Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα ! Θα ήθελα τα φώτα σας δε θέμα φαγητού! 
το μωράκι μου το Σάββατο θα γίνει 4 μηνών! Κάνουμε 6 γεύματα μέσα στην ημέρα κ τρώει σύνολο 900-1000 μλ ανάλογα την ημέρα ! Αντλώ κ δίνω το γάλα μου με μπιμπερό! Σιγά σιγά θα ξεκινήσω την σκόνη! Όσες κοπέλες δίνετε σκόνη κ είμαστε κοντά ηλικιακά ποσά γεύματα κάνετε κ ποσά μλ τρώνε τα μωράκια σας; 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Θα ήθελα τα φώτα σας δε θέμα φαγητού! 
το μωράκι μου το Σάββατο θα γίνει 4 μηνών! Κάνουμε 6 γεύματα μέσα στην ημέρα κ τρώει σύνολο 900-1000 μλ ανάλογα την ημέρα ! Αντλώ κ δίνω το γάλα μου με μπιμπερό! Σιγά σιγά θα ξεκινήσω την σκόνη! Όσες κοπέλες δίνετε σκόνη κ είμαστε κοντά ηλικιακά ποσά γεύματα κάνετε κ ποσά μλ τρώνε τα μωράκια σας; 

Εμένα κάνει 6 σίγουρα το 1 γεύμα ρυζάλευρο 220ml ρυζάλευρο το γάλα συνήθως πίνει 180-210 ποτέ 240 

Κορίτσια άρχισαν οι ζέστες και μου ιδρώνει η μικρούλα την έχω μόνο με φανελάκι την ημέρα και παντελονάκι. Επίσης άρχισε τα βαρελάκια και όταν στουκάρει κλαίει με παράπονο :x


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εμένα κάνει 6 σίγουρα το 1 γεύμα ρυζάλευρο 220ml ρυζάλευρο το γάλα συνήθως πίνει 180-210 ποτέ 240 

Κορίτσια άρχισαν οι ζέστες και μου ιδρώνει η μικρούλα την έχω μόνο με φανελάκι την ημέρα και παντελονάκι. Επίσης άρχισε τα βαρελάκια και όταν στουκάρει κλαίει με παράπονο :x

Τρώτε στο 3ωρο η οποτε ζητήσει; Γιατί τελευταία παρατηρώ ότι η δικια μου στο 3ωρο δεν πεινάει!

οσο για τη ζέστη κ εμείς μια από τα ίδια μπούτια μπράτσα πατούσες όλα έξω!  Έρχονται κ χειρότερες θερμοκρασίες! Δεν ξέρω κ τι να κάνω με το aircodition με όλα αυτά που λένε!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Agapakiii είπε:

Τρώτε στο 3ωρο η οποτε ζητήσει; Γιατί τελευταία παρατηρώ ότι η δικια μου στο 3ωρο δεν πεινάει!

οσο για τη ζέστη κ εμείς μια από τα ίδια μπούτια μπράτσα πατούσες όλα έξω!  Έρχονται κ χειρότερες θερμοκρασίες! Δεν ξέρω κ τι να κάνω με το aircodition με όλα αυτά που λένε!

Όχι δεν τρώει στο 3ωρο πλέον έχει μεγαλώσει τα διαστήματα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Πήραμε πιπίλα μέτριας ροής χτες (3 σταγόνες, έτσι γράφει). Το μωρό είναι σχεδόν 3,5 μηνών. 

Σκέφτηκα κι εγώ τα ούλα. Ελπίζω να είναι απλά μια περαστική φάση. 

Εν τω μεταξύ, δίνει καμία νερό στο μωρό; Καθαρό νεράκι που το βράζουμε και φτιάχνουμε σκόνη μετά. Όλοι λένε ότι δεν κάνει πριν τον 6ο μήνα, αλλά δίνω περίπου 5μλ ίσα να υγρανθεί το στόμα γιατί όταν κλαίει σκέφτομαι ότι παθαίνει ξηροστομία και δε θα κάνει κακό. 

