Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Ναι, θα το πάρουμε, γιατί όχι; Να μπεις στην πλατφόρμα να κάνεις τη αίτηση. Την κάνει η μαμά. Πιο πολύ φοβάμαι για  τον μικρό που δεν ξέρω τι γίνεται αν του ανέβει πυρετός και για τους γονείς μου που είναι μεγάλοι. Το 70% του πληθυσμού θα νοσήσουμε. Αλλά άλλο είναι να μπορείς να το αντιμετωπίσεις και άλλο να σε τρέξει. Στην Ιταλία έλεγαν χθες ότι άργησαν 2 βδομάδες να πάρουν μέτρα. Καλά και εμείς με όσους πάνε βόλτες και στις εκκλησίες λειψά μέτρα παίρνουμε. Το θέμα είναι να μας λένε ακριβώς τα κρούσματα κάθε μέρα για να ξέρουμε την εξέλιξη των πραγμάτων. 

Την εκανα την αιτηση απλα καποιος μου ειπε για αναστολη των επιδοματων και αγχωθηκα


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Εδώ κλεισμένοι και εμείς. Όλοι τον φοβόμαστε τον ιό για τα μικρά μας. Μακάρι να τελειώσουν όλα γρήφορα. Στην αρχή έλεγα ότι είναι τρομοκρατία των ΜΜΕ αλλά μετά σοβάρεψε η κατάσταση. Εγώ όταν έχει ήλιο βγάζω τον μπέμπη τουλάχιστον μέχρι το μπαλκόνι να τον δει λίγο ο ήλιος. Περίμενα το Πάσχα μπας και πάμε καμιά βόλτα στο εξοχικό όπψω κάθε χρόνο να περάσουμε καλά, αλλά μας βλέπω να είμαστε ακόμα μέσα. Για Σεπτέμβρη νομίζω ότι θα έχει ηρεμήσει η κατάσταση. Δεν νομίζω να τραβήξει τόσο, είδικά τώρα που ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες.

 

Αχ και εγω αυτό περιμένω αλλά έτσι οπως πάμε Πάσχα θα κάνουμε σπίτια μας και μόνοι μας. Μακάρι να μειωθούν τα κρούσματα μεσα στον επόμενο μήνα αλλά δεν το νομίζω. Τοσο καιρό μέσα κοντεύω να σκάσω. Απο τότε που σαράντησα εχω βγει ολο και ολο 3-4 φορες για δουλειές μόνο. αφήστε που και έγκυος που ήμουν απο τον 8ο και μετά δεν έβγαινα έξω. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giota1983 είπε:

Αχ και εγω αυτό περιμένω αλλά έτσι οπως πάμε Πάσχα θα κάνουμε σπίτια μας και μόνοι μας. Μακάρι να μειωθούν τα κρούσματα μεσα στον επόμενο μήνα αλλά δεν το νομίζω. Τοσο καιρό μέσα κοντεύω να σκάσω. Απο τότε που σαράντησα εχω βγει ολο και ολο 3-4 φορες για δουλειές μόνο. αφήστε που και έγκυος που ήμουν απο τον 8ο και μετά δεν έβγαινα έξω. 

Σκέψου ότι δεν είσαι η μόνη. Όλες το ίδιο κάνουμε. Και πάλι καλά είναι χειμώνας οπότε ακόμα και αν έχει καλό καιρό, σκέφτεσαι το κρύο. Για σκέψου να ήταν καλοκαίρι με καύσωνα και να είμαστε σπίτι;;; Μακάρι να έχουν μειωθεί έως τότε και θα απολαύσουμε μαζεμένες τις βόλτες. Σήμερα ο μικρός κοιμάται το πολύ δεκάλεπτο. Είναι ψόφιος στην κούραση και μόλις τον αφήνουμε στο κρεβάτι ξυπνάει και κλαίει. Τώρα κοιμίζει ο μπαμπάς μας... για να δούμε τι θα καταφέρει.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είναι τα μωρά σας; Αχ όταν γελάει τρελενομαι!!!! 

