Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα μανούλες! 
Γιναμε 3 μηνών και ο παιδίατρος πρότεινε να κάνουμε και το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας μαζί με του πνευμονιόκοκκου. Αλλά είπα να το αφήσω για τον επόμενο μήνα η να το κάνουμε 6 μηνών, τι οδηγία σας έχει δώσει εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Καλημερα μανούλες! 
Γιναμε 3 μηνών και ο παιδίατρος πρότεινε να κάνουμε και το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας μαζί με του πνευμονιόκοκκου. Αλλά είπα να το αφήσω για τον επόμενο μήνα η να το κάνουμε 6 μηνών, τι οδηγία σας έχει δώσει εσάς;

Αυτό που έχει 105€ η δόση; Αν έχεις λεφτά φυσικά και το κάνεις. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Bonjour κορίτσια :)

@katerina04 πως είσαι κορίτσι; Το θέμα πάνα θέλει να μην έχεις χαλιά να μπορείς να σφουγγαρίζεις εγώ τα έπαιρνα μαζί μου τουαλέτα και με έβλεπαν. Γιογιό έχει ένα και με μουσική το θέμα είναι να μην της το περάσεις σαν "παιχνίδι". Πχ όταν μου κατουράνε αλλού αντί να τους πω που σου έχω πει ότι κατουράμε κτλπ έλεγα δεν τα πρόλαβες αυτή τη φορά την επόμενη θυμάσαι το σημείο που έχουμε πει ότι θα μπορείς να κάνεις τα τσίσα σου; Έτσι φαίνεται ότι την ευθύνη την έχει το παιδί ενώ την δίνω εγώ ουσιαστικά. Ελπίζω να μην τα έγραψα αλαμπουρνέζικα. 

 

Καλα είμαστε την παλεύουμε ευτυχώς. Λίγο με τη δουλεια αγχωθηκα αλλά οκ. Μια χαρα τα εγραψες κατάλαβα σ'ευχαριστώ.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Sofaki00 είπε:

Καλημερα μανούλες! 
Γιναμε 3 μηνών και ο παιδίατρος πρότεινε να κάνουμε και το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας μαζί με του πνευμονιόκοκκου. Αλλά είπα να το αφήσω για τον επόμενο μήνα η να το κάνουμε 6 μηνών, τι οδηγία σας έχει δώσει εσάς;

Εμείς Τρίτη πάμε για πνευμονιόκοκκο

Just now, katerina04 είπε:

Καλα είμαστε την παλεύουμε ευτυχώς. Λίγο με τη δουλεια αγχωθηκα αλλά οκ. Μια χαρα τα εγραψες κατάλαβα σ'ευχαριστώ.

Τι σκέφτεσαι κορίτσι να κάνεις με τη δουλειά;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Εμείς Τρίτη πάμε για πνευμονιόκοκκο

Τι σκέφτεσαι κορίτσι να κάνεις με τη δουλειά;

Θα ξεκινησω τα πτυχια για αρχη και βλεπουμε με τα μικρα. Εσυ?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Αυτό που έχει 105€ η δόση; Αν έχεις λεφτά φυσικά και το κάνεις. 

Ναι αυτό... τόσα λεφτά έχουμε δώσει σε διάφορα αν είναι να προστατευτεί γιατί όχι;; 
Δεν το κάναμε σήμερα κάναμε μόνο του πνευμονιόκοκκου. Επίσης μου σύστησε να πίνω το τσάι θηλασμού της weleda για να αυξηθεί λίγο ακόμα η παραγωγή μου. Το έχει πιει καμία; Τι γνώμη έχετε; 
η μικρή είναι λιγο χαμηλά στην καμπύλη βάρους αλλά δεν ανησυχεί είναι στην 16η θέση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Θα ξεκινησω τα πτυχια για αρχη και βλεπουμε με τα μικρα. Εσυ?

Εγώ δυστυχώς θα ακολουθήσω τις οδηγίες του Υπουργείου. Την άλλη βδομάδα ξεκινάμε τη Γ και την επόμενη τις άλλες τάξεις. Μα, ήμαρτον τώρα για δύο βδομάδες. Ελπίζω να προλάβουμε να τελειώσει αναίμακτα η χρονιά.

Ο μικρός μεθαύριο γίνεται 3 μηνών. Έχει λίγο καλυτερέψει η κατάσταση με την αγκαλιά αλλά δεν έχει αποκολληθεί από πάνω μου. Παιχνίδια πολλά δεν έχουμε. Έχουμε ένα γυμναστήριο, κουδουνίστρες και ένα αρκουδάκι που κάνει ήχους. Του αρέσουν αλλά όχι για πολύ. Ασχολούμαστε με όλα από ένα δεκάλεπτο την ημέρα. Παραπάνω κουράζεται και γκρινιάζει. Κάνουμε και με τα χέρια λίγη γυμναστική να περάσει η ώρα. Τι άλλες δραστηριότητες κάνετε μέσα στη μέρα; Άσε που και η μαμά έχει κλειστή όοοοοολη μέρα την τηλεόραση γιατί μόλις την ανοίξω το μάτι πάει κατευθείαν εκεί. Οπότε την ξανακλείνω...:(

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , katerina04 είπε:

Θα ξεκινησω τα πτυχια για αρχη και βλεπουμε με τα μικρα. Εσυ?

