Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Φτου φτου ζωαρα φιλεναδα. Μακαρι να συνεχισει ετσι.

Και εμενα το παθαινει καποιες φορες γιατι τρεχει το γαλα γρηγορα και πνιγεται. Ισως δε θελει να πιει αλλα απλα να νανουριστει και εκνευριζεται που πινει και γαλα γιατι σε μια τετοια φαση σημερα του εχωσα την πιπιλα πρωτη φορα την πηρε και κοιμηθηκε αμεσως ενω στο στηθος γκρινιαζε. Αλλα το μπουκαλι δεν το θελει με το ζορι του το δινω το βραδυ για να τον κοιμισω πανω απο 60-90 δεν πινει και μετα τζιτζι για να κοιμηθει. Δες πως θα παει γιατι αν πινει απο το μπουκαλι ισως αρχιζει να το προτιμαει. Εσυ να δινεις στηθος συνεχεια

Κανω μεικτη οποτε σιγουρα το μπουκαλι του ερχεται πιο ευκολο. Σημερα το πρωι εκατσε που τον επιασα στον υπνο αλλα μονο απο το ενα στηθος. Για να δουμε πως θα παει!

Ουτε εμενα την θελει την πιπιλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα πέρα ως πέρα!! Να έχουμε μια υπέροχη Πέμπτη!!! 

Καλημέρα!!!! Ευτυχώς έχουμε κι εσένα και μας θυμίζεις τις μέρες εγώ πριν λίγο κοίταξα γιατί νόμιζα ήταν Τετάρτη.

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Μου αρέσει η πέμπτη γτ βγάζει φυλλάδιο το lidl 

Καλημερα!! Χαχαχα και μένα και μου θυμίζει τι μέρα είναι γιατί κάπου χάνομαι!! 
κοριτσια που έχετε βρει προσφορές για καλοκαιρινά για πείτε σιτε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Καλημερα!! Χαχαχα και μένα και μου θυμίζει τι μέρα είναι γιατί κάπου χάνομαι!! 
κοριτσια που έχετε βρει προσφορές για καλοκαιρινά για πείτε σιτε

Prenatal ειδα κ αν εχεις βγαλει την καρτα τους εχει πολυ οικονομικα. Αλλα στο σαιτ δεν βλεπω να γραφει ποιοτητα υφασματος ρε γαμωτο. Οσα εχω παρει απο το καταστημα μου εχουν βγει καλα βεβαια!

Εχει καποια αποψη για καδο απορριψης πανας; ειδα στο λητω σε προσφορα κ το σκεφτομαι αλλα ειναι ακριβα τα ανταλλακτικα κ δεν ξερω αν συμφερει τελικα

Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Prenatal ειδα κ αν εχεις βγαλει την καρτα τους εχει πολυ οικονομικα. Αλλα στο σαιτ δεν βλεπω να γραφει ποιοτητα υφασματος ρε γαμωτο. Οσα εχω παρει απο το καταστημα μου εχουν βγει καλα βεβαια!

Εχει καποια αποψη για καδο απορριψης πανας; ειδα στο λητω σε προσφορα κ το σκεφτομαι αλλα ειναι ακριβα τα ανταλλακτικα κ δεν ξερω αν συμφερει τελικα

Καλησπέρα. Έχω εγώ κάδο απόρριψης για πάνες αλλά τα ανταλλακτικά είναι ακριβά και θα μπορούσα να ζήσω και χωρίς αυτό αλλά μου το έκαναν δώρο και επειδή είχα τα πάντα για το μωρό το κράτησα και δε το άλλαξα, να το αγόραζα μόνη μου δύσκολα. Να έχεις στο νου σου ότι ο αριθμός που λέει ότι χωράει σε πάνες δεν είναι πραγματικός πάντα γιατί όσο μεγαλωνει το μωρό και μεγαλώνουν οι πάνες χωράει και λιγότερες γιατί ο αριθμός είναι με βάση τις πάνες no1'

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Stelloudia είπε:

