Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Sofaki00 είπε:

Σε ποιο μαιευτήριο γέννησες ; 

Δεν είμαι Αθήνα. Είμαι Κρήτη.

Δύσκολο βράδυ μας περιμένει...ο μικρός όοοολη μέρα κοιμάται δεκάλεπτα ή μισάωρα. Το μάτι πρησμένο από τη νύστα αλλά γαρίδα. Και εκεί που έλεγα ότι θα κάνει μπάνιο και θα κοιμηθεί σαν πουλάκι, μισάωρος ύπνος και τσουυυυπ πάλι όρθιος και κλάμα...μπάλα θα μας πάει απόψε...:(


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; Πως τα περνάτε σπίτι; Εδώ σήμερα ο καιρός είναι μουντός αλλά έτσι κ αλλιώς με όλα αυτά δεν βγαίνουμε ! Ο παιδίατρος το απαγόρευσε!

κοριτσια κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο την Πέμπτη.. είναι λίγο ανήσυχη αλλά δεν έκανε πυρετο! Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι ίσως δεν εχει την ίδια όρεξη για φαΐ.. λέτε να οφείλεται στο εμβόλιο;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, First_love είπε:

Καλημέρα μανούλες!!!Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!θελω να θεσω ενα ερωτημα σχετικα με την πιπιλα...Το μωράκι μου είναι δυόμιση μηνών, και μέχρι και πριν δύο βδομάδες περίπου της φορούσα φορμακι με καλυμμένα τα χερακια...Απο τότε που σαραντισε προσπαθούσα να της δώσω πιπίλα (chicco 0+) αλλά μου αναγουλιαζει...και ξαφνικά την τελευταία εβδομάδα μάθαμε τον αντίχειρα...ξερει κάποια να μου προτείνει κάποια πιπίλα που να μοιάζει με το στήθος γιατι θηλάζει και μπορεί να μη της αρέσει αυτή που της δίνω?

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια κ κουραγιο με αυτα που ζούμε!!

Ειναι μαλλον γουστα του κάθε μωρου!!εμενα θελει μόνο Chicco!η παιδιατρος μου είπε καλές είναι της μαμ!!δοκιμασε κ θα δεις τι θα σας ταιριάξει!!κ μενα αναγουλιαζει πολλες φο΄ρες γτ εκεινη την ωρα δν την θελει!!οταν όμως την θελει συνηθως το βραδυ αμέσως την αρπάζει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα, 46η μέρα μετά τη γέννα μου ήρθε περίοδος. :cry: Δε θηλάζω συστηματικά αλλά βγάζω γάλα με το θήλαστρο κάθε 3 ώρες. Λίγο νωρίς δε μου ήρθε η περίοδος; Εσείς που γεννήσατε νωρίτερα, πότε αδιαθετήσατε; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κανονικά @Anna-Vangelisεφόσον θηλάζεις δεν έπρεπε να αργήσει η περίοδος; Παράγγειλα και εγώ θήλαστρο να βγάζω γιατί όλη μέρα τρέεεεχουν τα γάλατα και έχει αρχίσει και με εκνευρίζει.  Και εμείς κλεισμένοι μέσα στο σπίτι. Δεν μας πειράζει βέβαια γιατί δεν έχει καλό καιρό, είναι μουντός και εδώ και κάνει λίγο κρυουλάκι! Και  έτσι ο μικρός ανακαλύπτει κάθε γωνία του σπιτιού. Δεν έχουμε κάτι άλλο να παρατηρήσουμε :razz:. Εν τω μεταξύ από την πολλή αγκαλιά και τη βόλτα μέσα στο σπίτι έχουμε αρχίσει και οι δύο μας να έχουμε μία καμπουρίτσα και κάτι πόνους στην πλάτη μούρλια :grin:. @Agapakiii τι σας είπε ο παιδίατρος για τον ιο;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα! Σήμερα, 46η μέρα μετά τη γέννα μου ήρθε περίοδος. :cry: Δε θηλάζω συστηματικά αλλά βγάζω γάλα με το θήλαστρο κάθε 3 ώρες. Λίγο νωρίς δε μου ήρθε η περίοδος; Εσείς που γεννήσατε νωρίτερα, πότε αδιαθετήσατε; 

 

Just now, Ele@n είπε:

