Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

@katerina04 Κορίτσι ξεκίνησαν οι εγγραφές για το προνήπιο την έγραψες την κορούλα σου; 

Παιδικό εννοείς γιατί θα γίνει 3. Όχι ακομα δεν πρόλαβα χαχα όλη μέρα έξω είμαστε πρωί απόγευμα γιατί δύσκολα να μείνει σπίτι τώρα που άνοιξε ο καιρός. Θα τη γράψω πάντως. Πρέπει επειγόντως να κόψουμε την πάνα.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Παιδικό εννοείς γιατί θα γίνει 3. Όχι ακομα δεν πρόλαβα χαχα όλη μέρα έξω είμαστε πρωί απόγευμα γιατί δύσκολα να μείνει σπίτι τώρα που άνοιξε ο καιρός. Θα τη γράψω πάντως. Πρέπει επειγόντως να κόψουμε την πάνα.

Α νόμιζα είναι το 16 γεννημένη. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια πως είστε; Εμείς έχουμε λιώσει από την ζεστη!! Την Μπέμπα την έχω μόνο με το φανελάκι της κ πάλι νομίζω ιδρώνει η καημένη!

τον άλλον μήνα θα ξεκινήσουμε στερεες ! Ήθελα να σας ρωτήσω ποια η γνώμη σας για το ρυζαλευρο; Έχω διαβάσει διαφορα! Δεν ξέρω άμα ξεκινήσουμε με αυτό δεν το συζήτησα με τον παιδίατρο , απλά το σκέφτομαι από τώρα σε περίπτωση που μου πει να ξεκινήσω με αυτό τι να κάνω;

εσεις τι άποψη έχετε ;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2020 at 11:23 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Άντε μια χαρά σου είπε με τι κρεμουλα να τον ξεκινήσεις; 

Καλησπέρα κορίτσια! Τι ζέστη είναι αυτή.. έχω τον μπέμπη με το φανελάκι όλη μέρα κ ιδρώνει.. επίσης σήμερα δε θέλει καθόλου να θηλάσει.. με το ζόρι τον βάζω πίνει 5 γουλιες και σταματάει... Νομίζω ζεσταίνεται στην αγκαλιά μου..δοκίμασα ο,τι στάση μπορούσα αλλά δεν συνεργάζεται..τον έκανα δύο φορές ντουζακι..Φυσικό κ επομενο είναι να μην γεμιζει πάνες.. φοβάμαι μην πάθει καμία αφυδάτωση.. θα δω πως θα πάει και το βράδυ και θα πάρω τον παιδίατρο. Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο;


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι ζέστη είναι αυτή.. έχω τον μπέμπη με το φανελάκι όλη μέρα κ ιδρώνει.. επίσης σήμερα δε θέλει καθόλου να θηλάσει.. με το ζόρι τον βάζω πίνει 5 γουλιες και σταματάει... Νομίζω ζεσταίνεται στην αγκαλιά μου..δοκίμασα ο,τι στάση μπορούσα αλλά δεν συνεργάζεται..τον έκανα δύο φορές ντουζακι..Φυσικό κ επομενο είναι να μην γεμιζει πάνες.. φοβάμαι μην πάθει καμία αφυδάτωση.. θα δω πως θα πάει και το βράδυ και θα πάρω τον παιδίατρο. Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο;

Να σου πω την αλήθεια εγώ μέσα στο σπίτι, επειδή λιώνουμε και εμείς από τη ζέστη και άνετα θα κυκλοφορούσα με τα εσώρουχα, τον έχω μόνο με το πάμπερς και πάλι κολλάει. Φανέλακι του βάζω το βράδυ που κοιμάται. Δοκίμασε να δεις μήπως βελτιωθεί η κατάσταση.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα γράφτηκα στο φόρουμ... έγινα και εγώ μανούλα στο πρώτο μου παιδάκι φέτος τον Ιανουάριο... Καλώς σας βρήκα και σας εύχομαι σε όλες υγεία και ευτυχία σε εσάς και τις οικογένειες σας ❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι ζέστη είναι αυτή.. έχω τον μπέμπη με το φανελάκι όλη μέρα κ ιδρώνει.. επίσης σήμερα δε θέλει καθόλου να θηλάσει.. με το ζόρι τον βάζω πίνει 5 γουλιες και σταματάει... Νομίζω ζεσταίνεται στην αγκαλιά μου..δοκίμασα ο,τι στάση μπορούσα αλλά δεν συνεργάζεται..τον έκανα δύο φορές ντουζακι..Φυσικό κ επομενο είναι να μην γεμιζει πάνες.. φοβάμαι μην πάθει καμία αφυδάτωση.. θα δω πως θα πάει και το βράδυ και θα πάρω τον παιδίατρο. Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο;

