Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εμένα κοιμήθηκε ο μικρός στις έντεκα εχθές και ξυπνησε σήμερα στις οκτώ να φάει :)

Καλημερα. Μια χαρά ζωαρα κι εσύ κι ο μπέμπης. Στρωσατε επιδερμίδα βρε παιδί μου

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Τον έχεις παρατηρήσει να έχει δυσκοιλιότητα; 

Έχω φάει σκάλωμα με το σκεύασμα. Μα, δεν έπρεπε να κάνει εξετάσεις πρώτα για να μου πει για σίδηρο; Τι; Άντε έτσι πάρε προληπτικά; 

Καλημέρα. Κι εγώ έτσι νομιζω ότι έπρεπε να κάνει εξετάσεις πρώτα. Εμένα δε μου είπε κάτι ούτε στη μικρή έδινα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n το σωστό θα ήταν να κάνετε εξετάσεις γιατί πράγματι το μωρό μπορεί να έχει καλό αιματοκρίτη. Πάντως μην σε αγχώνει το πως θα το παίρνει, εμένα ανοίγει μόνος του πια το στόμα όταν βλέπει το μπουκάλι, χαχα! Είναι θέμα συνήθειας. Και δεν έχει θέμα με τα κακά του, κάνει κάθε μέρα πολλές φορές. 

  • Ευχαριστώ 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Τον έχεις παρατηρήσει να έχει δυσκοιλιότητα; 

Έχω φάει σκάλωμα με το σκεύασμα. Μα, δεν έπρεπε να κάνει εξετάσεις πρώτα για να μου πει για σίδηρο; Τι; Άντε έτσι πάρε προληπτικά; 

Διαβάζω το μήνυμα σου κ με πιανουν τα γέλια γιατί το ίδιο σκάλωμα ακριβώς είχα φάει κ εγώ... Και πάνω που έπαιρνα απόφαση να του το δώσω και έβαζα την λογική να δουλέψει ότι οκ αυτός είναι ο παιδίατρος δεν είσαι εσύ θα κάνεις ότι σου λέει, μετά ερχόταν η δεύτερη σκέψη ότι και τι έτσι θα δίνω στο παιδί μου ότι να ναι επειδή απλά μου το είπε ο παιδίατρος χώρις εξετάσεις? Εμένα στην συνέχεια μπερδεύει πιο πολύ το θέμα μεγαααλη ιστορία. Θα κάνω ακόμη μια προσπάθεια να του το δώσω αν δω ότι κάνει πάλι εμετο θα το συζητήσω με τον γιατρό την Δευτέρα που έχουμε ραντεβού. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2020 at 1:48 ΠΜ, Ele@n είπε:

Σήμερα πήγαμε και εμείς στη γιατρό. Τον βρήκε καλά, του έκατσε και το εμβόλιο, αλλά δεν είχε πολλά κέφια. Μόλις τον γδύσαμε για την εξέταση ξεκίνησε κλάμα γοερό. Τον λυπήθηκα τον καημένο. Επειδή θηλάζει μας είπε και για σίδηρο. Δίνει κάποια άλλη στο μωρό σταγόνες σιδήρου;

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!μου ειπε κ μενα ο παιδιατρος οτι θα δωσουμε σιδηρο λόγω θηλασμού σε λίγο καιρό!!δν εχουμε κανει εξετασεις!!το συνηθιζουν αυτο γτ το μωρο τραβαει απο σενα το σιδηρο αν δν εχει επαρκεια θα υπάρξει θεμα κ θα κανει το μωρο αναιμια!!το ξενο γαλα εχει μεσα στανταρ ποσοτηα σιδηρου οπως κ d!!γι αυτο δινουμε D οι μητερες που θηλαζουν ειναι η μόνη βιταμίνη που δν βρίσκεται στο μητρικό γαλα!!

επισης ο παιδιατρός μου μου είπε ως 4 μηνων ενα μωρο εχει αιματοκριτη απ την κοιλια της μητερας κ επαρκει αν γεννηθηκε κ κανονικα όχι προωρα!!οποτε μετα απο 4 μηνων αρχίζει κ φθινει!!

