κάθε πότε. Τα είχα πάρει κι εγώ στη μικρή αλλά δεν τα είχα χρησιμοποιήσει. Δεν είδα αν εληξαν   βέβαια  Χθες τα θυμήθηκα και διάβασα λίγο στο ίντερνετ. Ρώτησες τον γιατρό?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Κι εμάς εδω είναι ανοιξιάτικος ο καιρός, αλλά βόλτα θα βγούμε μετά που θα μας δει ο παιδίατρος. Κι εγώ μέχρι τότε βγαίνω μόνο για δημόσιες υπηρεσίες και για μάθημα από την άλλη εβδομάδα. Με το μπουκαλάκι το έτοιμο το βράδυ κάναμε πεντάωρο ύπνο. Αναζωογόνηση!!!! Και χθες τον κράτησε η μαμά μου και κοιμήθηκα λίγο το μεσημέρι. Τι να κάνω;;;  Αγαπώ κι εγώ τον ύπνο χεχεχε!!! Εμείς δεν έχουμε πει ακόμα τίποτα για βάφτιση. Όταν ήμουν έγκυος είχαμε σκεφτεί και την ονοματοδοσία!!! Θα δείξει....

Όταν του δίνω μπουκάλι μετά κοιμάται καλά. Οπότε στο τετράωρο που ξυπνά πεινάει. Με το θηλασμό δίνετε κι εσείς στήθος συχνά; Δηλαδή και ανά μία ώρα; εγώ του δίνω και δεν μου λέει όχι. Τώρα τι πίνει, δεν ξέρω. Πάνες βρέχει και λερώνει πάντως συχνά. Εν τω μεταξύ τις πάνες τις αλλάζετε και στον ύπνο τους; Εγώ περιμένω να ξυπνήσει. Κάνω καλά;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα!! Κι εμάς εδω είναι ανοιξιάτικος ο καιρός, αλλά βόλτα θα βγούμε μετά που θα μας δει ο παιδίατρος. Κι εγώ μέχρι τότε βγαίνω μόνο για δημόσιες υπηρεσίες και για μάθημα από την άλλη εβδομάδα. Με το μπουκαλάκι το έτοιμο το βράδυ κάναμε πεντάωρο ύπνο. Αναζωογόνηση!!!! Και χθες τον κράτησε η μαμά μου και κοιμήθηκα λίγο το μεσημέρι. Τι να κάνω;;;  Αγαπώ κι εγώ τον ύπνο χεχεχε!!! Εμείς δεν έχουμε πει ακόμα τίποτα για βάφτιση. Όταν ήμουν έγκυος είχαμε σκεφτεί και την ονοματοδοσία!!! Θα δείξει....

Όταν του δίνω μπουκάλι μετά κοιμάται καλά. Οπότε στο τετράωρο που ξυπνά πεινάει. Με το θηλασμό δίνετε κι εσείς στήθος συχνά; Δηλαδή και ανά μία ώρα; εγώ του δίνω και δεν μου λέει όχι. Τώρα τι πίνει, δεν ξέρω. Πάνες βρέχει και λερώνει πάντως συχνά. Εν τω μεταξύ τις πάνες τις αλλάζετε και στον ύπνο τους; Εγώ περιμένω να ξυπνήσει. Κάνω καλά;

Καλημέρα. Πεντάωρο???? Τυχερουλα. Αν έχει κακά πρέπει να αλλαχτεί για μην κοκκινίσει και τσούζει τώρα τα τσισα αν δεν είναι πολλά οκ δεν πειράζει. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , katerina04 είπε:

Για πες πόσα πήρες και κάθε πότε. Τα είχα πάρει κι εγώ στη μικρή αλλά δεν τα είχα χρησιμοποιήσει. Δεν είδα αν εληξαν   βέβαια  Χθες τα θυμήθηκα και διάβασα λίγο στο ίντερνετ. Ρώτησες τον γιατρό?

Συνολικά 6 χάπια.. Από 2 πρωί, μεσημέρι, βράδυ. Ειδα διαφορά από την αρχή!! 

πρίν από 23 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλημέρα!! Κι εμάς εδω είναι ανοιξιάτικος ο καιρός, αλλά βόλτα θα βγούμε μετά που θα μας δει ο παιδίατρος. Κι εγώ μέχρι τότε βγαίνω μόνο για δημόσιες υπηρεσίες και για μάθημα από την άλλη εβδομάδα. Με το μπουκαλάκι το έτοιμο το βράδυ κάναμε πεντάωρο ύπνο. Αναζωογόνηση!!!! Και χθες τον κράτησε η μαμά μου και κοιμήθηκα λίγο το μεσημέρι. Τι να κάνω;;;  Αγαπώ κι εγώ τον ύπνο χεχεχε!!! Εμείς δεν έχουμε πει ακόμα τίποτα για βάφτιση. Όταν ήμουν έγκυος είχαμε σκεφτεί και την ονοματοδοσία!!! Θα δείξει....

Όταν του δίνω μπουκάλι μετά κοιμάται καλά. Οπότε στο τετράωρο που ξυπνά πεινάει. Με το θηλασμό δίνετε κι εσείς στήθος συχνά; Δηλαδή και ανά μία ώρα; εγώ του δίνω και δεν μου λέει όχι. Τώρα τι πίνει, δεν ξέρω. Πάνες βρέχει και λερώνει πάντως συχνά. Εν τω μεταξύ τις πάνες τις αλλάζετε και στον ύπνο τους; Εγώ περιμένω να ξυπνήσει. Κάνω καλά;

Η αληθεια είναι ότι δεν τον ξυπνάω για πάνα.. Τον λυπαμαι οταν κοιμάται τόσο γαλήνια...απο αυτή την άποψη κάνουμε καλά! :)

 

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...