Καλησπέρα! Κανονικά @Anna-Vangelisεφόσον θηλάζεις δεν έπρεπε να αργήσει η περίοδος; Παράγγειλα και εγώ θήλαστρο να βγάζω γιατί όλη μέρα τρέεεεχουν τα γάλατα και έχει αρχίσει και με εκνευρίζει.  Και εμείς κλεισμένοι μέσα στο σπίτι. Δεν μας πειράζει βέβαια γιατί δεν έχει καλό καιρό, είναι μουντός και εδώ και κάνει λίγο κρυουλάκι! Και  έτσι ο μικρός ανακαλύπτει κάθε γωνία του σπιτιού. Δεν έχουμε κάτι άλλο να παρατηρήσουμε :razz:. Εν τω μεταξύ από την πολλή αγκαλιά και τη βόλτα μέσα στο σπίτι έχουμε αρχίσει και οι δύο μας να έχουμε μία καμπουρίτσα και κάτι πόνους στην πλάτη μούρλια :grin:. @Agapakiii τι σας είπε ο παιδίατρος για τον ιο;

Eιναι αναλογα τον καθε οργανισμο δεν παιζει ρολο ο θηλασμος παντα. Εμενα ακομη δεν μου ηρθε ουτε προκειται απ' οτι ειδε ο γιατρος. Την αλλη φορα ειχα γεννησει Αυγουστο και μου ειχε ερθει Μαιο 9 μηνες μετα δηλαδη. Τωρα θα φανει. Ακουσατε για την απαγορευση κυκλοφοριας? Τι να πω βρε κοριτσια ειλικρινα δεν ξερω τι μας ξημερωνει και ποτε θα τελειωσει ολο αυτο

  • Λυπημένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

 

Eιναι αναλογα τον καθε οργανισμο δεν παιζει ρολο ο θηλασμος παντα. Εμενα ακομη δεν μου ηρθε ουτε προκειται απ' οτι ειδε ο γιατρος. Την αλλη φορα ειχα γεννησει Αυγουστο και μου ειχε ερθει Μαιο 9 μηνες μετα δηλαδη. Τωρα θα φανει. Ακουσατε για την απαγορευση κυκλοφοριας? Τι να πω βρε κοριτσια ειλικρινα δεν ξερω τι μας ξημερωνει και ποτε θα τελειωσει ολο αυτο

Δεν το ήξερα, θεωρούσα ότι ισχύει για όλους. Εγώ από ότι φαίνεται με την καραντίνα θα αργήσω να πάω στον γιατρό. Δεν ξέρω, αν είναι κακό. Φοβάμαι τις μετακινήσεις σε χώρους κλειστούς για τον μικρό. Ευτυχώς επιβλήθηκε, γιατί κάποιοι μπέρδεψαν την καραντίνα με διακοπές δεκαπενταύγουστου. Αν μέναμε μέσα από μόνοι μας σε μερικές βδομάδες θα είχαμε μειώσει κάτω από το μισό τη διασπορά. Αλλά η βλακεία ορισμένων βάζει σε κίνδυνο τους πολλούς. Χωρίς να θέλω να φανώ δυσοίωνη, από εδώ και πέρα τα κρούσματα θα αρχίσουν να πολλαπλασιάζονται με ρυθμούς επικίνδυνους. Νομίζω ότι και η Πρωτομαγιά θα μας βρει μέσα στο σπίτι. 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πριν λιγάκι ανακοίνωσαν απαγόρευση κυκλοφορίας . Τι θα κάνουμε , που θα φτάσουμε με όλα αυτά που γίνονται. Θα σκάσω μεσα,  να δείτε που μέχρι το καλοκαίρι μεσα θα είμαστε. Το  Πάσχα δεν θα γιορτάσουμε αυτο είναι σίγουρο πλέον. Αλλά αν καταλήξουμε να φτάνει μεχρι το καλοκαίρι παει θα λαλήσω. Απο τον Δεκέμβριο εχω να βγω εξω. Πάνω που καλυτερευσε και ο καιρός και ελεγα να παω μια βόλτα με το μωρο δεν μας βλέπω να βγαίνουμε σύντομα

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Δράμα η κλεισούρα τελικά όλος αυτός ο εγκλεισμός ήταν φοβερή ευκαιρία να μας αγαπήσουμε και να δούμε τα στραβά μας. Εγώ το έχω ρίξει στην γυμναστική κορίτσια και βάζω τα παιδιά να μου κρατάνε χρόνους. Εδώ Αθήνα έχει παντού μπάτσους και γενικά πολύ αυστηρά τα μέτρα. Τα κρούσματα ολοένα και αυξάνονται. Ευτυχώς είμαστε όλοι υγιείς και το εύχομαι για όλους τους συνάνθρωπους μου. Θα φάμε όλο τον Απρίλιο μέσα αν δεν φτάσει η θερμοκρασία τους 25 και άνω να ψοφήσει η κορόνα δεν θα βγει κανείς μας πιστεύω. Όμως όλα τελικά στην ζωή είναι ένα υπέροχο μάθημα. Ζούμε σε χαλεπούς καιρούς αλλά έχουμε τα παιδιά μας να κρατάνε την ελπίδα αναμμένη. Ας παλέψουμε για εκείνα. 

