Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

αυτο το εχω δει.ειναι ωραιο και μαζεμενο.οταν μεγαλωσει εχει τροπο να κατσει το παιδακι ή ΄πρεπει να παρεις αλλο;

 

Για μενα ιδανικο απο τους 5 μηνες που καθεται με στηριξη ειναι το δαχτυλιδι μπανιου.Ειναι καθισματακι με κενα για τα ποδαρακια.Εχει βεντουζες και κολλαει .Καθεται το μωρο κι εσυ εχεις ελευθερα χερια να το μπανισεις.Το ξεπλενεις και τα νερα φευγουν απευθειας στην μπανιερα- ντουζιερα.Απλα ετσι θα σκυβεις.Πηρα ενα με 40 ευρω.Τωρα εχει και με 30. Ο γιος μου σε λιγο κλεινει τα 2 και ακομη το χρησιμοποιουμε.Ειναι φαρδυ.Καποια ανοιγουν μπροστα για να κατσει το μωρο.Το δικο μου οχι.Τον βαζω απο πανω.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

δεν ειναι ούτε ντους, ουτε καμπινα...χωραει μπανακι, αλλα πρεπει να σκυβω και δεν θελω γιατι η μεση πονει. γι αυτο ελεγα να ακουμπω το μπανακι πανω στον παγκο του νιπτηρα.

Αυτό που εχω έχει και ποδαράκια για στήριξη πάνω στη μπανιέρα. Δεν χρειάζεται να σκύβεις πολύ. Είναι μεν ογκώδες αλλα είναι βολικό. 

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Μετά τη γέννα ποτε σας σταμάτησε η περίοδος? Μέχρι και τώρα εχω και έκλεισε μήνας από τότε που γέννησα . Ειχα λιγο αίμα καθημερινά αλλα τις τελευταίες μέρες είναι λες και εχω κανονική περίοδο η ροή του αίματος. Σκέτη κούραση ειναι. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Αυτό που εχω έχει και ποδαράκια για στήριξη πάνω στη μπανιέρα. Δεν χρειάζεται να σκύβεις πολύ. Είναι μεν ογκώδες αλλα είναι βολικό. 

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Μετά τη γέννα ποτε σας σταμάτησε η περίοδος? Μέχρι και τώρα εχω και έκλεισε μήνας από τότε που γέννησα . Ειχα λιγο αίμα καθημερινά αλλα τις τελευταίες μέρες είναι λες και εχω κανονική περίοδο η ροή του αίματος. Σκέτη κούραση ειναι. 

Εγώ έχω ακόμα λόχεια, αλλά ελάχιστα. Πιστεύω ότι σε δυο εβδομαδες που πιάνω μήνα θα λιγοστέψουν ή θα σταματήσουν. Και δεν είναι και έντονο χρώμα. Κάνε υπομονή κορίτσι, γιατί δείχνει ότι καθαρίζει σωστά ο οργανισμός. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Αυτό που εχω έχει και ποδαράκια για στήριξη πάνω στη μπανιέρα. Δεν χρειάζεται να σκύβεις πολύ. Είναι μεν ογκώδες αλλα είναι βολικό. 

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Μετά τη γέννα ποτε σας σταμάτησε η περίοδος? Μέχρι και τώρα εχω και έκλεισε μήνας από τότε που γέννησα . Ειχα λιγο αίμα καθημερινά αλλα τις τελευταίες μέρες είναι λες και εχω κανονική περίοδο η ροή του αίματος. Σκέτη κούραση ειναι. 

Εμένα τα λοχεια μου σταμάτησαν στον μήνα. Εγώ αναρωτιέμαι πότε θα επανέλθει η κοιλιά.. Επίσης,από πείνα πως τα πάτε; Με τους θηλασμους νιώθω ότι θέλω να φάω και την πόρτα του ψυγείου! Δεν έχω χάσει γραμμάριο τον τελευταίο καιρό ..

  • Χαχα 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Εμένα τα λοχεια μου σταμάτησαν στον μήνα. Εγώ αναρωτιέμαι πότε θα επανέλθει η κοιλιά.. Επίσης,από πείνα πως τα πάτε; Με τους θηλασμους νιώθω ότι θέλω να φάω και την πόρτα του ψυγείου! Δεν έχω χάσει γραμμάριο τον τελευταίο καιρό ..

