Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Εύχομαι να μην αποκτήσετε όντως ! Εμείς εδώ Θεσσαλονίκη έχουμε δυστυχώς ! Όντως με το μωρό υπάρχει ρουτίνα περνάει η μέρα απλά εμένα το παράπονο μου είναι ότι τόσο καιρό έλεγα να φτιάξει ο καιρός να κάνει κ το μωρό εμβόλιο κ να είμαστε πιο άνετοι! Κ τώρα που γίνονται αυτά πρέπει να είμαστε κλεισμένοι κ όχι μόνο αυτό αλλά να μη ερχόμαστε σε επαφή κ με κανέναν! Ο άντρας μου δουλεύει κ επιστρέφει σπίτι 5:30 6παρα.. τόσες ώρες μόνη είναι δύσκολο φυσικά πάλι καλά έχω το μωρό παρέα χαχαχα!! Τι να πω μακάρι να βγούμε γρήγορα κ υγιείς από αυτό αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω!!

Ακριβως τα ιδια κι εγω (οπως κι ολες λιγο πολυ)! Μεχρι κ οι δικοι μου που μενουμε σε οικογενειακη πολυκατοικια δεν ερχονται σε εμας. Εγω κι ο αντρας μου παμε κ αυτο για λιγα λεπτα κ οχι καθε μερα! Ολη μερα μονη με το μωρο που τουλαχιστον ειναι φουλ απασχοληση. Κουραγιο ας κανουμε κ να περασει γρηγορα ολο αυτο. Ποτε δεν ημουν σπιτογατα..τωρα κανω υπομονη αναγκαστικα! Αν τελειωσει ολο αυτο νομιζω δεν θα βαζουμε κωλο μεσα ολοι μας...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Μωρέ ανάλογα το μωρό εμένα είναι ήσυχη αν είχα μόνο την μπέμπα όλη μέρα στο κρεβάτι ύπνους θα έριχνα :tongue::mrgreen: 

Έχεις δίκιο κ εγώ τους ρίχνω τους υπνακους μου χαχαχα!! Αλλά επειδή μετά το τάισμα αντλώ με το θηλαστρο μέχρι να αντλησω να αποστειρώσω κτλ δε μ μένει πολύ ώρα για ύπνο δυστυχώς !! Όσο είναι βέβαια ! 
να σας ρωτήσω βρε κορίτσια το πρωί ξυπνάτε τα μωράκια να φάνε η τα αφήνετε όταν ξυπνήσουν; 
Εγώ ας πούμε της δίνω τελευταίο γεύμα 12:30- 1 κ την ξανά ταΐζω στις 7.. αλλά αναρωτιέμαι αν πρέπει να την αφήνω να κοιμάται κ να μην την ξυπνάω στις 7 να την αφήνω όσο πάει! Αλλά φοβάμαι μη χάνουμε γεύματα έτσι! Τι λέτε εσείς που είστε πιο έμπειρες ;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Έχεις δίκιο κ εγώ τους ρίχνω τους υπνακους μου χαχαχα!! Αλλά επειδή μετά το τάισμα αντλώ με το θηλαστρο μέχρι να αντλησω να αποστειρώσω κτλ δε μ μένει πολύ ώρα για ύπνο δυστυχώς !! Όσο είναι βέβαια ! 
να σας ρωτήσω βρε κορίτσια το πρωί ξυπνάτε τα μωράκια να φάνε η τα αφήνετε όταν ξυπνήσουν; 
Εγώ ας πούμε της δίνω τελευταίο γεύμα 12:30- 1 κ την ξανά ταΐζω στις 7.. αλλά αναρωτιέμαι αν πρέπει να την αφήνω να κοιμάται κ να μην την ξυπνάω στις 7 να την αφήνω όσο πάει! Αλλά φοβάμαι μη χάνουμε γεύματα έτσι! Τι λέτε εσείς που είστε πιο έμπειρες ;

Άμα βάζει βάρος δεν χρειάζεται ξύπνημα άμα δεν βάζει χρειάζεται εγώ την πιέζω να τρώει επειδή δεν βάζει καλό βάρος βέβαια την νύχτα δεν την ξυπνάω από μόνη μου όταν ξυπνήσει. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Άμα βάζει βάρος δεν χρειάζεται ξύπνημα άμα δεν βάζει χρειάζεται εγώ την πιέζω να τρώει επειδή δεν βάζει καλό βάρος βέβαια την νύχτα δεν την ξυπνάω από μόνη μου όταν ξυπνήσει. 