Εγώ δε δίνω νερό γιατί η αλήθεια είναι πίνει πολύ γάλα, δε νομιζω τόσο λίγο που του δίνεις να πειράζει. Εμένα από δυο μηνών τον ενοχλούν τα ούλα και δόντι ακόμα τίποτα αλλά και η παιδίατρος μου είπε ότι σε καποια μωρά,όπως εμείς, ακόμα και η προεργασία που γίνεται εσωτερικά τα ενοχλεί ενώ άλλα φουσκώνει το ούλο σκάει το δόντι και τέλος. Αν δίνεις πιπίλα βαζε την πρώτα ψυγείο και δωστη παγωμένη αν είναι από τα ούλα θα το ανακουφίσει το μωρό. 

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Τρώτε στο 3ωρο η οποτε ζητήσει; Γιατί τελευταία παρατηρώ ότι η δικια μου στο 3ωρο δεν πεινάει!

οσο για τη ζέστη κ εμείς μια από τα ίδια μπούτια μπράτσα πατούσες όλα έξω!  Έρχονται κ χειρότερες θερμοκρασίες! Δεν ξέρω κ τι να κάνω με το aircodition με όλα αυτά που λένε!

Εμένα τρώει ανά τέσσερις ώρες περίπου πλεον τη μέρα 210ml ενώ τ βραδυ κοιμάται από τις 11 ως τις 8 το πρωί που του δίνω 240 ml.

Κι εγώ δε ξέρω τι να κάνω με τα κλιματιστικά αλλά ήδη τον εχω μόνο με φανελάκι κοντομάνικο και ζεσταίνεται αν πλακώσουν κι αλλες ζέστες δε ξέρω τι θα κάνω.

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Θα ήθελα τα φώτα σας δε θέμα φαγητού! 
το μωράκι μου το Σάββατο θα γίνει 4 μηνών! Κάνουμε 6 γεύματα μέσα στην ημέρα κ τρώει σύνολο 900-1000 μλ ανάλογα την ημέρα ! Αντλώ κ δίνω το γάλα μου με μπιμπερό! Σιγά σιγά θα ξεκινήσω την σκόνη! Όσες κοπέλες δίνετε σκόνη κ είμαστε κοντά ηλικιακά ποσά γεύματα κάνετε κ ποσά μλ τρώνε τα μωράκια σας; 

Εμείς κάνουμε 5 γεύματα 4 210ml και ένα 240. Σύνολο 1080ml. Κάποιες φορές μπορεί να κάνει και 2-3 240ανάλογα τα κέφια. Φτιάχνω πάντα ένα σκουπ παραπάνω γιατι τα 210 τα εξαφανιζουμε και για να.ξέρω ότι χόρτασε. Εμείς 17 του μήνα  γινόμαστε πέντε μηνών

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Θα ήθελα τα φώτα σας δε θέμα φαγητού! 
το μωράκι μου το Σάββατο θα γίνει 4 μηνών! Κάνουμε 6 γεύματα μέσα στην ημέρα κ τρώει σύνολο 900-1000 μλ ανάλογα την ημέρα ! Αντλώ κ δίνω το γάλα μου με μπιμπερό! Σιγά σιγά θα ξεκινήσω την σκόνη! Όσες κοπέλες δίνετε σκόνη κ είμαστε κοντά ηλικιακά ποσά γεύματα κάνετε κ ποσά μλ τρώνε τα μωράκια σας; 

Καλησπέρα και σε σένα. Και εμάς η μικρή την Τρίτη γίνεται 4 μηνών. Εμείς ξεκινήσαμε απο την πρώτη μερα σκόνη. Τον τελευταίο καιρό ξεκίνησε να τρώει 120 με 150 καθε φορά. Τρώει περίπου καθε 3-4 ώρες με μονη διαφορά το βράδυ που ξυπνάει μετα απο 6-7 ωρες για το πρωινό γεύμα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα και σε σένα. Και εμάς η μικρή την Τρίτη γίνεται 4 μηνών. Εμείς ξεκινήσαμε απο την πρώτη μερα σκόνη. Τον τελευταίο καιρό ξεκίνησε να τρώει 120 με 150 καθε φορά. Τρώει περίπου καθε 3-4 ώρες με μονη διαφορά το βράδυ που ξυπνάει μετα απο 6-7 ωρες για το πρωινό γεύμα. 