θα μπορουσες να κανεις εσυ μια εξεταση σιδηρου ισως να δεις τα επιπεδα σου!!αυτο εγω το λέω όχι ο ντοκ χαχαχα

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχετε δίκιο. Πήγα με δεύτερες σκέψεις σήμερα στο φαρμακείο να το πάρω. Θα ρωτήσω και άλλον παιδίατρο. Μακάρι να υπήρχε τρόπος να πάρω εγώ βρε παιδί μου και να τραβάει από τις δικές μου αποθήκες.

Χθες το βράδυ θήλαζε ανά δύο ώρες...κουτουλάω από τη νύστα... και σήμερα δεν κοιμήθηκες καθόοοοοολου....και εννοείται λίγο πριν κοιμηθεί τον πιάνουν νεύρα και υπερένταση...

Εγώ νιώθω πόνους περιόδου τώρα τρεις μέρες....Έχει πλάκα να αδιαθετήσω από τώρα...(;)

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλησπέρα πως πάτε κορίτσια μου; Η μπεμπούλα μου αύριο έχει το 3ο της εμβόλιο τα πάει αρκετά καλά με το ρυζάλευρο έφαγε σήμερα 120ml περίπου ενώ της είχα κάνει 180 κάπου εκεί. Για 4η μέρα το λες αρκετά καλά. Θα συνηθίσει σιγά σιγά καλύτερα στο κουτάλι. Εγώ ξεκίνησα ένα τσάι detox και το πίνω αναγκαστικά με γάλα γιατί αλλιώς δεν το μπορώ καθόλου. Οι ραγάδες άραγε φεύγουν με κάποια κρέμα ή μόνο κοιλιοπλαστική με παίρνει αναρωτιέμαι... Πείτε πως πάνε τα μωρά σας τι καινούριο έμαθαν. Σας αφήνω όλη μέρα ένα τρέξιμο. Χαμούλης. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

 Καλησπέρα πως πάτε κορίτσια μου; Η μπεμπούλα μου αύριο έχει το 3ο της εμβόλιο τα πάει αρκετά καλά με το ρυζάλευρο έφαγε σήμερα 120ml περίπου ενώ της είχα κάνει 180 κάπου εκεί. Για 4η μέρα το λες αρκετά καλά. Θα συνηθίσει σιγά σιγά καλύτερα στο κουτάλι. Εγώ ξεκίνησα ένα τσάι detox και το πίνω αναγκαστικά με γάλα γιατί αλλιώς δεν το μπορώ καθόλου. Οι ραγάδες άραγε φεύγουν με κάποια κρέμα ή μόνο κοιλιοπλαστική με παίρνει αναρωτιέμαι... Πείτε πως πάνε τα μωρά σας τι καινούριο έμαθαν. Σας αφήνω όλη μέρα ένα τρέξιμο. Χαμούλης. 

Έχω από παλιά ραγάδες, όχι τώρα στην εγκυμοσύνη...στα πόδια από τη μέσα μεριά...μετά από πολλά χρόνια, με ενυδατικές και απώλεια κιλών, έχουν αποχρωματιστεί και δεν φαίνονται. Αντίθετα στα μπράτσα που δεν έχουν χαθεί πόντοι, αποχρωματίστηκαν αλλά δεν έφυγαν...

Κορίτσια τα φώτα σας:

1) ο μικρός είναι τώρα από την Τετάρτη που βγάζει πολλά σάλια, τρώει μανίκια, τρώει τα ρούχα μου όταν τον κρατάω, τρώει τα χέρια του και γκρίνια...ρώτησα τη γιατρό για δόντια μου είπε ότι δεν είναι φουσκωμένα τα ούλα ακόμα... εσείς που είστε πιο μεγάλοι, έχετε ξεκινήσει με δόντια; έχετε τέτοια συμπεριφορά;