Μόλις τσακισα δύο κομματαρες τούρτα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα μου σταμάτησαν περίπου στις 20 μερες είχα λίγα λοχεία στην αρχή σαν περίοδος ήταν και μετά είχα καφετί υγρά και τέλος. Βέβαια έκανα καισαρική ίσως παίζει και αυτό ρόλο! 
παντως κορίτσια είχαμε ξε συνηθίσει την  περίοδο αντε ξανά από την αρχή τώρα! Εσείς που θηλάζετε και ήταν η δεύτερη εγκυμοσύνη σας πότε είχατε περίοδο μετά τα λοχεία;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

εμένα μου σταμάτησαν περίπου στις 20 μερες είχα λίγα λοχεία στην αρχή σαν περίοδος ήταν και μετά είχα καφετί υγρά και τέλος. Βέβαια έκανα καισαρική ίσως παίζει και αυτό ρόλο! 
παντως κορίτσια είχαμε ξε συνηθίσει την  περίοδο αντε ξανά από την αρχή τώρα! Εσείς που θηλάζετε και ήταν η δεύτερη εγκυμοσύνη σας πότε είχατε περίοδο μετά τα λοχεία;

εγώ κοντεύω 2 μήνες που έχω γεννήσει δεν θηλάζω και ακόμα δεν μου έχει έρθει. 

@Ntina Ntinaki εγώ όταν δεν έχουν σχολείο τα παιδιά ή άμα στεναχωρηθώ τότε θέλω γλυκό (συναισθηματικό φαγητό) και δεν θηλάζω. 

Όσες μένετε κοντά στην θάλασσα σας ζηλεύω. Ό,τι και να μου συμβαίνει η θάλασσα πάντα με γαληνεύει. Λέτε να μετοικίσω σε κανένα νησάκι; 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Εμένα τα λοχεια μου σταμάτησαν στον μήνα. Εγώ αναρωτιέμαι πότε θα επανέλθει η κοιλιά.. Επίσης,από πείνα πως τα πάτε; Με τους θηλασμους νιώθω ότι θέλω να φάω και την πόρτα του ψυγείου! Δεν έχω χάσει γραμμάριο τον τελευταίο καιρό ..

Αχ και εγω αυτο αναρωτιέμαι. Έχει πέσει η κοιλιά μου πολύ  επειδή έβαλα πολλά κιλα στην εγκυμοσύνη. Ξεκίνησα 71 -72 κιλα και έφτασα 90, σχεδον 20 κιλά δλδ. Θα ρωτήσω την γυναικολόγο μου αν μπορώ να βάλω ζώνη για να με βοηθήσει να μαζέψει λιγο η κοιλιά. Είναι που έκανα καισαρική και εχω ακούσει οτι επειδή κόβονται οι κοιλιακοί μυς καθυστερεί να επανέλθει το σώμα. Αν χρειαστεί θα ξεκινήσω γυμναστική και διατροφή αναγκαστικά αν και δεν ειμαι φαν του να τρωω με πρόγραμμα. Όσο και αν λένε ότι το σώμα έγινε ετσι επειδή έφερες στο κόσμο ενα παιδί δε θα νιώθω ωραία να βγαίνω στη παραλία ή γενικά να δοκιμάζω ρούχα με τοσο χαλαρη κοιλιά. Είχα ήδη παρει κιλά πρίν την εγκυμοσύνη , ήμουν 66- 68 κιλά και έβαλα άλλα 5 κιλά . Αν δε φτάσω τουλάχιστον 70 με 75  κιλά δε θα μου κάνει κανένα ρούχο που έχω. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει η μικρή το σελοπτειπ και το ανοίγει όλο. Είμαι κακια μάνα που θέλω να τη δέσω μ' αυτό στην καρεκλιτσα της? Το χω ήδη κάνει εικόνα χαχα. Πάντως δεν μπαίνω καν στον κόπο να τη μαλώσω δε έχω άλλη αντοχή σήμερα

