Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      εχεις παιδακι;

      ηταν οι μοναδικες εγκυμοσυνες σου;καιρος προσπαθειων;

      κ η αλλη ετσι τοσο νωρις ηταν;ειχες κανει υπερηχο;

      ενδοκρινολογο μπορεις να πας,κ αιματολογο-ανοσολογο

      κ καποιες βασικες εξετασεις ο συζυγος

      για βιοχημικη μπορει να ειναι κ θεμα προγεστερονης μηπως ειχες ελεγξει;η στη μητρα αλλα πιστευω θα σου ειχε πει κτ ο γιατρος

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Αχ ρε κορίτσια εγώ δυσκολεύομαι με τον βραδινό ύπνο! Γύρω στις 9 της κάνουμε μπανάκι κτλ τρώει 9:30 μετά ίσως κοιμηθεί για λίγο ίσως κ όχι κ μετά πρέπει να ξανά φάει τελευταίο γεύμα 12:30.. κάποιες φορές κοιμάται στο τελευταίο γεύμα κ την βάζω κοιμισμένη στο κρεβάτι της αλλά τελευταία το μάτι γαρίδα!! Έτσι την βάζω στο κρεβατακι της με την πιπίλα κ περιμένω να κοιμηθει!! Έλα όμως που άμα δεν κοιμάται βαθιά κ της πέσει η πιπίλα ξυπνάει!! Μόνο όταν την πάρει βαθιά ο ύπνος μπορώ κ εγώ να πέσω να κοιμηθώ !!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Αχ ρε κορίτσια εγώ δυσκολεύομαι με τον βραδινό ύπνο! Γύρω στις 9 της κάνουμε μπανάκι κτλ τρώει 9:30 μετά ίσως κοιμηθεί για λίγο ίσως κ όχι κ μετά πρέπει να ξανά φάει τελευταίο γεύμα 12:30.. κάποιες φορές κοιμάται στο τελευταίο γεύμα κ την βάζω κοιμισμένη στο κρεβάτι της αλλά τελευταία το μάτι γαρίδα!! Έτσι την βάζω στο κρεβατακι της με την πιπίλα κ περιμένω να κοιμηθει!! Έλα όμως που άμα δεν κοιμάται βαθιά κ της πέσει η πιπίλα ξυπνάει!! Μόνο όταν την πάρει βαθιά ο ύπνος μπορώ κ εγώ να πέσω να κοιμηθώ !!

Αυτό με την πιπίλα είναι ένα θέμα, της την έδινα και εγώ για να κοιμηθεί. Μόλις της έπεφτε ξυπνούσε, έτσι και εγώ αφού κοιμόταν βαθιά πήγαινα και της την έβγαζα. Και τώρα το έχει πιάσει το νόημα και την πετάει μόνη της. 
Σήμερα κάναμε μπάνιο φάγαμε στις 9 το τελευταίο γεύμα και τώρα 1καικατι την τάισα στον υπνο της της άλλαξα φορμάκια την άλλαξα παμπερς και ούτε που ξύπνησε. Βέβαια δεν μου ήπιε όλο το γάλα ενδέχεται να ξυπνήσει μέσα στην νύχτα. 
κολικούς έντονους δεν έχουμε ακόμα. Κάτι πονάκια ελαφρά έχουμε αλλά με μια ζέστη θερμοφορα στην κοιλιτσα περνάνε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Αυτό με την πιπίλα είναι ένα θέμα, της την έδινα και εγώ για να κοιμηθεί. Μόλις της έπεφτε ξυπνούσε, έτσι και εγώ αφού κοιμόταν βαθιά πήγαινα και της την έβγαζα. Και τώρα το έχει πιάσει το νόημα και την πετάει μόνη της. 
Σήμερα κάναμε μπάνιο φάγαμε στις 9 το τελευταίο γεύμα και τώρα 1καικατι την τάισα στον υπνο της της άλλαξα φορμάκια την άλλαξα παμπερς και ούτε που ξύπνησε. Βέβαια δεν μου ήπιε όλο το γάλα ενδέχεται να ξυπνήσει μέσα στην νύχτα. 
κολικούς έντονους δεν έχουμε ακόμα. Κάτι πονάκια ελαφρά έχουμε αλλά με μια ζέστη θερμοφορα στην κοιλιτσα περνάνε! 