Καλησπέρα. Έχω εγώ κάδο απόρριψης για πάνες αλλά τα ανταλλακτικά είναι ακριβά και θα μπορούσα να ζήσω και χωρίς αυτό αλλά μου το έκαναν δώρο και επειδή είχα τα πάντα για το μωρό το κράτησα και δε το άλλαξα, να το αγόραζα μόνη μου δύσκολα. Να έχεις στο νου σου ότι ο αριθμός που λέει ότι χωράει σε πάνες δεν είναι πραγματικός πάντα γιατί όσο μεγαλωνει το μωρό και μεγαλώνουν οι πάνες χωράει και λιγότερες γιατί ο αριθμός είναι με βάση τις πάνες no1'

Σε ευχαριστω! Κι εγω ετσι οπως τα υπολογισα μαλλον πως θα ζησω χωρις αυτό :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μέχρι και τα φυλλάδια ξέχασα λόγω εγκλεισμού. Να σας πω την αλήθεια τώρα με την όλη κατάσταση αποφεύγουμε εδώ τα lidl γιατί έχω την εντύπωση πως είναι το μόνο σ/μ που δεν κάνουν καθημερινή απολύμανση. Πήγε μία φορά ο σύζυγος και απολυμάναμε τα πάντα στο μπαλκόνι. Μπορεί να είμαι λίγο υπερβολική αλλά δεν ξέρω ρε γμτ πως να προστατέψω το μωρό για να μην αρρωστήσουμε. 

Λοιπόν κάνοντας έρευνα αγοράς αυτές τις μέρες για τα καλοκαιρινά και χωρίς να την έχω ολοκληρώσει έχω να δηλώσω τα εξής: 

-στο hm έχει κάποια κομμάτια φθηνά π.χ. μπλουζάκια σετ των 2 ή σορτσάκια. Η ποιότητά τους δεν ξέρω πώς είναι, αλλά έχω πάρει φορμάκια για τώρα ένα σετ των τριών με κάτι ελεφαντάκια και είναι τέλεια. Είναι τα αγαπημένα μου.

-μερικά οικονομικά κομμάτια έχει και στα mothercare. μου ήρθαν τα κολανάκια και είναι τέλεια. μια που είχε προσφορές πήρα και για του χρόνου δύο κομμάτια σε μεγάλο νούμερο

- στα orchestra επίσης έχει πολύ οικονομικά αν έχεις βγάλει την κάρτα τους. Η ποιότητά τους είναι απλά καλή. Όλα τα πρώτα τα είχα πάρει από εκεί. Κάνουν τη δουλειά τους χωρίς να περιμένεις ότια θα κρατήσουν χρόνια. πχ είχα πάρει 7άδα φανελάκια που τα φοράμε ακόμα και θα τα φοράμε μέχρι να βαλουμε τα καλοκαιρινά μια που τα είχα πάρει μεγαλύτερα αλλά έχω δει σε ένα μία τρυπούλα σαν αυτές που κάνουν τα μακό μπλουζάκια, αλλά τα είχα πάρει προσφορά. Για τα νούμερα να ξέρετε ότι έχουν στενή γραμμή. Ο μπεμπούλης μου από την πρώτη μέρα φοράει τα πάντα σε μέγεθος 3 μηνών (60 εκ.). Στην αρχή ήταν λίγο χαλαρά, τώρα πριν κλείσουμε τους τρεις μήνες σιγά σιγα αποσύρουμε καποια γιατι είναι στενά. Τώρα για το καλοκαίρι θα του πάρω έως 9 μηνών. Στην αρχή θα είναι πάλι λίγο μπόλικα αλλά στο κατακαλόκαιρο θα στρώσουν πάνω του

- Φανελάκια καλοκαιρινά έχω δει σε φίλες μου από τα τζάμπο και είναι μια χαρά αλλά αυτά καλύτερα να πας να τα πάρεις από το κατάστημα για να δεις μέγεθος.

