Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, charma91 είπε:

Βλεπω τις ποσοτητες που γραφεται οτι τρωνε και λεω μηπως ο δικος μου μενει νηστικος. Ειναι πολυ συεγνουλης γενικα αλλα τετοιο σουλουπι εχω κ εγω κ ο μπαμπας του. Ειναι ψιλολιγνο μωρο! Του δινω 4-6 μπουκαλια των 100 (συμφωνα με οδηγια παιδιατρου η ποσοτητα) και τον θηλαζω. Δυστυχως δεν ξερω τι κ ποσο πινει απο μενα. Οι θηλασμοι ειναι 6-8 αλλα συντομοι γιατι δεν μου καθεται πολυ ωρα. Εξ αρχης δεν καθοταν κ μαλλον για αυτο η παραγωγη μου δεν φτανει για να τον καλυψει πλεον. Σκεφτομαι μηπως να αυξησω την σκονη αλλα κ παλι και τα 100 δεν τα πινει παντα ολα! Βρεχει πανες κανονικα παντως... τρωει κ τα χερια του συνεχεια και νομιζω πως πειναει κ τον βαζω στηθος ή του δινω μπιμπερο κ δεν θελει παντα. Συνεχιζει να πιπιλαει. Πριν καμια 20ρια μερες ρωτησα την παιδιατρο μηπως να αυξησω την δοση κ μου ειπε οχι να τρωει κ απο σενα... ειιαι γυρω στα 5.200 κ 58 εκ. Θα περιμενω να κανει εμβολιο σε καμια 10ρια μερες κ θα την ξαναρωτησω.

Μολις παρελαβα kibi asterakia αλλα τον εχω βαλει για πλυσιμο. Μου φαινεται αρκετα σταθερος παντως. Ειναι λιγο ακριβουτσικος 120κατι και ειναι με κλιπς οχι με δεσιματα ο9ως τα σλινγκ. Αν θες μολις τον δοκιμασω σου λεω πως μου φαινεται

Ναι θα το ήθελα..σε ευχαριστώ πολύ!! 

 

 

 

 


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα. Να σου ζησει.Τα motgercare εχουν πολυ ωραια παντελονακια/ κολανακια για αγορακια.Ειχα παρει στο μικρο.Μαλακα και ανετα.

πρίν από 30 λεπτά , Ele@n είπε:

Πω πω δεν ξέρεις πώς την περιμένω αυτή την ώρα!!!! Ευτυχώς είχα κάνει πολλή δουλειά από Οκτώβρη γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ πώς είναι να ψάχνεις και βιβλιογραφία μέσα στο χαμό. Τώρα έχω τελειώσει με το πρώτο μέρος, αλλά πρέπει να τη σουλουπώσω αρκετά.  

Και μια και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στην εργασία, κοιτάζω για ρουχαλάκια προσφορές καλοκαιρινά. Βλέπω πάντως ότι μου έρχονται πολλές προσφορές σε παιδικά τώρα που δεν λειτουργούν τα καταστήματα και ψάχνω και ρουχαλάκια και για του χρόνου. Δεν θα με χάλαγε να τα έβρισκα σε μισή τιμή...

 Όταν ξεκινάνε να βάζουν κοντομάνικα φοράνε από μέσα κοντομάνικο φανελάκι και απέξω τι; Το κοντομανικα φορμάκια είναι για αργότερα που έχουν και κοντά μπατζάκια. Μπλουζάκι ας πούμε και μία φόρμα αθλητική; Υπάρχουν κολάν για αγοράκια; Θα βόλευε γιατί είναι πιο συμμαζεμένα και μαλάκα υφάσματα. Για το σπίτι εννοώ... Για έξω θα πάρω μία αλλαξιά γιατί δεν μας βλέπω να βγαίνουμε και πολλές φορές. 

Συμφωνώ για mothercare σήμερα μου ήρθαν δεν είχα ξαναπαρει αλλα είναι τέλεια. Εγώ μόνο ρούχα του φοράω τα φορμακια τέλος δε μ αρέσουν καθόλου. Φόρμουλες και μπλουζάκια ή φουτερακια

 

