Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, MariaGS είπε:

Κοριτσια πήγα στο ραντεβου και ευτυχως ολα καλα!!ειμαστε 2 εκ έχουμε 162 παλμους και κλεισαμε αυχενικη για 3 Ιουλιου οταν θα ειμαι 12 εβδομαδων και 4 ημερων.!!αρχισε να σχηματιζεται και τρελαθηκα!!

Μπράβο Μαράκι <3 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κορίτσια δουλειές πως κάνετε εμένα μου έρχεται συνέχεια τάση για εμετό και λιποθυμία δεν μπορώ να κάνω τπτ μετά βίας προσέχω τα παιδιά 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Ρε κορίτσια δουλειές πως κάνετε εμένα μου έρχεται συνέχεια τάση για εμετό και λιποθυμία δεν μπορώ να κάνω τπτ μετά βίας προσέχω τα παιδιά 

Εγώ κοριτσάκι μου δεν έχω συμπτώματα εκτός από πονοκεφάλους... Είχα κάτι χαζό αναγούλες αλλά για 3-4μερες, μετά τίποτα! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2019 at 5:34 ΜΜ, MariaGS είπε:

@Kerma2020 Σημερα πεθαινω απο το στομαχι...ναυτια και θολουρα οπως και εσυ!! Και να φανταστεις τις προηγουμενες δυο εβδομαδες δεν ειχα τιποτα σε σημειο να ανησυχω..

 

@ΚατεριναΣκ μπράβο κοριτσάρα μου!!

Εγώ σήμερα εχω γιατρο αργα το βραδυ και ελπίζω να μου πει για αυχενικη...!

Κορίτσι μπράβο ειδες που ανησυχουσες για τους παλμούς όλα καλά τέλεια να είναι υγεις ρο μωρακι σου

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ κοριτσάκι μου δεν έχω συμπτώματα εκτός από πονοκεφάλους... Είχα κάτι χαζό αναγούλες αλλά για 3-4μερες, μετά τίποτα! 

Τυχερή εγώ 1 μήνα ακόμα με βλέπω έτσι 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Ρε κορίτσια δουλειές πως κάνετε εμένα μου έρχεται συνέχεια τάση για εμετό και λιποθυμία δεν μπορώ να κάνω τπτ μετά βίας προσέχω τα παιδιά 

Δόξα το θεό έχω πολλή βοήθεια από τον άντρα μου. Έχει αναλάβει πολλές δουλειές του σπιτιού,εγώ σερνομαι από καναπέ σε κρεβάτι παρέα με μια λεκάνη .  Χάλια οι αναγουλες. Πιστεύω αλλον ένα μήνα θα τον περάσουμε έτσι...

  • Λυπημένη/-ος 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιααααα... Σας ευχαριστω ολες.....:) τωρα θα ξανα παω στη γιατρο στις 9 βδομαδες και την Δευτερα αυτη θα κλεισω για αυχενικη... 

Και εγω γενικα χαλια ειμαι με το στομαχι μου... Αλλα απο χθες λιγο καλυτερα.. Πριν δυο μερες δεν μπορουσα να φαω τιποτα.. Εμετο παβτως δεν εχω κανει ακομαααα....

  • Λυπημένη/-ος 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2019 at 9:44 ΜΜ, MariaGS είπε:

Καλώς μας ήρθες κορίτσι!!όλα να πάνε τέλεια!!ο φόβος λογικός!το έχουμε περασει πολλές!!δεν ειναι καθε φορα ίδια όμως!!οι πιθανότητες είναι υπερ μας!σου εύχομαι τα καλυτερα!!

Και εμενα με πιανουν!!έντονα μερικές φορες..ηρεμω σε σκοτεινο δωματιο με χαλαρωτικη μουσικη και κλειστα τα ματια..λένε οτι οι πονοκεφαλοι σημαινουν αγορι...(εεε να μην πω και κατι απο τις παλιες..με εχει πρηξει η γιαγια μου))

δεν μπορουσα να κρατηθω και να μην σας γραψω ! :-P

μανουλα ιανουαριου 2006 και ιανουαριου 2016  ( ο μεγαλος δεκεμβριος του 2003)

θα τη διαψευσω τη γιαγια σου ( αστειευομαι) :-)  ! στα δυο πρωτα δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου ( ηταν αγορια) , μεχρι να μαθω οτι ειμαι εγκυος . και στο τριτο ( κοριτσι ) ειχα τα παντα, καθε δεκα λεπτα πηγαινα τουαλετα , γιατι ημουν 100% σιγουρη οτι θα αδιαθετησω. τοσο χαλια ημουν .πονοι περιοδου( μεχρι 4-5μηνων) πονους στο στηθος(απο τους πονους , ουτε το σουτιεν δεν μπορουσα να ανεχτω) , πονοκεφαλους , αλλεργικη ρινιτιδα, ρινορραγια, και φυσικα εμετους ( καμια 20αρια τη μερα) .

3 εγκυμοσυνες 3 καισαρικες , εντελως διαφορετικα συμπτωματα.

