Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

      η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

      Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε . Ψάχνω για κάθισμα αυτοκινήτου 0-36 ή 9-36 και δεν ξερω ποιο να πάρω. Η αδερφη μου μου πρότεινε της graco και της Joie. Δεν θελω όμως να παρω κάποιο ακριβο. Υπάρχει περίπτωση να μου υο κάνει δωρο η πεθερά μου επειδή το ειχε προτείνει πριν γεννησω και δεν θελω να την αναγκάσω να πάρει το πιο ακριβο επειδή μια σύνταξη παίρνει. Εχω δει ενα της foppa pedreti που ειναι σε λογική τιμή  . Αυτο που θέλω να ρωτησω ριναξ γιατι έχουν τοση διαφορά στις τιμές . Οσο πιο ακριβά ειναι τοσο πιο ασφαλή? 

Της foppa pedreti έχω εγώ. Είναι το ίδιο καλό με της joie από όσα μου είπε ο πωλητής απλά πλέον προωθουν τη joie και επειδή είναι τα τελευταία μοντέλα της foppa τα έχει προσφορά το Λητώ. Το αρνητικό που έχω δει χωρίς όμως να έχουμε δοκιμάσει ακόμα το κάθισμα είναι ότι δεν κοιτάζει πίσω. 

Αλήθεια μέχρι πότε θα αφήσετε τα μικρά να κοιτούν πίσω;

Επίσης ξεκινώ αναζήτηση κούνιας να την παραγγείλω μόλις μπουν εκπτώσεις. Ερώτηση πρώτη. Είναι πρακτικό να έχει ροδακια ή τελικά και να έχει είναι αδιάφορα;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Ξεκινήσαμε στερεές, φρουτοκρεμα για αρχή σκέτη μπανάνα και σήμερα βάλαμε και πεπόνι. Δε μπορώ να πω ότι τρελάθηκε, ζήτημα να κατάπιε ελάχιστες μπουκιες. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι κάποιες στιγμές έκανε σαν να αναγουλιαζει. Αυτό σημαίνει ότι δε μπορεί να διαχειριστεί τη μπουκιά και να την καταπιεί;


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2020 at 5:38 ΜΜ, Ele@n είπε:

Της foppa pedreti έχω εγώ. Είναι το ίδιο καλό με της joie από όσα μου είπε ο πωλητής απλά πλέον προωθουν τη joie και επειδή είναι τα τελευταία μοντέλα της foppa τα έχει προσφορά το Λητώ. Το αρνητικό που έχω δει χωρίς όμως να έχουμε δοκιμάσει ακόμα το κάθισμα είναι ότι δεν κοιτάζει πίσω. 

Αλήθεια μέχρι πότε θα αφήσετε τα μικρά να κοιτούν πίσω;

Επίσης ξεκινώ αναζήτηση κούνιας να την παραγγείλω μόλις μπουν εκπτώσεις. Ερώτηση πρώτη. Είναι πρακτικό να έχει ροδακια ή τελικά και να έχει είναι αδιάφορα;

Αν εχει τέτοιο θέμα λογικα δεν θα με βολεύει. Η μπέμπα είναι σχεδόν  5 μηνων και ακομα την βάζουμε ανάποδα.  Αλλα πιο πολύ αυτο που με απασχολεί αν θα χωράει στο αμάξι επειδή έχουμε ενα ματιζ και δεν ειναι και το καλύτερο αμάξι για οικογένεια. 

Όσο για το μέχρι πότε μπαίνει ανάποδα η αδερφή μου την μικρη την γύρισε πιο νωρίς , γύρω στον 1ο χρόνο επειδη εκανε αναρροφήσεις.  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Κοντεύει 12 και τώρα έκατσα... Άρχισαν οι εξετάσεις και γίνεται ένας χαμός. Ο μπεμπούλης μεγαλώνει και είναι μούρλια...έχει κάνει κάτι μαγουλήθρες και κάτι μπουτάρες για δάγκωμα. Ξεκινήσαμε και εμείς τις ασκήσεις για την τούμπα αλλά δεν ενθουσιάζεται...καθόλου θα έλεγα... Έφτιαξε και ο καιρός και κάθε απόγευμα πάμε τη βόλτα μας. Αρχίζει και συνηθίζει και τους ανθρώπους...τους γελάει με επιφύλαξη βέβαια... Θέλω να κρατήσει αυτή η μωρουδίλα για λίγο ακόμα...μεγαλώνει γρήγορα το άτιμο...