Καλημέρα. Σίγουρα ζεσταίνονται στην αγκαλιά μας τα καημένα Ούτε ξαπλωμένος δε βολεύεται? Κι εγώ μόνο με το φανελάκι τον έχω αλλά προς το παρόν θηλαζει κανονικά. Και φυσικά να πάρεις τον παιδίατρο να ρωτήσεις. 

Σήμερα ξεκινάω δουλεια και δε θέλω καθόλου να αφήσω το μπεμπουλη. Για τη μεγάλη δεν αγχώνομαι μια χαρά θα περνάει αλλά αυτός τις ξεχασε τις γιαγιάδες 2 μήνες που ήμασταν αυτοκόλλητοι και δεν ξέρω πως θα είναι. Και όσο σκέφτομαι ότι τώρα θα τελείωνα τα μαθήματα αντί να τα αρχίζω τρελαίνομαι. Πάει το μισό καλοκαίρι


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerina04 είπε:

Καλημέρα. Σίγουρα ζεσταίνονται στην αγκαλιά μας τα καημένα Ούτε ξαπλωμένος δε βολεύεται? Κι εγώ μόνο με το φανελάκι τον έχω αλλά προς το παρόν θηλαζει κανονικά. Και φυσικά να πάρεις τον παιδίατρο να ρωτήσεις. 

Σήμερα ξεκινάω δουλεια και δε θέλω καθόλου να αφήσω το μπεμπουλη. Για τη μεγάλη δεν αγχώνομαι μια χαρά θα περνάει αλλά αυτός τις ξεχασε τις γιαγιάδες 2 μήνες που ήμασταν αυτοκόλλητοι και δεν ξέρω πως θα είναι. Και όσο σκέφτομαι ότι τώρα θα τελείωνα τα μαθήματα αντί να τα αρχίζω τρελαίνομαι. Πάει το μισό καλοκαίρι

Άσε τα ίδια και εμείς. Παρηγορήσουν τουλάχιστον που θα είναι μαζί τα μικρά σου. Εγώ πάμε κάθε απόγευμα και βλέπουμε τη γιαγιά γιατί την ξέχασε και κλαίει στην αγκαλιά της. Μακάρι να συνηθίσουν εύκολα. Καλοκαιρινά δεν κάνεις; Εμείς συνεχίζουμε αδιάλειπτα μέχρι λογικά τον Αύγουστο. Ξεσυνηθισα κι εγώ... Από το σπίτι βολεύτηκα...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια άλλαξα σπίτι μετά από 1,5 χρόνο αναζήτησης και γίνεται ένας χαμός γτ δεν είχα καμία βοήθεια από πουθενά και τώρα ξεπακετάρω συν παιδιά τάισμα κτλπ. 

(Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται που διαβάζει το ποστ μου δίνω ρουχαλάκια βρεφικά σε συμβολική τιμή έχω για μωράκια που θα γεννηθούν φθινόπωρο ή χειμώνα. Τα δίνω σε συμβολική τιμή γτ θέλω να πάρω στα παιδιά να καλύψω τις ανάγκες τους. Επίσης όποιο κορίτσι ενδιαφέρεται χαρίζω παπούτσια για αγοράκι από 23 νούμερο έως 26.) 

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω νέα σας σας είδα γρήγορα στέλνω σε όλες σας φιλιά και όταν βρω χρόνο θα μπω να απαντήσω πιο επισταμένα. 