ευχομαι καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες σας , με τη βοηθεια του Θεου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Ειχα καιρο να σας γραψω. Τελικα σημερα σταματησα την αντιβιωση και νιωθω καλα. Το χειροτερο ηταν ομως πως ειχα αναγουλες μετα γο φαγητο οπου ολο ρεβομουν και κργατιωμουν με νυχια και με δοντια γιατι ειχα εννοειται τα χαπια στο στομάχι. Κοριτσια ειναι η δευτερη εγκυμοσύνη μου αλλα αυτα δεν τα ειχα στην πρωτη. Ημουν μια χαρα τοτε αλλα τωρα πολυ χαλι. Στις δουλειες κανω οτι μπορω αλλα σταναταω μολις κουραστω. Το κακο ειναι οτι δουλευω κι ολο νυσταζω. Α και την τεταρτη θα παμε για καρδουλα. Αντε να δουμε

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Σας παρακολουθώ και σας εύχομαι τα καλύτερα! Εδώ μανούλα Νοεμβρίου! Τα συμπτώματα τα έχω πολύ πολύ πρόσφατα! Γι αυτές που έχουν εμετούς (όπως και εγώ είχα) δοκιμάστε το ξινό νερό! Βοηθάει! Επίσης για τα κορίτσια που έχουν και πολλά πολλά σάλια προσπαθήστε να έχετε ένα λεκανακι δίπλα σας και μην τα καταπίνετε.... Πολλές φορές θα κάνετε εμετό μόνο από τα σάλια σας! Και φυσικά υπομονή μέχρι περίπου την 15η με 16η εβδομάδα! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δυστυχως τα νεα μου δεν είναι καλά... Το μωράκι μου παλλινδρομησε, εγινε αγγελουδακι στον ουρανό και τώρα θα μας προσέχει από εκεί ψηλά. Αύριο το βράδυ θα κάνω εισαγωγή και την Τετάρτη το μεσημέρι αποξεση. Σας εύχομαι σε όλες να έχετε τελειομηνες εγκυμοσύνες και γερά νινακια! Σας φιλώ όλες! 

  • Λυπημένη/-ος 11

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2019 at 12:58 ΜΜ, FRAULA είπε:

Συμφωνώ απόλυτα με τη MariaGS , εμένα παλλίνδρομη μου συνέβη στο τέλος του 2016 αλλά πραγματικά πλέον είναι σαν ένα παλιό, ξεχασμένο, κακό όνειρο τώρα που έχω τον μικρούλη μου κ είμαι έγκυος στο 2ο! όλα καλά θα πάνε Stay , να έχεις πίστη στο θεό κ θα δεις! εξάλλου μετά από απόξεση, είσαι super-γόνιμη (εγώ έπιασα χωρίς καμμία ιδιαίτερη προσπάθεια 1 μήνα μετά την απόξεσή μου!) οπότε το πιστεύω πως δεν θα αργήσεις να γίνεις μαννούλα το 2020!!

Κορίτσια είναι λογικό 11 μέρες μετά την αποξεση να έρθει περίοδος? Ή είναι απλή αιμορραγία? 

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Κορίτσια μου δυστυχως τα νεα μου δεν είναι καλά... Το μωράκι μου παλλινδρομησε, εγινε αγγελουδακι στον ουρανό και τώρα θα μας προσέχει από εκεί ψηλά. Αύριο το βράδυ θα κάνω εισαγωγή και την Τετάρτη το μεσημέρι αποξεση. Σας εύχομαι σε όλες να έχετε τελειομηνες εγκυμοσύνες και γερά νινακια! Σας φιλώ όλες! 

Τα ίδια και εγώ πριν 2 εβδομάδες ακριβώς. Εννοείται πως δεν θα σου πω να μην στεναχωριέσαι. Μου το λένε κ εμενα κ με εκνευρίζει απίστευτα. Θα πω μόνο υπομονή και λίγη παραπάνω αισιοδοξία και την επόμενη φορά θα τα καταφέρουμε. (Τα λέω για να τα ακούω κ εγώ).

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stay είπε:

Κορίτσια είναι λογικό 11 μέρες μετά την αποξεση να έρθει περίοδος? Ή είναι απλή αιμορραγία? 

Τα ίδια και εγώ πριν 2 εβδομάδες ακριβώς. Εννοείται πως δεν θα σου πω να μην στεναχωριέσαι. Μου το λένε κ εμενα κ με εκνευρίζει απίστευτα. Θα πω μόνο υπομονή και λίγη παραπάνω αισιοδοξία και την επόμενη φορά θα τα καταφέρουμε. (Τα λέω για να τα ακούω κ εγώ).

Έχω τα αγορακια μου παρηγοριά και αυτό είναι πολύ σημαντικό! Την επόμενη φορά θα τα καταφέρουμε! 

  • Λυπημένη/-ος 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Έχω τα αγορακια μου παρηγοριά και αυτό είναι πολύ σημαντικό! Την επόμενη φορά θα τα καταφέρουμε! 

Ναι. Είναι μεγάλη παρηγοριά να έχεις άλλο μωράκι. Δυστυχώς εγώ δεν έχω. Την επόμενη φορά ελπίζω να τα καταφέρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...