Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Marinaki17 είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ! Να είναι καλά τα παιδάκια μας! Αγοράκι έχω! Χθες το πρωί κάναμε και το δεύτερο εμβόλιο και περνάμε δύσκολα! Όλο το βράδυ πυρετό και αγκαλιά! Το πρώτο το πήρε μια  χαρά και είχα ελπίδα και γι αυτό αλλά μας πείραξε τελικά! 

Ωχ το καημενουλι περαστικά σας. Ελπίζω να του περάσει γρήγορα. Εμείς τη Δευτέρα έχουμε το πρώτο. Πηγες εσύ στο ιατρείο? 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 9/3/2020 at 1:27 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σακος φαίνεται από 1500 και πανω έχεις μέρες για να φανεί.....σόρρυ κοριτσια που πετάχτηκα εδώ αλλά να το βοηθήσουμε το κορίτσι και ας γράφει σε λάθος θεμα:razz:

Καλησπέρα σε ποια βδομάδα είσαι; Εγώ είμαι στην 4 εβδομάδα και 5 μέρα με χοριακη 1030. Πήγα για υπέρηχο είδαμε κάτι πολύ πολύ μικρό. Εύχομαι να είναι φυσιολογικό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellizza είπε:

Καλησπέρα σε ποια βδομάδα είσαι; Εγώ είμαι στην 4 εβδομάδα και 5 μέρα με χοριακη 1030. Πήγα για υπέρηχο είδαμε κάτι πολύ πολύ μικρό. Εύχομαι να είναι φυσιολογικό. 

Το παιδί μου είναι τώρα 15μηνων....με 1030 και αυτά που είδατε μια χαρά είναι.....όλα φυσιολογικά.....γύρω στην 7η εβδομάδα θα ακούσετε καρδιά...με το καλό!!!

Να φανταστείς με χοριακη 3.300 είδαμε μόνο σάκο....τίποτα αλλο

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το παιδί μου είναι τώρα 15μηνων....με 1030 και αυτά που είδατε μια χαρά είναι.....όλα φυσιολογικά.....γύρω στην 7η εβδομάδα θα ακούσετε καρδιά...με το καλό!!!

Να φανταστείς με χοριακη 3.300 είδαμε μόνο σάκο....τίποτα αλλο

Σε ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Υπέρηχο στον γυναικολόγο προλάβατε να κάνετε; Εγώ όχι... και έχει βγάλει ανακοίνωση ο σύλλογος των γιατρών ότι εξυπηρετούνται μόνο τα επείγοντα περιστατικά.:(

Και μενα μου το ακυρωσε. Καλυτερα γιατι θα το ακυρωνα εγω.

 

Εχει λαβει καποια τα 2000 ευρω του επιδοματος;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , charma91 είπε:

Και μενα μου το ακυρωσε. Καλυτερα γιατι θα το ακυρωνα εγω.

 

Εχει λαβει καποια τα 2000 ευρω του επιδοματος;;

Τέλος Μαρτίου η πρώτη δόση. Κάποιος μου είπε μόνο για όσους έκαναν αίτηση μέχρι τέλος Φεβρουαρίου. Τώρα θα δείξει τι να σου πω

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια η κλεισούρα αρχίζει να μας τη βαράει άσχημα. Ποιο πολύ σε μένα δηλαδή τα παιδιά παίζουν με τα παιχνίδια τους βλέπουν παιδικά κοκ. Αν μας πάνε για lockdown ούτε σούπερ θα πηγαίνω. Αρχίζω να νιώθω τους φυλακισμένους πάντως. 

Βλέπω και τα τραγικά ποσοστά στην Ιταλία πως τους ξέφυγε έτσι εκεί ρε γμτ. Καλά όχι ότι εμείς έχουμε δομές τα νοσοκομεία ήδη υπολειτουργούν. 

Εν τω μεταξύ έχω τον πατέρα μου 73 ετών στις ευπαθείς ομάδες και μου σουλάτσαρε προχθές στο σούπερ μάρκετ :shock::shock::shock: Που έτσι και κολλήσει πέθανε δεν την γλιτώνει. Άντε να τους βάλεις μυαλό ρε γμτ. 

Σχολεία λέει θα είναι και τον Απρίλιο κλειστά :shock::shock::shock:

@katerina04 εμένα πήραν τα ταπερ εχθές και έκαναν εμπόδια και τα πηδούσαν δεν πήραν όμως 1 και 2 ταπερ όλα τα ταπερ της κουζίνας καμιά 12αριά τα γυρνούσαν ανάποδα και τα έκαναν εμπόδια... Ευτυχώς μαζεύουν μετά με βοηθάνε δλδ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια η κλεισούρα αρχίζει να μας τη βαράει άσχημα. Ποιο πολύ σε μένα δηλαδή τα παιδιά παίζουν με τα παιχνίδια τους βλέπουν παιδικά κοκ. Αν μας πάνε για lockdown ούτε σούπερ θα πηγαίνω. Αρχίζω να νιώθω τους φυλακισμένους πάντως. 

