Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Agapakiii είπε:

Τι ωραία !! :wub: εγώ ενώ στην αρχή έλεγα να αφήσω 2-3 χρονια κενό κ μετά να προσπαθήσουμε για το δεύτερο, τελευταία έχω αρχίσει να σκέφτομαι συνέχεια ποσο ωραία ήταν όλη η διαδικασία της εγκυμοσύνης κ μου λείπουν εκείνες οι μέρες! Επίσης νιώθουμε τόσο δυνατά κ πρωτόγνωρα συναισθήματα με την Μπέμπα μας που ανυπομονώ να ξανά ζήσω το θαύμα αυτό! Σκεφτόμουν επειδή θα επιστρέψω δουλειά τον Σεπτέμβριο πρώτα ο Θεός μόλις μπει το 2021 κ χρονίσει κ η μπεμπουλα μας να ξεκινήσουμε! Φυσικά θα πρέπει να πάρω το οκ από τον γιατρό γιατί είχα πάθει ρήξη κόλπου κατά τη διάρκεια του τοκετού αλλά πιστεύω δε θα έχω θέμα γιατί ήδη με εξέτασε κ μου είπε πως είμαι οκ κ πως έχει επανέλθει. 

Κι εγώ ανυπομονώ να ξαναμεινω...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, charma91 είπε:

Κι εγω το ιδιο.. πχ τωρα απο χτες τα μεσανυχτα εχει πιει αντλημενα 150μλ σε δοσεις κ εχει θηλασει πολυ λιγο. Σα να μη θέλει να φαει. Κι εγω αγχωνομαι για αυτο. Περιμενω να μου πει κ η παιδιατρος. Θα γινει 3μ στις 13.4...

Αυτο μου το κανε για 3 μέρες περίπου,Αλλά Τώρα πήρε τα πάνω της πάλι...μιλησα και με την παιδίατρο και μου είπε πως τα παιδάκια το κάνουν καμία φορά αυτό.Μπορει Δηλαδή μια μέρα να μη φάνε καθόλου και να το αναπληρώσουν την επόμενη...

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Εσείς στην επαφή πονατε καθόλου? Γιατί εγώ όσες φορές έχουμε προσπαθήσει πονάω αρκετά κι έχει περάσει τόσος καιρός μετά τη γέννα.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, First_love είπε:

Αυτο μου το κανε για 3 μέρες περίπου,Αλλά Τώρα πήρε τα πάνω της πάλι...μιλησα και με την παιδίατρο και μου είπε πως τα παιδάκια το κάνουν καμία φορά αυτό.Μπορει Δηλαδή μια μέρα να μη φάνε καθόλου και να το αναπληρώσουν την επόμενη...

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Εσείς στην επαφή πονατε καθόλου? Γιατί εγώ όσες φορές έχουμε προσπαθήσει πονάω αρκετά κι έχει περάσει τόσος καιρός μετά τη γέννα.... 

Εγώ τις 3-4 πρώτες φορές πονούσα μετά σταμάτησε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Εγώ τις 3-4 πρώτες φορές πονούσα μετά σταμάτησε

Εγώ δεν έχω προλάβει ακόμα. Πριν μία βδομάδα καθάρισα. Και το βράδυ είμαι τόοοοοοσο πτώμα που το μάτι κλείνει πριν προλάβω να μπω κάτω από το πάπλωμα. Τα μικρά από δίπλα δεν ξυπνάνε;;; Φαντάζεσαι;;; Και ξαφνικά να βρεθείς πάλι να νανουρίζεις;;;

Μου αρέσει που είμαστε όλες έτοιμες και για το επόμενο παρά την κούρασή μας. Άντε με το καλό να ξανακούσουμε ευχάριστα!!!! Τι ωραία που θα είναι!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ δεν έχω προλάβει ακόμα. Πριν μία βδομάδα καθάρισα. Και το βράδυ είμαι τόοοοοοσο πτώμα που το μάτι κλείνει πριν προλάβω να μπω κάτω από το πάπλωμα. Τα μικρά από δίπλα δεν ξυπνάνε;;; Φαντάζεσαι;;; Και ξαφνικά να βρεθείς πάλι να νανουρίζεις;;;

Μου αρέσει που είμαστε όλες έτοιμες και για το επόμενο παρά την κούρασή μας. Άντε με το καλό να ξανακούσουμε ευχάριστα!!!! Τι ωραία που θα είναι!!!:wub:

