Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ioanna87 είπε:

Γιατι σου εκανε εισαγωγη απο σημερα ; Εμενα μ πε να παω τη Πεμπτη το πρωι κ σε 2 ωρες θ εχω φυγει . 

Για να κάνω εξετάσεις και να βάλουμε υποθετα να ανοίξει ο τράχηλος... Δεν σου είπε για υποθετα; θέλουν 3-4 ώρες να δράσουν. 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ioanna87 είπε:

Γιατι σου εκανε εισαγωγη απο σημερα ; Εμενα μ πε να παω τη Πεμπτη το πρωι κ σε 2 ωρες θ εχω φυγει . 

@Ioanna87 λυπάμαι πολύ. Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ τα περναω, θέλει δυναμη και υπομονή και εγώ ετσι έκανα την αποξεση, χωρίς υπόθετα και σε 2-3 ώρες ήμουν σπίτι μου. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Για να κάνω εξετάσεις και να βάλουμε υποθετα να ανοίξει ο τράχηλος... Δεν σου είπε για υποθετα; θέλουν 3-4 ώρες να δράσουν. 

Ναι θα τα βαλω μονη μου μου ειπε 3 ωρες πριν . 

3 ώρες πρίν, Stay είπε:

@Ioanna87 λυπάμαι πολύ. Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ τα περναω, θέλει δυναμη και υπομονή και εγώ ετσι έκανα την αποξεση, χωρίς υπόθετα και σε 2-3 ώρες ήμουν σπίτι μου. 

 

Θα τα βαλω μονη μου τα χαπια ενδοκολπικα μ ειπε ...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες. Σας παρακολουθώ εδώ και καιρό καθώς κυοφορώ το 3ο μωράκι μου και το 1ο του τωρινού μου συζύγου. Είχα σκοπό να συμμετέχω στην παρέα σας, αλλά δυστυχώς πέρασα όχι για να συμμετέχω αλλά μόνο να σας  ευχηθώ να πάνε όλα καλά σε όλες και να αγκαλιάσετε τα αγγελούδια σας. Δυστυχώς, το δικό μας παλινδρόμησε πριν 5-6 ημέρες, δηλαδή στις 9,5 εβδομάδες. Κανονικά θα ήμουν στη 10η τώρα. Πήγαμε για έναν υπέρηχο ρουτίνας (δεν είχα ιστορικό παλίνδρομων κυήσεων, αποβολών ή οτιδήποτε) καθώς η κύηση ήταν φυσιολογική και δεν υπήρχε τίποτα που να μας ανησυχεί. Είχαμε ακούσει καρδούλα στις 6,4 εβδομάδες και 8,3 εβδομάδες και αναπτυσσόταν φυσιολογικά και το έμβρυο και ο σάκος. Δυστυχώς προχθές δεν ακούσαμε ξανά. Μας ξάφνιασε όλους. Δεν είχε περάσει από το μυαλό μου καν. Χθες έκανα απόξεση. Απο σήμερα προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου και να φανώ δυνατή για τον σύζυγό μου και τα 2 μου παιδιά. Να μη συμβαίνει ποτέ σε καμία. Μέσα από την ψυχή μου, καλή εγκυμοσύνη σε όλες και με το καλό να γεμίσει η αγκαλιά σας. Είναι ευλογία αυτό που συμβαίνει, άσχετα αν κάποιες φορές δεν έχει την επιθυμητή κατάληξη. Φιλιά σε όλες.

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια μου καλημέρα!

χάθηκα για λίγο καιρό και μπήκα τυχαία σήμερα και τι βλέπω;; ΦαιηΚατς ειδικά για εσένα λυπήθηκα πάααααρα (:-()πολύ γιατί χάρη σε εσένα ανοίξαμε αυτή την ομάδα κ θεωρούσα βέβαιη την τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου! Τελικά σε ένα συμπέρασμα καταλήγω βρε κορίτσια: είναι τόσο συχνό το φαινόμενο των παλλίνδρομων κυήσεων κ των αποβολών που σχεδόν όλες μας το έχουμε περάσει! εγώ εύχομαι σε καμμία μανούλα να μην συμβαίνουν αυτά τα πράγματα γιατί θέλει δύναμη ψυχής να το αντιμετωπίσεις και να το δειαχειριστείς! το μόνο καλό είναι ότι μετά από μία απόξεση ειδικά, είσαι σούπερ γόνιμη τόσο που δεν θα καθυστερήσεις να ξαναπιάσεις νινάκι! οπότε και εύχομαι καλό κουράγιο σε όλα τα κορίτσια που βιώσαν πρόσφατα μιά τέτοια απώλεια και με το καλό να ξαναμείνουν εγκυούλες πολύ πολύ σύντομα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rozal είπε:

Γειά σε όλες. Σας παρακολουθώ εδώ και καιρό καθώς κυοφορώ το 3ο μωράκι μου και το 1ο του τωρινού μου συζύγου. Είχα σκοπό να συμμετέχω στην παρέα σας, αλλά δυστυχώς πέρασα όχι για να συμμετέχω αλλά μόνο να σας  ευχηθώ να πάνε όλα καλά σε όλες και να αγκαλιάσετε τα αγγελούδια σας. Δυστυχώς, το δικό μας παλινδρόμησε πριν 5-6 ημέρες, δηλαδή στις 9,5 εβδομάδες. Κανονικά θα ήμουν στη 10η τώρα. Πήγαμε για έναν υπέρηχο ρουτίνας (δεν είχα ιστορικό παλίνδρομων κυήσεων, αποβολών ή οτιδήποτε) καθώς η κύηση ήταν φυσιολογική και δεν υπήρχε τίποτα που να μας ανησυχεί. Είχαμε ακούσει καρδούλα στις 6,4 εβδομάδες και 8,3 εβδομάδες και αναπτυσσόταν φυσιολογικά και το έμβρυο και ο σάκος. Δυστυχώς προχθές δεν ακούσαμε ξανά. Μας ξάφνιασε όλους. Δεν είχε περάσει από το μυαλό μου καν. Χθες έκανα απόξεση. Απο σήμερα προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου και να φανώ δυνατή για τον σύζυγό μου και τα 2 μου παιδιά. Να μη συμβαίνει ποτέ σε καμία. Μέσα από την ψυχή μου, καλή εγκυμοσύνη σε όλες και με το καλό να γεμίσει η αγκαλιά σας. Είναι ευλογία αυτό που συμβαίνει, άσχετα αν κάποιες φορές δεν έχει την επιθυμητή κατάληξη. Φιλιά σε όλες.

Κατά μία περίεργη σύμπτωση όλες οι ευτυχιες κ οι ατυχίες μας ήρθαν ακριβώς στις ίδιες εβδομάδες και ημερες. σήμερα θα εμπαινα στην 11η εβδομάδα. Τα πέρασα πριν δύο εβδομάδες και ακόμα το διαχειρίζομαι με μεγάλη δυσκολία  Πρέπει να είμαστε δυνατές και να έχουμε πίστη ότι θα τα καταφέρουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stay είπε:

Κατά μία περίεργη σύμπτωση όλες οι ευτυχιες κ οι ατυχίες μας ήρθαν ακριβώς στις ίδιες εβδομάδες και ημερες. σήμερα θα εμπαινα στην 11η εβδομάδα. Τα πέρασα πριν δύο εβδομάδες και ακόμα το διαχειρίζομαι με μεγάλη δυσκολία  Πρέπει να είμαστε δυνατές και να έχουμε πίστη ότι θα τα καταφέρουμε!

Λυπάμαι που έτυχε να έχουμε αυτή τη σύμπτωση...Εμάς ήρθε χωρίς καμία προσπάθεια από μέρους μας, έτσι γιατί το θέλησε αυτό :)  Και έτσι όπως ήρθε, έφυγε :( . Προφανώς ήθελε κάτι να μας διδάξει. Προσπαθώ να εστιάσω στα θετικά καθώς μας έφερε πολύ κοντά με τον μέλλοντα σύζυγο και ένωσε διαφορετικά αυτή την οικογένεια που πάμε να φτιάξουμε. Νιώθω ευγνώμων για ότι μας έφερε αυτό το εμβρυάκι, κι ας μας άφησε γρήγορα. Ξέρω ότι είναι το αγγελάκι μας, το ίδιο ισχύει και για εσάς. Εύχομαι σύντομα να συναντηθούμε σε άλλο ποστ με ευχάριστα νέα όλες εμείς που βιώσαμε πρόσφατα παλλίνδρομη κύηση. 

Just now, Rozal είπε:

Μια μικρή παράκληση. Καθώς το θέμα άνοιξε για τις μέλλουσες μανούλες, δυστυχώς κάποιες βιώσαμε παλλίνδρομη κύηση. Ωστόσο, ούσα μία από αυτές και μόλις με χθεσινή απόξεση, βιώνω όλα αυτά τα συναισθήματα που έχουμε όλες μας. ΌΜΩΣ, οφείλουμε να σεβαστούμε το σκοπό του ποστ. Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να απογοητεύσουμε τις υπόλοιπες ή να τις στεναχωρήσουμε. Θα πρότεινα να ανοίξουμε ένα νέο ποστ όπου θα στηρίζει η μία την άλλη, χωρίς να ανησυχούμε τις υπόλοιπες που μπορεί κι εκείνες να βιώσανε στο παρελθόν το ίδιο και να ανησυχούνε περισσότερο. Πάντα με αγάπη και σεβασμό στον πόνο και στη χαρά ολονών. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rozal είπε:

Λυπάμαι που έτυχε να έχουμε αυτή τη σύμπτωση...Εμάς ήρθε χωρίς καμία προσπάθεια από μέρους μας, έτσι γιατί το θέλησε αυτό :)  Και έτσι όπως ήρθε, έφυγε :( . Προφανώς ήθελε κάτι να μας διδάξει. Προσπαθώ να εστιάσω στα θετικά καθώς μας έφερε πολύ κοντά με τον μέλλοντα σύζυγο και ένωσε διαφορετικά αυτή την οικογένεια που πάμε να φτιάξουμε. Νιώθω ευγνώμων για ότι μας έφερε αυτό το εμβρυάκι, κι ας μας άφησε γρήγορα. Ξέρω ότι είναι το αγγελάκι μας, το ίδιο ισχύει και για εσάς. Εύχομαι σύντομα να συναντηθούμε σε άλλο ποστ με ευχάριστα νέα όλες εμείς που βιώσαμε πρόσφατα παλλίνδρομη κύηση. 