Τώρα ας πούμε την πέταξε ήδη μια φορά της την έδωσα κ δείχνει να κοιμάται βαθιά! Ήρθα κ εγώ στο κρεβάτι μου κ ευελπιστώ να την πετάξει η να της πέσει! Πολλές φορές την πετάει κ η δικια μου μόνη της! Ζόρι η πιπίλα αλλά σπάνια κοιμάται χωρίς αυτή! Μόνο όταν είναι πολύ κουρασμένη! Εμάς επόμενο γεύμα θα είναι στις 6:30 καλώς εχόντων των πραγμάτων!! Καλή ξεκούραση κ καλό βράδυ!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Agapakiii είπε:

Αχ ρε κορίτσια εγώ δυσκολεύομαι με τον βραδινό ύπνο! Γύρω στις 9 της κάνουμε μπανάκι κτλ τρώει 9:30 μετά ίσως κοιμηθεί για λίγο ίσως κ όχι κ μετά πρέπει να ξανά φάει τελευταίο γεύμα 12:30.. κάποιες φορές κοιμάται στο τελευταίο γεύμα κ την βάζω κοιμισμένη στο κρεβάτι της αλλά τελευταία το μάτι γαρίδα!! Έτσι την βάζω στο κρεβατακι της με την πιπίλα κ περιμένω να κοιμηθει!! Έλα όμως που άμα δεν κοιμάται βαθιά κ της πέσει η πιπίλα ξυπνάει!! Μόνο όταν την πάρει βαθιά ο ύπνος μπορώ κ εγώ να πέσω να κοιμηθώ !!

Κι εγω αυτο προσπαθω να τρωει 9 κ μετα στις 12-12.30. Εμεις λιγο στο 9 ζοριζομαστε. Πιπιλα δεν δεχεται. Την φτυνει αμεσως. Μονο αν τον εχω αγκαλια και του την στηριζω λιγο μεχρι να χαλαρωσει κ να γλαρωσει. Τελευταια ξυπναει γυρω στις 3.30 με 4 και. Καποιες φορες μολις φαει κ αλλαξει ειναι στα καλυτερα του κ εχει ορεξη για παιχνιδι με απιτελεσμα να ξανακοιμομαστε 6!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ωραίο και βολικό ωράριο. Το μεσημέρι δεν κοιμάται; Ίσως εκεί το χάνω. Το μεσημεριανό γεύμα το κάνουμε στο υπνοδωμάτιο και μετά ίσως να κοιμηθεί. Οπότε θα ξυπνήσει απόγευμα.  Γι' αυτό ο βραδινός μας ύπνος έρχεται μετά τις δέκα. 

Είναι πολύ καλό να είναι το μωρό καλόβολο στον ύπνο και καλόφαγο περισσότερο για τον ίδιο να μην ταλαιπωρείται. Προς το παρόν χαίρομαι τις μέρες που ξυπνάει μόνο για ένα γεύμα το βράδυ δεδομένου ότι εγώ βλέπετε τι ώρα έχει πάει και δεν εχω κοιμηθεί ακόμα... 

Πάντως τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι του αρέσει να έχει ησυχία όταν κοιμάται. Ακόμα και στο σαλόνι να τον ταίζω όταν νυστάζει δεν ανέχεται πολύ ούτε τη μούσική, ούτε την τηλεόραση, ούτε εμένα να του μιλάω. Διαμορφώνει χαρακτήρα ο καλός μου...

Παρέδωσες πτυχιακή κορίτσι; 

Μιας και λέτε για γεύματα εμένα το πάει 7 τελευταίο και ξυπνάει 5-5,30 μετά και πίνει 210-220 θα ρωτήσω την παιδίατρο να μου πει μήπως μένει ώρες νηστική. 

Αλλά δεν είναι άσχημο νομίζω τώρα δεν ξέρω τα φρούτα να της τα δίνω 10,00 και μεσημεριανό 1,00;; εσείς πως το σκέφτεστε; 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε?Ρουτίνα δεν το λες ότι έχουμε ότι κέφια έχει ο μπέμπης. Μέσα στη μέρα κοιμάται αν θέλει και οπότε θέλει δεν έχει στάνταρ. Κατά τις 8 κάνουμε μπάνιο μετά του δίνω ενα μπουκάλι σκόνη αλλά πάνω από 120 δεν πίνει γιατί θηλαζει όλη μέρα και δεν πεινάει πολύ. Συνήθως 60-90. Μπορεί να κοιμηθεί αμέσως άλλες φορές να ξυπνήσει και να τον βάλω στήθος και να κοιμηθεί μέχρι τις 11 πάντως τεζα. Μετά ξυπναει 3-4 φορές και μετά τις 6 το μάτι γαρίδα. Φαγητό θα τον ξεκινήσω στις 6 μήνες έχουμε ακομα.