Καλημέρα!! Σας έχει πει ο γιατρός ότι πρέπει να τρώει συγκεκριμένη ποσότητα σε μλ η όσο θέλει το μωρό;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Ο μπεμπάκος γυρνάει συνέχεια μπρούμυτα και όλο γελάει όταν το κάνει και είναι τόσο χαριτωμένος ο ήχος που κάνει όταν γελάει, δε μπορω τρελαίνομαι. Τα βράδυα κοιμόμαστε πλέον 11-8  σερί τις περισσότερες μέρες και κάποιες 10-7 σερί, τα απογεύματα πάμε βόλτα με το καρότσι για μια δυο ωρίτσες όλοι μαζί ενώ αν έχω να κάνω δουλειές πάει με το μπαμπά και τον αδελφό του. Ενώ είναι από την αρχή πολύ εύκολο μωρό στον ύπνο παράπονο δεν έχω έχει εδώ και μια εβδομάδα αρχίσει και κοιμάται μόνος του χωρίς να έχει ανάγκη τη παρουσία μου ή να τον έχω αγκαλιά τον βάζω ξύπνιο στο ρηλαξ να παίξει ή στο λίκνο αν θέλω να κάνω καμία δουλίτσα και να είναι περιορισμένος και μετά από πέντε-δέκα λεπτά έχει κοιμηθεί:x. Θέλω σιγά σιγά να τον πάω στο δωμάτιο του να κοιμάται τα βράδυα. Αυτά από μας!!!Πείτε τα νέα σας και σεις....

@Agapakiii εμένα μου έχει πει 150ml για κάθε κιλό βάρους πχ ο μπέμπης είναι 7 κιλά 7x150=1050ml διά τα γεύματα. Βέβαια πας και με τις ανάγκες του μωρού αν σε κάποια γεύματα δεν θέλει να πιεί όλο το γάλα δε το μπουκωνεις και αν σε κάποιο θέλει περισσότερο του δίνεις ή αν πεινάσει νωρίτερα από την ώρα του

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Καλημέρα!!! Ο μπεμπάκος γυρνάει συνέχεια μπρούμυτα και όλο γελάει όταν το κάνει και είναι τόσο χαριτωμένος ο ήχος που κάνει όταν γελάει, δε μπορω τρελαίνομαι. Τα βράδυα κοιμόμαστε πλέον 11-8  σερί τις περισσότερες μέρες και κάποιες 10-7 σερί, τα απογεύματα πάμε βόλτα με το καρότσι για μια δυο ωρίτσες όλοι μαζί ενώ αν έχω να κάνω δουλειές πάει με το μπαμπά και τον αδελφό του. Ενώ είναι από την αρχή πολύ εύκολο μωρό στον ύπνο παράπονο δεν έχω έχει εδώ και μια εβδομάδα αρχίσει και κοιμάται μόνος του χωρίς να έχει ανάγκη τη παρουσία μου ή να τον έχω αγκαλιά τον βάζω ξύπνιο στο ρηλαξ να παίξει ή στο λίκνο αν θέλω να κάνω καμία δουλίτσα και να είναι περιορισμένος και μετά από πέντε-δέκα λεπτά έχει κοιμηθεί:x. Θέλω σιγά σιγά να τον πάω στο δωμάτιο του να κοιμάται τα βράδυα. Αυτά από μας!!!Πείτε τα νέα σας και σεις....

@Agapakiii εμένα μου έχει πει 150ml για κάθε κιλό βάρους πχ ο μπέμπης είναι 7 κιλά 7x150=1050ml διά τα γεύματα. Βέβαια πας και με τις ανάγκες του μωρού αν σε κάποια γεύματα δεν θέλει να πιεί όλο το γάλα δε το μπουκωνεις και αν σε κάποιο θέλει περισσότερο του δίνεις ή αν πεινάσει νωρίτερα από την ώρα του

Τι τέλειο!