Κι εγώ η αλήθεια είναι μόλις ειδα το μωρό μου ξέχασα όλη ρη ταλαιπωρία της εγκυμοσύνης και τώρα όσο κουρασμένη και να είμαι μολις με κοιτάει και χαμογελάει μου περνάνε όλα..όλη την ώρα χαμογελάει με το στόμα ορθάνοιχτο λιώνω:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κανετε πως περνατε στην καραντίνα . Εμείς αν και μεσα όλη μέρα είναι μια ευκαιρία να χαρούμε παραπάνω το μωράκι μας. Να σας ρωτήσω, τα μωράκια σας ποσες ωρες είναι το μέγιστο που έχουν κοιμηθεί μαζεμένες ώρες? Η μπέμπα μας εφαγε 210 ml στις 7 και ακομα δεν εχει ξυπνήσει . Λέτε να πρέπει να ανυσηχησω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνήθως τα απογεύματα κοιμάται κάνα 6ωρο περίπου...απ οτι φαινεται όμως είναι χορτατη γι αυτό κοιμάται τόσες ώρες...σου έχει ξαναφαει πότε τόσο σε ένα γεύμα?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κανετε πως περνατε στην καραντίνα . Εμείς αν και μεσα όλη μέρα είναι μια ευκαιρία να χαρούμε παραπάνω το μωράκι μας. Να σας ρωτήσω, τα μωράκια σας ποσες ωρες είναι το μέγιστο που έχουν κοιμηθεί μαζεμένες ώρες? Η μπέμπα μας εφαγε 210 ml στις 7 και ακομα δεν εχει ξυπνήσει . Λέτε να πρέπει να ανυσηχησω. 

Δεν νομίζω πως είναι ανησυχητικό απλά μάλλον είναι χορτατη! Κ εγώ έχει τύχει να την  αφήσω πάνω από 6ωρο κ κοιμάται! Μπορείς να την αφήσεις κ να περιμένεις να ξυπνήσει για να φάει! Γιατί άμα τηβ ξυπνήσεις τώρα είναι επίφοβο μήπως δε σου ξανά κοιμηθεί 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 μηνών σήμερα κοτζάμ κοπέλα πια :x 

Τραβάει κολιέ μαλλιά χέρια στο στόμα και έχει ξεκινήσει να πιάνει κιόλας :mrgreen:

Θέλω να πάρω ένα χαλάκι που το βάζεις κάτω και εξερευνούν αλλά είναι ακριβά ρε γμτ. Εσείς θα πάρετε/έχετε; 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

3 μηνών σήμερα κοτζάμ κοπέλα πια :x 

Τραβάει κολιέ μαλλιά χέρια στο στόμα και έχει ξεκινήσει να πιάνει κιόλας :mrgreen:

Θέλω να πάρω ένα χαλάκι που το βάζεις κάτω και εξερευνούν αλλά είναι ακριβά ρε γμτ. Εσείς θα πάρετε/έχετε; 

Καλημέρα!! Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα είναι απίστευτο! Εμείς πήραμε ένα τέτοιο χαλάκι έχει και πιανακι στα πόδια που το χτυπάει , τη βάζουμε αλλά δεν κάθεται αρκετή ώρα! Μάλλον κουράζεται γιατί έχω παρατηρήσει πάντα μετά από εκεί αρχίζει κ τρίβεται ξ κοιμάται κατευθείαν! Έχω ακουσει πως είναι πολύ καλό γιατί τους βοηθάει στην ανάπτυξη αφού είναι ελεύθερα να εξερευνήσουν κ να πιάσουν αυτά που έχει γύρω τους!

ακριβουτσικα είναι όντως αλλά πιστεύω θα το χρησιμοποιήσουμε για καιρό οποτε θέλω να πιστεύω ότι θα βγάλει τα λεφτά του 

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agapakiii είπε:

Καλημέρα!! Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα είναι απίστευτο! Εμείς πήραμε ένα τέτοιο χαλάκι έχει και πιανακι στα πόδια που το χτυπάει , τη βάζουμε αλλά δεν κάθεται αρκετή ώρα! Μάλλον κουράζεται γιατί έχω παρατηρήσει πάντα μετά από εκεί αρχίζει κ τρίβεται ξ κοιμάται κατευθείαν! Έχω ακουσει πως είναι πολύ καλό γιατί τους βοηθάει στην ανάπτυξη αφού είναι ελεύθερα να εξερευνήσουν κ να πιάσουν αυτά που έχει γύρω τους!

ακριβουτσικα είναι όντως αλλά πιστεύω θα το χρησιμοποιήσουμε για καιρό οποτε θέλω να πιστεύω ότι θα βγάλει τα λεφτά του 

Το ξέρω το πιανάκι αυτό(τα σπάει κιόλας) είναι γυμναστήριο εγώ λέω ένα χαλάκι πιο μεγάλο σε διαστάσεις που το βάζουμε κάτω όταν αρχίζουν να μπουσουλάνε.