Βάρος μέχρι στιγμής βάζει αλλά ο γιατρός μου είχε πει ότι πρέπει να πίνει 150*τα κιλά που είναι! Δηλαδή στην περίπτωση μας 150*6 βγαίνει 900μλ απλά αν την αφήσω τ πρωί να κοιμηθεί μέχρι τις 9-10 νομίζω θα χάνει γεύμα και δε θα τρώει τόσο μέσα στην ημέρα! 
γιατι σε κάθε γεύμα τρώει 125-130μλ κ σπάνια ίσως φάει κ ένα γεύμα 180..

σας το έχει πει κ εσας ο παιδίατρος Αυτό με τα 150*το βάρος τους;;  Δηλαδή δίνετε κ εσείς συγκεκριμένα μλ στο 24ωρο;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Agapakiii είπε:

Βάρος μέχρι στιγμής βάζει αλλά ο γιατρός μου είχε πει ότι πρέπει να πίνει 150*τα κιλά που είναι! Δηλαδή στην περίπτωση μας 150*6 βγαίνει 900μλ απλά αν την αφήσω τ πρωί να κοιμηθεί μέχρι τις 9-10 νομίζω θα χάνει γεύμα και δε θα τρώει τόσο μέσα στην ημέρα! 
γιατι σε κάθε γεύμα τρώει 125-130μλ κ σπάνια ίσως φάει κ ένα γεύμα 180..

σας το έχει πει κ εσας ο παιδίατρος Αυτό με τα 150*το βάρος τους;;  Δηλαδή δίνετε κ εσείς συγκεκριμένα μλ στο 24ωρο;

Εμενα μου έχει πει θέλει 750μλ μέσα στο 24ωρο αλλά δεν είναι παχιά η μπέμπα είναι 4630


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα! Σήμερα, 46η μέρα μετά τη γέννα μου ήρθε περίοδος. :cry: Δε θηλάζω συστηματικά αλλά βγάζω γάλα με το θήλαστρο κάθε 3 ώρες. Λίγο νωρίς δε μου ήρθε η περίοδος; Εσείς που γεννήσατε νωρίτερα, πότε αδιαθετήσατε; 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ με πολύ αιμορραγία και έχω πονοκέφαλο κι αδυναμία 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Έχεις δίκιο κ εγώ τους ρίχνω τους υπνακους μου χαχαχα!! Αλλά επειδή μετά το τάισμα αντλώ με το θηλαστρο μέχρι να αντλησω να αποστειρώσω κτλ δε μ μένει πολύ ώρα για ύπνο δυστυχώς !! Όσο είναι βέβαια ! 
να σας ρωτήσω βρε κορίτσια το πρωί ξυπνάτε τα μωράκια να φάνε η τα αφήνετε όταν ξυπνήσουν; 
Εγώ ας πούμε της δίνω τελευταίο γεύμα 12:30- 1 κ την ξανά ταΐζω στις 7.. αλλά αναρωτιέμαι αν πρέπει να την αφήνω να κοιμάται κ να μην την ξυπνάω στις 7 να την αφήνω όσο πάει! Αλλά φοβάμαι μη χάνουμε γεύματα έτσι! Τι λέτε εσείς που είστε πιο έμπειρες ;

Αν βάζει βάρος μην αγχώνεσαι όταν πεινάσει θα ξυπνήσει και εμένα που ξυπνάει αρκετές φορές δεν τρώει και τόσο απλά θέλει αγκαλίτσα. Αφού κοιμάται τόσο είσαι πάρα πολύ τυχερή.

Σήμερα κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο. Ο μπέμπης είναι 58 εκ και 5400

  • Μου αρέσει 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Βάρος μέχρι στιγμής βάζει αλλά ο γιατρός μου είχε πει ότι πρέπει να πίνει 150*τα κιλά που είναι! Δηλαδή στην περίπτωση μας 150*6 βγαίνει 900μλ απλά αν την αφήσω τ πρωί να κοιμηθεί μέχρι τις 9-10 νομίζω θα χάνει γεύμα και δε θα τρώει τόσο μέσα στην ημέρα! 
γιατι σε κάθε γεύμα τρώει 125-130μλ κ σπάνια ίσως φάει κ ένα γεύμα 180..

σας το έχει πει κ εσας ο παιδίατρος Αυτό με τα 150*το βάρος τους;;  Δηλαδή δίνετε κ εσείς συγκεκριμένα μλ στο 24ωρο;