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Αχ ρε κορίτσια εγώ δυσκολεύομαι με τον βραδινό ύπνο! Γύρω στις 9 της κάνουμε μπανάκι κτλ τρώει 9:30 μετά ίσως κοιμηθεί για λίγο ίσως κ όχι κ μετά πρέπει να ξανά φάει τελευταίο γεύμα 12:30.. κάποιες φορές κοιμάται στο τελευταίο γεύμα κ την βάζω κοιμισμένη στο κρεβάτι της αλλά τελευταία το μάτι γαρίδα!! Έτσι την βάζω στο κρεβατακι της με την πιπίλα κ περιμένω να κοιμηθει!! Έλα όμως που άμα δεν κοιμάται βαθιά κ της πέσει η πιπίλα ξυπνάει!! Μόνο όταν την πάρει βαθιά ο ύπνος μπορώ κ εγώ να πέσω να κοιμηθώ !!

Σαν να βλέπω το δικό μας εργάκι είναι...λίγο πιο νωρίς εμείς....γι' αυτό τον ξαπλώνω στο κρεββάτι μας μέχρι να κοιμηθεί βαθιά (εγώ βέβαια μετά σηκώνομαι γιατί έχω δουλειές που δυστυχώς γίνονται γρήγορα μεταμεσονύχτια) και όταν πάω να ξαπλώσω κι εγώ τον βάζω στο λίκνο και εύχομαι να μην ξυπνήσει πολλές φορές το βράδυ :tongue:

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Παρέδωσες πτυχιακή κορίτσι; 

Μιας και λέτε για γεύματα εμένα το πάει 7 τελευταίο και ξυπνάει 5-5,30 μετά και πίνει 210-220 θα ρωτήσω την παιδίατρο να μου πει μήπως μένει ώρες νηστική. 

Αλλά δεν είναι άσχημο νομίζω τώρα δεν ξέρω τα φρούτα να της τα δίνω 10,00 και μεσημεριανό 1,00;; εσείς πως το σκέφτεστε; 

Δεν υπάρχει emoticon ουαου!!!! 7;;;; εμείς είμαστε μέσα στην καλή χαρά τέτοια ώρα... και πάει για ύπνο μετά;;;; καλά είναι θεά η μικρή σου!!! Όχι δεν έχω παραδώσει, τον Ιούλη. Τώρα παρέδωσα το πρώτο κομμάτι για έλεγχο και δυστυχώς θέλει διορθώσεις. Οπότε αφού κοιμίσω τον μικρό σηκώνομαι σαν το φάντασμα λίγο πριν τα μεσάνυχτα και προσπαθώ σε μιάμιση ωρίτσα να κάνω ό,τι μπορώ και λίγο το μεσημέρι που πέφτει για ύπνο. Προ κορωνοϊού με βόλευε που ερχόταν η μαμά μου και τον κρατούσε μερικές ώρες γιατί έτσι συγκεντρωνόμουν και έγραφα. Τώρα, μέχρι να φάμε, να ρευτούμε να αλλάξουμε να παίξουμε δεν μένει πολύς χρόνος και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στο ενδιάμεσο....


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Σαν να βλέπω το δικό μας εργάκι είναι...λίγο πιο νωρίς εμείς....γι' αυτό τον ξαπλώνω στο κρεββάτι μας μέχρι να κοιμηθεί βαθιά (εγώ βέβαια μετά σηκώνομαι γιατί έχω δουλειές που δυστυχώς γίνονται γρήγορα μεταμεσονύχτια) και όταν πάω να ξαπλώσω κι εγώ τον βάζω στο λίκνο και εύχομαι να μην ξυπνήσει πολλές φορές το βράδυ :tongue:

Δεν υπάρχει emoticon ουαου!!!! 7;;;; εμείς είμαστε μέσα στην καλή χαρά τέτοια ώρα... και πάει για ύπνο μετά;;;; καλά είναι θεά η μικρή σου!!! Όχι δεν έχω παραδώσει, τον Ιούλη. Τώρα παρέδωσα το πρώτο κομμάτι για έλεγχο και δυστυχώς θέλει διορθώσεις. Οπότε αφού κοιμίσω τον μικρό σηκώνομαι σαν το φάντασμα λίγο πριν τα μεσάνυχτα και προσπαθώ σε μιάμιση ωρίτσα να κάνω ό,τι μπορώ και λίγο το μεσημέρι που πέφτει για ύπνο. Προ κορωνοϊού με βόλευε που ερχόταν η μαμά μου και τον κρατούσε μερικές ώρες γιατί έτσι συγκεντρωνόμουν και έγραφα. Τώρα, μέχρι να φάμε, να ρευτούμε να αλλάξουμε να παίξουμε δεν μένει πολύς χρόνος και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στο ενδιάμεσο....

Aχ σε νιώθω βρε αγάπη λίγο υπομονή να την παραδώσεις και να ξεμπερδευεις. Κι εγώ τη δική μου την έκανα όλη μετα τις 12 άσε ευτυχώς τελείωσα. Όταν παρέλαβα το πτυχίο το τι ανακούφιση ένιωσα δε λέγεται. Άντε και στα δικά σου χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Aχ σε νιώθω βρε αγάπη λίγο υπομονή να την παραδώσεις και να ξεμπερδευεις. Κι εγώ τη δική μου την έκανα όλη μετα τις 12 άσε ευτυχώς τελείωσα. Όταν παρέλαβα το πτυχίο το τι ανακούφιση ένιωσα δε λέγεται. Άντε και στα δικά σου χαχα

Πω πω δεν ξέρεις πώς την περιμένω αυτή την ώρα!!!! Ευτυχώς είχα κάνει πολλή δουλειά από Οκτώβρη γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ πώς είναι να ψάχνεις και βιβλιογραφία μέσα στο χαμό. Τώρα έχω τελειώσει με το πρώτο μέρος, αλλά πρέπει να τη σουλουπώσω αρκετά.  

Και μια και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στην εργασία, κοιτάζω για ρουχαλάκια προσφορές καλοκαιρινά. Βλέπω πάντως ότι μου έρχονται πολλές προσφορές σε παιδικά τώρα που δεν λειτουργούν τα καταστήματα και ψάχνω και ρουχαλάκια και για του χρόνου. Δεν θα με χάλαγε να τα έβρισκα σε μισή τιμή...

 Όταν ξεκινάνε να βάζουν κοντομάνικα φοράνε από μέσα κοντομάνικο φανελάκι και απέξω τι; Το κοντομανικα φορμάκια είναι για αργότερα που έχουν και κοντά μπατζάκια. Μπλουζάκι ας πούμε και μία φόρμα αθλητική; Υπάρχουν κολάν για αγοράκια; Θα βόλευε γιατί είναι πιο συμμαζεμένα και μαλάκα υφάσματα. Για το σπίτι εννοώ... Για έξω θα πάρω μία αλλαξιά γιατί δεν μας βλέπω να βγαίνουμε και πολλές φορές. 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πω πω δεν ξέρεις πώς την περιμένω αυτή την ώρα!!!! Ευτυχώς είχα κάνει πολλή δουλειά από Οκτώβρη γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ πώς είναι να ψάχνεις και βιβλιογραφία μέσα στο χαμό. Τώρα έχω τελειώσει με το πρώτο μέρος, αλλά πρέπει να τη σουλουπώσω αρκετά.  

Και μια και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στην εργασία, κοιτάζω για ρουχαλάκια προσφορές καλοκαιρινά. Βλέπω πάντως ότι μου έρχονται πολλές προσφορές σε παιδικά τώρα που δεν λειτουργούν τα καταστήματα και ψάχνω και ρουχαλάκια και για του χρόνου. Δεν θα με χάλαγε να τα έβρισκα σε μισή τιμή...