2)Συμπτωματικά (;) από την Τετάρτη κιόλας άρχισε να μην αντέχει το αυγό στο αυτοκίνητο. Ξεκινήσαμε από την Κυριακή και πηγαίνουμε για λίγο κάθε απόγευμα στη μαμά μου που σας έλεγα για να συνηθίσει. Μέχρι την Τρίτη όλα καλά.. πηγαίναμε, ερχόμασταν καλά. Από την Τετάρτη ξεκίνησε το δράμα....την Τετάρτη μου έβαλε τα κλάματα όταν γυρνούσαμε. Σταμάτησα και του έδωσα την πιπίλα και οκ.Την πάλεψε μέχρι να φτάσουμε. Χθες πάλι τα ίδια. Σήμερα άρχισε να κλαίει και όταν φτάναμε στη μαμά μου και το βράδυ που γυρνούσαμε. και μιλάμε για κλάμα γοερό. Πιστεύω επειδή είχε δύο μήνες να μπει συστηματικά ότι ξεσυνήθισε. Μένουμε ευτυχώς 5 λεπτά μετρημένα με το αυτοκίνητο.Τι να κάνω; Πώς να τον κάνω να το συνηθίσει πάλι; Πολύ στενοχωρήθηκα...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2020 at 5:37 PM, Ele@n said:

5/02 κι εσείς; Έχουμε μαζί γενέθλια. Μου εξήγησε η @boukitsa123 ότι μέχρι τον έκτο σταθεροποιούνται. Έχω ελπίδες μήπως ανοίξουν περισσότερο τα γκριζομπλε τα δικά μας.

Καλημέρα, ναι κι εμείς 05/02 :D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Έχω από παλιά ραγάδες, όχι τώρα στην εγκυμοσύνη...στα πόδια από τη μέσα μεριά...μετά από πολλά χρόνια, με ενυδατικές και απώλεια κιλών, έχουν αποχρωματιστεί και δεν φαίνονται. Αντίθετα στα μπράτσα που δεν έχουν χαθεί πόντοι, αποχρωματίστηκαν αλλά δεν έφυγαν...

Κορίτσια τα φώτα σας:

1) ο μικρός είναι τώρα από την Τετάρτη που βγάζει πολλά σάλια, τρώει μανίκια, τρώει τα ρούχα μου όταν τον κρατάω, τρώει τα χέρια του και γκρίνια...ρώτησα τη γιατρό για δόντια μου είπε ότι δεν είναι φουσκωμένα τα ούλα ακόμα... εσείς που είστε πιο μεγάλοι, έχετε ξεκινήσει με δόντια; έχετε τέτοια συμπεριφορά;

2)Συμπτωματικά (;) από την Τετάρτη κιόλας άρχισε να μην αντέχει το αυγό στο αυτοκίνητο. Ξεκινήσαμε από την Κυριακή και πηγαίνουμε για λίγο κάθε απόγευμα στη μαμά μου που σας έλεγα για να συνηθίσει. Μέχρι την Τρίτη όλα καλά.. πηγαίναμε, ερχόμασταν καλά. Από την Τετάρτη ξεκίνησε το δράμα....την Τετάρτη μου έβαλε τα κλάματα όταν γυρνούσαμε. Σταμάτησα και του έδωσα την πιπίλα και οκ.Την πάλεψε μέχρι να φτάσουμε. Χθες πάλι τα ίδια. Σήμερα άρχισε να κλαίει και όταν φτάναμε στη μαμά μου και το βράδυ που γυρνούσαμε. και μιλάμε για κλάμα γοερό. Πιστεύω επειδή είχε δύο μήνες να μπει συστηματικά ότι ξεσυνήθισε. Μένουμε ευτυχώς 5 λεπτά μετρημένα με το αυτοκίνητο.Τι να κάνω; Πώς να τον κάνω να το συνηθίσει πάλι; Πολύ στενοχωρήθηκα...

Το ιδιο ακριβως κανει κ μενα ο μπεμπης με τα σαλια κ θελω να ρωτησω τον παιδιατρο!!στο αμαξι εμενα παντα θελει πιπιλα!!μηπως ζεσταινεται γτ ξεκίνησαν οι ζεστες κ μες στο αμξι εχει αρκετη!!ευχομαι παλι να μην ξανακλαψει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Έχω από παλιά ραγάδες, όχι τώρα στην εγκυμοσύνη...στα πόδια από τη μέσα μεριά...μετά από πολλά χρόνια, με ενυδατικές και απώλεια κιλών, έχουν αποχρωματιστεί και δεν φαίνονται. Αντίθετα στα μπράτσα που δεν έχουν χαθεί πόντοι, αποχρωματίστηκαν αλλά δεν έφυγαν...