Βλέπω και τα τραγικά ποσοστά στην Ιταλία πως τους ξέφυγε έτσι εκεί ρε γμτ. Καλά όχι ότι εμείς έχουμε δομές τα νοσοκομεία ήδη υπολειτουργούν. 

Εν τω μεταξύ έχω τον πατέρα μου 73 ετών στις ευπαθείς ομάδες και μου σουλάτσαρε προχθές στο σούπερ μάρκετ :shock::shock::shock: Που έτσι και κολλήσει πέθανε δεν την γλιτώνει. Άντε να τους βάλεις μυαλό ρε γμτ. 

Σχολεία λέει θα είναι και τον Απρίλιο κλειστά :shock::shock::shock:

@katerina04 εμένα πήραν τα ταπερ εχθές και έκαναν εμπόδια και τα πηδούσαν δεν πήραν όμως 1 και 2 ταπερ όλα τα ταπερ της κουζίνας καμιά 12αριά τα γυρνούσαν ανάποδα και τα έκαναν εμπόδια... Ευτυχώς μαζεύουν μετά με βοηθάνε δλδ. 

Ευτυχώς μαζεύουν εμένα ακόμα δεν καταλαβαίνει. Είδες τι ιδέες έχουν τα άτιμα μπράβο τους. Έτσι να παίζουν τα γλυκά μου να μη βαριουνται ευτυχώς είναι και δυο. Άσε κι εγώ αγχώνομαι με την Ιταλία ξεπέρασε και την Κίνα σε θανάτους δεν ξέρω πραγματικά. Λέω τα δικά μας ακόμη λίγα είναι άλλα σιγά μην έχουν καταγραφεί όλα. Κάποιοι δε θα έχουν συμπτώματα άλλοι θα νομίζουν είναι γρίπη τι να πω δε θέλω να το σκέφτομαι και να αγχωθω υπερβολικά. Ευτυχώς με τα μικρά ξεχνιέμαι και την παλεύω ακόμη. Βγήκα και νωρίς για τη δουλειά οπότε ήθελα λιγο χρόνο μαζί τους. Πότε θα τελειώσει όλο αυτό σαν όνειρο μου φαίνεται. Εγώ σούπερ δε βγαίνω παραγγέλνω και λίγο ο σύζυγος. Σήμερα παρήγγειλα ψάρια. Η μικρή είπε ήδη μπλιαξ


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!θελω να θεσω ενα ερωτημα σχετικα με την πιπιλα...Το μωράκι μου είναι δυόμιση μηνών, και μέχρι και πριν δύο βδομάδες περίπου της φορούσα φορμακι με καλυμμένα τα χερακια...Απο τότε που σαραντισε προσπαθούσα να της δώσω πιπίλα (chicco 0+) αλλά μου αναγουλιαζει...και ξαφνικά την τελευταία εβδομάδα μάθαμε τον αντίχειρα...ξερει κάποια να μου προτείνει κάποια πιπίλα που να μοιάζει με το στήθος γιατι θηλάζει και μπορεί να μη της αρέσει αυτή που της δίνω?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/3/2020 at 6:20 ΜΜ, Ele@n είπε:

Γεια σας, γεια σας! @katerina04, πεθαίνω για τις περιγραφές σου! Γελάω πολύ κανοντάς τα εικόνα... :mrgreen:

Εμείς ακόμα δεν γελάμε καλά καλά. Σκάει μικρό χαμόγελο αλλά δεν κάνει φωνούλες. Σήμερα κάναμε τον υπέρηχο για τα ισχία. Όλα καλά. Αυτό το παιδί έπεσε στη συγκυρία και βγαίνει μόνο για τους γιατρούς. Επόμενη βόλτα η παιδιάτρος για το εμβόλιο.:blink:

Γυρίσαμε στο σπίτι και τον έβαλα στον μάρσιπο να κάνω καμιά δουλειά, και έκανε κακά του την ώρα που τον κρατούσα από το πωπουδάκι του...και προωθήθηκαν μεχρι την πλάτη... κακάκια -φορμάκια 1-0. Ευτυχώς όσο μεγαλώνει συνηθίζει το νερό και το ντύσε γδύσε και δεν κλαίει. Είναι όμως κρυουλιάρης όπως η μαμά του...