Εμάς δεν μας έχει πει κάτι. Πιθανόν επειδή βάζει κιλά ικανοποιητικά. Την τελευταία φορά μας είχε πει ότι στόχο είχε βάλει Χ κιλά και ο μπέμπης είχε πάρει παραπάνω. Αν ο παιδιάτρος δεν σου έχει πει ότι χρειάζεται να την ξυπνάς δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Εγώ για παράδειγμα δεν τον ξυπνάω. Περιμένω να ξυπνήσει μόνος του. Το βράδυ μεταξύ 11 και 7 ξυπνάει δύο φορές. Μετά την ημέρα τρώει σχεδόν κάθε 2.30 ώρες. Την ημέρα βέβαια δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου. Σήμερα παρέλαβα επιτέλους κι εγώ το θήλαστρο μου. Όταν αντλείς πώς το αποθηκεύεις; Το αφήνεις έξω ή το βάζεις ψυγείο μέχρι να ξαναφάει;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εμάς δεν μας έχει πει κάτι. Πιθανόν επειδή βάζει κιλά ικανοποιητικά. Την τελευταία φορά μας είχε πει ότι στόχο είχε βάλει Χ κιλά και ο μπέμπης είχε πάρει παραπάνω. Αν ο παιδιάτρος δεν σου έχει πει ότι χρειάζεται να την ξυπνάς δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Εγώ για παράδειγμα δεν τον ξυπνάω. Περιμένω να ξυπνήσει μόνος του. Το βράδυ μεταξύ 11 και 7 ξυπνάει δύο φορές. Μετά την ημέρα τρώει σχεδόν κάθε 2.30 ώρες. Την ημέρα βέβαια δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου. Σήμερα παρέλαβα επιτέλους κι εγώ το θήλαστρο μου. Όταν αντλείς πώς το αποθηκεύεις; Το αφήνεις έξω ή το βάζεις ψυγείο μέχρι να ξαναφάει;

Αντε ωραια. Ποιο πήρες τελικά? Ψυγείο καλύτερα 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Αντε ωραια. Ποιο πήρες τελικά? Ψυγείο καλύτερα 

Ε, μα μου είχαν σπάσει τα νεύρα τα τρεχούμενα γάλατα. Και τώρα που είμαστε και όλη μέρα σπίτι μιας και ο σύζυγος δουλεύει από εδώ δεν είχα χειρότερο να με βλέπει συνέχεια με τις μπλούζες βρεγμένες. Πήρα της cangaroo το gentle touch. Τώρα διάβαζα τις οδηγίες και ετοιμάζομαι για την αποστείρωση. Άρα βγάζω, το βάζω επιτόπου συντήρηση και όταν είναι να φάει, το βγάζω, το μεταφέρω σε γυάλινο δικό μου μπιμπερό και σε μπεν μαρί το ζεσταίνω. Το είπα καλά το μάθημά μου; ΆΣχετο αλλά τα μικρά την έχουν βρει με τα διαδικτυακά μαθήματα, αλλά δεν μου γράφουν ασκήσεις. Τα άτιμα. Οι εξετάσεις στα Αγγλικά που γίνονται τον Μάη τι λένε, θα γίνουν κανονικά;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Εμάς δεν μας έχει πει κάτι. Πιθανόν επειδή βάζει κιλά ικανοποιητικά. Την τελευταία φορά μας είχε πει ότι στόχο είχε βάλει Χ κιλά και ο μπέμπης είχε πάρει παραπάνω. Αν ο παιδιάτρος δεν σου έχει πει ότι χρειάζεται να την ξυπνάς δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Εγώ για παράδειγμα δεν τον ξυπνάω. Περιμένω να ξυπνήσει μόνος του. Το βράδυ μεταξύ 11 και 7 ξυπνάει δύο φορές. Μετά την ημέρα τρώει σχεδόν κάθε 2.30 ώρες. Την ημέρα βέβαια δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου. Σήμερα παρέλαβα επιτέλους κι εγώ το θήλαστρο μου. Όταν αντλείς πώς το αποθηκεύεις; Το αφήνεις έξω ή το βάζεις ψυγείο μέχρι να ξαναφάει;

Στην αρχή αντλούσα κ το έδινα κατευθείαν αλλά επειδή μαζεύεται τελικά αρκετή ποσότητα , τα βάζω πλέον ψυγείο κ βγάζω με τη σειρά κ δίνω! Κάποιες φορές βάζω κ κατάψυξη όταν έχω πολλά στο ψυγείο!

Just now, Ele@n είπε:

Ε, μα μου είχαν σπάσει τα νεύρα τα τρεχούμενα γάλατα. Και τώρα που είμαστε και όλη μέρα σπίτι μιας και ο σύζυγος δουλεύει από εδώ δεν είχα χειρότερο να με βλέπει συνέχεια με τις μπλούζες βρεγμένες. Πήρα της cangaroo το gentle touch. Τώρα διάβαζα τις οδηγίες και ετοιμάζομαι για την αποστείρωση. Άρα βγάζω, το βάζω επιτόπου συντήρηση και όταν είναι να φάει, το βγάζω, το μεταφέρω σε γυάλινο δικό μου μπιμπερό και σε μπεν μαρί το ζεσταίνω. Το είπα καλά το μάθημά μου; ΆΣχετο αλλά τα μικρά την έχουν βρει με τα διαδικτυακά μαθήματα, αλλά δεν μου γράφουν ασκήσεις. Τα άτιμα. Οι εξετάσεις στα Αγγλικά που γίνονται τον Μάη τι λένε, θα γίνουν κανονικά;

Ναι κάπως έτσι ! Άμα όμως είναι να φάει Στο επόμενο 3ωρο μπορείς να το αφήσεις κ έξω κ να το πιει κατευθείαν! Η μαία μου μου είχε πει ότι μένει σε θερμοκρασία δωματίου 3-4 ώρες !