 Όταν ξεκινάνε να βάζουν κοντομάνικα φοράνε από μέσα κοντομάνικο φανελάκι και απέξω τι; Το κοντομανικα φορμάκια είναι για αργότερα που έχουν και κοντά μπατζάκια. Μπλουζάκι ας πούμε και μία φόρμα αθλητική; Υπάρχουν κολάν για αγοράκια; Θα βόλευε γιατί είναι πιο συμμαζεμένα και μαλάκα υφάσματα. Για το σπίτι εννοώ... Για έξω θα πάρω μία αλλαξιά γιατί δεν μας βλέπω να βγαίνουμε και πολλές φορές. 

Καλημερα. Να σου ζησει.Τα motgercare εχουν πολυ ωραια παντελονακια/ κολανακια για αγορακια.Ειχα παρει στο μικρο.Μαλακα και ανετα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Να σου ζησει.Τα motgercare εχουν πολυ ωραια παντελονακια/ κολανακια για αγορακια.Ειχα παρει στο μικρο.Μαλακα και ανετα.

Αχ μπράβο βρε κορίτσι!!! Να μην ψάχνω στα τυφλά.

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αχ μπράβο βρε κορίτσι!!! Να μην ψάχνω στα τυφλά.

 

Τα γραφουν σαν παντελονια φορμας αλλα ειναι σαν κολανακια,πιο μαζεμενα διλ.Σε σετακια των 2 τεμαχιων τα περισσοτερα,εχουν κι ωραια σχεδια.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθεια σας.. Πρέπει να πάρω μαρσιππο οπωςδηποτε..Του αρέσει πολύ η αγκαλιά εν κινήσει και έχουν κοπεί τα χέρια μου γιατί είναι ήδη 7.5 κιλα.. Τώρα που φτιάχνει ο καιρός θα με βοηθήσει να τον βγάζω και λίγο κάτω στον κήπο και καμιά βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι δεδομένης της κατάστασης .. Έχω το πλεονέκτημα ότι είναι πολύ αραιοκατοικημενη η περιοχή μου με πολλά κτήματα με ελιες και πορτοκαλιές γύρω γυρω.. Το θέμα είναι το καρότσι.. Για να κατέβω έχω 2 σκάλες χωρίς ασανσέρ άρα ο μαρσιππος επιβάλλεται.. Ιδανικά θα ήθελα κάποιον 3 θέσεων (εμπρός, πίσω, πλατη) για να τον έχω και για αργότερα.. Έχετε κάποιον υπόψη σας και σε λογική τιμή;; μπορεί να έχετε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση αλλά είναι τόσες οι σελίδες που δεν μπορω να βρω κάτι.. Κάποια άλλη πρόταση πχ αυτά τα sling  και  Mei Tai;;αν τα λέω καλά. Έχω μαύρα μεσάνυχτα... 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τις ποσοτητες που γραφεται οτι τρωνε και λεω μηπως ο δικος μου μενει νηστικος. Ειναι πολυ συεγνουλης γενικα αλλα τετοιο σουλουπι εχω κ εγω κ ο μπαμπας του. Ειναι ψιλολιγνο μωρο! Του δινω 4-6 μπουκαλια των 100 (συμφωνα με οδηγια παιδιατρου η ποσοτητα) και τον θηλαζω. Δυστυχως δεν ξερω τι κ ποσο πινει απο μενα. Οι θηλασμοι ειναι 6-8 αλλα συντομοι γιατι δεν μου καθεται πολυ ωρα. Εξ αρχης δεν καθοταν κ μαλλον για αυτο η παραγωγη μου δεν φτανει για να τον καλυψει πλεον. Σκεφτομαι μηπως να αυξησω την σκονη αλλα κ παλι και τα 100 δεν τα πινει παντα ολα! Βρεχει πανες κανονικα παντως... τρωει κ τα χερια του συνεχεια και νομιζω πως πειναει κ τον βαζω στηθος ή του δινω μπιμπερο κ δεν θελει παντα. Συνεχιζει να πιπιλαει. Πριν καμια 20ρια μερες ρωτησα την παιδιατρο μηπως να αυξησω την δοση κ μου ειπε οχι να τρωει κ απο σενα... ειιαι γυρω στα 5.200 κ 58 εκ. Θα περιμενω να κανει εμβολιο σε καμια 10ρια μερες κ θα την ξαναρωτησω.

