Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , katerina04 είπε:

Καλημερα. Αυτα ειναι τα συμπτωματα οποτε μπορει να ειναι και αλμα. 

Σε ευχαριστώ πολύ κατερινα μου!! Και πόσες μέρες μπορεί να κρατήσει ;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κατερινα μου!! Και πόσες μέρες μπορεί να κρατήσει 

Δυστυχώς μπορεί και εβδομάδα επομένως υπομονή. Θα μου πεις υπομονή για όλα? Πόση και για πόσο?? Χαχα νομίζω για πάντα. 

  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια καλημέρα !! Για άλματα ανάπτυξης τι εμπειρίες έχετε όσες έχετε κ αλλά παιδάκια; Ποια τα συμπτώματα ; Από χθες η μικρή είναι διαρκώς ανήσυχη , τρώει πολύ , δεν κοιμάται καθόλου καλά κ έχει μια μόνιμη γκρίνια.. υπάρχει περίπτωση άλματος η απλά έτυχε η μέρα ;

Καλημέρα κορίτσια . Τι ακριβώς είναι το αλμα αναπτυξης. Δεν το εχω ακούσει καθολου σαν έννοια

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Ψάχνω για μπανάκι του μικρού. Τι έχετε να προτείνετε που σας βόλεψε; Δεν έχουμε μπανιέρα, αλλά έχουμε πάγκο μεγάλο στον νιπτήρα.

Καλημέρα. Εγω εχω μια μεγάλη μπανιερα  που ειχε και η αδερφή μου στα παιδιά της. Αν εχεις ντους βέβαια δεν νομιζω να σε βολεψει οτι παιδικη μπανιέρα και να ψάξεις . Δοκίμασε να βάλεις το μπεμπακι σου σε μια μεγάλη λεκάνη και να παρεις ειδικο προστατευτικό σφουγγάρι που μπαινει απο κατω για να είναι πιο σταθερό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Τι ακριβώς είναι το αλμα αναπτυξης. Δεν το εχω ακούσει καθολου σαν έννοια

Καλημέρα. Εγω εχω μια μεγάλη μπανιερα  που ειχε και η αδερφή μου στα παιδιά της. Αν εχεις ντους βέβαια δεν νομιζω να σε βολεψει οτι παιδικη μπανιέρα και να ψάξεις . Δοκίμασε να βάλεις το μπεμπακι σου σε μια μεγάλη λεκάνη και να παρεις ειδικο προστατευτικό σφουγγάρι που μπαινει απο κατω για να είναι πιο σταθερό. 

δεν ειναι ούτε ντους, ουτε καμπινα...χωραει μπανακι, αλλα πρεπει να σκυβω και δεν θελω γιατι η μεση πονει. γι αυτο ελεγα να ακουμπω το μπανακι πανω στον παγκο του νιπτηρα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Ψάχνω για μπανάκι του μικρού. Τι έχετε να προτείνετε που σας βόλεψε; Δεν έχουμε μπανιέρα, αλλά έχουμε πάγκο μεγάλο στον νιπτήρα.

Καλησπερα.Κι εγω εχω ντουζιερα με καμπινα και δεν ηθελα να σκυβω οποτε πηρα μπανιερα με δυχτακι οπου ξαπλωνεις πανω το μωρο και το νερο πεφτει μεσα στην μπανιερα.Εχει πωμα απο κατω ,το πας οταν τελειωσεις στην ντουζιερα,πετας το νερο και το ξεπλενεις.Εγω εβαζα ενα αδιαβροχο πανω στο τραπεζι του σαλονιου και πανω τη μπανιερα.Πολυ βολικο.Οταν μεγαλωσει το μωρο βγαζεις το δυχτακι .Μπες στο google και πατα μπανακι μωρου με δυχτακι και θα το δεις..

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Ψάχνω για μπανάκι του μικρού. Τι έχετε να προτείνετε που σας βόλεψε; Δεν έχουμε μπανιέρα, αλλά έχουμε πάγκο μεγάλο στον νιπτήρα.

