Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Sofaki00 είπε:

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη! 
εγω είχα καθυστέρηση 4 μερες από την δεύτερη μέρα το υποψιαζόμουνα. Πηρα το τεστ αν και δεν το πίστευα είπα πεταμένα λεφτά σαν όλα τα αλλά. Έκανα το τεστ αργά το βραδυ του το έδειξα πριν το κάνω δεν το πίστευε! Ακόμα και τώρα δεν μπορεί να το πιστέψει!! Χαχαχα 

πως εννοείται ότι τους μαθαίνετε να κάθονται;; Εγώ την παίρνω στο τραπεζι μαζί μου και της δείχνω το φαγητό για να εξοικειώνεται. 

Την βάζω με μαξιλάρια σε κλίση για να συνηθίζει. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Την βάζω με μαξιλάρια σε κλίση για να συνηθίζει. 

Ναι κι εγώ ξεκίνησα. Σήκωσα λίγο το ρηλάξ όχι καθιστό αλλά με κλίση και επίσης στο καρότσι τον έβαλα με κλίση. Μια χαρά τα καταφέρνει.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Αν είναι απλά νωπό το ρούχο είναι επειδή όταν είναι γεμάτη η πάνα και κρατησεις σφιχτά στην αγκαλιά σου το μωρό λειτουργεί σαν σφουγγάρι και βγαίνει λίγο

1) ναι είναι μουδιασμενο και θα είναι περίπου για εξάμηνο.

2) εμείς έχουμε λίγο πράσινες κενώσεις κάποιες μέρες αλλά είχα διαβάσει ότι είναι από την υπερπαραγωγή. Λες να πρέπει να κοιτάξω τη διατροφή;

3)εμάς κοιμόταν κουνιστα. Μετά για ένα διάστημα τον τάιζα ξαπλωτο και καθόμουν μέχρι να κοιμηθεί βαθιά και μετά τον έβαζα στο λίκνο. Βάλε ή ρούχο σου να σε μυρίζει ή ξάπλωσε δίπλα του να του κρατάς το χέρι. εγώ την θέλω τη συγκοιμηση αλλά δεν θέλω να συνηθίσει έτσι και να μην πηγαίνει στο κρεβάτι του. Κοιμόμαστε μαζί μετά τις οχτώ αν θέλω να κοιμηθώ λίγο ακόμα.

 

Εμείς καταλήξαμε στη διατροφή γιατί έχει και κάποια τριχιδια αιματακι.. Τις πράσινες κενωσεις τις κάνει και η υπερπαραγωγη πάντως μην ανησυχεις.. Τα έχω δοκιμάσει αυτά που λες για τον ύπνο.. Τι ρούχο μου...Τι ξαπλώνω δίπλα του και του δίνω το χέρι μου... Μόνο 3 φορές έχω καταφέρει να κοιμηθεί έτσι.. Γενικά μας παίρνει 1 ωρα να κοιμηθεί  με αγκαλιά και κούνημα και μετά  πάντα δίπλα μου.. Έχω μπλέξει 

  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα προσπαθώ να της αλλάξω το γάλα από το ειδικό στο κανονικό αλλά την βλέπω ότι στο χ#σιμο κοκκινίζει ολόκληρη και δυσκολεύεται. Θα πάρω και τον γιατρό να ρωτήσω αν και λόγω Πάσχα ίσως δεν το σηκώσει. Σε 1 μήνα δλδ που θα της αρχίσω φαγητό τι θα γίνει; Αγχώνομαι ρε γμτ μήπως της μείνει για πάντα το ευαίσθητο εντεράκι. Εσάς κοκκινίζουν την ώρα που κάνουν κακά; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα προσπαθώ να της αλλάξω το γάλα από το ειδικό στο κανονικό αλλά την βλέπω ότι στο χ#σιμο κοκκινίζει ολόκληρη και δυσκολεύεται. Θα πάρω και τον γιατρό να ρωτήσω αν και λόγω Πάσχα ίσως δεν το σηκώσει. Σε 1 μήνα δλδ που θα της αρχίσω φαγητό τι θα γίνει; Αγχώνομαι ρε γμτ μήπως της μείνει για πάντα το ευαίσθητο εντεράκι. Εσάς κοκκινίζουν την ώρα που κάνουν κακά; 