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

3 μηνών σήμερα κοτζάμ κοπέλα πια :x 

Τραβάει κολιέ μαλλιά χέρια στο στόμα και έχει ξεκινήσει να πιάνει κιόλας :mrgreen:

Θέλω να πάρω ένα χαλάκι που το βάζεις κάτω και εξερευνούν αλλά είναι ακριβά ρε γμτ. Εσείς θα πάρετε/έχετε; 

Μεγαλώνουν με τρελούς ρυθμούς.Άσε κι εμένα τραβάει μαλλιά συνέχεια, πιάνει πράγματα ειδικά την πιπίλα τη πιάνει και τη πετάει κάτω ή προσπαθεί να τη βάλει στο στόμα πάλι άσε γελάω με αυτό γιατί τη κρατάει σταθερή και κουνάει το κεφάλι του πέρα δώθε για να τη πετύχει:). Επίσης κάνει συνέχεια ήχους αγκού και γελάει όλη την ώρα. Έχω κι εγώ τέτοιο χαλάκι και τον βάζω, του αρέσει να είναι ανάσκελα και κουνάει τα ποδαράκια του για να πετύχει τα κρεμαστα, και στο ρηλαξ τα ίδια κάνει. Γενικά κουνιέται πολύ χέρια πόδια ολη την ώρα ειδικά όταν βλέπει κατι που του αρέσει δε κρατιέται κοπανιεται και γελάει.Στηρίζει πλεον και το κεφάλι του εντελώς μονος του. 

Τώρα με τη καραντίνα όλη μέρα μαγειρεύω και τρώω, βάζω το μωρό στο ρηλαξ και του εξηγώ βήμα βήμα τι κάνω λες και έχω εκπομπή μαγειρικής:) ή τον βάζω στο μάρσιπο και κάνω γυμναστική. Εσείς πως περνάτε την καραντίνα;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Μεγαλώνουν με τρελούς ρυθμούς.Άσε κι εμένα τραβάει μαλλιά συνέχεια, πιάνει πράγματα ειδικά την πιπίλα τη πιάνει και τη πετάει κάτω ή προσπαθεί να τη βάλει στο στόμα πάλι άσε γελάω με αυτό γιατί τη κρατάει σταθερή και κουνάει το κεφάλι του πέρα δώθε για να τη πετύχει:). Επίσης κάνει συνέχεια ήχους αγκού και γελάει όλη την ώρα. Έχω κι εγώ τέτοιο χαλάκι και τον βάζω, του αρέσει να είναι ανάσκελα και κουνάει τα ποδαράκια του για να πετύχει τα κρεμαστα, και στο ρηλαξ τα ίδια κάνει. Γενικά κουνιέται πολύ χέρια πόδια ολη την ώρα ειδικά όταν βλέπει κατι που του αρέσει δε κρατιέται κοπανιεται και γελάει.Στηρίζει πλεον και το κεφάλι του εντελώς μονος του. 

Τώρα με τη καραντίνα όλη μέρα μαγειρεύω και τρώω, βάζω το μωρό στο ρηλαξ και του εξηγώ βήμα βήμα τι κάνω λες και έχω εκπομπή μαγειρικής:) ή τον βάζω στο μάρσιπο και κάνω γυμναστική. Εσείς πως περνάτε την καραντίνα;

Δουλειές πολλές διάβασμα νετφλιξ κτλπ το βράδυ πριν με πάρει ο ύπνος και γυμναστική όταν κάνω διάλειμμα από τις δουλειές. Σήμερα έχει βροχή ευτυχώς να μην ρίχνει άλλο πράσινη σκόνη γτ με πεθαίνει η αλλεργία μου. 

Κι η δικιά μου όλο γελάει έτσι και την κοιτάξεις και μιλάει και μόνη της :x

Τι ύψος έχουν τα μωρά σας κορίτσια; 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Δουλειές πολλές διάβασμα νετφλιξ κτλπ το βράδυ πριν με πάρει ο ύπνος και γυμναστική όταν κάνω διάλειμμα από τις δουλειές. Σήμερα έχει βροχή ευτυχώς να μην ρίχνει άλλο πράσινη σκόνη γτ με πεθαίνει η αλλεργία μου. 

Κι η δικιά μου όλο γελάει έτσι και την κοιτάξεις και μιλάει και μόνη της :x

Τι ύψος έχουν τα μωρά σας κορίτσια; 

Εμένα τη τελευταία φορά 24/3 ήταν 62cm και 5.800 γραμμάρια και είχε γεννηθεί 50cm πήρε περιπου 12 πόντους σε τρεις μηνες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Εμένα τη τελευταία φορά 24/3 ήταν 62cm και 5.800 γραμμάρια και είχε γεννηθεί 50cm πήρε περιπου 12 πόντους σε τρεις μηνες 

Πολύ καλά μπράβο και πόσα κιλά γεννήθηκε; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...