Η δε μπέμπα έχει λιώσει στον ιδρώτα η δόλια :shock:

@katerina04 ο μικρός πρώτη χρονιά προνηπιο του χρόνου η αδερφή του νήπιο θα είναι στην ίδια τάξη λογικά. (χαμούλης :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Άσε τα ίδια και εμείς. Παρηγορήσουν τουλάχιστον που θα είναι μαζί τα μικρά σου. Εγώ πάμε κάθε απόγευμα και βλέπουμε τη γιαγιά γιατί την ξέχασε και κλαίει στην αγκαλιά της. Μακάρι να συνηθίσουν εύκολα. Καλοκαιρινά δεν κάνεις; Εμείς συνεχίζουμε αδιάλειπτα μέχρι λογικά τον Αύγουστο. Ξεσυνηθισα κι εγώ... Από το σπίτι βολεύτηκα...

Μαζι ουτε καν δεν τα αναλαμβανει καμια γιαγια. Το κοριτσι μου ειναι παλαβο αλλο να στο λεω και αλλο να το ζεις. Θηριο ανημερο. Καλοκαιρινα μαλλον ενα θα εχω προς το παρον. Σημερα που ελειψα πρωτη μερα εκλαιγε ο μικρος κανενα διωρο οχι συνεχομενα και δεν επαιρνε το μπουκαλι. Εντελει το πηρε και απο τις 2 μεχρι τις 8:30 ηπιε μονο 120 ml με δοσεις κι αυτα 60 30 30. Μολις με ειδε τρελαθηκε. Η καρδια μου πονεσε αλλα δε γινεται αλλιως. Δηλαδη παει το καλοκαιρι δε θα ξεκουραστεις κι εσυ. 

7 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια άλλαξα σπίτι μετά από 1,5 χρόνο αναζήτησης και γίνεται ένας χαμός γτ δεν είχα καμία βοήθεια από πουθενά και τώρα ξεπακετάρω συν παιδιά τάισμα κτλπ. 

(Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται που διαβάζει το ποστ μου δίνω ρουχαλάκια βρεφικά σε συμβολική τιμή έχω για μωράκια που θα γεννηθούν φθινόπωρο ή χειμώνα. Τα δίνω σε συμβολική τιμή γτ θέλω να πάρω στα παιδιά να καλύψω τις ανάγκες τους. Επίσης όποιο κορίτσι ενδιαφέρεται χαρίζω παπούτσια για αγοράκι από 23 νούμερο έως 26.) 

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω νέα σας σας είδα γρήγορα στέλνω σε όλες σας φιλιά και όταν βρω χρόνο θα μπω να απαντήσω πιο επισταμένα. 

Η δε μπέμπα έχει λιώσει στον ιδρώτα η δόλια :shock:

@katerina04 ο μικρός πρώτη χρονιά προνηπιο του χρόνου η αδερφή του νήπιο θα είναι στην ίδια τάξη λογικά. (χαμούλης :mrgreen:

Θα ειναι μαζι τα αδερφακια τι καλα. Μπραβο ρε θηριο εκανες και μετακομιση ευτυχως βρηκες.  Ειναι καλυτερο το καινουργιο σπιτι?

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έχει χρειαστεί να κάνετε εξέταση αίματος στα βραδάκια; Τι προσέξατε πως αντέδρασαν ;; 

Εγω εκανα το Νοεμβριο στη μικρη ηταν σχεδον 2,5 μας ακουσε ολο το κτηριο αλλα τα καταφεραμε. Την κρατουσα σφιχτα ακινητοποιημενη  και η καημενουλα ελεγε μαμα να τελειωσουμε. Οι κοπελες ηταν καλες αλλα χρειαστηκε να την τρυπησουν 2 φορες δεν πονουσε και τοσο απλα δε θελει να την ακουμπαει κανεις γενικα.  Ειναι ζορι παντως αλλα πρεπει να γινει

  • Λυπημένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Μαζι ουτε καν δεν τα αναλαμβανει καμια γιαγια. Το κοριτσι μου ειναι παλαβο αλλο να στο λεω και αλλο να το ζεις. Θηριο ανημερο. Καλοκαιρινα μαλλον ενα θα εχω προς το παρον. Σημερα που ελειψα πρωτη μερα εκλαιγε ο μικρος κανενα διωρο οχι συνεχομενα και δεν επαιρνε το μπουκαλι. Εντελει το πηρε και απο τις 2 μεχρι τις 8:30 ηπιε μονο 120 ml με δοσεις κι αυτα 60 30 30. Μολις με ειδε τρελαθηκε. Η καρδια μου πονεσε αλλα δε γινεται αλλιως. Δηλαδη παει το καλοκαιρι δε θα ξεκουραστεις κι εσυ. 