Just now, MariaGS είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας.. Πρέπει να πάρω μαρσιππο οπωςδηποτε..Του αρέσει πολύ η αγκαλιά εν κινήσει και έχουν κοπεί τα χέρια μου γιατί είναι ήδη 7.5 κιλα.. Τώρα που φτιάχνει ο καιρός θα με βοηθήσει να τον βγάζω και λίγο κάτω στον κήπο και καμιά βόλτα γύρω γύρω από το σπίτι δεδομένης της κατάστασης .. Έχω το πλεονέκτημα ότι είναι πολύ αραιοκατοικημενη η περιοχή μου με πολλά κτήματα με ελιες και πορτοκαλιές γύρω γυρω.. Το θέμα είναι το καρότσι.. Για να κατέβω έχω 2 σκάλες χωρίς ασανσέρ άρα ο μαρσιππος επιβάλλεται.. Ιδανικά θα ήθελα κάποιον 3 θέσεων (εμπρός, πίσω, πλατη) για να τον έχω και για αργότερα.. Έχετε κάποιον υπόψη σας και σε λογική τιμή;; μπορεί να έχετε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση αλλά είναι τόσες οι σελίδες που δεν μπορω να βρω κάτι.. Κάποια άλλη πρόταση πχ αυτά τα sling  και  Mei Tai;;αν τα λέω καλά. Έχω μαύρα μεσάνυχτα... 

Φτου φτου θηρίο ρε συ μπράβο. Ο δικός μου είναι 6 κιλά 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

 

Φτου φτου θηρίο ρε συ μπράβο. Ο δικός μου είναι 6 

Ευχαριστώ Κατερίνα!!Ειχε να πάρει και από τα 2 σόγια...Μεγαλοσωμοι γενικά όλοι σχεδόν.. Αν και η παιδίατρος μου είπε ότι λογικά θα κόψει λίγο αυτή η ανοδική πορεία δεν μπορεί να συνεχίσει ετσι. Όπως και να έχει η πλάτη μου και τα χέρια μου με πεθαίνουν ηδη

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Παρέδωσες πτυχιακή κορίτσι; 

Μιας και λέτε για γεύματα εμένα το πάει 7 τελευταίο και ξυπνάει 5-5,30 μετά και πίνει 210-220 θα ρωτήσω την παιδίατρο να μου πει μήπως μένει ώρες νηστική. 

Αλλά δεν είναι άσχημο νομίζω τώρα δεν ξέρω τα φρούτα να της τα δίνω 10,00 και μεσημεριανό 1,00;; εσείς πως το σκέφτεστε; 

Κι εγώ αν τον αφήσω μπορεί να κοιμηθεί σερί αλλά μου είπε η παιδίατρος να μη τον αφήνω πάνω απο έξι ωρες νηστικό και να μετράω τα γεύματα να είναι 5 στο σύνολο. Μέσα στη μέρα τον ταιζω ανά 4ώρες και το βράδυ τον αφήνω να κοιμηθεί λίγο παραπάνω. Εμείς τρώμε σταθερά 180 σε κάθε γεύμα. Βέβαια εξαρτάται και από το μωρό αν δε γκρινιάζει για να φάει και αν βάζει το απαραίτητο βάρος εμείς δε βάλαμε το βαρος που έπρεπε και για αυτό μου έδωσε αυτή την οδηγία.

Εγώ θα αρχίσω με ρυζαλευρο το απόγευμα μετά φρούτα για πρωί και μεσημεριανό αλλά θέλω να τρώει μεσημέρι 15:00 που θα έχω γυρίσει απο τη δουλειά ώστε να χάνω μόνο το γεύμα με τα φρούτα οπότε σκέφτομαι φρούτα να τουτο δίνω κατά τις 12. Εσύ που εισαι πιο έμπειρη είναι αργά το τρείς για να τρώει μεσημεριανό. Απλά θέλω να τον ταΐζω και να βλέπω αντιδράσεις τι του αρέσει και τι όχι. Η  αλήθεια είναι ότι όταν γύρισα στη δουλειά ένιωσα απίστευτες τύψεις και τα βράδυα έκλαιγα συνέχεια και ολο σκεφτόμουν τις στιγμές που δε τον τάισα εγώ που δε τον άλλαζα εγω. 