Γενικά έχω δει ότι είναι πανάκριβα τα παιδικά και προσπαθώ όσο μπορώ να βρίσκω τα πιο οικονομικά γιατί είναι κρίμα που τα φοράνε τόσο λίγο. Πάλι πολλά έγραψα...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Καλημερα!! Χαχαχα και μένα και μου θυμίζει τι μέρα είναι γιατί κάπου χάνομαι!! 
κοριτσια που έχετε βρει προσφορές για καλοκαιρινά για πείτε σιτε

Τα orchestra έχουν πολύ ωραία ποιότητα και καλές τιμες αν έχεις την κάρτα τους αλλά είναι με συνδρομή 30€/χρόνο. Επίσης ωραία ρούχα και καλή ποιότητα και φθηνά έχουν τα h&m . Marks&spencer & benetton πολύ ωραία ρούχα αλλά πιο τσουχτερά. 

 

Just now, Ele@n είπε:

Μέχρι και τα φυλλάδια ξέχασα λόγω εγκλεισμού. Να σας πω την αλήθεια τώρα με την όλη κατάσταση αποφεύγουμε εδώ τα lidl γιατί έχω την εντύπωση πως είναι το μόνο σ/μ που δεν κάνουν καθημερινή απολύμανση. Πήγε μία φορά ο σύζυγος και απολυμάναμε τα πάντα στο μπαλκόνι. Μπορεί να είμαι λίγο υπερβολική αλλά δεν ξέρω ρε γμτ πως να προστατέψω το μωρό για να μην αρρωστήσουμε. 

Λοιπόν κάνοντας έρευνα αγοράς αυτές τις μέρες για τα καλοκαιρινά και χωρίς να την έχω ολοκληρώσει έχω να δηλώσω τα εξής: 

-στο hm έχει κάποια κομμάτια φθηνά π.χ. μπλουζάκια σετ των 2 ή σορτσάκια. Η ποιότητά τους δεν ξέρω πώς είναι, αλλά έχω πάρει φορμάκια για τώρα ένα σετ των τριών με κάτι ελεφαντάκια και είναι τέλεια. Είναι τα αγαπημένα μου.

-μερικά οικονομικά κομμάτια έχει και στα mothercare. μου ήρθαν τα κολανάκια και είναι τέλεια. μια που είχε προσφορές πήρα και για του χρόνου δύο κομμάτια σε μεγάλο νούμερο

- στα orchestra επίσης έχει πολύ οικονομικά αν έχεις βγάλει την κάρτα τους. Η ποιότητά τους είναι απλά καλή. Όλα τα πρώτα τα είχα πάρει από εκεί. Κάνουν τη δουλειά τους χωρίς να περιμένεις ότια θα κρατήσουν χρόνια. πχ είχα πάρει 7άδα φανελάκια που τα φοράμε ακόμα και θα τα φοράμε μέχρι να βαλουμε τα καλοκαιρινά μια που τα είχα πάρει μεγαλύτερα αλλά έχω δει σε ένα μία τρυπούλα σαν αυτές που κάνουν τα μακό μπλουζάκια, αλλά τα είχα πάρει προσφορά. Για τα νούμερα να ξέρετε ότι έχουν στενή γραμμή. Ο μπεμπούλης μου από την πρώτη μέρα φοράει τα πάντα σε μέγεθος 3 μηνών (60 εκ.). Στην αρχή ήταν λίγο χαλαρά, τώρα πριν κλείσουμε τους τρεις μήνες σιγά σιγα αποσύρουμε καποια γιατι είναι στενά. Τώρα για το καλοκαίρι θα του πάρω έως 9 μηνών. Στην αρχή θα είναι πάλι λίγο μπόλικα αλλά στο κατακαλόκαιρο θα στρώσουν πάνω του

- Φανελάκια καλοκαιρινά έχω δει σε φίλες μου από τα τζάμπο και είναι μια χαρά αλλά αυτά καλύτερα να πας να τα πάρεις από το κατάστημα για να δεις μέγεθος.

Γενικά έχω δει ότι είναι πανάκριβα τα παιδικά και προσπαθώ όσο μπορώ να βρίσκω τα πιο οικονομικά γιατί είναι κρίμα που τα φοράνε τόσο λίγο. Πάλι πολλά έγραψα...