Καλημέρα . Μεγαλώνει και μας τρελαίνει με τις τσαχπινιές της. 2 μηνών παιδί και μας κάνει ότι θέλει:D Ειναι φορές που την νανουριζω και ενψ φαίνεται να έχει αποκοιμηθεί με το που την αφήνω κάτω ξυπνά ξανά. Καξ οταν την παιρνω ξανα αγκαλια μας  σκαει ενα πονηρό χαμόγελο και μας τρελαίνει . Χτες ενω την αλλαζα επειδη τα ειχε κανει με το που την άνοιξα σκαει ενα χαμόγελο σαν να ελεγε "δες τι εκανα παλι καθάρισε τα τωρα":lol: . Μας πουλά και μας αγοράζει

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είναι τα μωρά σας; Αχ όταν γελάει τρελενομαι!!!! 

Καλημέρα. Η μικρή μόλις σκούπισε τα χεράκια της στην κουρτίνα. Μερεντουλα είχε φάει η γλυκιά μου και η κουρτίνα είναι λευκή. Ήταν μάλλον. Ο μπέμπης τρώει τώρα αλλά πριν λίγο κατούρησε το ριχτάρι και τον καναπέ. Σιντριβάνι. Αχ κορίτσια μου. Εγώ πάλι ζεν δεν είπα κουβέντα μην κάνουμε και ρυτιδες.

  • Χαχα 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα. Η μικρή μόλις σκούπισε τα χεράκια της στην κουρτίνα. Μερεντουλα είχε φάει η γλυκιά μου και η κουρτίνα είναι λευκή. Ήταν μάλλον. Ο μπέμπης τρώει τώρα αλλά πριν λίγο κατούρησε το ριχτάρι και τον καναπέ. Σιντριβάνι. Αχ κορίτσια μου. Εγώ πάλι ζεν δεν είπα κουβέντα μην κάνουμε και ριτιδες.

Empty nest comes quickly :) 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Empty nest comes quickly :) 

Πωπω που το θυμηθηκες. Σοφα λογια.  Ναι μετα θα γκρινιαζουμε που ειμαστε μονες μας και δε θα μας δινουν σημασια εννοειται.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Πωπω που το θυμηθηκες. Σοφα λογια.  Ναι μετα θα γκρινιαζουμε που ειμαστε μονες μας και δε θα μας δινουν σημασια εννοειται.

Μπα μετά θα μου φαίνεται άδειο το σπίτι αλλά εντάξει ο καθένας τραβάει το δρόμο του εγώ θα το χαρώ να μείνουν στο δικό τους σπίτι κτλπ 

Που να δεις τι λόγια λένε φίλε τρελένομαι με την εφευρετικότητα τους :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Μπα μετά θα μου φαίνεται άδειο το σπίτι αλλά εντάξει ο καθένας τραβάει το δρόμο του εγώ θα το χαρώ να μείνουν στο δικό τους σπίτι κτλπ 

Που να δεις τι λόγια λένε φίλε τρελένομαι με την εφευρετικότητα τους :mrgreen:

Άσε και λες αποκλείεται να το ακουσε κάπου. Αυτά παιδί μου γεννούνται έτοιμα να σε βάλουν στη θέση σου. Το μυαλό τους φέρνει στροφές ανάποδες  χαχα

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εμείς τελικά σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο! Τη Δευτέρα γίναμε 2 μηνών!

Η μπεμπουλα μου ειναο ένας έρωτας μας χαμογελάει και λιώνουμε , είναι πολύ καλό μωράκι και ήσυχο! Και κάθομαι κ σκέφτομαι όλα αυτά που περνάμε κορίτσια κ τρέμω μην πάθει τίποτα το μωράκι αλλά κ εμείς κ δεν μπορούμε να την φροντίσουμε !! Είμαστε κλεισμένοι σπίτι ο σύζυγος βέβαια πάει δουλειά αλλά όσο μπορεί φυλάγεται! 