  • Χαχα 4
  • Λυπημένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη μανία με το φαγητό και κυρίως με γλυκάαααα την έχω και εγώ...το βράδυ που σηκώνομαι να τον ταίσω αφού κοιμηθεί τρώω και ένα κομμάτι σοκολάτα για επιβράβευση!!! Κι εγώ είχα πάρει πολλά κιλά... βασικά είχα ήδη ξεκινήσει με 3 παραπάνω που δεν τα είχα χάσει από την πρώτη εγκυμοσύνη, τσίμπησα και άλλα 3 με την εξωσωματική και την ημέρα της καισαρικής είχα πατήσει τα 90! Έχω χάσει 10 και θέλω να χάσω άλλα 7 τουλάχιστον. Έχω δώσει περιθώριο στον εαυτό μου μέχρι το Πάσχα. Ευτυχώς φαγητά και γλυκά του Πάσχα δεν με τρελαίνουν οπότε κάτι θα γλιτώσω. Από την κλινική μου έδωσαν δείγμα μία κρέμα επανορθωτική της κοιλιάς της frezyderm. Έχω δοκιμάσει την αντίστοιχη σειρά στην εγκυμοσύνη για τις ραγάδες και όντως δεν έκανα ούτε μία. Αν είναι το ίδιο καλή σας τη συστήνω. Μπανάκι τελικά πήραμε της οκ baby. Λίγο τεράστιο αλλά ήταν με έκπτωση! Χθες το βράδυ σας είπα ότι κοιμηθήκαμε;;;; ΈΡιξα έναν υπνάκο βλέποντας τηλεόραση 12-2.230, ξύπνησε μετά, τον άλλαξα, τον τάισα, τον κοίμησα, έφαγα την σοκολάτα που λέγαμε και ξαναξύπνησε το μανάρι μου 8,15!!!! Σήμερα νιώθω λες και ξύπνησα από χειμερία νάρκη! Για να δούμε σήμερα πώς θα πάει...

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

Αυτή τη μανία με το φαγητό και κυρίως με γλυκάαααα την έχω και εγώ...το βράδυ που σηκώνομαι να τον ταίσω αφού κοιμηθεί τρώω και ένα κομμάτι σοκολάτα για επιβράβευση!!! Κι εγώ είχα πάρει πολλά κιλά... βασικά είχα ήδη ξεκινήσει με 3 παραπάνω που δεν τα είχα χάσει από την πρώτη εγκυμοσύνη, τσίμπησα και άλλα 3 με την εξωσωματική και την ημέρα της καισαρικής είχα πατήσει τα 90! Έχω χάσει 10 και θέλω να χάσω άλλα 7 τουλάχιστον. Έχω δώσει περιθώριο στον εαυτό μου μέχρι το Πάσχα. Ευτυχώς φαγητά και γλυκά του Πάσχα δεν με τρελαίνουν οπότε κάτι θα γλιτώσω. Από την κλινική μου έδωσαν δείγμα μία κρέμα επανορθωτική της κοιλιάς της frezyderm. Έχω δοκιμάσει την αντίστοιχη σειρά στην εγκυμοσύνη για τις ραγάδες και όντως δεν έκανα ούτε μία. Αν είναι το ίδιο καλή σας τη συστήνω. Μπανάκι τελικά πήραμε της οκ baby. Λίγο τεράστιο αλλά ήταν με έκπτωση! Χθες το βράδυ σας είπα ότι κοιμηθήκαμε;;;; ΈΡιξα έναν υπνάκο βλέποντας τηλεόραση 12-2.230, ξύπνησε μετά, τον άλλαξα, τον τάισα, τον κοίμησα, έφαγα την σοκολάτα που λέγαμε και ξαναξύπνησε το μανάρι μου 8,15!!!! Σήμερα νιώθω λες και ξύπνησα από χειμερία νάρκη! Για να δούμε σήμερα πώς θα πάει...

Αυτη η κρέμα που λες μήπως ειναι της pregnaderm? Γιατί είχα κάποια δείγματα που μου εδωσε η γυναικολόγος μου και τα χρησιμοποιούσα  και με βολεψαν. Για το φαι δεν εχω πρόβλημα το μόνο πρόβλημα που εχω και εγώ ειναι η σοκολάτα . Δεν υπάρχει μερα που δεν θα φαω εστω και μερικα κομμάτια ή κανα δυο κουταλιές μερέντα. Γενικά φαι δεν τρώω παχυντικά, μόνο αν πάρουμε κανενα γύρο ή πίτσα μια στις τόσες. Κατα τη διάρκεια του τρίτου τριμήνου δεν μπορούσα να φαω γιατι με πατούσε το μωρο, οποτε κοπηκε η όρεξη μου κάπως. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Αυτη η κρέμα που λες μήπως ειναι της pregnaderm? Γιατί είχα κάποια δείγματα που μου εδωσε η γυναικολόγος μου και τα χρησιμοποιούσα  και με βολεψαν. Για το φαι δεν εχω πρόβλημα το μόνο πρόβλημα που εχω και εγώ ειναι η σοκολάτα . Δεν υπάρχει μερα που δεν θα φαω εστω και μερικα κομμάτια ή κανα δυο κουταλιές μερέντα. Γενικά φαι δεν τρώω παχυντικά, μόνο αν πάρουμε κανενα γύρο ή πίτσα μια στις τόσες. Κατα τη διάρκεια του τρίτου τριμήνου δεν μπορούσα να φαω γιατι με πατούσε το μωρο, οποτε κοπηκε η όρεξη μου κάπως. 

