Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Όση ωρα έλειπα κοιμόταν ο κύριος τωρα το μάτι γαρίδα σου λέει γύρισε η αγελάδα θα φάμε καλά όλο το βράδυ. Που θα φτάσουν πια οι μαύροι κύκλοι?

Εγω εχω αποκτησει μαυρους κυκλους πριν καν γεννησω!!χαχαχα...δε θελω να φανταστω τι ακολουθει!!!

  • Χαχα 4

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MariaGS είπε:

Συμπασχουσα...!! Έχω να κοιμηθώ συνεχόμενα πάνω από 3 ωρες από πριν γεννήσω.. Τουλάχιστον 3 μήνες... Ειχα και τις καούρες 2 μηνες.. 

 

Καλα ναι αυτό εννοείται. Την αλλη φορα δύο χρόνια κράτησε αυτή η κατάσταση. Ελπίζω να μην την πατήσω έτσι πάλι.

Just now, dinaki23 είπε:

Εγω εχω αποκτησει μαυρους κυκλους πριν καν γεννησω!!χαχαχα...δε θελω να φανταστω τι ακολουθει!!!

Που ξέρεις μπορεί να είσαι τυχερή εσύ. Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Όση ωρα έλειπα κοιμόταν ο κύριος τωρα το μάτι γαρίδα σου λέει γύρισε η αγελάδα θα φάμε καλά όλο το βράδυ. Που θα φτάσουν πια οι μαύροι κύκλοι?

χαχαχα... τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς. Σήμερα ξεκινάω κι εγώ τα μαθήματα.  Μακάρι να είναι ήσυχος όσο λείπω, ευτυχώς δεν είναι πολλές οι ώρες. Σας έχω πει πόσο σας θαυμάζω όλες που έχετε 2 και 3 και 4 παιδιά; Ε, το ξαναλέω... 

Θα ρωτήσω αύριο την παιδιάτρο και για θήλαστρο. Μήπως έτσι μπορώ να ελέγχω τι τρώει.Βλέπω όλες προτείνεται το medela, σωστά; Χθες το βράδυ αφού θήλασε και από τα δύο έφαγε και ένα 60άρι μπιμπερό. Κάτι γουλίτσες βέβαια τις βρήκα το πρωί το σεντόνι, αλλά το στομάχι πρέπει να γέμισε. Βλέπω όλες προτείνεται το medela, σωστά;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

χαχαχα... τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς. Σήμερα ξεκινάω κι εγώ τα μαθήματα.  Μακάρι να είναι ήσυχος όσο λείπω, ευτυχώς δεν είναι πολλές οι ώρες. Σας έχω πει πόσο σας θαυμάζω όλες που έχετε 2 και 3 και 4 παιδιά; Ε, το ξαναλέω... 

Θα ρωτήσω αύριο την παιδιάτρο και για θήλαστρο. Μήπως έτσι μπορώ να ελέγχω τι τρώει.Βλέπω όλες προτείνεται το medela, σωστά; Χθες το βράδυ αφού θήλασε και από τα δύο έφαγε και ένα 60άρι μπιμπερό. Κάτι γουλίτσες βέβαια τις βρήκα το πρωί το σεντόνι, αλλά το στομάχι πρέπει να γέμισε. Βλέπω όλες προτείνεται το medela, σωστά;

Άντε καλή αρχή. Το swing της medela έχω κι εγώ και είμαι ευχαριστημένη. Έχει βέβαια 150 αλλά χαλάλι του τάισε τη μικρή μου το είχα δώσει και σε μια φίλη μου και δεν έπαθε τίποτα. Τώρα σειρά του μπέμπη. Πώς αισθάνεσαι που θα τον αφήσεις?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Άντε καλή αρχή. Το swing της medela έχω κι εγώ και είμαι ευχαριστημένη. Έχει βέβαια 150 αλλά χαλάλι του τάισε τη μικρή μου το είχα δώσει και σε μια φίλη μου και δεν έπαθε τίποτα. Τώρα σειρά του μπέμπη. Πώς αισθάνεσαι που θα τον αφήσεις?

Θα ακουστεί λίγο περίεργο, αλλά, αν και βαριέμαι λιγάκι, θέλω να πάω για δουλειά, γιατί αυτό ξέρω να το κάνω καλά. Τα του μπέμπη με βρίσκουν λίγο πρωτάρα και δεν το έχουμε βρει ακόμα 100%. Λίγη ανασφάλεια έχω μην τον πιάσει κρίση κλάματος, αλλά εντάξει η μαμά μου έχει μεγαλώσει δύο εμάς και τα ξαδέρφια μου...ε, παίζει σε άλλο επίπεδο από εμένα. Αυτό κοίταζα. Μήπως ξέρεις αν το μηχάνημα ταιριάζει στα μπιμπερό της avent;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Θα ακουστεί λίγο περίεργο, αλλά, αν και βαριέμαι λιγάκι, θέλω να πάω για δουλειά, γιατί αυτό ξέρω να το κάνω καλά. Τα του μπέμπη με βρίσκουν λίγο πρωτάρα και δεν το έχουμε βρει ακόμα 100%. Λίγη ανασφάλεια έχω μην τον πιάσει κρίση κλάματος, αλλά εντάξει η μαμά μου έχει μεγαλώσει δύο εμάς και τα ξαδέρφια μου...ε, παίζει σε άλλο επίπεδο από εμένα. Αυτό κοίταζα. Μήπως ξέρεις αν το μηχάνημα ταιριάζει στα μπιμπερό της avent;