Θα ειναι μαζι τα αδερφακια τι καλα. Μπραβο ρε θηριο εκανες και μετακομιση ευτυχως βρηκες.  Ειναι καλυτερο το καινουργιο σπιτι?

Εγω εκανα το Νοεμβριο στη μικρη ηταν σχεδον 2,5 μας ακουσε ολο το κτηριο αλλα τα καταφεραμε. Την κρατουσα σφιχτα ακινητοποιημενη  και η καημενουλα ελεγε μαμα να τελειωσουμε. Οι κοπελες ηταν καλες αλλα χρειαστηκε να την τρυπησουν 2 φορες δεν πονουσε και τοσο απλα δε θελει να την ακουμπαει κανεις γενικα.  Ειναι ζορι παντως αλλα πρεπει να γινει

Ωραίο είναι το σπίτι και ευρύχωρο. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Μαζι ουτε καν δεν τα αναλαμβανει καμια γιαγια. Το κοριτσι μου ειναι παλαβο αλλο να στο λεω και αλλο να το ζεις. Θηριο ανημερο. Καλοκαιρινα μαλλον ενα θα εχω προς το παρον. Σημερα που ελειψα πρωτη μερα εκλαιγε ο μικρος κανενα διωρο οχι συνεχομενα και δεν επαιρνε το μπουκαλι. Εντελει το πηρε και απο τις 2 μεχρι τις 8:30 ηπιε μονο 120 ml με δοσεις κι αυτα 60 30 30. Μολις με ειδε τρελαθηκε. Η καρδια μου πονεσε αλλα δε γινεται αλλιως. Δηλαδη παει το καλοκαιρι δε θα ξεκουραστεις κι εσυ. 

Όχι, φέτος θα μας πάει μπάλα...τη βλέπω την δουλειά. Αχ, άσε και μόνο που το σκέφτομαι πιάνεται η ψυχή μου. Δεν μπορώ να τον σκέφτομαι να κλαίει. Ευτυχώς τώρα κανονίζω τα μαθήματα σε ώρες που δεν δουλεύει ο σύζυγος. Μαζί του κάθεται όπως και με εμένα. Τώρα είμαστε ακόμα σε φάση αναγνώρισης με τη γιαγιά. Χθες της γέλασε πάλι και έκατσε να τον κρατήσει 15 λεπτά, εννοείται όχι συνεχόμενα...κάτι είναι και αυτό. Σε επόμενη φάση θα της δώσω να τον ταίσει και να είμαι και εγώ μπροστά να συνηθίσει και αυτή τη διαδικασία... 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεεερααα!!! Δεν θυμάμαι ποιο κορίτσι έγραφε για το ρυζάλευρο οπότε απαντάω έτσι λοιπόν πλέον δεν το δίνουν στα μωρά αλλά το συνήθιζαν σαν την 1η κρέμα του παιδιού για να προετοιμαστεί το στομάχι του. Εγώ της δίνω δικό μου βράζω καστανό ρύζι και μετά το αλέθω. Έχω δώσει όμως και nutricia. Τώρα συνήθισε στο κουτάλι και τα τρώει και τα 2 ευχάριστα. 

Όλο μιλάει η μπεμπούλα μου και ανέβηκε και καμπύλη ύψους τον τελευταίο μήνα :x

Καλώς ήρθε το καινούργιο κορίτσι με το μωράκι Ιανουαρίου της. 

@katerina04μιας και λέγαμε για ζημιές δεν θες να σου πω τι ζημιές κάνουν τα δικά μου αν δεν ασχοληθώ μαζί τους για 1 ώρα και βάλε ή αν τύχει να κάνω δουλειά που απαιτεί ώρα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...