Μακαρι να στρώσουν γρήγορα τα πράγματα για όλους !!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας! @katerina04, πεθαίνω για τις περιγραφές σου! Γελάω πολύ κανοντάς τα εικόνα... :mrgreen:

Εμείς ακόμα δεν γελάμε καλά καλά. Σκάει μικρό χαμόγελο αλλά δεν κάνει φωνούλες. Σήμερα κάναμε τον υπέρηχο για τα ισχία. Όλα καλά. Αυτό το παιδί έπεσε στη συγκυρία και βγαίνει μόνο για τους γιατρούς. Επόμενη βόλτα η παιδιάτρος για το εμβόλιο.:blink:

Γυρίσαμε στο σπίτι και τον έβαλα στον μάρσιπο να κάνω καμιά δουλειά, και έκανε κακά του την ώρα που τον κρατούσα από το πωπουδάκι του...και προωθήθηκαν μεχρι την πλάτη... κακάκια -φορμάκια 1-0. Ευτυχώς όσο μεγαλώνει συνηθίζει το νερό και το ντύσε γδύσε και δεν κλαίει. Είναι όμως κρυουλιάρης όπως η μαμά του...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Γεια σας, γεια σας! @katerina04, πεθαίνω για τις περιγραφές σου! Γελάω πολύ κανοντάς τα εικόνα... :mrgreen:

Εμείς ακόμα δεν γελάμε καλά καλά. Σκάει μικρό χαμόγελο αλλά δεν κάνει φωνούλες. Σήμερα κάναμε τον υπέρηχο για τα ισχία. Όλα καλά. Αυτό το παιδί έπεσε στη συγκυρία και βγαίνει μόνο για τους γιατρούς. Επόμενη βόλτα η παιδιάτρος για το εμβόλιο.:blink:

Γυρίσαμε στο σπίτι και τον έβαλα στον μάρσιπο να κάνω καμιά δουλειά, και έκανε κακά του την ώρα που τον κρατούσα από το πωπουδάκι του...και προωθήθηκαν μεχρι την πλάτη... κακάκια -φορμάκια 1-0. Ευτυχώς όσο μεγαλώνει συνηθίζει το νερό και το ντύσε γδύσε και δεν κλαίει. Είναι όμως κρυουλιάρης όπως η μαμά του...

Ωχ έκρηξη δηλαδή καταλαβα. Έτοιμος για το πλυντήριο χαχα. Όλοι μου λένε είμαι υπερβολικη παιδί είναι θα κάνει αταξιες αλλά όταν έρχονται σπίτι παθαίνουν σοκ. Προχθές η αδερφή μου είχε τη μικρή για να πάω σούπερ και πήρε τον άντρα της και του λέει εμείς θα κάνουμε παιδιά στα 40 χαχα. 

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2020 at 12:56 ΜΜ, katerina04 είπε:

Καλημέρα. Να σου ζήσει το ζουζούνι σου. Κρίμα βρε έπρεπε να μας γράφεις. Τι είναι το μωράκι σου? Ταλαιπωρήθηκες κοπέλα μου αλλά αφού είστε καλά κι εσυ και το μωρό τέλεια  Και εγώ μια είχα αίμα μια δεν είχα αλλά σήκωνα να την μικρή μου 15 κιλά επομένως μάλλον ήταν και από αυτό. Αλλά στις 40 δεν είχα τίποτα. Έβγαλα και το σερβιετακι και τώρα καθάρισα τελείως. Περιοδος δε θα μου έρθει ακόμα γιατί θηλάζω την άλλη φορά μου είχε έρθει μετά από 9 μήνες. Είναι και οι ορμόνες μας που παθαίνουν σοκ βρε παιδί μου. Κάνε τις εξετάσεις οπωσδήποτε δεν παίζουν με αυτά για να ηρεμήσεις κιόλας. 

 

Ευχαριστώ παρά πολύ! Να είναι καλά τα παιδάκια μας! Αγοράκι έχω! Χθες το πρωί κάναμε και το δεύτερο εμβόλιο και περνάμε δύσκολα! Όλο το βράδυ πυρετό και αγκαλιά! Το πρώτο το πήρε μια  χαρά και είχα ελπίδα και γι αυτό αλλά μας πείραξε τελικά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...