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Σαν να βλέπω το δικό μας εργάκι είναι...λίγο πιο νωρίς εμείς....γι' αυτό τον ξαπλώνω στο κρεββάτι μας μέχρι να κοιμηθεί βαθιά (εγώ βέβαια μετά σηκώνομαι γιατί έχω δουλειές που δυστυχώς γίνονται γρήγορα μεταμεσονύχτια) και όταν πάω να ξαπλώσω κι εγώ τον βάζω στο λίκνο και εύχομαι να μην ξυπνήσει πολλές φορές το βράδυ :tongue:

Δεν υπάρχει emoticon ουαου!!!! 7;;;; εμείς είμαστε μέσα στην καλή χαρά τέτοια ώρα... και πάει για ύπνο μετά;;;; καλά είναι θεά η μικρή σου!!! Όχι δεν έχω παραδώσει, τον Ιούλη. Τώρα παρέδωσα το πρώτο κομμάτι για έλεγχο και δυστυχώς θέλει διορθώσεις. Οπότε αφού κοιμίσω τον μικρό σηκώνομαι σαν το φάντασμα λίγο πριν τα μεσάνυχτα και προσπαθώ σε μιάμιση ωρίτσα να κάνω ό,τι μπορώ και λίγο το μεσημέρι που πέφτει για ύπνο. Προ κορωνοϊού με βόλευε που ερχόταν η μαμά μου και τον κρατούσε μερικές ώρες γιατί έτσι συγκεντρωνόμουν και έγραφα. Τώρα, μέχρι να φάμε, να ρευτούμε να αλλάξουμε να παίξουμε δεν μένει πολύς χρόνος και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στο ενδιάμεσο....

Σε καταλαβαίνω κι εγώ πριν το μωρό έφερνα δουλειά στο σπίτι και σε μια ώρα είχα τελειώσει τώρα για κάτι που θέλω δέκα λεπτά στο γραφείο στο σπίτι μου παίρνει 40. Βέβαια δε παραπονιέμαι γιατί και με τη κατάσταση που υπάρχει έξω με τον κοροναιο δουλεύω απο το σπίτι και προστατεύω και το μωρό μου και εμένα που έχω πρόβλημα με το ανοσοποιητικό μου. Αλλά γυναίκες είμαστε τα καταφέρνουμε στα δύσκολα:)

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Πω πω δεν ξέρεις πώς την περιμένω αυτή την ώρα!!!! Ευτυχώς είχα κάνει πολλή δουλειά από Οκτώβρη γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ πώς είναι να ψάχνεις και βιβλιογραφία μέσα στο χαμό. Τώρα έχω τελειώσει με το πρώτο μέρος, αλλά πρέπει να τη σουλουπώσω αρκετά.  

Και μια και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στην εργασία, κοιτάζω για ρουχαλάκια προσφορές καλοκαιρινά. Βλέπω πάντως ότι μου έρχονται πολλές προσφορές σε παιδικά τώρα που δεν λειτουργούν τα καταστήματα και ψάχνω και ρουχαλάκια και για του χρόνου. Δεν θα με χάλαγε να τα έβρισκα σε μισή τιμή...

 Όταν ξεκινάνε να βάζουν κοντομάνικα φοράνε από μέσα κοντομάνικο φανελάκι και απέξω τι; Το κοντομανικα φορμάκια είναι για αργότερα που έχουν και κοντά μπατζάκια. Μπλουζάκι ας πούμε και μία φόρμα αθλητική; Υπάρχουν κολάν για αγοράκια; Θα βόλευε γιατί είναι πιο συμμαζεμένα και μαλάκα υφάσματα. Για το σπίτι εννοώ... Για έξω θα πάρω μία αλλαξιά γιατί δεν μας βλέπω να βγαίνουμε και πολλές φορές. 

Το h&m έχει πολύ ωραίες φόρμουλες είναι μαλακές πολυ και μοιάζουν με κολάν, είναι πολυ βολικά

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MariaGS είπε:

Ευχαριστώ Κατερίνα!!Ειχε να πάρει και από τα 2 σόγια...Μεγαλοσωμοι γενικά όλοι σχεδόν.. Αν και η παιδίατρος μου είπε ότι λογικά θα κόψει λίγο αυτή η ανοδική πορεία δεν μπορεί να συνεχίσει ετσι. Όπως και να έχει η πλάτη μου και τα χέρια μου με πεθαίνουν ηδη

Αστο η μεση, η πλατη,τα χερια ολα. Εμενα ζηλευει και η μικρη και καποιες φορες τα παιρνω και τα δυο αγκαλια. Ασε που οπου σταθω και βρεθω με καβαλαει και θελει να παιξουμε το αλογακι. Εκει να δεις πονο

Just now, Stelloudia είπε:

Κι εγώ αν τον αφήσω μπορεί να κοιμηθεί σερί αλλά μου είπε η παιδίατρος να μη τον αφήνω πάνω απο έξι ωρες νηστικό και να μετράω τα γεύματα να είναι 5 στο σύνολο. Μέσα στη μέρα τον ταιζω ανά 4ώρες και το βράδυ τον αφήνω να κοιμηθεί λίγο παραπάνω. Εμείς τρώμε σταθερά 180 σε κάθε γεύμα. Βέβαια εξαρτάται και από το μωρό αν δε γκρινιάζει για να φάει και αν βάζει το απαραίτητο βάρος εμείς δε βάλαμε το βαρος που έπρεπε και για αυτό μου έδωσε αυτή την οδηγία.

