Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Στη 1;;; Και κάνει το φαντασματάκι μετά; Κι η δική σου το μάτι γαρίδα ε;;; Να τα βάλουμε να κάνουν ομάδα!

Ναι και χτες τα ίδια εκανε:D αν και κοιμήθηκε πιο αργά ,στις 9 και ξύπνησε στις 4. Εχει αρχίσει να κοιμάται πολλες ώρες αν και κοιμαται σχετικα νωρις. Ελπίζω αργότερα να μπορεσουμε να βρούμε ενα πιο φυσιολογικό ρυθμό στις ώρες που κοιμάται. 

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα της βάζω από μέσα μακρυμάνικο ακόμα και απέξω φορμάκι. Δεν με πολυβολεύουν σε βρέφη τα 2 κομμάτια. Μετά που μεγαλώνουν λίγο είναι καλύτερα. 

Εδώ Αθήνα κάνει ακόμα ψοφόκρυο. 

Καλησπέρα. Και εδω κανει κρύο ακομα και της βαζω μακρυμανικα. Με κάποιο τρόπο όμως αν και την σκεπάζουμε συνέχεια συνεχώς ξεσκεπάζεται.  Ελπίζω τις επόμενες ημέρες να καλυτερεψει ο καιρός για να βγούμε λιγακι να πάρουν αερα τα μωράκια μας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Giota1983 είπε:

Ναι και χτες τα ίδια εκανε:D αν και κοιμήθηκε πιο αργά ,στις 9 και ξύπνησε στις 4. Εχει αρχίσει να κοιμάται πολλες ώρες αν και κοιμαται σχετικα νωρις. Ελπίζω αργότερα να μπορεσουμε να βρούμε ενα πιο φυσιολογικό ρυθμό στις ώρες που κοιμάται. 

Καλησπέρα. Και εδω κανει κρύο ακομα και της βαζω μακρυμανικα. Με κάποιο τρόπο όμως αν και την σκεπάζουμε συνέχεια συνεχώς ξεσκεπάζεται.  Ελπίζω τις επόμενες ημέρες να καλυτερεψει ο καιρός για να βγούμε λιγακι να πάρουν αερα τα μωράκια μας. 

Εγώ του φοράω υπνοσακο το βραδυ βολεύει πολύ γιατί δεν έχω αγχος μη ξεσκεπαστει

πρίν από 48 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Πόσο πίνουν την ημέρα εσάς; Η δικιά μου το καλύτερο της είναι 1000ml.

Εμένα κάνει 5 γεύματα και πίνει 195-200ml  κάθε φορά περίπου 1000ml συνολο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Εγώ του φοράω υπνοσακο το βραδυ βολεύει πολύ γιατί δεν έχω αγχος μη ξεσκεπαστει

Εμένα κάνει 5 γεύματα και πίνει 195-200ml  κάθε φορά περίπου 1000ml συνολο

Α σούπερ σαν την δικιά μου. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα!!!! Με χειμωνιάτικο καιρό βέβαια, αλλά ας είναι. Σήμερα έστρωσα επιδερμίδα. 11.30- 6.00 και 7.00- 9.30. Πούδρα η επιδερμίδα!!!!:D

Απόλαυσε το :)

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλημέρα!!!! Με χειμωνιάτικο καιρό βέβαια, αλλά ας είναι. Σήμερα έστρωσα επιδερμίδα. 11.30- 6.00 και 7.00- 9.30. Πούδρα η επιδερμίδα!!!!:D

Μπράβο σας!!!Εμείς από τις 1:00 μέχρι τις εννιά ξύπνιοι...πονάνε τα ούλα του και ολο το βράδυ είχαμε γκρίνια και κλάματα:-(. Δε με νοιάζει το ξενύχτι το αντέχω αλλά όταν πονάει στεναχωριέμαι πολύ

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Μπράβο σας!!!Εμείς από τις 1:00 μέχρι τις εννιά ξύπνιοι...πονάνε τα ούλα του και ολο το βράδυ είχαμε γκρίνια και κλάματα:-(. Δε με νοιάζει το ξενύχτι το αντέχω αλλά όταν πονάει στεναχωριέμαι πολύ

Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό αν είναι να του δώσεις λίγο αναλγητικό σιροπάκι να ηρεμήσει και το μικρό λίγο; 

Παρεπιμπτόντως δεν θυμάμαι με ποιο κορίτσι το λέγαμε ρώτησα τη γιατρό για το στήθος που τρέχει και μου είπε το ίδιο, ότι στον 3 το πολύ 4 μήνα θα ρυθμιστεί.

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καμια το μωρο να μπαινει κ να βγαινει στο στηθος σχεδον ολη μερα; εννοω να μην καθεται να θηλασει νορμαλ. Σημερα εχει θηλασει ελαχιστα με αυτη την κατασταση. Ο τι ηπιε απο μπουκαλι μονο. Συγχιση θηλων στον 3ο μηνα παιζει; ή να το θεωρησω τυχαιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό αν είναι να του δώσεις λίγο αναλγητικό σιροπάκι να ηρεμήσει και το μικρό λίγο; 

Παρεπιμπτόντως δεν θυμάμαι με ποιο κορίτσι το λέγαμε ρώτησα τη γιατρό για το στήθος που τρέχει και μου είπε το ίδιο, ότι στον 3 το πολύ 4 μήνα θα ρυθμιστεί.

Έχουμε μιλήσει απλά τα δόντια οι ενοχλήσεις που προκαλούν κρατάνε πολύ καιρό και μου έχει πει μονο όταν είναι πολύ ανήσυχος να του δίνω αλλιώς μασητικά τζελ για τα ούλα και υπομονή. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλημέρα!!!! Με χειμωνιάτικο καιρό βέβαια, αλλά ας είναι. Σήμερα έστρωσα επιδερμίδα. 11.30- 6.00 και 7.00- 9.30. Πούδρα η επιδερμίδα!!!!:D

Φτου φτου ζωαρα φιλεναδα. Μακαρι να συνεχισει ετσι.