Και εμείς δεν προσπαθήσαμε ιδιαίτερα όλα έγιναν σε προσπαθεια ούτε ενός μήνα. Εγώ δυστυχώς δεν έχω άλλο παιδάκι ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Προσπαθω να μείνω στα θετικά, ότι δηλαδή έγινε τόσο γρήγορα κ ευκολα. Ελπίζω να τα καταφέρουμε σύντομα και όλα αυτά που ακούω εδώ κ καιρό ότι η φύση προνοεί ώστε να τα καταφέρουμε μετά, να βγουν αληθινά. 

Υ.Γ. μόνο εδώ βρισκω λίγη παρηγοριά και δύναμη.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rozal είπε:

Λυπάμαι που έτυχε να έχουμε αυτή τη σύμπτωση...Εμάς ήρθε χωρίς καμία προσπάθεια από μέρους μας, έτσι γιατί το θέλησε αυτό :)  Και έτσι όπως ήρθε, έφυγε :( . Προφανώς ήθελε κάτι να μας διδάξει. Προσπαθώ να εστιάσω στα θετικά καθώς μας έφερε πολύ κοντά με τον μέλλοντα σύζυγο και ένωσε διαφορετικά αυτή την οικογένεια που πάμε να φτιάξουμε. Νιώθω ευγνώμων για ότι μας έφερε αυτό το εμβρυάκι, κι ας μας άφησε γρήγορα. Ξέρω ότι είναι το αγγελάκι μας, το ίδιο ισχύει και για εσάς. Εύχομαι σύντομα να συναντηθούμε σε άλλο ποστ με ευχάριστα νέα όλες εμείς που βιώσαμε πρόσφατα παλλίνδρομη κύηση. 

 

Πολύ σωστά! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ioanna87 είπε:

Καλησπερα κοριτσια . Τελικα δε θα ειμαι μανουλα του Ιανουαριου . Παλινδρομη κυηση . Τη Πεμπτη παω για αποξεση ....

Κορίτσι μου λυπαμαι πολυ!!Περασα το ιδιο στην πρωτη μου εγκυμοσύνη και σε καταλαβαινω απολυτα..όπως είπα σε αλλη  κοπελα να σκεφτεσαι οτι η φυση προνοει για να μην στενοχωριομαστε μια ζωη.. δυστυχως είναι συνηθες και το εχουν βιωσει πολλες κοπελες απο τον κυκλο μου ..οταν θα είσαι ετοιμη με το καλο μια νέα εγκυμοσύνη με ένα υγιες μωρακι..δεν θα αργησει..θα το δεις..(χιλια συγγνωμη για το λάθος emoji   στην πρωτη μου αντιδραση- δεν το καταλαβα)


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/6/2019 at 6:10 ΜΜ, MariaGS είπε:

Κοριτσια πήγα στο ραντεβου και ευτυχως ολα καλα!!ειμαστε 2 εκ έχουμε 162 παλμους και κλεισαμε αυχενικη για 3 Ιουλιου οταν θα ειμαι 12 εβδομαδων και 4 ημερων.!!αρχισε να σχηματιζεται και τρελαθηκα!!

Κορίτσι μου νομίζω ότι είμαστε ακριβώς ίδιες ημερομηνίες στην εγκυμοσύνη. Κ εγώ για 3 Ιουλίου έκλεισα για αυχενική 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Mε το καλό κορίτσια να έρθουν τα μωράκια μας γερά και δυνατά. Εγώ περιμένω το δεύτερο τέλος Ιανουαρίου.

Συγχαρητήρια πόσων εβδομάδων είσαι; Εγώ έχω πητ 25/1

Κορίτσια το στομάχι με τρελαίνει έτσι μου έρχεται να πάω στο νοσοκομείο δεν μπορώ να κάνω τπτ είμαι μονίμως διπλωμένη και πιάνω την κοιλιά μου 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Κορίτσι μου νομίζω ότι είμαστε ακριβώς ίδιες ημερομηνίες στην εγκυμοσύνη. Κ εγώ για 3 Ιουλίου έκλεισα για αυχενική 

 

Γειά σου Βάσω μου!!με το καλό το μωράκι σου!!μια τελειόμηνη και ξεγνοιαστη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!πότε έχεις ΠΗΤ; εγω 12/1... εμένα είναι το πρώτο μου.Εσένα;

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στον γιατρο και το ειδα και εννοειται το ακουσα. 7 και 6 σημερα. Πολυ χαρουμενη πολυ ενθουσιασμενη και προσπαθω να πατησω γερα στα ποδια γιατι ποτε δεν ξερεις!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...