Εντάξει λογικό είναι ακόμη είναι νωρίς και δεν ξέρεις πως να φερθείς και εγώ έτσι ήμουν στην μικρή μου. Τώρα καλύτερα. Και φυσικά θες να ξεφύγεις λίγο από το σπίτι κι εγώ έτσι νιώθω. Όταν σχολαω βέβαια τρέχω να φτάσω σπίτι χαχα. Αγαπώ και τη δουλειά μου όπως κι εσύ οπότε ένα παραπάνω. Για το μπιμπερο δεν έχω ιδέα

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας προλαβαινω ή μαλλον με τρεχει η μικρη.

Κι εγω δεν κοιμαμαι γιατι εχει πολλα αερια, ασε που ολο βογγαει  ολη μερα, ασταματητα, αδιακοπα απαπαπαπα. 

Ο αντρας μου με βρηκε να ροχαλιζω και το μωρκ να κλαιει. Καλε σε λήθαργο επεσα!

Εγω πηρα απο eBay με 40 ευρω το evenflo ειναι διπλο και καλυτερο απο medela που ειχα. Η αδερφη μου πηρε το cangaroo το διπλο και αυτο πολυ καλο. 

Ρε κοριτσια θηλαζει καμια να μου πει γιατι η δικια ολο πνιγεται? Προχτες μου μελανιασε. Η γιατρις μου ειπε πως πολλα παιδια το παθαινουν και να μην ανησυχω αλλα εγω ανησυχω γιατι καθε φορα προσπαθω να την συνεφερω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Δεν σας προλαβαινω ή μαλλον με τρεχει η μικρη.

Κι εγω δεν κοιμαμαι γιατι εχει πολλα αερια, ασε που ολο βογγαει  ολη μερα, ασταματητα, αδιακοπα απαπαπαπα. 

Ο αντρας μου με βρηκε να ροχαλιζω και το μωρκ να κλαιει. Καλε σε λήθαργο επεσα!

Εγω πηρα απο eBay με 40 ευρω το evenflo ειναι διπλο και καλυτερο απο medela που ειχα. Η αδερφη μου πηρε το cangaroo το διπλο και αυτο πολυ καλο. 

Ρε κοριτσια θηλαζει καμια να μου πει γιατι η δικια ολο πνιγεται? Προχτες μου μελανιασε. Η γιατρις μου ειπε πως πολλα παιδια το παθαινουν και να μην ανησυχω αλλα εγω ανησυχω γιατι καθε φορα προσπαθω να την συνεφερω

Και εμένα πνίγεται όταν θηλαζει το μαζευει στο στόμα και όταν πάει να το καταπιεί επειδή είναι μεγάλη η ποσότητα λογικό είναι να πνιγεί αλλά δε μου μελανιασε καμία φορά. Ίσως η δικια σου το κάνει πιο έντονα

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Δεν σας προλαβαινω ή μαλλον με τρεχει η μικρη.

Κι εγω δεν κοιμαμαι γιατι εχει πολλα αερια, ασε που ολο βογγαει  ολη μερα, ασταματητα, αδιακοπα απαπαπαπα. 

Ο αντρας μου με βρηκε να ροχαλιζω και το μωρκ να κλαιει. Καλε σε λήθαργο επεσα!

Εγω πηρα απο eBay με 40 ευρω το evenflo ειναι διπλο και καλυτερο απο medela που ειχα. Η αδερφη μου πηρε το cangaroo το διπλο και αυτο πολυ καλο. 

Ρε κοριτσια θηλαζει καμια να μου πει γιατι η δικια ολο πνιγεται? Προχτες μου μελανιασε. Η γιατρις μου ειπε πως πολλα παιδια το παθαινουν και να μην ανησυχω αλλα εγω ανησυχω γιατι καθε φορα προσπαθω να την συνεφερω

Από ροχαλητό άλλο τίποτα. Χθες ροχάλιζα και εκνευριζόταν ο μπέμπης και ήρθε και μου μίλησε ο άντρας μου... σαν το κούτσουρο πέφτω για ύπνο. Και έχω και βοήθεια και από μαμά και από σύζυγο... δεν θέλω να σκεφτώ τι θα γινόταν σε αντίθετη περίπτωση. Εμένα ο δικός μου πνίγεται με το μπιμπερό. Μπορείς να την κρατάς λίγο πιο όρθια.

