Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια είστε τυχερές που έχετε μαθητές εδώ Αθήνα τα γαλλικά είναι τόσο κορεσμένα και αν δεν έχεις κύκλο γνωριμίες δίνουν 6-7€ την ώρα καλύτερα να δουλέψω μπαρίστας δλδ 

Καλά το έλεγα κάτι σελίδες πιο πριν η λύση είναι να μετακομίσω σε κανένα όμορφο νησάκι. 

Μπα μην το λες. Περισσότερο θέμα επιτυχιών είναι πλέον. Χαμηλό ωρομίσθιο περιμένουν και εδώ από μικρούς στην ηλικία που τώρα ξεκινούν. Σκέψου ότι μαθητές μου που τώρα τελείωσαν δεν ψάχνουν δουλειά σε αυτό το αντκείμενο γιατί είναι λίγα τα χρήματα. Όμως όλοι από λίγα ξεκινήσαμε. Θέλει χρόνια και υπομονή για να μπορείς να βιοπορίζεσαι από τα μαθήματα. Εγώ μετράω ήδη 15 χρόνια.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ναι, για αρχή θα είναι το επόμενο γεύμα η άντληση και για να αποσυμφορίζεται το στήθος.  Αν πάει καλά, θα ψάξω και τα απαραίτητα για κατάψυξη.

Παρε σακουλακια αποθηκευσης για καταψυξη! Εγω πηρα της avent αλλα υπαρχουν πολλες μαρκες οπως κ στα μπιμπερο

Εχω αλλη απορια. Αν αποψυξεις το μητρικο γαλα μεχρι ποση ωρα διατηρειται εκτος κ μπορει να καταναλωθει; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charma91 είπε:

Παρε σακουλακια αποθηκευσης για καταψυξη! Εγω πηρα της avent αλλα υπαρχουν πολλες μαρκες οπως κ στα μπιμπερο

Εχω αλλη απορια. Αν αποψυξεις το μητρικο γαλα μεχρι ποση ωρα διατηρειται εκτος κ μπορει να καταναλωθει; 

24 ωρες στο ψυγείο


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

24 ωρες στο 

Μαλλον ξεχασα κατι σημαντικο. Ηθελα να πω αφου εχει αποψυχθει κ ζεσταθει. Αν το μωρο δεν το πιει ολο το πεταμε οπως την σκονη ή μπορουμε να το ξαναδωσουμε σε 1-2 ωρες (ακομα κι αν εχει δοκιμασει απο το μπιμπερο) αν το εχουμε εκτος ή και σε περισσοτερες αν το βαλουμε ψυγειο;

Μου ετυχε προχτες κ πεταξα 60-70μλ γιατι δεν ηξερα αν μπορουν να καταναλωθουν

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, charma91 είπε:

Μαλλον ξεχασα κατι σημαντικο. Ηθελα να πω αφου εχει αποψυχθει κ ζεσταθει. Αν το μωρο δεν το πιει ολο το πεταμε οπως την σκονη ή μπορουμε να το ξαναδωσουμε σε 1-2 ωρες (ακομα κι αν εχει δοκιμασει απο το μπιμπερο) αν το εχουμε εκτος ή και σε περισσοτερες αν το βαλουμε ψυγειο;

Μου ετυχε προχτες κ πεταξα 60-70μλ γιατι δεν ηξερα αν μπορουν να καταναλωθουν

Εγώ το βάζω ξανά ψυγείο και άλλη μία φορά το ξαναζεσταινω

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, charma91 είπε:

Αν αποψυξεις το μητρικο γαλα μεχρι ποση ωρα διατηρειται εκτος κ μπορει να καταναλωθει; 

Θερμοκρασια δωματίου (19°C-26°C) - Έως 6ω

Συντήρηση ψυγείου (< -4°C) - Έως 8 ημ

Κατάψυξη ψυγείου (-15°C) - Έως 2 βδ 

Καταψυξη ψυγειοκαταψυκτη (-18°C) - 3 έως 6 μήνες 

Καταψύκτης (-20°C) - 6 έως 12 μήνες 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω χαζή ερώτηση, φυλαχτείτε!:mrgreen: Γενικά ο μικρός μένει ώρες ξύπνιος μέσα στην ημέρα και κοιμάται ελαφρά μερικά δεκάλεπτα το πολύ μισάωρα. Σήμερα από το πρωί ξυπνάει, τρώει και ξανακοιμάται. Έχει τύχει σε καμία; Του έβαλα θερμόμετρο αλλά εχει 36,1. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Θα κάνω χαζή ερώτηση, φυλαχτείτε!:mrgreen: Γενικά ο μικρός μένει ώρες ξύπνιος μέσα στην ημέρα και κοιμάται ελαφρά μερικά δεκάλεπτα το πολύ μισάωρα. Σήμερα από το πρωί ξυπνάει, τρώει και ξανακοιμάται. Έχει τύχει σε καμία; Του έβαλα θερμόμετρο αλλά εχει 36,1. 