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τα orchestra εγώ εχω από κει απο 5 έως 11 ετών πολλά ρούχα καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα του μεγάλου και είναι σαν καινούρια και τα έχω φυλάξει για τον μικρό. Ωραία έχουν και τα dpam αλλά στενή γραμμή σαν τα orchestra.Φοβερά τα marks&spencer και πολύ ανοιχτή γραμμή εγώ από εκεί έχω όλα τα καλοκαιρινά του μωρού.Βέβαια είμαι τυχερή γιατί η κουνιαδα μου παρόλο που έχει τρεις κορες όποτε της έδιναν ρουχα και αγοριστικα τα φυλούσε σε περίπτωση που καναμε εμείς αγόρι και με εχει καλύψει από ρουχισμό μέχρι δυο-τριων ετων.Βέβαια σαν καταναλωτικό πλάσμα και γω ψωνίζω στις προσφορές αλλά προσπαθώ να συγκρατηθω έχω φτάσει να έχω πεντε μαγιό για το μωρό για τον καλοκαίρι.Τι να.κάνω δε μπορώ να κρατηθώ:x

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Τα orchestra έχουν πολύ ωραία ποιότητα και καλές τιμες αν έχεις την κάρτα τους αλλά είναι με συνδρομή 30€/χρόνο. Επίσης ωραία ρούχα και καλή ποιότητα και φθηνά έχουν τα h&m . Marks&spencer & benetton πολύ ωραία ρούχα αλλά πιο τσουχτερά. 

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τα orchestra εγώ εχω από κει απο 5 έως 11 ετών πολλά ρούχα καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα του μεγάλου και είναι σαν καινούρια και τα έχω φυλάξει για τον μικρό. Ωραία έχουν και τα dpam αλλά στενή γραμμή σαν τα orchestra.Φοβερά τα marks&spencer και πολύ ανοιχτή γραμμή εγώ από εκεί έχω όλα τα καλοκαιρινά του μωρού.Βέβαια είμαι τυχερή γιατί η κουνιαδα μου παρόλο που έχει τρεις κορες όποτε της έδιναν ρουχα και αγοριστικα τα φυλούσε σε περίπτωση που καναμε εμείς αγόρι και με εχει καλύψει από ρουχισμό μέχρι δυο-τριων ετων.Βέβαια σαν καταναλωτικό πλάσμα και γω ψωνίζω στις προσφορές αλλά προσπαθώ να συγκρατηθω έχω φτάσει να έχω πεντε μαγιό για το μωρό για τον καλοκαίρι.Τι να.κάνω δε μπορώ να κρατηθώ:x

Δεν είναι σίγουρα από μανταλάκι ας πούμε γιατί είναι χαμηλά στο σημείο της πάνας. Ίσως έτυχε...για την τιμή τους η ποιότητα είναι πολύ καλή. Δεν με πειράζει, ίσα ίσα που και τα καλοκαιρινά από εκεί θα τα πάρω. Οι προσφορές είναι όντως δελεαστικές. Κι εγώ κρατιέμαι να μην παίρνω πολλά γιατί στο τέλος ούτε τα μισά δεν θα βάλει. Το κακό βέβαια είανι ότι κάνω πέντε χρόνια μέχρι να αποφασίσω να στείλω την παραγγελία κια έχουν τελειώσει τα μισά από νούμερα και μετά πάλι από την αρχή. 

  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! 

Κορίτσια ακόμα έχω γάλα και τσιμπάει που και που ο μαστός. Δεν θέλω να ξαναπάρω χάπι αλλά αναρωτιέμαι που θα πάει αυτή η βαλίτσα :roll: 

Για τα ρούχα που λέτε πάει ανάλογα το παιδί και την ανάπτυξη του. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Καλημερα!! Χαχαχα και μένα και μου θυμίζει τι μέρα είναι γιατί κάπου χάνομαι!! 
κοριτσια που έχετε βρει προσφορές για καλοκαιρινά για πείτε σιτε

Πέρυσι το καλοκαίρι που ήταν πιο μικρουλα της έκανα γκαρνταρόμπα καλοκαιρινή από τα orchestra με 45 ευρώ αν θυμάμαι καλά της πήρα 6-7σορτς 6-7μπλουζακια χωρίς κάρτα μέλους.....

Απλά η γραμμή τους είναι στενή να ξέρεις!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...