Χτες ειχε πολλα αερια με ασχημη μυρωδια. Αφου καθε 3 πηγαινα να δω αν τα εκανε. Μεχρι που στον τελευταιο θηλασμο τον ειδα να ζοριζεται κ να ναι κοκκινος. 1η φορα ζοριστηκε κι ας μην κανει καθε μερα. Κανει μεικτη διατροφη κ το χω αναφερει το θεμα στη γιατρο αλλα μου λεει αν δεν ζοριζεται ή δεν ειναι σκληρα ειμαστε οκ. Ισως ηταν τυχαιο. Παντως κι εγω σκεφτομαι τι θα γινει με τις στερεες. Μας ειπε απο 5ο εμας. Εσας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@boukitsa123 Καλημέρα! Εμείς μόνο θηλάζουμε αλλά και μένα ζοριζεται αρκετές φορές στα κακά του, κοκκινίζει όλο του το πρόσωπο και τα μάτια του. Επίσης, ενώ την στιγμή που τα κάνει ζοριζεται και κοκκινίζει ολόκληρος το πρόσωπο του μένει ανέκφραστο. :-D Νομίζω όμως ότι η αλλαγή στο γαλα έχει σημασία. Από συζητήσεις με φίλες μου μου λένε ότι για να βρουν το γάλα που τους ταίριαξε άλλαξαν πολλά άλλα έπρεπε να δοκιμάζουν το κάθε γάλα για τουλάχιστον μία εβδομάδα. Επίσης, σίγουρα θα στο έχει πει ο γιατρός σου αλλά θα το ξέρεις κ εσύ αν έχω καταλάβει σωστά έχεις κ άλλα παιδάκια η αλλαγή του γάλακτος γίνεται σταδιακά... Πχ ένα γεύμα την ημέρα με το καινούριο γάλα για 2 μέρες...μετα δύο γεύματα για άλλες 2 μέρες. Κάπως έτσι... 

Σχετικά με την εξοικείωση της καθιστης θέσης εμένα την λατρεύει...πολλές φορές τον κρατάμε καθιστό στα πόδια μας για πέντε δέκα λεπτά με διαλείμματα διαφορετικά δεν σταματάει την γκρίνια μέχρι να τον κάτσουμε έτσι... Με το μπρούμυτα έχουμε θέμα... Βαριέται πολύ δεν του αρέσει ξεκινάει την μουρμούρα μέχρι που βρίσκει την στάση ηλιοθεραπεία και αραααααζει.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , charma91 είπε:

Χτες ειχε πολλα αερια με ασχημη μυρωδια. Αφου καθε 3 πηγαινα να δω αν τα εκανε. Μεχρι που στον τελευταιο θηλασμο τον ειδα να ζοριζεται κ να ναι κοκκινος. 1η φορα ζοριστηκε κι ας μην κανει καθε μερα. Κανει μεικτη διατροφη κ το χω αναφερει το θεμα στη γιατρο αλλα μου λεει αν δεν ζοριζεται ή δεν ειναι σκληρα ειμαστε οκ. Ισως ηταν τυχαιο. Παντως κι εγω σκεφτομαι τι θα γινει με τις στερεες. Μας ειπε απο 5ο εμας. Εσας;

Καλημερα. Στην αρχη των στερεων ολα δυσκολευονται μεχρι να συνηθισουν. Θα βλεπεις τι τον πειραζει και θα βαζεις λιγοτερο πχ μπανανα ή περισσοτερο πχ μπροκολο αν τον βοηθαει. Εμεις στον 6ο θα ξεκινησουμε με φρουτα. Προς το παρον δε δυσκολευεται να κανει κακα αλλα σημερα που ειχε να κανει απο χθες το βραδυ ειχε μια ανησυχια και δεν ηθελε να θηλασει. Μολις εκανε εφαγε και κοιμηθηκε.

Τι καιρο εχετε βρε κοριτσια? Εμεις μουντο. Εστειλα τον ταλιμπαν στη μαμα μου και βγαζω τα καλοκαιρινα να δω τι της κανει και να πλυνω και τα καινουργια. Επλυνα και το μπανιο και ο συζυγος σκουπισε ολο το σπιτι σφουγγαρισε πηρε σκονες και συμμαζεψε το χαμο.  Του ειπα θα κανεις δουλειες ή θα κρατησεις το μπεμπη και προτιμησε το πρωτο. Μια χαρα τη γλιτωσα.

 

  • Χαχα 4

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, charma91 είπε:

Χτες ειχε πολλα αερια με ασχημη μυρωδια. Αφου καθε 3 πηγαινα να δω αν τα εκανε. Μεχρι που στον τελευταιο θηλασμο τον ειδα να ζοριζεται κ να ναι κοκκινος. 1η φορα ζοριστηκε κι ας μην κανει καθε μερα. Κανει μεικτη διατροφη κ το χω αναφερει το θεμα στη γιατρο αλλα μου λεει αν δεν ζοριζεται ή δεν ειναι σκληρα ειμαστε οκ. Ισως ηταν τυχαιο. Παντως κι εγω σκεφτομαι τι θα γινει με τις στερεες. Μας ειπε απο 5ο εμας. Εσας;

Από τον 4ο θα την ξεκινήσω με ρυζάλευρο. Στον 5ο φρούτα και στον 6ο λαχανικά και μετά μοσχάρι λίγο λίγο 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Εμείς καταλήξαμε στη διατροφή γιατί έχει και κάποια τριχιδια αιματακι.. Τις πράσινες κενωσεις τις κάνει και η υπερπαραγωγη πάντως μην ανησυχεις.. Τα έχω δοκιμάσει αυτά που λες για τον ύπνο.. Τι ρούχο μου...Τι ξαπλώνω δίπλα του και του δίνω το χέρι μου... Μόνο 3 φορές έχω καταφέρει να κοιμηθεί έτσι.. Γενικά μας παίρνει 1 ωρα να κοιμηθεί  με αγκαλιά και κούνημα και μετά  πάντα δίπλα μου.. Έχω μπλέξει 