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; οι δικές μου ευτυχώς από βρέφη κοιμόταν τη νύχτα. Ξυπνούσαν για το φαγητό και μετά ξανακοιμόταν.  Τώρα (έκλεισαν τον 5ο μήνα αυτή την εβδομάδα), τρώνε τελευταία φορά μεταξύ 8-9 και ξύπναγαν 5-7 για το επόμενο και ξανακοιμόταν. την τελευταία εβδομάδα μου ξυπνάνε 3! τρώνε και ξανακοιμούνται και μετά η μία 8 και η άλλη ανάλογα 9, 10 ή και 11. Αναρωτιέμαι γιατί γυρίσαμε στο 3 και η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι δεν τρώνε καλά πριν κοιμηθούν. τρώνε 120 ή 150 ml. Εσάς πόσο γάλα πίνουν πριν κοιμηθούμε; Α, η μία είναι 7 κιλά και η άλλη 6.5. Καλή συνέχεια σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, angel23 είπε:

Τι τέλειο!

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; οι δικές μου ευτυχώς από βρέφη κοιμόταν τη νύχτα. Ξυπνούσαν για το φαγητό και μετά ξανακοιμόταν.  Τώρα (έκλεισαν τον 5ο μήνα αυτή την εβδομάδα), τρώνε τελευταία φορά μεταξύ 8-9 και ξύπναγαν 5-7 για το επόμενο και ξανακοιμόταν. την τελευταία εβδομάδα μου ξυπνάνε 3! τρώνε και ξανακοιμούνται και μετά η μία 8 και η άλλη ανάλογα 9, 10 ή και 11. Αναρωτιέμαι γιατί γυρίσαμε στο 3 και η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι δεν τρώνε καλά πριν κοιμηθούν. τρώνε 120 ή 150 ml. Εσάς πόσο γάλα πίνουν πριν κοιμηθούμε; Α, η μία είναι 7 κιλά και η άλλη 6.5. Καλή συνέχεια σε όλες!

Εμένα τρώει πριν νά κοιμηθεί 210-240 ml περίπου. Μήπως δε τους φτάνει και για αυτό σου ξυπνάνε; δοκίμασε να τους αυξήσεις λίγο το γάλα που πίνουν πριν κοιμηθούν. Πόσα γεύματα κάνουν;θηλάζειςΕγώ ή δίνεις σκόνη; Εμείς από δυο μηνών περίπου πίνουμε μόνο ξένο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, angel23 είπε:

Τι τέλειο!

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; οι δικές μου ευτυχώς από βρέφη κοιμόταν τη νύχτα. Ξυπνούσαν για το φαγητό και μετά ξανακοιμόταν.  Τώρα (έκλεισαν τον 5ο μήνα αυτή την εβδομάδα), τρώνε τελευταία φορά μεταξύ 8-9 και ξύπναγαν 5-7 για το επόμενο και ξανακοιμόταν. την τελευταία εβδομάδα μου ξυπνάνε 3! τρώνε και ξανακοιμούνται και μετά η μία 8 και η άλλη ανάλογα 9, 10 ή και 11. Αναρωτιέμαι γιατί γυρίσαμε στο 3 και η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι δεν τρώνε καλά πριν κοιμηθούν. τρώνε 120 ή 150 ml. Εσάς πόσο γάλα πίνουν πριν κοιμηθούμε; Α, η μία είναι 7 κιλά και η άλλη 6.5. Καλή συνέχεια σε όλες!

Εμείς τρώμε προτελευταίο γεύμα στις 9:30-10:00 όπου τρώει 180-200 ανάλογα ποσο θέλει κ σίγουρα κατά τ 12 στον ύπνο της της δίνω έστω 80-100 μλ για να την κρατήσει κ μετά την ξυπνάω 9:30-10 κ ξανά τρώει ! Είναι 7.100 στα κιλά της!