Just now, charma91 είπε:

Εχει τυχει σε καμια το μωρο να μπαινει κ να βγαινει στο στηθος σχεδον ολη μερα; εννοω να μην καθεται να θηλασει νορμαλ. Σημερα εχει θηλασει ελαχιστα με αυτη την κατασταση. Ο τι ηπιε απο μπουκαλι μονο. Συγχιση θηλων στον 3ο μηνα παιζει; ή να το θεωρησω τυχαιο;

Και εμενα το παθαινει καποιες φορες γιατι τρεχει το γαλα γρηγορα και πνιγεται. Ισως δε θελει να πιει αλλα απλα να νανουριστει και εκνευριζεται που πινει και γαλα γιατι σε μια τετοια φαση σημερα του εχωσα την πιπιλα πρωτη φορα την πηρε και κοιμηθηκε αμεσως ενω στο στηθος γκρινιαζε. Αλλα το μπουκαλι δεν το θελει με το ζορι του το δινω το βραδυ για να τον κοιμισω πανω απο 60-90 δεν πινει και μετα τζιτζι για να κοιμηθει. Δες πως θα παει γιατι αν πινει απο το μπουκαλι ισως αρχιζει να το προτιμαει. Εσυ να δινεις στηθος συνεχεια

Just now, Stelloudia είπε:

Έχουμε μιλήσει απλά τα δόντια οι ενοχλήσεις που προκαλούν κρατάνε πολύ καιρό και μου έχει πει μονο όταν είναι πολύ ανήσυχος να του δίνω αλλιώς μασητικά τζελ για τα ούλα και υπομονή. 

Αν ποναει πολυ δωσε ντεπον για να ηρεμησει οχι καθε μερα αλλα σε φασεις οπως το βραδυ που ηταν τοσες ωρες ξυπνιος.

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ele@n said:

Καλημέρα!!!! Με χειμωνιάτικο καιρό βέβαια, αλλά ας είναι. Σήμερα έστρωσα επιδερμίδα. 11.30- 6.00 και 7.00- 9.30. Πούδρα η επιδερμίδα!!!!:D

Πως το καταφερες αυτο;εμενα στην καλυτερη ανα τριωρο θηλαζει....

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Φτου φτου ζωαρα φιλεναδα. Μακαρι να συνεχισει ετσι.

Και εμενα το παθαινει καποιες φορες γιατι τρεχει το γαλα γρηγορα και πνιγεται. Ισως δε θελει να πιει αλλα απλα να νανουριστει και εκνευριζεται που πινει και γαλα γιατι σε μια τετοια φαση σημερα του εχωσα την πιπιλα πρωτη φορα την πηρε και κοιμηθηκε αμεσως ενω στο στηθος γκρινιαζε. Αλλα το μπουκαλι δεν το θελει με το ζορι του το δινω το βραδυ για να τον κοιμισω πανω απο 60-90 δεν πινει και μετα τζιτζι για να κοιμηθει. Δες πως θα παει γιατι αν πινει απο το μπουκαλι ισως αρχιζει να το προτιμαει. Εσυ να δινεις στηθος συνεχεια

Ζωάρα  δεν λες τίποτα. Πρόλαβα και μαγείρεψα και διάβασα και τον απασχόλησα χωρίς να κουτουλάω. Κι εμένα το κάνει με το στήθος. Όχι κάθε μέρα αλλά αν είναι πολύ κουρασμένος το βράδυ και θέλει να κοιμηθεί και ρουφάει και γάλα τον πιάνουν τα διαόλια του και τσιρίζει. Αυτό που λες για το μπουκάλι θα αρχίσω να το κάνω και εγώ, γιατί φοβάμαι ότι θα ξεσυνηθίσει και μετά θα έχουμε πρόβλημα.

Σήμερα μπήκα και είδα προσφορές για τα καλοκαιρινά ρούχα γιατί δεν έχουμε τίποτα. Θα πάρουμε δύο αλλαξιές για έξω καλές και τα υπόλοιπα σκέφτομαι να είναι τα φανελάκια που φοράει με κόντό μανικάκι και σορτσάκι. Άσε που αν κάνει ζέστη ούτε το σορτσάκι θα φοράει σπίτι. Εν τω μεταξύ με το να είμαστε όλοι στο σπίτι και να παραγγέλνουμε ηλεκτρονικά τελειώνουν τα νούμερα στο άψε σβήσε.  Άσχετο αλλά τα φορμάκια από το hm και τα φανελάκια από τα marks and spencer αν τα πετύχετε σε προσφορά πάρτε είναι πολύ καλή ποιότητα.

Just now, Mommy2be είπε:

Πως το καταφερες αυτο;εμενα στην καλυτερη ανα τριωρο θηλαζει....

Κι εμένα το βράδυ στο τρίωρο έχει εγερτήριο. Χθες όμως δεν καλοκοιμήθηκε το μεσημέρι, μόνο 1 1/2 ώρα και δυο τρίωα μισάωρα μέσα στη μέρα. Οπότε το βράδυ από τις 9.30 φαινόταν ότι νύσταζε. Τον τάισα στις 10 και τον κοίμησε ο άντρας μου. Και όταν ξύπνησε πήρα χαμπάρι ότι είχε ξημερώσει!!! Το είχε κάνει πριν καιρό άλλη μία φορά. Δεν νομίζω ότι άλλαξε συνήθειες, απλά έτυχε. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...