Επαρχία είναι καλές οι τιμές στα ιδιαίτερα γτ εδώ Αθήνα έχουν πέσει πάρα πολύ και υπάρχει και φουλ ανταγωνισμός. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Ναι αυτό... τόσα λεφτά έχουμε δώσει σε διάφορα αν είναι να προστατευτεί γιατί όχι;; 
Δεν το κάναμε σήμερα κάναμε μόνο του πνευμονιόκοκκου. Επίσης μου σύστησε να πίνω το τσάι θηλασμού της weleda για να αυξηθεί λίγο ακόμα η παραγωγή μου. Το έχει πιει καμία; Τι γνώμη έχετε; 
η μικρή είναι λιγο χαμηλά στην καμπύλη βάρους αλλά δεν ανησυχεί είναι στην 16η θέση 

Εγώ δυστυχώς δεν έχω μπορέσει να βρω τόσα λεφτά μαζεμένα και δεν το έχω κάνει ακόμα στα μεγαλύτερα παιδάκια μου. 

Καλή Κυριακή να έχουμε από αύριο παντού μασκοφόροι θα είμαστε. 

Όποια κοπέλα έχει συνταγή για σπιτικό ρυζάλευρο ας μου τη γράψει :x


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Ναι αυτό... τόσα λεφτά έχουμε δώσει σε διάφορα αν είναι να προστατευτεί γιατί όχι;; 
Δεν το κάναμε σήμερα κάναμε μόνο του πνευμονιόκοκκου. Επίσης μου σύστησε να πίνω το τσάι θηλασμού της weleda για να αυξηθεί λίγο ακόμα η παραγωγή μου. Το έχει πιει καμία; Τι γνώμη έχετε; 
η μικρή είναι λιγο χαμηλά στην καμπύλη βάρους αλλά δεν ανησυχεί είναι στην 16η θέση 

Εγώ την πρώτη δόση απο αυτό το εμβόλιο στη μικρή το είχα κάνει κοντά στο χρόνο. Πόσο είναι το μωρό σου?

13 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Επαρχία είναι καλές οι τιμές στα ιδιαίτερα γτ εδώ Αθήνα έχουν πέσει πάρα πολύ και υπάρχει και φουλ ανταγωνισμός. 

Έτσι κι έτσι πάντως καλύτερα από Αθήνα όπως λες. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Εγώ την πρώτη δόση απο αυτό το εμβόλιο στη μικρή το είχα κάνει κοντά στο χρόνο. Πόσο είναι το μωρό σου?

Έτσι κι έτσι πάντως καλύτερα από Αθήνα όπως λες. 

3 μηνών!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε;

Το μωρό μου μεγαλώνει, γελάει, έχω τρελαθεί και κάθε μέρα το λατρεύω όλο και περισσότερο :wub: 

Αύριο θα γίνουμε 3 μηνών και θα ήθελα να ρωτήσω (επειδή είστε 1 μήνα μπροστά) αν άλλαξαν χρώμα τα μάτια των μωρών και αν ναι σε τί ηλικία. Έχουμε πανέμορφα μπλε ματάκια, αλλά δεν ξέρω αν είναι κληρονομικά από τη μαμά ή αν είναι το μπλε που έχουν τα μωρά και που στην πορεία αλλάζουν  :D

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε;

Το μωρό μου μεγαλώνει, γελάει, έχω τρελαθεί και κάθε μέρα το λατρεύω όλο και περισσότερο :wub: 

Αύριο θα γίνουμε 3 μηνών και θα ήθελα να ρωτήσω (επειδή είστε 1 μήνα μπροστά) αν άλλαξαν χρώμα τα μάτια των μωρών και αν ναι σε τί ηλικία. Έχουμε πανέμορφα μπλε ματάκια, αλλά δεν ξέρω αν είναι κληρονομικά από τη μαμά ή αν είναι το μπλε που έχουν τα μωρά και που στην πορεία αλλάζουν  :D

Καλημέρα!!! Εμένα άλλαξαν χρώμα τα μάτια του μωρού και ενώ όταν γεννήθηκε είχε δύο υπέροχα μπλε ματάκια και λεγαμελεγαμεστους θα έχει τα μάτια του μπαμπά μου μετα έγιναν λιγο γκρι στους τρείς μήνες περίπου άλλαξαν τελείως και έγιναν πράσινα και έχει τα μάτια του παππού μου. Εγώ είχα σταματήσει να το θηλάζω τα μωρά δείχνουν το τελικό τους χρώμα όταν σταματά ο θηλασμός και πολλές φορές μέχρι και τον χρόνο μπορεί να αλλάξουν χρώμα. Εμάς μας είπε η παιδίατρος οτι θα κρατήσουμε το πράσινο χρώμα γιατί όσο περνάει ο καιρός καθαρίζει και φαίνεται πιο έντονο το πράσινο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε;

Το μωρό μου μεγαλώνει, γελάει, έχω τρελαθεί και κάθε μέρα το λατρεύω όλο και περισσότερο :wub: 

Αύριο θα γίνουμε 3 μηνών και θα ήθελα να ρωτήσω (επειδή είστε 1 μήνα μπροστά) αν άλλαξαν χρώμα τα μάτια των μωρών και αν ναι σε τί ηλικία. Έχουμε πανέμορφα μπλε ματάκια, αλλά δεν ξέρω αν είναι κληρονομικά από τη μαμά ή αν είναι το μπλε που έχουν τα μωρά και που στην πορεία αλλάζουν  :D

Καλημέρα κορίτσι η δικιά μου δεν θήλασε σχεδόν καθόλου είναι σήμερα 4 μηνών ακριβώς και έχει μάτια καταγάλανα. Τα αδέρφια της έχουν πράσινο μπλε εξαρχής είχαν όμως λίγο πιο σκούρο μπλε από την αδερφούλα τους. Αλλά δεν τους σκούρυνε όσο μεγαλώναν. 

Καλή εβδομάδα σε όλες μας. 4 μήνες post patrum και είναι σαν να πέρασαν αιώνες. 

*Time flies*

  • Μου αρέσει 6

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...