Κορίτσια τα φώτα σας:

1) ο μικρός είναι τώρα από την Τετάρτη που βγάζει πολλά σάλια, τρώει μανίκια, τρώει τα ρούχα μου όταν τον κρατάω, τρώει τα χέρια του και γκρίνια...ρώτησα τη γιατρό για δόντια μου είπε ότι δεν είναι φουσκωμένα τα ούλα ακόμα... εσείς που είστε πιο μεγάλοι, έχετε ξεκινήσει με δόντια; έχετε τέτοια συμπεριφορά;

2)Συμπτωματικά (;) από την Τετάρτη κιόλας άρχισε να μην αντέχει το αυγό στο αυτοκίνητο. Ξεκινήσαμε από την Κυριακή και πηγαίνουμε για λίγο κάθε απόγευμα στη μαμά μου που σας έλεγα για να συνηθίσει. Μέχρι την Τρίτη όλα καλά.. πηγαίναμε, ερχόμασταν καλά. Από την Τετάρτη ξεκίνησε το δράμα....την Τετάρτη μου έβαλε τα κλάματα όταν γυρνούσαμε. Σταμάτησα και του έδωσα την πιπίλα και οκ.Την πάλεψε μέχρι να φτάσουμε. Χθες πάλι τα ίδια. Σήμερα άρχισε να κλαίει και όταν φτάναμε στη μαμά μου και το βράδυ που γυρνούσαμε. και μιλάμε για κλάμα γοερό. Πιστεύω επειδή είχε δύο μήνες να μπει συστηματικά ότι ξεσυνήθισε. Μένουμε ευτυχώς 5 λεπτά μετρημένα με το αυτοκίνητο.Τι να κάνω; Πώς να τον κάνω να το συνηθίσει πάλι; Πολύ στενοχωρήθηκα...

Εμένα το κάνει από δύο μηνών και είναι τεσσεράμισι τώρα άρχισαν αν φουσκώνουν τα ουλα και δόντι δεν έχουμε δει ακόμα αλλά η παιδίατρος μου είπε είναι η προετοιμασία που γίνεται εσωτερικά στα ούλα και μπορεί να κρατήσει μήνες μέχρι να φουσκώσουν και να βγει το δόντι.

Εγώ όταν άρχισε να μη θέλει το αυγό έβγαλα το μειωτηρα που είχε και αρχισε να κάθεται πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Το ιδιο ακριβως κανει κ μενα ο μπεμπης με τα σαλια κ θελω να ρωτησω τον παιδιατρο!!στο αμαξι εμενα παντα θελει πιπιλα!!μηπως ζεσταινεται γτ ξεκίνησαν οι ζεστες κ μες στο αμξι εχει αρκετη!!ευχομαι παλι να μην ξανακλαψει

Κι εγώ πίστευα ότι είναι η ζέστη αλλά μου το έκανε και το βράδυ. Πιπίλα του δίνω, αλλά με το κλάμα του πέφτει. Σήμερα έκανα πατέντα για τον ήλιο, έδωσα πιπίλα, ήταν και ελαφριά ντυμένος, την βγάλαμε καθαρή. Βέβαια τον βάλαμε από το σπίτι στο αυγό και τον κατέβασα τοποθετημένο στο αυτοκίνητο. Έκλαψε ένα λεπτό,βπηρε πιπίλα όμως και την κράτησε. 

Just now, Stelloudia είπε:

Εμένα το κάνει από δύο μηνών και είναι τεσσεράμισι τώρα άρχισαν αν φουσκώνουν τα ουλα και δόντι δεν έχουμε δει ακόμα αλλά η παιδίατρος μου είπε είναι η προετοιμασία που γίνεται εσωτερικά στα ούλα και μπορεί να κρατήσει μήνες μέχρι να φουσκώσουν και να βγει το δόντι.

Εγώ όταν άρχισε να μη θέλει το αυγό έβγαλα το μειωτηρα που είχε και αρχισε να κάθεται πάλι.