Ετσι ηταν χτες. Σημερα καμια σχεση...γυρισαμε στην φυσιολογικη μας τσιτα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Ετσι ηταν χτες. Σημερα καμια σχεση...γυρισαμε στην φυσιολογικη μας τσιτα!

Άρα συμβαίνει! Σε ευχαριστώ κορίτσι γιατί προς στιγμή ανησύχησα όταν μέτρησα πόσες ώρες κοιμάται. Ούτε νεογέννητο δεν το έκανε. Σου είχε κουραστεί την προηγούμενη μέρα; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Άρα συμβαίνει! Σε ευχαριστώ κορίτσι γιατί προς στιγμή ανησύχησα όταν μέτρησα πόσες ώρες κοιμάται. Ούτε νεογέννητο δεν το έκανε. Σου είχε κουραστεί την προηγούμενη μέρα; 

Ναι. Αλλα γενικα δεν ειναι "ηρεμο" μωρο τυπου μαμ κακα νανι!

Χτες το ευχαριστηθηκα γιατι ηταν ολα πιο ξεκουραστα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τι κάνετε; έχω καιρό να μπω αλλά από οταν γυρισα στη δουλειά δεν προλάβαινα ούτε να αναπνεύσω, και με όλες τις εξετάσεις που μας είχαν γράψει να κάνουμε στο μωρό λογω κυταρομεγαλοιου και ισχιακης θεσης. Ευτυχώς βγηκαν ολες καλές λίγο τρομαξαμε με τον υπέρηχο ισχιων γιατί εδειχνε μια ανωμαλία στο αριστερό του ισχιο η οποία ευτυχώς έφτιαξε.Γενικά τα επαιξα.Τι κάνουν τα μωράκια σας; Εμένα εγινε 3 μηνων ο μπεμπακος μου...χθες κάναμε το δεύτερο εμβόλιο μας ευτυχώς αντιδράει καλά. Έχουμε πάει 5800γρ βαρος και 62 εκατοστά ύψος.Πως τα πάτε με την κλεισουρα;

Just now, Ele@n είπε:

Θα κάνω χαζή ερώτηση, φυλαχτείτε!:mrgreen: Γενικά ο μικρός μένει ώρες ξύπνιος μέσα στην ημέρα και κοιμάται ελαφρά μερικά δεκάλεπτα το πολύ μισάωρα. Σήμερα από το πρωί ξυπνάει, τρώει και ξανακοιμάται. Έχει τύχει σε καμία; Του έβαλα θερμόμετρο αλλά εχει 36,1. 

Το κανει κι εμένα ορισμένες μέρες μένει ξύπνιος ώρες και άλλες τον ξυπνάω για να φαει. Η παιδίατρος μου είπε οτι συνήθως τα μωρα περνάνε τέτοιες φάσεις 

On 23/3/2020 at 2:50 ΜΜ, Agapakiii είπε:

Έχεις δίκιο κ εγώ τους ρίχνω τους υπνακους μου χαχαχα!! Αλλά επειδή μετά το τάισμα αντλώ με το θηλαστρο μέχρι να αντλησω να αποστειρώσω κτλ δε μ μένει πολύ ώρα για ύπνο δυστυχώς !! Όσο είναι βέβαια ! 
να σας ρωτήσω βρε κορίτσια το πρωί ξυπνάτε τα μωράκια να φάνε η τα αφήνετε όταν ξυπνήσουν; 
Εγώ ας πούμε της δίνω τελευταίο γεύμα 12:30- 1 κ την ξανά ταΐζω στις 7.. αλλά αναρωτιέμαι αν πρέπει να την αφήνω να κοιμάται κ να μην την ξυπνάω στις 7 να την αφήνω όσο πάει! Αλλά φοβάμαι μη χάνουμε γεύματα έτσι! Τι λέτε εσείς που είστε πιο έμπειρες ;