Όσον αφορά στο φαγητό μπορεί να τον ξενίζει η υφή της νέας τροφής. Για απογευματινό την τρώμε τη φρουτόκρεμα;

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλησπέρα!!! Κοντεύει 12 και τώρα έκατσα... Άρχισαν οι εξετάσεις και γίνεται ένας χαμός. Ο μπεμπούλης μεγαλώνει και είναι μούρλια...έχει κάνει κάτι μαγουλήθρες και κάτι μπουτάρες για δάγκωμα. Ξεκινήσαμε και εμείς τις ασκήσεις για την τούμπα αλλά δεν ενθουσιάζεται...καθόλου θα έλεγα... Έφτιαξε και ο καιρός και κάθε απόγευμα πάμε τη βόλτα μας. Αρχίζει και συνηθίζει και τους ανθρώπους...τους γελάει με επιφύλαξη βέβαια... Θέλω να κρατήσει αυτή η μωρουδίλα για λίγο ακόμα...μεγαλώνει γρήγορα το άτιμο...

Όσον αφορά στο φαγητό μπορεί να τον ξενίζει η υφή της νέας τροφής. Για απογευματινό την τρώμε τη φρουτόκρεμα;

 

Εμείς την τρώμε νωρίς το μεσημέρι..αλλά μη φανταστείς, ακόμα δεν καταλαβαίνει τι του γίνεται, ούτε το στόμα δεν ανοίγει καλά καλά. Επίσης νερό δεν νιώθει να πιεί...του βάζω το εκπαιδευτικό ποτηράκι στο στόμα και δε θέλει καθόλου. 


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Εμείς την τρώμε νωρίς το μεσημέρι..αλλά μη φανταστείς, ακόμα δεν καταλαβαίνει τι του γίνεται, ούτε το στόμα δεν ανοίγει καλά καλά. Επίσης νερό δεν νιώθει να πιεί...του βάζω το εκπαιδευτικό ποτηράκι στο στόμα και δε θέλει καθόλου. 

Άρα σαν να λέμε πρωί γάλα, δεκατιανο γάλα, μεσημεριανό κρέμα ή κάπως έτσι.. να φανταστώ είστε ακόμα στις λίγες κουταλιές και συμπληρώνει το γεύμα μετά με γάλα;

Καλά το νερό τους φαίνεται και ανοστο ανούσιο να το πιουν. Δοκίμασε να του βάλεις λίγο στο κουταλάκι μπας και νιώσει την ανάγκη να πιει μετά από το ποτηράκι.

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2020 at 5:30 ΜΜ, Ntina Ntinaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ξεκινήσαμε στερεές, φρουτοκρεμα για αρχή σκέτη μπανάνα και σήμερα βάλαμε και πεπόνι. Δε μπορώ να πω ότι τρελάθηκε, ζήτημα να κατάπιε ελάχιστες μπουκιες. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι κάποιες στιγμές έκανε σαν να αναγουλιαζει. Αυτό σημαίνει ότι δε μπορεί να διαχειριστεί τη μπουκιά και να την καταπιεί;

Θα μάθει ακόμα είναι νωρίς. Πρέπει να συνηθίσει την υφή θέλει καιρό. Μην αγχώνεσαι η μεγαλη μου έκανε 2 μήνες να φάει καλά

 

18 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλησπέρα!!! Κοντεύει 12 και τώρα έκατσα... Άρχισαν οι εξετάσεις και γίνεται ένας χαμός. Ο μπεμπούλης μεγαλώνει και είναι μούρλια...έχει κάνει κάτι μαγουλήθρες και κάτι μπουτάρες για δάγκωμα. Ξεκινήσαμε και εμείς τις ασκήσεις για την τούμπα αλλά δεν ενθουσιάζεται...καθόλου θα έλεγα... Έφτιαξε και ο καιρός και κάθε απόγευμα πάμε τη βόλτα μας. Αρχίζει και συνηθίζει και τους ανθρώπους...τους γελάει με επιφύλαξη βέβαια... Θέλω να κρατήσει αυτή η μωρουδίλα για λίγο ακόμα...μεγαλώνει γρήγορα το άτιμο...