Τι σας είχαν πει για τα ισχία; Γιατί μας έκαναν και εμάς μια αναφορά στην κλινική αλλά ο παιδίατρος στο σπίτι μας βρήκε μια χαρά! Αν θέλεις στείλε μου εισερχόμενο.

Just now, First_love είπε:

Καλημέρα μανούλες!!!Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!θελω να θεσω ενα ερωτημα σχετικα με την πιπιλα...Το μωράκι μου είναι δυόμιση μηνών, και μέχρι και πριν δύο βδομάδες περίπου της φορούσα φορμακι με καλυμμένα τα χερακια...Απο τότε που σαραντισε προσπαθούσα να της δώσω πιπίλα (chicco 0+) αλλά μου αναγουλιαζει...και ξαφνικά την τελευταία εβδομάδα μάθαμε τον αντίχειρα...ξερει κάποια να μου προτείνει κάποια πιπίλα που να μοιάζει με το στήθος γιατι θηλάζει και μπορεί να μη της αρέσει αυτή που της δίνω?

Δοκίμασες κάποια άλλη εταιρεία;; Εμένα παίρνει μόνο Chico αλλά όχι όλες τις αρέσουν συγκεκριμένες . Δοκίμασε και την mam η nuk. Και εμένα το κάνει αυτό ότι την αναγουλιάζει αλλά δεν την θέλει εκείνη την ώρα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, First_love είπε:

Καλημέρα μανούλες!!!Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!θελω να θεσω ενα ερωτημα σχετικα με την πιπιλα...Το μωράκι μου είναι δυόμιση μηνών, και μέχρι και πριν δύο βδομάδες περίπου της φορούσα φορμακι με καλυμμένα τα χερακια...Απο τότε που σαραντισε προσπαθούσα να της δώσω πιπίλα (chicco 0+) αλλά μου αναγουλιαζει...και ξαφνικά την τελευταία εβδομάδα μάθαμε τον αντίχειρα...ξερει κάποια να μου προτείνει κάποια πιπίλα που να μοιάζει με το στήθος γιατι θηλάζει και μπορεί να μη της αρέσει αυτή που της δίνω?

Εμένα η μικρή δεν πήρε ποτέ οποια κι αν της πήρα. Τώρα ο μπέμπης κι αυτός έτσι φαίνεται γιατί και το μπουκάλι όταν λείπω με τα χίλια ζόρια το παίρνει. Και όπως λες αναγουλιαζει


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει άλλη, μόνο τη chicco...Την ώρα που κάνει πιπίλα με τον αντίχειρα, της το βγάζω και βάζω την πιπίλα και δεν τη θέλει...θα δοκιμάσω και τη μαμ...τωρα της ξαναεκλεισα τα χεράκια και το λυπάμαι το κακόμοιρο, αλλά τι να κάνω?Ή ανιψιά μου 11 χρόνων κι ακόμα κάνει πιπιλα με το χέρι...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Τι σας είχαν πει για τα ισχία; Γιατί μας έκαναν και εμάς μια αναφορά στην κλινική αλλά ο παιδίατρος στο σπίτι μας βρήκε μια χαρά! Αν θέλεις στείλε μου εισερχόμενο.

Δοκίμασες κάποια άλλη εταιρεία;; Εμένα παίρνει μόνο Chico αλλά όχι όλες τις αρέσουν συγκεκριμένες . Δοκίμασε και την mam η nuk. Και εμένα το κάνει αυτό ότι την αναγουλιάζει αλλά δεν την θέλει εκείνη την ώρα 

Δεν μας είχαν πει τίποτα. Είναι υπέρηχος που τον έχεις πληρώσει με το πακέτο της γέννας οπότε τον κάνεις. Στο βιβλιάριο η παιδίατρος μόνο είχε γράψει ότι έχει σφικτά ισχία. Τώρα τι σημαίνει αυτό, δεν ξέρω. Ο υπέρηχος ήταν οκ, οπότε τελειώσαμε με τους προληπτικούς ελέγχους.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ele@n είπε:

Δεν μας είχαν πει τίποτα. Είναι υπέρηχος που τον έχεις πληρώσει με το πακέτο της γέννας οπότε τον κάνεις. Στο βιβλιάριο η παιδίατρος μόνο είχε γράψει ότι έχει σφικτά ισχία. Τώρα τι σημαίνει αυτό, δεν ξέρω. Ο υπέρηχος ήταν οκ, οπότε τελειώσαμε με τους προληπτικούς ελέγχους.

Σε ποιο μαιευτήριο γέννησες ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...