Άμα δεν είχα τα παιδιά ρε κορίτσια δεν έδινα δεκάρα αν θα ζήσω ή όχι τώρα όμως έχω ευθύνη. Μόλις μου ήρθε και το αλερτ. 

  • Μου αρέσει 5

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλησπέρα! Κανονικά @Anna-Vangelisεφόσον θηλάζεις δεν έπρεπε να αργήσει η περίοδος; Παράγγειλα και εγώ θήλαστρο να βγάζω γιατί όλη μέρα τρέεεεχουν τα γάλατα και έχει αρχίσει και με εκνευρίζει.  Και εμείς κλεισμένοι μέσα στο σπίτι. Δεν μας πειράζει βέβαια γιατί δεν έχει καλό καιρό, είναι μουντός και εδώ και κάνει λίγο κρυουλάκι! Και  έτσι ο μικρός ανακαλύπτει κάθε γωνία του σπιτιού. Δεν έχουμε κάτι άλλο να παρατηρήσουμε :razz:. Εν τω μεταξύ από την πολλή αγκαλιά και τη βόλτα μέσα στο σπίτι έχουμε αρχίσει και οι δύο μας να έχουμε μία καμπουρίτσα και κάτι πόνους στην πλάτη μούρλια :grin:. @Agapakiii τι σας είπε ο παιδίατρος για τον ιο;

Για τον ιο μου είπε ότι γενικά τα πράγματα είναι δύσκολα , ότι τα παιδιά ναι μεν είναι βόμβες που μεταφέρουν τον ιο αλλά ακόμα δεν είναι σίγουροι άμα όντως νοσούν κ αυτά όπως ακούστηκε τελευταία! Στην Κίνα λέει είχαν έναν θάνατο βρέφους αλλά είχε κ αλλά προβλήματα ! Γενικά είπε δεν λένε τπτ απλά λένε πολύ προσοχή και μόνο μέσα στο σπίτι χωρίς καμία επαφή με κανέναν! Κλείσαμε κ το επόμενο εμβόλιο τον Απρίλιο κ φυσικά είπαμε θα μιλήσουμε ανάλογα πως θα πηγαίνουν τα πράγματα !!

1 hour ago, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πριν λιγάκι ανακοίνωσαν απαγόρευση κυκλοφορίας . Τι θα κάνουμε , που θα φτάσουμε με όλα αυτά που γίνονται. Θα σκάσω μεσα,  να δείτε που μέχρι το καλοκαίρι μεσα θα είμαστε. Το  Πάσχα δεν θα γιορτάσουμε αυτο είναι σίγουρο πλέον. Αλλά αν καταλήξουμε να φτάνει μεχρι το καλοκαίρι παει θα λαλήσω. Απο τον Δεκέμβριο εχω να βγω εξω. Πάνω που καλυτερευσε και ο καιρός και ελεγα να παω μια βόλτα με το μωρο δεν μας βλέπω να βγαίνουμε σύντομα

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα εγώ από 1 Νοεμβρίου ήμουν εσώκλειστη σπίτι κ ξάπλα , εν τελεί γέννησα 16-1 κ από τότε δεν βγήκαμε! Δηλαδή μετράω τόσους μήνες! Δεν ξέρω κορίτσια πως θα ακουστεί αλλά εγώ έχω συνηθίσει αυτή την καθημερινότητα μέσα στο σπίτι δηλαδή σαν να μη θυμάμαι πως ήταντοτε  που έβγαινα :razz: φυσικά τώρα είμαι οκ με αυτό αλλά δεβ ξέρω σε βάθος χρόνου πως θα είμαι μπορεί να μου την βαρέσει κ να σαλτάρω μετράω ήδη 4μιση σχεδόν 5 μήνες! Αλλά μόνο υπομονή με όλα αυτά που γίνονται μπορούμε να κάνουμε για το καλό όλων μας !!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agapakiii είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα εγώ από 1 Νοεμβρίου ήμουν εσώκλειστη σπίτι κ ξάπλα , εν τελεί γέννησα 16-1 κ από τότε δεν βγήκαμε! Δηλαδή μετράω τόσους μήνες! Δεν ξέρω κορίτσια πως θα ακουστεί αλλά εγώ έχω συνηθίσει αυτή την καθημερινότητα μέσα στο σπίτι δηλαδή σαν να μη θυμάμαι πως ήταν τοτε  που έβγαινα :razz: φυσικά τώρα είμαι οκ με αυτό αλλά δεβ ξέρω σε βάθος χρόνου πως θα είμαι μπορεί να μου την βαρέσει κ να σαλτάρω μετράω ήδη 4μιση σχεδόν 5 μήνες! Αλλά μόνο υπομονή με όλα αυτά που γίνονται μπορούμε να κάνουμε για το καλό όλων μας !!!