Όσον αφορά στο φαγητό μπορεί να τον ξενίζει η υφή της νέας τροφής. Για απογευματινό την τρώμε τη φρουτόκρεμα;

 

Και εγώ τρελαίνομαι να τον ζουλαω δεν μπορώ να αντισταθώ. Αυτή η ηλικία είναι όλο νάζια και γέλια. Ο δικός μου όποιον βλέπει χαμογελάει αλλά αν τον πάρουν κλαίει. 

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2020 at 6:53 ΜΜ, Giota1983 είπε:

Αν εχει τέτοιο θέμα λογικα δεν θα με βολεύει. Η μπέμπα είναι σχεδόν  5 μηνων και ακομα την βάζουμε ανάποδα.  Αλλα πιο πολύ αυτο που με απασχολεί αν θα χωράει στο αμάξι επειδή έχουμε ενα ματιζ και δεν ειναι και το καλύτερο αμάξι για οικογένεια. 

Όσο για το μέχρι πότε μπαίνει ανάποδα η αδερφή μου την μικρη την γύρισε πιο νωρίς , γύρω στον 1ο χρόνο επειδη εκανε αναρροφήσεις.  

Εμεις αγορασαμε της bebe stars το macan 360 εχουμε και εμεις μικρο αυτικινητο και μας βολεψε μια χαρα.. Αν εχει και isofix το αμαξι ακομα καλυτερα..θα μπορεις να το γυριζεις 360 μοιρες

On 14/6/2020 at 5:30 ΜΜ, Ntina Ntinaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ξεκινήσαμε στερεές, φρουτοκρεμα για αρχή σκέτη μπανάνα και σήμερα βάλαμε και πεπόνι. Δε μπορώ να πω ότι τρελάθηκε, ζήτημα να κατάπιε ελάχιστες μπουκιες. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι κάποιες στιγμές έκανε σαν να αναγουλιαζει. Αυτό σημαίνει ότι δε μπορεί να διαχειριστεί τη μπουκιά και να την καταπιεί;

Οχι ειναι το αντακλαστικο της θηλαστικης κίνησης ακομα και μεχρι να αναπτυχθει το αντανακλαστικο της καταποσης θελει λιγο καιρο.. 

Ξεκινησαμε και εμεις στους 5 ακριβως.. Για πειτε κοριτσια τι οδηγιες πήρατε; εμεις 3 μερες μηλο 3 αχλαδι 3 αχλαδι-μηλο και 3 αχλαδι, μηλο, μπανανα.. Απο εκει και μετα μπαίνει και η χορτοσουπα

  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Εμεις αγορασαμε της bebe stars το macan 360 εχουμε και εμεις μικρο αυτικινητο και μας βολεψε μια χαρα.. Αν εχει και isofix το αμαξι ακομα καλυτερα..θα μπορεις να το γυριζεις 360 μοιρες

Οχι ειναι το αντακλαστικο της θηλαστικης κίνησης ακομα και μεχρι να αναπτυχθει το αντανακλαστικο της καταποσης θελει λιγο καιρο.. 

Ξεκινησαμε και εμεις στους 5 ακριβως.. Για πειτε κοριτσια τι οδηγιες πήρατε; εμεις 3 μερες μηλο 3 αχλαδι 3 αχλαδι-μηλο και 3 αχλαδι, μηλο, μπανανα.. Απο εκει και μετα μπαίνει και η χορτοσουπα