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Στην αρχή αντλούσα κ το έδινα κατευθείαν αλλά επειδή μαζεύεται τελικά αρκετή ποσότητα , τα βάζω πλέον ψυγείο κ βγάζω με τη σειρά κ δίνω! Κάποιες φορές βάζω κ κατάψυξη όταν έχω πολλά στο ψυγείο!

Ναι κάπως έτσι ! Άμα όμως είναι να φάει Στο επόμενο 3ωρο μπορείς να το αφήσεις κ έξω κ να το πιει κατευθείαν! Η μαία μου μου είχε πει ότι μένει σε θερμοκρασία δωματίου 3-4 ώρες !

Ναι, για αρχή θα είναι το επόμενο γεύμα η άντληση και για να αποσυμφορίζεται το στήθος.  Αν πάει καλά, θα ψάξω και τα απαραίτητα για κατάψυξη.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ε, μα μου είχαν σπάσει τα νεύρα τα τρεχούμενα γάλατα. Και τώρα που είμαστε και όλη μέρα σπίτι μιας και ο σύζυγος δουλεύει από εδώ δεν είχα χειρότερο να με βλέπει συνέχεια με τις μπλούζες βρεγμένες. Πήρα της cangaroo το gentle touch. Τώρα διάβαζα τις οδηγίες και ετοιμάζομαι για την αποστείρωση. Άρα βγάζω, το βάζω επιτόπου συντήρηση και όταν είναι να φάει, το βγάζω, το μεταφέρω σε γυάλινο δικό μου μπιμπερό και σε μπεν μαρί το ζεσταίνω. Το είπα καλά το μάθημά μου; ΆΣχετο αλλά τα μικρά την έχουν βρει με τα διαδικτυακά μαθήματα, αλλά δεν μου γράφουν ασκήσεις. Τα άτιμα. Οι εξετάσεις στα Αγγλικά που γίνονται τον Μάη τι λένε, θα γίνουν κανονικά;

Έτσι ακριβώς η καλύτερη μαθήτρια εισαι χαχα. Αν θες το βάζεις στο γυάλινο απευθείας και ψυγείο να το έχεις έτοιμο για ζεσταμα. Εμένα μόνο τα πτυχία κάνουν τεστ μου τα στέλνουν και τα διορθώνω. Μαθήματα με Skype δε γίνεται με τα μωρά. Οι εξετάσεις σίγουρα θα πάνε αργότερα πόσο δεν ξέρω και πάει το καλοκαίρι αν βγούμε από την καραντίνα βέβαια. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Έτσι ακριβώς η καλύτερη μαθήτρια εισαι χαχα. Αν θες το βάζεις στο γυάλινο απευθείας και ψυγείο να το έχεις έτοιμο για ζεσταμα. Εμένα μόνο τα πτυχία κάνουν τεστ μου τα στέλνουν και τα διορθώνω. Μαθήματα με Skype δε γίνεται με τα μωρά. Οι εξετάσεις σίγουρα θα πάνε αργότερα πόσο δεν ξέρω και πάει το καλοκαίρι αν βγούμε από την καραντίνα βέβαια. 

Να σου πω την αλήθεια, όσο περνούν οι μέρες και σοβαρεύουν τα πράγματα σκέφτομαι ότι μακάρι να είμαστε όλοι καλά και να μην φτάσουμε στα νούμερα Ιταλίας και Ισπανίας και ας φτάσει καλοκαίρι. Μου έλεγε μία φίλη μου ότι οι αντίστοιχες των πανελληνίων εξετάσεις στην Αγγλία μετατέθηκαν τον Σεπτέμβρη. Δες το θετικό της υπόθεσης: αν μετατεθούν θα έχουμε δουλειά το καλοκαίρι.:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είστε τυχερές που έχετε μαθητές εδώ Αθήνα τα γαλλικά είναι τόσο κορεσμένα και αν δεν έχεις κύκλο γνωριμίες δίνουν 6-7€ την ώρα καλύτερα να δουλέψω μπαρίστας δλδ 

Καλά το έλεγα κάτι σελίδες πιο πριν η λύση είναι να μετακομίσω σε κανένα όμορφο νησάκι. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...