όχι είναι της  frezyderm reform abdomen care. Σίγουρα όμως έχουν και άλλες εταιρείες. Την προτείνω γιατί έχω ήδη δοκιμάσει την αντίστοιχη σειρά εγκυμοσύνης και αν και και το δέρμα μου δεν είναι ελαστικό, έχω ήδη ραγάδες παλιότερες, στην κοιλιά δεν έκανα ούτε μία. Παχυντικά και εμείς στο σπίτι δεν μαγειρεύουμε, πολύ σπάνια να λομπιστώ καμιά καρμπονάρα ή κρέας λιπαρό. και από έξω ακόμα πιο σπάνια παραγγέλνουμε. Ο σύζυγος ακόμα πιο σπάνια να ζητήσει τέτοια φαγητά.  Στο τρίτο τρίμηνο έμενα με έκαψαν τα Χριστούγεννα με τα απανωτά τραπέζια. Σιγά σιγά όλα θα ξαναφτιάξουν. Νομίζω πάντως από καισαρική ότι καθυστερεί περισσότερο η κοιλιά να μαζέψει. Ότι μαζεύει πάντως, μαζεύει. Έχω δύο φιλές που μετά την καισαρική έχουν πιο μαζεμένη κοιλιά και από πριν. Υπομονή θα κάνουμε και θα φτιάξει. Εγώ θέλω να φύγει το πρήξιμο που μου έλεγαν ότι θα φύγει αμέσως. Αμ δε. Τα αθλητικά που έβαζα στην εγκυμοσύνη μόλις τις 2 τελευταίες μέρες μπορώ να δέσω κορδόνια, αλλά έχει μέλλον ακόμα. 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ ταλαιπωρήθηκα με το έντερο από την καισαρική έκανα διατροφή με πολύ προσοχή τι έτρωγα και τις ποσότητες. Έστρωσε το έντερο μου έφαγα τις σοκολάτες μου κλπ και μετά άρχισα την αποχή από γαλακτοκομικά κρυφά και φανερά γιατί εμφάνισε αλλεργία η μικρή, όποτε δεν τρωω γλυκά που τα λάτρευα και από φαγητά έκοψα το μοσχάρι και τρωω χοιρινό αρνί και κατσίκι δεν τρελαίνομαι όποτε δεν τρωω ποσότητες. Το πρήξιμο άρχισε να Φεύγει και θα χαθούν κι τα κιλά !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε πυρετό η μεγαλύτερη μου. Σκατά γαμώτο :( Δεν θα την πάω σχολείο αύριο. Ευτυχώς κοιμάται η μπέμπα στο άλλο δωμάτιο αλλά τρέμει το φιλοκάρδι μου θέλει γερό στομάχι να μεγαλώνεις παιδιά κορίτσια μου. 

  • Λυπημένη/-ος 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Ανέβασε πυρετό η μεγαλύτερη μου. Σκατά γαμώτο :( Δεν θα την πάω σχολείο αύριο. Ευτυχώς κοιμάται η μπέμπα στο άλλο δωμάτιο αλλά τρέμει το φιλοκάρδι μου θέλει γερό στομάχι να μεγαλώνεις παιδιά κορίτσια μου. 

Αχ περαστικά σας. Άσε γερό στομάχι σίγουρα. Εμένα έχει δυο μέρες που άρχισε τις ζηλιες η μικρή και  δεν θέλει να θηλάζει ο μπέμπης. Όταν τον βλέπει ουρλιάζει τα νεύρα μου στα όρια τους. Με το ζόρι κρατιεμαι να μην γίνει χαμός. Της μιλάω με ήρεμο τρόπο αλλά δεν καταλαβαίνει οκ είναι και μικρή αλλά κι αυτός πρέπει να φάει όλο τον αφήνω να κλαίει τον λυπάμαι κι αυτόν. Αφού λέω να πάω στη δουλειά να ηρεμήσω

 

  • Λυπημένη/-ος 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...