Καλημέρα ! Εμείς γίναμε 5 μηνών την Τρίτη κ ξεκινάμε με φρούτα την άλλη Δευτέρα στις 29 του μήνα ! Μου είπε να δώσω δεκατιανό μήλο μπανάνα αχλάδι μαζί! Την πρώτη μέρα 2 κουταλιτσες μετά λίγο περισσότερο κοκ με σκοπό μέχρι τέλος εβδομάδας να τρώει κανονικά την ποσότητα ! Όταν τελειώσει η εβδομάδα εισαγωγής φρούτων βάζω για απογευματινό ρυζαλευρο η φαγοπυρο η κεχρί ! Αυτό μου είπε να το δώσω μια κ έξω κ όχι λίγο λίγο! Στους 6 μήνες θα βάλουμε χορτοσουπα κ κρεατοσουπα!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 6/16/2020 at 6:29 PM, Ele@n said:

Άρα σαν να λέμε πρωί γάλα, δεκατιανο γάλα, μεσημεριανό κρέμα ή κάπως έτσι.. να φανταστώ είστε ακόμα στις λίγες κουταλιές και συμπληρώνει το γεύμα μετά με γάλα;

Καλά το νερό τους φαίνεται και ανοστο ανούσιο να το πιουν. Δοκίμασε να του βάλεις λίγο στο κουταλάκι μπας και νιώσει την ανάγκη να πιει μετά από το ποτηράκι.

 

Καλημέρα! Ξεκινήσατε στέρεες; Θυμάμαι ότι γεννήσαμε ίδια μέρα, αλλά ακόμα δεν δίνω κάτι πέρα από γάλα και 5 μλ νερό την ημέρα :D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Agapakiii είπε:

Καλημέρα ! Εμείς γίναμε 5 μηνών την Τρίτη κ ξεκινάμε με φρούτα την άλλη Δευτέρα στις 29 του μήνα ! Μου είπε να δώσω δεκατιανό μήλο μπανάνα αχλάδι μαζί! Την πρώτη μέρα 2 κουταλιτσες μετά λίγο περισσότερο κοκ με σκοπό μέχρι τέλος εβδομάδας να τρώει κανονικά την ποσότητα ! Όταν τελειώσει η εβδομάδα εισαγωγής φρούτων βάζω για απογευματινό ρυζαλευρο η φαγοπυρο η κεχρί ! Αυτό μου είπε να το δώσω μια κ έξω κ όχι λίγο λίγο! Στους 6 μήνες θα βάλουμε χορτοσουπα κ κρεατοσουπα!

Τελικα καθε γιατρος εχει την δικη του γραμμη..


askg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα! Ξεκινήσατε στέρεες; Θυμάμαι ότι γεννήσαμε ίδια μέρα, αλλά ακόμα δεν δίνω κάτι πέρα από γάλα και 5 μλ νερό την ημέρα :D

Καλημέρα! Όχι δεν ξεκινήσαμε ακόμα. Τον άλλο μήνα ξεκινάμε φρουτόκρεμα. Νερό επιχείρησα να του δώσω όταν είχε καύσωνα, αλλά μόνο που το δοκίμασε, είχε την έκφραση αηδίας στη φάτσα και δεν ξαναεπιχείρησα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , MariaGS είπε:

Τελικα καθε γιατρος εχει την δικη του γραμμη..

Ναι ισχύει αυτό!! Όπως κ να έχει καλή μας αρχή!! Μακάρι τα μικρακια μας να φάνε με όρεξη !!  Επίσης όταν εισάγουμε αυτά τα φρούτα είπε μετά θα επιχειρήσουμε κ τα καλοκαιρινά !!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς τρώμε το απόγευμα κρέμα ρυζαλευρο-βανιλια και έχουμε ξεκινήσει και φρούτα, ξεκινήσαμε αχλάδι μετά βάλαμε μήλο και σε λίγες μέρες θα βάλουμε μπανάνα. Εμένα μου είπε να προσθέτω ένα ένα τα φρούτα. Αλλά μου είπε να εισάγω κατι νέο ανά πέντε μέρες ενώ όσες μαμάδες ξέρω οι παιδίατροι τους έχουν πει ανά τρεις μερες και φοβάμαι θα αργήσουμε πολύ να διευρύνουμε το διαιτολόγιο του. Και στη κρεμα και στη φρουτοκρεμα δεν αφήνει ψιχουλακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...