Κοίτα δε μπορώ να πω , οσο να πεις εχω αποκτήσει μια ρουτίνα από τοτε που γεννήθηκε το μωρό. Λίγο να το ταϊσω, λίγο να το νανουρίσω η ώρα περνάει κάπως . Όσο να πεις ομως δεν ασχολείσαι ολη την ωρα με το παιδι. Ναι μεν θα κάνουμε και καμιά δουλειά αλλα θες και να βγεις λιγάκι εξω να ξεσκάσεις. Αυτή την περίοδο το μόνο εξω που βγαίνω είναι το μπαλκόνι:-| Ευτυχώς εδω σε μας που μένουμε Κομοτηνή ακομα δεν έχει κρούσματα και ελπίζω να μην αποκτήσουμε . Μακάρι να περάσει σύντομα ολο αυτό

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Κοίτα δε μπορώ να πω , οσο να πεις εχω αποκτήσει μια ρουτίνα από τοτε που γεννήθηκε το μωρό. Λίγο να το ταϊσω, λίγο να το νανουρίσω η ώρα περνάει κάπως . Όσο να πεις ομως δεν ασχολείσαι ολη την ωρα με το παιδι. Ναι μεν θα κάνουμε και καμιά δουλειά αλλα θες και να βγεις λιγάκι εξω να ξεσκάσεις. Αυτή την περίοδο το μόνο εξω που βγαίνω είναι το μπαλκόνι:-| Ευτυχώς εδω σε μας που μένουμε Κομοτηνή ακομα δεν έχει κρούσματα και ελπίζω να μην αποκτήσουμε . Μακάρι να περάσει σύντομα ολο αυτό

Εύχομαι να μην αποκτήσετε όντως ! Εμείς εδώ Θεσσαλονίκη έχουμε δυστυχώς ! Όντως με το μωρό υπάρχει ρουτίνα περνάει η μέρα απλά εμένα το παράπονο μου είναι ότι τόσο καιρό έλεγα να φτιάξει ο καιρός να κάνει κ το μωρό εμβόλιο κ να είμαστε πιο άνετοι! Κ τώρα που γίνονται αυτά πρέπει να είμαστε κλεισμένοι κ όχι μόνο αυτό αλλά να μη ερχόμαστε σε επαφή κ με κανέναν! Ο άντρας μου δουλεύει κ επιστρέφει σπίτι 5:30 6παρα.. τόσες ώρες μόνη είναι δύσκολο φυσικά πάλι καλά έχω το μωρό παρέα χαχαχα!! Τι να πω μακάρι να βγούμε γρήγορα κ υγιείς από αυτό αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Εύχομαι να μην αποκτήσετε όντως ! Εμείς εδώ Θεσσαλονίκη έχουμε δυστυχώς ! Όντως με το μωρό υπάρχει ρουτίνα περνάει η μέρα απλά εμένα το παράπονο μου είναι ότι τόσο καιρό έλεγα να φτιάξει ο καιρός να κάνει κ το μωρό εμβόλιο κ να είμαστε πιο άνετοι! Κ τώρα που γίνονται αυτά πρέπει να είμαστε κλεισμένοι κ όχι μόνο αυτό αλλά να μη ερχόμαστε σε επαφή κ με κανέναν! Ο άντρας μου δουλεύει κ επιστρέφει σπίτι 5:30 6παρα.. τόσες ώρες μόνη είναι δύσκολο φυσικά πάλι καλά έχω το μωρό παρέα χαχαχα!! Τι να πω μακάρι να βγούμε γρήγορα κ υγιείς από αυτό αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω!!

Μωρέ ανάλογα το μωρό εμένα είναι ήσυχη αν είχα μόνο την μπέμπα όλη μέρα στο κρεβάτι ύπνους θα έριχνα :tongue::mrgreen: 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Μωρέ ανάλογα το μωρό εμένα είναι ήσυχη αν είχα μόνο την μπέμπα όλη μέρα στο κρεβάτι ύπνους θα έριχνα :tongue::mrgreen: 

ωωωωω τι καλούλα!!! Πολύ αγαπώ τα μωράκια που τους αρέσει να χουζουρεύουν και να είναι υπναρούδικα!!!

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

ωωωωω τι καλούλα!!! Πολύ αγαπώ τα μωράκια που τους αρέσει να χουζουρεύουν και να είναι υπναρούδικα!!!

Η 1η μου κόρη αν την άφηνα κάτω ούρλιαζε το εντελώς άλλο άκρο. Αλλά δεν είχα δώσει πιπίλα ρε γμτ ενώ την κρατούσε μια χαρά. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...