Καλά μην νομίζεις ότι και ο δικός μου κοιμάται αμέσως. Το μέσημερι μη σου πω ότι με κοιμίζει.. αυτός δεν ξέρω αν κοιμάται. Και το βράδυ μας παίρνει ο ύπνος μετά από καμιά ώρα... Δεν το έχουμε βρει ακόμα αλλά τουλάχιστον κόψαμε του κουνά κουνά γιατί η μέση υπέφερε.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2020 at 10:26 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Α ναι σωστά. Θα τσεκάρω :)

@Farmakotriftenaκοριτσάρα τα καλύτερα σου εύχομαι συναγωνίστρια :) πως πάει η μπέμπα με το βάρος της; Άρχισε τις κρέμες ε; 

Αρχισαμε αρχισαμε!! Τρωει λαχανικα και χθες της ξεκινησα και φρούτα. Τρωει λίγο αλλα εξακολουθεί να παίρνει λιγο βάρος. Σε λίγες μέρες εχω doc να δουμε πως τα παμε!!

Εσυ πως εισαι;; τωρα και με 3 παιδια ολη μερα μεσα στο σπιτι ειναι δυσκολα ε;;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Αρχισαμε αρχισαμε!! Τρωει λαχανικα και χθες της ξεκινησα και φρούτα. Τρωει λίγο αλλα εξακολουθεί να παίρνει λιγο βάρος. Σε λίγες μέρες εχω doc να δουμε πως τα παμε!!

Εσυ πως εισαι;; τωρα και με 3 παιδια ολη μερα μεσα στο σπιτι ειναι δυσκολα ε;;

Δύσκολα ναι. Γτ δεν έχω καθόλου βοήθεια από πουθενά. Τα έχω όλα επάνω μου. Αλλά είναι και πρόκληση γτ μου πατάει τον εγωισμό κάτω όλο αυτό. Για το βάρος σου είπαν να της κάνεις εξετάσεις; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2020 at 10:28 ΠΜ, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα προσπαθώ να της αλλάξω το γάλα από το ειδικό στο κανονικό αλλά την βλέπω ότι στο χ#σιμο κοκκινίζει ολόκληρη και δυσκολεύεται. Θα πάρω και τον γιατρό να ρωτήσω αν και λόγω Πάσχα ίσως δεν το σηκώσει. Σε 1 μήνα δλδ που θα της αρχίσω φαγητό τι θα γίνει; Αγχώνομαι ρε γμτ μήπως της μείνει για πάντα το ευαίσθητο εντεράκι. Εσάς κοκκινίζουν την ώρα που κάνουν κακά; 

Όχι απλά κοκκίνιζει, σφίγγεται παααααρα πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα αυτά τα χάπια με μαγιά Μπύρας για να αυξηθεί το γάλα μου και παρατηρώ πράσινες κενώσεις. Δεν θα το έλεγα ότι ζορίζεται στα κακα αλλά μου κάνει πράσινες κενώσεις όχι ιδιαίτερα βρωμερές. Βλέννες έχουμε αλλά λίγες αν και κάνω αποχή από τα γαλακτοκομικά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Εγώ ξεκίνησα αυτά τα χάπια με μαγιά Μπύρας για να αυξηθεί το γάλα μου και παρατηρώ πράσινες κενώσεις. Δεν θα το έλεγα ότι ζορίζεται στα κακα αλλά μου κάνει πράσινες κενώσεις όχι ιδιαίτερα βρωμερές. Βλέννες έχουμε αλλά λίγες αν και κάνω αποχή από τα γαλακτοκομικά 

Σε συγχαίρω κορίτσι για την θέληση σου. Ούτε κρέας τρως δλδ; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Σε συγχαίρω κορίτσι για την θέληση σου. Ούτε κρέας τρως δλδ; 

Ο παιδίατρος είπε να μην τρωω μοσχάρι. Το αγαπημένο μου δηλαδή. Τρωω κοτόπουλο, χοιρινό κατσίκι (που είναι το καλύτερο σύμφωνα με αυτόν αλλά το χειρότερα για μένα δεν μου αρέσει ) 

μην φανταστείς ότι έχω πολύ γάλα... βασικά από την πρώτη στιγμή βγάζω με το θηλαστρο και της δίνω. Αλλά παρατήρησα μείωση και άρχισα τα χάπια για να αυξηθεί. Από εκει που έπινε ένα γεύμα από τα έξι δικό μου γάλα, τώρα πίνουμε τρία γεύματα των 100μλ και αν δεν της φτάσει ίσως δώσω μια μεζούρα συμπλήρωμα.αλλα ειμαι ικανοποιημένη γιατί αυξήθηκε η παραγωγή κι πίνει μητρικό γάλα. Ξέρω ότι με το θηλαστρο δεν θα πάει πολύ καιρό γιατί δεν νοίκιασα το νοσοκομειακό αλλά αγόρασα της medela to swift  αλλά όσο καιρό κερδίσουμε είναι μεγάλη πρόοδος 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...