Τον μειωτηρα τον έχω αφαιρέσει γιατί ο στρουμπουλης μου δεν χωρά πλέον. Έχει και γκρίνια με τα ούλα;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κι εγώ πίστευα ότι είναι η ζέστη αλλά μου το έκανε και το βράδυ. Πιπίλα του δίνω, αλλά με το κλάμα του πέφτει. Σήμερα έκανα πατέντα για τον ήλιο, έδωσα πιπίλα, ήταν και ελαφριά ντυμένος, την βγάλαμε καθαρή. Βέβαια τον βάλαμε από το σπίτι στο αυγό και τον κατέβασα τοποθετημένο στο αυτοκίνητο. Έκλαψε ένα λεπτό,βπηρε πιπίλα όμως και την κράτησε. 

Τον μειωτηρα τον έχω αφαιρέσει γιατί ο στρουμπουλης μου δεν χωρά πλέον. Έχει και γκρίνια με τα ούλα;

μηπως αυτο να τον βαζετε εξ αρχης στο αυγό!!ωραιαααα!!

Just now, Ele@n είπε:

Κι εγώ πίστευα ότι είναι η ζέστη αλλά μου το έκανε και το βράδυ. Πιπίλα του δίνω, αλλά με το κλάμα του πέφτει. Σήμερα έκανα πατέντα για τον ήλιο, έδωσα πιπίλα, ήταν και ελαφριά ντυμένος, την βγάλαμε καθαρή. Βέβαια τον βάλαμε από το σπίτι στο αυγό και τον κατέβασα τοποθετημένο στο αυτοκίνητο. Έκλαψε ένα λεπτό,βπηρε πιπίλα όμως και την κράτησε. 

Τον μειωτηρα τον έχω αφαιρέσει γιατί ο στρουμπουλης μου δεν χωρά πλέον. Έχει και γκρίνια με τα ούλα;

να σε ρωτησω κατι?ο μπεμπης σου ποσα γραμμαρια περνει που θηλάζεις πλεον στον μηνα που ειστε?σου εχει πει ο παιδιατρος φυσιολογικα γραμμαρια που πρεπει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κι εγώ πίστευα ότι είναι η ζέστη αλλά μου το έκανε και το βράδυ. Πιπίλα του δίνω, αλλά με το κλάμα του πέφτει. Σήμερα έκανα πατέντα για τον ήλιο, έδωσα πιπίλα, ήταν και ελαφριά ντυμένος, την βγάλαμε καθαρή. Βέβαια τον βάλαμε από το σπίτι στο αυγό και τον κατέβασα τοποθετημένο στο αυτοκίνητο. Έκλαψε ένα λεπτό,βπηρε πιπίλα όμως και την κράτησε. 

Τον μειωτηρα τον έχω αφαιρέσει γιατί ο στρουμπουλης μου δεν χωρά πλέον. Έχει και γκρίνια με τα ούλα;

Ναι έχει πολύ γκρίνια. Εγώ του δίνω κρύα μασητικά και τον ηρεμούν αρκετά

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

μηπως αυτο να τον βαζετε εξ αρχης στο αυγό!!ωραιαααα!!

να σε ρωτησω κατι?ο μπεμπης σου ποσα γραμμαρια περνει που θηλάζεις πλεον στον μηνα που ειστε?σου εχει πει ο παιδιατρος φυσιολογικα γραμμαρια που πρεπει?

Δεν μου έχει πει γραμμάρια ακριβώς. Κάθε φορά που τον ζυγίζει μου λέει απλά ότι είναι ευχαριστημένη από τα γραμμάρια που πήρε. Πχ την τελευταία φορά στον μήνα ακριβώς πήρε 970 γρ και μου είπε είμαι ευχαριστημένη. Λες να τη ρωτήσω να μας λέει ακριβώς; 

Just now, Stelloudia είπε:

Ναι έχει πολύ γκρίνια. Εγώ του δίνω κρύα μασητικά και τον ηρεμούν αρκετά

Oh my god!!!Μόλις φτιάχνει το ενα, χαλάει το άλλο.

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...