Just now, MariaGS είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας.. Πρέπει να πάρω μαρσιππο οπωςδηποτε..Του αρέσει πολύ η αγκαλιά εν κινήσει και έχουν κοπεί τα χέρια μου γιατί είναι ήδη 7.5 κιλα.. Τώρα που φτιάχνει ο καιρός θα με βοηθήσει να τον βγάζω και λίγο κάτω στον κήπο και καμιά βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι δεδομένης της κατάστασης .. Έχω το πλεονέκτημα ότι είναι πολύ αραιοκατοικημενη η περιοχή μου με πολλά κτήματα με ελιες και πορτοκαλιές γύρω γυρω.. Το θέμα είναι το καρότσι.. Για να κατέβω έχω 2 σκάλες χωρίς ασανσέρ άρα ο μαρσιππος επιβάλλεται.. Ιδανικά θα ήθελα κάποιον 3 θέσεων (εμπρός, πίσω, πλατη) για να τον έχω και για αργότερα.. Έχετε κάποιον υπόψη σας και σε λογική τιμή;; μπορεί να έχετε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση αλλά είναι τόσες οι σελίδες που δεν μπορω να βρω κάτι.. Κάποια άλλη πρόταση πχ αυτά τα sling  και  Mei Tai;;αν τα λέω καλά. Έχω μαύρα μεσάνυχτα... 

Μολις παρελαβα kibi asterakia αλλα τον εχω βαλει για πλυσιμο. Μου φαινεται αρκετα σταθερος παντως. Ειναι λιγο ακριβουτσικος 120κατι και ειναι με κλιπς οχι με δεσιματα ο9ως τα σλινγκ. Αν θες μολις τον δοκιμασω σου λεω πως μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας.. Πρέπει να πάρω μαρσιππο οπωςδηποτε..Του αρέσει πολύ η αγκαλιά εν κινήσει και έχουν κοπεί τα χέρια μου γιατί είναι ήδη 7.5 κιλα.. Τώρα που φτιάχνει ο καιρός θα με βοηθήσει να τον βγάζω και λίγο κάτω στον κήπο και καμιά βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι δεδομένης της κατάστασης .. Έχω το πλεονέκτημα ότι είναι πολύ αραιοκατοικημενη η περιοχή μου με πολλά κτήματα με ελιες και πορτοκαλιές γύρω γυρω.. Το θέμα είναι το καρότσι.. Για να κατέβω έχω 2 σκάλες χωρίς ασανσέρ άρα ο μαρσιππος επιβάλλεται.. Ιδανικά θα ήθελα κάποιον 3 θέσεων (εμπρός, πίσω, πλατη) για να τον έχω και για αργότερα.. Έχετε κάποιον υπόψη σας και σε λογική τιμή;; μπορεί να έχετε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση αλλά είναι τόσες οι σελίδες που δεν μπορω να βρω κάτι.. Κάποια άλλη πρόταση πχ αυτά τα sling  και  Mei Tai;;αν τα λέω καλά. Έχω μαύρα μεσάνυχτα... 

Η θέση εμπρός δεν ενδείκνυται γιατί δεν κατανέμεται σωστά το βάρος σε εσένα. Αν παρ' όλα αυτά θες δες τον babybjorn. ένα του μοντέλο που το έχει το prenatal έχει μαλακο ύφασμα. Επίσης το maymaki της chicco. Εγώ πήρα mei tai αστερακι. Σκέψου ότι τον φοράμε μέσα στο σπίτι γιατι χέρια και μέση έχουν ήδη κλατάρει. Είναι πολύ καλός, εργονομικός, σε ανακουφίζει γιατί δεν νιώθεις βάρος. Βέβαια έχει πολύ μεγάλα λουριά και ακόμα δεν τον έχω μάθει καλά για να μπορώ να τον βάλω όταν είμαι έξω. Αλλά για να τον βάλεις από το σπίτι και να φύγεις είναι πολύ καλός. Αν μάθω να τον βάζω και ενώ είμαι έξω θα είναι τέλειος. Ένα άλλο ίσως αρνητικό για κάποιους είναι ότι έχει χοντρό ύφασμα και δεν ξέρω κατά πόσο φοριέται ντάλα καλοκαίρι. Αλλά όποιον και να πάρεις θα σε ζεσταίνει η επαφή. Και έχει προοπτική και για περισσότερα κιλά από ότι οι πρώτοι που σου έγραψα. Προς το παρόν είμαι ευχαριστημένη.

 

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...