Εγώ θα αρχίσω με ρυζαλευρο το απόγευμα μετά φρούτα για πρωί και μεσημεριανό αλλά θέλω να τρώει μεσημέρι 15:00 που θα έχω γυρίσει απο τη δουλειά ώστε να χάνω μόνο το γεύμα με τα φρούτα οπότε σκέφτομαι φρούτα να τουτο δίνω κατά τις 12. Εσύ που εισαι πιο έμπειρη είναι αργά το τρείς για να τρώει μεσημεριανό. Απλά θέλω να τον ταΐζω και να βλέπω αντιδράσεις τι του αρέσει και τι όχι. Η  αλήθεια είναι ότι όταν γύρισα στη δουλειά ένιωσα απίστευτες τύψεις και τα βράδυα έκλαιγα συνέχεια και ολο σκεφτόμουν τις στιγμές που δε τον τάισα εγώ που δε τον άλλαζα εγω. 

Σε καταλαβαίνω κι εγώ πριν το μωρό έφερνα δουλειά στο σπίτι και σε μια ώρα είχα τελειώσει τώρα για κάτι που θέλω δέκα λεπτά στο γραφείο στο σπίτι μου παίρνει 40. Βέβαια δε παραπονιέμαι γιατί και με τη κατάσταση που υπάρχει έξω με τον κοροναιο δουλεύω απο το σπίτι και προστατεύω και το μωρό μου και εμένα που έχω πρόβλημα με το ανοσοποιητικό μου. Αλλά γυναίκες είμαστε τα καταφέρνουμε στα δύσκολα:)

Το h&m έχει πολύ ωραίες φόρμουλες είναι μαλακές πολυ και μοιάζουν με κολάν, είναι πολυ βολικά

Θα δεις το προγραμμα πως βολευει και με τον υπνο αλλα και εγω στη μικρη ετσι εκανα φρουτα κατα τις 12 μετα υπνο και μετα φαγητο κατα τις 3. Κρεμες δεν της εδωσα καθολου το απογευμα εδινα παλι φρουτα γιατι δεν ηθελε φαγητο

Αυτο δεν ξερω πως μπηκε ουτε πως σβηνει χαχα δουλεια της μικρης μου

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, First_love είπε:

Οι μανούλες που λέτε ότι θα ξεκινήσετε τις τροφές ,πόσο μηνών είναι τωρα τα μωράκια σας?

Εμένα είναι τριών ο μπεμπακος γεννήθηκε 17/12 και θα ξεκινήσω στον πέμπτο τις τροφές.

Εσένα πόσο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Όταν έρθει η ώρα των τροφών πώς πάει το πρόγραμμα; Πόσα γεύματα με γάλα κάνουν; Τρώνε κάτι το πρωί, μεσημεριανό και απογευματινό;

Εμένα η παιδίατρος μου είπε θα ξεκινήσουμε με κρεμουλα το απογευμα,μετά στον έκτο θα βάλουμε φρούτο σαν πρωινό και μετά μεσημεριανό. Και τα υπόλοιπα γεύματα θα είναι γαλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Εμένα η παιδίατρος μου είπε θα ξεκινήσουμε με κρεμουλα το απογευμα,μετά στον έκτο θα βάλουμε φρούτο σαν πρωινό και μετά μεσημεριανό. Και τα υπόλοιπα γεύματα θα είναι γαλα.

Άρα λογικά αναμένεται σιγά σιγά να κόψει κάποια γεύματα το μωρό. Ο δικός μου δεν έχει κλείσει του 2 μήνες ακόμα, τρώει 8 γεύματα την ημέρα. Από το θήλαστρο έχω δει ότι πίνει κατά μέσο όρο 120 ml. Άρα μέχρι να φτάσουμε στο δικό σας επίπεδο έεεεχουμε καιρό. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Stelloudia είναι "λογικό" να νιώθεις τύψεις θα συνηθίσεις σιγά σιγά. Αν κάτι δεν μπορεί να γίνει αλλιώς απλά προχωράμε. Με τον χρόνο σου όμως μην βιαστείς. Η μπέμπα κάνει 6-7 γεύματα μέσα στην μέρα πλέον και πλησιάζει τα 5 κιλά. 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα. Να σου ζησει.Τα motgercare εχουν πολυ ωραια παντελονακια/ κολανακια για αγορακια.Ειχα παρει στο μικρο.Μαλακα και ανετα.