Εμείς πήραμε μια της fisher price με διχτάκι πολύ βολική και το μωρό ξαπλώνει άνετα και το κρατάς και εσυ σχετικά πιο άφοβα μην τυχόν και σου πέσει.. επίσης το διχτάκι είναι πιο υγιεινό από τπ σφουγγάρι γιατί στεγνώνει αμέσως δεν κρατάει υγρασία άρα και μικροοργανισμους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Εμείς πήραμε μια της fisher price με διχτάκι πολύ βολική και το μωρό ξαπλώνει άνετα και το κρατάς και εσυ σχετικά πιο άφοβα μην τυχόν και σου πέσει.. επίσης το διχτάκι είναι πιο υγιεινό από τπ σφουγγάρι γιατί στεγνώνει αμέσως δεν κρατάει υγρασία άρα και μικροοργανισμους

αυτο το εχω δει.ειναι ωραιο και μαζεμενο.οταν μεγαλωσει εχει τροπο να κατσει το παιδακι ή ΄πρεπει να παρεις αλλο;

 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Όσες θηλάζετε, πείτε μου, σας παρακαλώ, πότε περίπου σταματάει να πονάει ο θηλασμός; Δίνω μικτή διατροφή στο μωρό και όταν έρχεται η στιγμή του θηλασμού μου έρχεται να κλάψω από τον πόνο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Όσες θηλάζετε, πείτε μου, σας παρακαλώ, πότε περίπου σταματάει να πονάει ο θηλασμός; Δίνω μικτή διατροφή στο μωρό και όταν έρχεται η στιγμή του θηλασμού μου έρχεται να κλάψω από τον πόνο. 

Κι εμένα με πονάει. Ειδικά από τη μία μεριά που με έχει μασήσει κιόλας υποφέρω. Βάλε την κρέμα της frezyderm για τις θηλές.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anna-Vangelis είπε:

Βάζω, αλλά προς το παρόν δεν έχει απαλύνει τον πόνο. Επίσης, πλένομαι πριν θηλάσω. Εσύ βάζεις το μωρό στο στήθος χωρίς να ξεπλύνεις την κρέμα πρώτα; 

 .Βαζε μετα απο καθε θηλασμο και δεν την ξεπλενεις.Αν σε πληγωσε ειναι λογικο να ποναει.Αν οχι τοτε δεν πιανει σωστα.Κανονικα δεν πρεπει να πονας.την purelan της medela χρησιμοποιουσα.Παρε αυτη αν θες.Ειναι παχυρευστη,βαζε λιγη,κανει καλη δουλεια

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Anna-Vangelis είπε:

Βάζω, αλλά προς το παρόν δεν έχει απαλύνει τον πόνο. Επίσης, πλένομαι πριν θηλάσω. Εσύ βάζεις το μωρό στο στήθος χωρίς να ξεπλύνεις την κρέμα πρώτα; 

Η purelan της Medela είναι και βρώσιμη δεν χρειάζεται να πληθεις μπορεί να θηλάσει απευθείας. Οι υπόλοιπες δεν είναι. Ένα καλό κόλπο είναι να βάζεις και λίγο γάλα στις πληγωμένες θηλές και να τις αφήνεις να αερίζονται μην βάζεις κατευθείαν το επίθεμα θηλασμού γιατί κολλάει και στα κάνει χειρότερα! 

 

πρίν από 53 λεπτά , Ele@n είπε:

αυτο το εχω δει.ειναι ωραιο και μαζεμενο.οταν μεγαλωσει εχει τροπο να κατσει το παιδακι ή ΄πρεπει να παρεις αλλο;

 

Νομίζω ότι θα χρειαστείς άλλο για μετά αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρη!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna-Vangelis είπε:

Βάζω, αλλά προς το παρόν δεν έχει απαλύνει τον πόνο. Επίσης, πλένομαι πριν θηλάσω. Εσύ βάζεις το μωρό στο στήθος χωρίς να ξεπλύνεις την κρέμα πρώτα; 

Για τη συγκεκριμένη η μαία στην κλινική μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται έκπλυση για να ακολουθήσει θηλασμός. Δεν κάνει θαύματα με τη μία, αλλά τουλάχιστον λίγο βοηθάει. Επίσης δες βιντεάκια για την τοποθέτηση του μωρού στο στήθος, γιατί αν μπει λάθος δαγκώνει τη θηλή. 

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...