2 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Καλημέρα!!! Ο μπεμπάκος γυρνάει συνέχεια μπρούμυτα και όλο γελάει όταν το κάνει και είναι τόσο χαριτωμένος ο ήχος που κάνει όταν γελάει, δε μπορω τρελαίνομαι. Τα βράδυα κοιμόμαστε πλέον 11-8  σερί τις περισσότερες μέρες και κάποιες 10-7 σερί, τα απογεύματα πάμε βόλτα με το καρότσι για μια δυο ωρίτσες όλοι μαζί ενώ αν έχω να κάνω δουλειές πάει με το μπαμπά και τον αδελφό του. Ενώ είναι από την αρχή πολύ εύκολο μωρό στον ύπνο παράπονο δεν έχω έχει εδώ και μια εβδομάδα αρχίσει και κοιμάται μόνος του χωρίς να έχει ανάγκη τη παρουσία μου ή να τον έχω αγκαλιά τον βάζω ξύπνιο στο ρηλαξ να παίξει ή στο λίκνο αν θέλω να κάνω καμία δουλίτσα και να είναι περιορισμένος και μετά από πέντε-δέκα λεπτά έχει κοιμηθεί:x. Θέλω σιγά σιγά να τον πάω στο δωμάτιο του να κοιμάται τα βράδυα. Αυτά από μας!!!Πείτε τα νέα σας και σεις....

@Agapakiii εμένα μου έχει πει 150ml για κάθε κιλό βάρους πχ ο μπέμπης είναι 7 κιλά 7x150=1050ml διά τα γεύματα. Βέβαια πας και με τις ανάγκες του μωρού αν σε κάποια γεύματα δεν θέλει να πιεί όλο το γάλα δε το μπουκωνεις και αν σε κάποιο θέλει περισσότερο του δίνεις ή αν πεινάσει νωρίτερα από την ώρα του

Ναι κ εμένα τόσο μου είπε αλλά μου είπε κιόλας είναι ανάλογα το ποσο θέλει το μωρό γιατί δεν μας ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά το να βάζει βαροσ Ικανοποιητικά ! 
ειμαστε κ εμείς 7.100 οποτε κάπου τόσο θα πρέπει να φάει λογικά! Τώρα από την προηγούμενη φορά έβαλε 600 γρμ κ είναι ευχαριστημένος! Θα δούμε πως θα πάει!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Εμείς τρώμε προτελευταίο γεύμα στις 9:30-10:00 όπου τρώει 180-200 ανάλογα ποσο θέλει κ σίγουρα κατά τ 12 στον ύπνο της της δίνω έστω 80-100 μλ για να την κρατήσει κ μετά την ξυπνάω 9:30-10 κ ξανά τρώει ! Είναι 7.100 στα κιλά της!

Ναι κ εμένα τόσο μου είπε αλλά μου είπε κιόλας είναι ανάλογα το ποσο θέλει το μωρό γιατί δεν μας ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά το να βάζει βαροσ Ικανοποιητικά ! 
ειμαστε κ εμείς 7.100 οποτε κάπου τόσο θα πρέπει να φάει λογικά! Τώρα από την προηγούμενη φορά έβαλε 600 γρμ κ είναι ευχαριστημένος! Θα δούμε πως θα πάει!