Συμφωνώ για mothercare σήμερα μου ήρθαν δεν είχα ξαναπαρει αλλα είναι τέλεια. Εγώ μόνο ρούχα του φοράω τα φορμακια τέλος δε μ αρέσουν καθόλου. Φόρμουλες και μπλουζάκια ή φουτερακια

7 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Άρα λογικά αναμένεται σιγά σιγά να κόψει κάποια γεύματα το μωρό. Ο δικός μου δεν έχει κλείσει του 2 μήνες ακόμα, τρώει 8 γεύματα την ημέρα. Από το θήλαστρο έχω δει ότι πίνει κατά μέσο όρο 120 ml. Άρα μέχρι να φτάσουμε στο δικό σας επίπεδο έεεεχουμε καιρό. 

Ναι όσο μεγαλώνει θα κόβει γεύματα και θα τρώει περισσότερο. Όταν τρώει τρία γεύματα γάλα μόνο πρωί βράδυ εκτός αν θηλάζει που εκεί δυστυχώς δεν έχουν ώρα θέλουν συνέχεια


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Συμφωνώ για mothercare σήμερα μου ήρθαν δεν είχα ξαναπαρει αλλα είναι τέλεια. Εγώ μόνο ρούχα του φοράω τα φορμακια τέλος δε μ αρέσουν καθόλου. Φόρμουλες και μπλουζάκια ή φουτερακια

Ναι όσο μεγαλώνει θα κόβει γεύματα και θα τρώει περισσότερο. Όταν τρώει τρία γεύματα γάλα μόνο πρωί βράδυ εκτός αν θηλάζει που εκεί δυστυχώς δεν έχουν ώρα θέλουν συνέχεια

:o:o:o:o:o!!!!Συνέχεια;;;; Εδραιώθηκε ο θηλασμός σε εσένα; Εμένα όχι ακόμα και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό. Από τότε που σταμάτησα πάλι τα μαθήματα δεν του ξαναέδωσα ξένο, αλλά το στήθος ακόμα πρήζεται και τρέχει. Διάβασα ότι όταν εδραιωθεί σταματάει αυτό και παράγει γάλα μόνο όταν πίνει το μικρό χωρίς να αποθηκεύει.

Φορμάκια εγώ του είχα πάρει μέχρι και για τον Μάη λεπτά με μακρύ μανίκι. Μετά θα είναι μαντράχαλος ολόκληρος για μπεμπε χαχαχα. Οπότε πάμε σε φόρμες. Αυτά δεν τα έχω πάρει οπότε επειδή μας βλέπω καιρό μέσα θα τα παραγγείλω. Και τα Dpam έχουν προσφορές. 

Το καλοκαίρι, αρχές και τέλος, φοράμε και φανελάκι από μέσα έτσι; Γιατί πρέπει να προμηθευτώ κάποια στιγμή και το επόμενο νούμερο και το κακό είναι ότι τα orchestra που τα έχουν φθηνότερα δεν τα έχουν στο online κατάστημα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Εμένα είναι τριών ο μπεμπακος γεννήθηκε 17/12 και θα ξεκινήσω στον πέμπτο τις τροφές.

Εσένα πόσο είναι;

Η μικρούλα μου θα κλείσει τους τρεις μήνες στις 08/04...δεν έχουμε μιλήσει ακόμα για τις τροφές...μηπως ξέρεις σε αυτή την ηλικία πόσο περίπου γάλα πρέπει να πίνουν τα μωράκια ή κάποια άλλη μανούλα μήπως γνωριζει??Γιατί η δική μου δεν τρωει πολλά γεύματα μέσα στη μέρα και έχω λίγο αγχωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Just now, First_love είπε:

Η μικρούλα μου θα κλείσει τους τρεις μήνες στις 08/04...δεν έχουμε μιλήσει ακόμα για τις τροφές...μηπως ξέρεις σε αυτή την ηλικία πόσο περίπου γάλα πρέπει να πίνουν τα μωράκια ή κάποια άλλη μανούλα μήπως γνωριζει??Γιατί η δική μου δεν τρωει πολλά γεύματα μέσα στη μέρα και έχω λίγο αγχωθεί...

Ανάλογα τα κιλά του μωρού. Πρέπει να βάζει 150γρ το λιγότερο την εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...