Αν βάζει βάρος δεν έχεις θέμα. Εγώ άφηνα τον μικρό να ξυπνάει όποτε πειναγε όμως έτσι εχανε καποιο γεύμα γιατί είναι υπναρας και  στη χθεσινή επίσκεψη είδαμε ότι ειχε πάρει μονο 400γρ ενώ ψηλωσε 4 πόντους και μου είπε η γιατρός να τρώει 5 γεύματα αλλά να τρώει όσο θελει. Εγώ του κανω 180ml πάντα κάνεις λιγο παραπάνω απο όσο πίνουν για να είσαι σίγουρη οτι δε σταματάει να τρώει επειδή δεν γαλα αλλά επειδή χόρτασε. Πλεον πίνει 160-170 σε κάθε γεύμα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Θα κάνω χαζή ερώτηση, φυλαχτείτε!:mrgreen: Γενικά ο μικρός μένει ώρες ξύπνιος μέσα στην ημέρα και κοιμάται ελαφρά μερικά δεκάλεπτα το πολύ μισάωρα. Σήμερα από το πρωί ξυπνάει, τρώει και ξανακοιμάται. Έχει τύχει σε καμία; Του έβαλα θερμόμετρο αλλά εχει 36,1. 

Και  ο δικος μου το παθαινει που και που.Μαλλον για να μας ξεκουραζουν μια στο τοσο.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; έχω καιρό να μπω αλλά από οταν γυρισα στη δουλειά δεν προλάβαινα ούτε να αναπνεύσω, και με όλες τις εξετάσεις που μας είχαν γράψει να κάνουμε στο μωρό λογω κυταρομεγαλοιου και ισχιακης θεσης. Ευτυχώς βγηκαν ολες καλές λίγο τρομαξαμε με τον υπέρηχο ισχιων γιατί εδειχνε μια ανωμαλία στο αριστερό του ισχιο η οποία ευτυχώς έφτιαξε.Γενικά τα επαιξα.Τι κάνουν τα μωράκια σας; Εμένα εγινε 3 μηνων ο μπεμπακος μου...χθες κάναμε το δεύτερο εμβόλιο μας ευτυχώς αντιδράει καλά. Έχουμε πάει 5800γρ βαρος και 62 εκατοστά ύψος.Πως τα πάτε με την κλεισουρα;

Το κανει κι εμένα ορισμένες μέρες μένει ξύπνιος ώρες και άλλες τον ξυπνάω για να φαει. Η παιδίατρος μου είπε οτι συνήθως τα μωρα περνάνε τέτοιες φάσεις 

Αν βάζει βάρος δεν έχεις θέμα. Εγώ άφηνα τον μικρό να ξυπνάει όποτε πειναγε όμως έτσι εχανε καποιο γεύμα γιατί είναι υπναρας και  στη χθεσινή επίσκεψη είδαμε ότι ειχε πάρει μονο 400γρ ενώ ψηλωσε 4 πόντους και μου είπε η γιατρός να τρώει 5 γεύματα αλλά να τρώει όσο θελει. Εγώ του κανω 180ml πάντα κάνεις λιγο παραπάνω απο όσο πίνουν για να είσαι σίγουρη οτι δε σταματάει να τρώει επειδή δεν γαλα αλλά επειδή χόρτασε. Πλεον πίνει 160-170 σε κάθε γεύμα

Κι εμένα δεν ξυπνάει να φάει κοιμάται με τις ώρες. Την πιέζω για να φάει. 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κι εμένα δεν ξυπνάει να φάει κοιμάται με τις ώρες. Την πιέζω για να φάει. 

Αχ αυτά τα μωράκια μας! πως τα πάνε τα άλλα παιδάκια σου με τη μικρή προσαρμόστηκαν; εμάς ο μεγάλος, βέβαια τους χωρίζουν σχεδόν 13 χρόνια, έχει τρελαθεί με τον μικρό αλλά και το μωρό όποτε τον βλέπει χαμογελάει και βγάζει ήχους, λιώνω όταν τους βλέπω μαζί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2020 at 8:24 ΠΜ, charma91 είπε:

Μαλλον ξεχασα κατι σημαντικο. Ηθελα να πω αφου εχει αποψυχθει κ ζεσταθει. Αν το μωρο δεν το πιει ολο το πεταμε οπως την σκονη ή μπορουμε να το ξαναδωσουμε σε 1-2 ωρες (ακομα κι αν εχει δοκιμασει απο το μπιμπερο) αν το εχουμε εκτος ή και σε περισσοτερες αν το βαλουμε ψυγειο;

Μου ετυχε προχτες κ πεταξα 60-70μλ γιατι δεν ηξερα αν μπορουν να καταναλωθουν

Εγώ δεν το ξαναδινω, ο,τι μείνει το πετάω..

  • Ευχαριστώ 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...