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο μάνες θα βρω χρόνο να σας διαβάσω με ηρεμία. Προς το παρόν κοντεύει να γίνει 2 μηνών η μπεμπούλα μου. Πότε πέρασαν 2 μήνες post patrum. Το rainbow baby μου αφρατεύει παρατηρεί πλέον τα αδέρφια της. Εμένα. 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μεγαλώνουν τα μικρούλια γι' αυτό μην ξεχνάμε να τα απολαμβάνουμε ακόμα και όταν είμαστε κουρασμένες. Πήγαμε παιδίατρο. Ο μικρός τρώει καλά. Ανέκτησε το βάρος της γέννησης και πήρε και 400γρ και 1,5 εκατοστό. Μου είπε μόλις κλάψει χωρίς ωράριο, χωρίς πρόγραμμα να τον ταίζω (στήθος). Μου είπε ότι δεν το χρειάζομαι το συμπλήρωμα, αλλά εγώ θα το κρατήσω, γιατί τα βράδια μου το εργένικα κάποιος πρέπει να ταίζει για να κοιμάμαι κι εγώ. Τελικά αυτό που έχει και κλαίει μου είπε ότι δεν κολικοί. Μας έβγαλε το φορμάκι βέβαια και μας άκουσε και το διπλανό τετράγωνο, αλλά τι να κάνουμε. 

 

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε. Καλη τσικνοπέμπτη να έχουμε και καλές γιορτές. Σήμερα άνοιξε  η σελίδα για την αίτηση του επιδόματος γέννας. Όλα γίνονται μεσω taxis, και μπορεί να κάνει την αίτηση μονο η μητέρα. Απλά χρειάζεται ένας λογαριασμός τραπέζης ΑΦΜ και ΑΜΚΑ . Προσοχή ελέγξτε τα 2 και 3 φορές και μετα δηλώσετε την αίτηση. Την έκανα και δικαιούμαι ευτυχώς. Δε λεει βέβαια ποτε θα μπούνε αλλα αυτο είναι το λιγότερο. Εσείς αν δικαιούστε το επίδομα πως θα το χρησιμοποιήσετε. Με τον άντρα μου διαφωνούμε σε αυτό το θέμα. Εγώ λέω πως δεν θα πειραχτούνε παρα μονο σε έκτακτη ανάγκη και ο άντρας μου λεει πως θα τα χρησιμοποιήσουμε για έξοδα του μωρού. 2000 ευρω εξαφανίζονται για πλάκα με ενα μωρό ποσο μαλλον για άλλες που έχουν 2 , 3 παιδιά. Καλο είναι πιστεύω να υπάρχουν κάποια λεφτά στην άκρη γιατι δεν πρέπει να βασιζόμαστε στα έτοιμα . 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε. Καλη τσικνοπέμπτη να έχουμε και καλές γιορτές. Σήμερα άνοιξε  η σελίδα για την αίτηση του επιδόματος γέννας. Όλα γίνονται μεσω taxis, και μπορεί να κάνει την αίτηση μονο η μητέρα. Απλά χρειάζεται ένας λογαριασμός τραπέζης ΑΦΜ και ΑΜΚΑ . Προσοχή ελέγξτε τα 2 και 3 φορές και μετα δηλώσετε την αίτηση. Την έκανα και δικαιούμαι ευτυχώς. Δε λεει βέβαια ποτε θα μπούνε αλλα αυτο είναι το λιγότερο. Εσείς αν δικαιούστε το επίδομα πως θα το χρησιμοποιήσετε. Με τον άντρα μου διαφωνούμε σε αυτό το θέμα. Εγώ λέω πως δεν θα πειραχτούνε παρα μονο σε έκτακτη ανάγκη και ο άντρας μου λεει πως θα τα χρησιμοποιήσουμε για έξοδα του μωρού. 2000 ευρω εξαφανίζονται για πλάκα με ενα μωρό ποσο μαλλον για άλλες που έχουν 2 , 3 παιδιά. Καλο είναι πιστεύω να υπάρχουν κάποια λεφτά στην άκρη γιατι δεν πρέπει να βασιζόμαστε στα έτοιμα . 

Κι εμείς στην άκρη θα τα βάλουμε ή σε λογαριασμό για τον μπέμπη ή για μελλοντικό αδερφάκι!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα !! Για άλματα ανάπτυξης τι εμπειρίες έχετε όσες έχετε κ αλλά παιδάκια; Ποια τα συμπτώματα ; Από χθες η μικρή είναι διαρκώς ανήσυχη , τρώει πολύ , δεν κοιμάται καθόλου καλά κ έχει μια μόνιμη γκρίνια.. υπάρχει περίπτωση άλματος η απλά έτυχε η μέρα ;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια καλημέρα !! Για άλματα ανάπτυξης τι εμπειρίες έχετε όσες έχετε κ αλλά παιδάκια; Ποια τα συμπτώματα ; Από χθες η μικρή είναι διαρκώς ανήσυχη , τρώει πολύ , δεν κοιμάται καθόλου καλά κ έχει μια μόνιμη γκρίνια.. υπάρχει περίπτωση άλματος η απλά έτυχε η μέρα ;

Καλημερα. Αυτα ειναι τα συμπτωματα οποτε μπορει να ειναι και αλμα. 

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...