Αφού έβαλε βάρος μια χαρά δεν έχει θέμα και το βάρος της είναι πολύ καλό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Ήρθε το καλοκαίρι!!!! Κυκλοφορούμε όλη μέρα με το παμπερς και το βράδυ μόνο φανελάκι. Εμείς τα πιο μικρουλια δεν γυρίσαμε ακόμα! Είμαστε όμως πολύ κοντά! Βάζει δύναμη στα πόδια και γυρίζει το σώμα λίγο στο πλάι, αλλά μέχρι εκεί. Το πρωί που σηκώνεται έχει πλάκα γιατί μόλις τον ταιζω τον ξαναβάζω στο λίκνο μέχρι να πλυθω και πιάνει συζήτηση με τη λάμπα στο ταβάνι και της λέει τα δικά του. Ξεκινήσαμε και σιδήρο. Τον πιάνει μια αηδία μόλις τον καταλάβει αλλά εντάξει τον κατάπινει. Προς το παρόν δεν έχω δει αλλαγή στις κενώσεις ευτυχώς. Το απόγευμα πάμε βόλτα στη γιαγιά και το δράμα συνεχίζεται στο αυτοκίνητο... Και τώρα έχουμε και καινούργιο δράμα... Δεν θέλουμε να μας κρατά άλλος εκτός από τη μαμά και τον μπαμπά... Αυτός ο κοροναιος μας κατέστρεψε!!! Το βράδυ ξυπνάει μια φορά ακόμα και κυνηγαμε τα κακακια από την πλάτη...σαν αεριοθουμενα βγαίνουν κι αυτά...:lol:

Από βδομάδα ξεκινώ πάλι δουλειά εκτός σπιτιού... Ο θεός βοηθός να συνηθίσει ο μπέμπης στο νέο πρόγραμμα...:(

 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Καλημέρα!!! Ο μπεμπάκος γυρνάει συνέχεια μπρούμυτα και όλο γελάει όταν το κάνει και είναι τόσο χαριτωμένος ο ήχος που κάνει όταν γελάει, δε μπορω τρελαίνομαι. Τα βράδυα κοιμόμαστε πλέον 11-8  σερί τις περισσότερες μέρες και κάποιες 10-7 σερί, τα απογεύματα πάμε βόλτα με το καρότσι για μια δυο ωρίτσες όλοι μαζί ενώ αν έχω να κάνω δουλειές πάει με το μπαμπά και τον αδελφό του. Ενώ είναι από την αρχή πολύ εύκολο μωρό στον ύπνο παράπονο δεν έχω έχει εδώ και μια εβδομάδα αρχίσει και κοιμάται μόνος του χωρίς να έχει ανάγκη τη παρουσία μου ή να τον έχω αγκαλιά τον βάζω ξύπνιο στο ρηλαξ να παίξει ή στο λίκνο αν θέλω να κάνω καμία δουλίτσα και να είναι περιορισμένος και μετά από πέντε-δέκα λεπτά έχει κοιμηθεί:x. Θέλω σιγά σιγά να τον πάω στο δωμάτιο του να κοιμάται τα βράδυα. Αυτά από μας!!!Πείτε τα νέα σας και σεις....

@Agapakiii εμένα μου έχει πει 150ml για κάθε κιλό βάρους πχ ο μπέμπης είναι 7 κιλά 7x150=1050ml διά τα γεύματα. Βέβαια πας και με τις ανάγκες του μωρού αν σε κάποια γεύματα δεν θέλει να πιεί όλο το γάλα δε το μπουκωνεις και αν σε κάποιο θέλει περισσότερο του δίνεις ή αν πεινάσει νωρίτερα από την ώρα του

Και η δικιά μας εχει ξεκινήσει να γυρνά ανάποδα σιγά σιγά και με ανυσηχει λίγο αυτό γιατι μπορεί να γυρίσει ανάποδα όταν κοιμάται και να γίνει τίποτα. Ακομα δεν κοιμάται μονη της μονο αν είναι πολυ κουρασμένη. Πολλές φορές τη βαζω στο κρεβάτι της αλλα δεν θελει ακομα να κοιμηθεί μονη της . Με το που την αφήνω κάτω κλαίει. Αφήστε που έμαθε η πονηρη αγκαλιά όρθια και με το που την κραταω λίγο ξάπλα κλαμα κατευθείαν...  Με τον ύπνο δεν εχω παράπονο κοιμαται σερί σίγουρα 6 -7 ώρες. Την έμαθα και να κάθεται στο ρηλαξ για ενα 10 λεπτο να κανω καμία δουλειά οταν λείπει ο άντρας μου αλλιως δεν γίνεται. 

Με το φαι δεν εχει στάνταρ ποσο τρώει άλλες φορές τρωει 120 αλλες 150 ανάλογα με τα κέφια της . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...