Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Κάτσε να δούμε πώς θα πάει. Αν του ξυνιζουν θα βάλω λίγο ρυζαλευρο. Αλλιώς θα τη ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού. Για φρούτα μου είπε για τα αρχικά. Μετά μου έδωσε το ελεύθερο να πειραματιστω με συνδυασμούς. Καρπούζι, πεπόνι, σύκο, κεράσι, ροδάκινο, γιαρμα, βερυκοκο... Πάντως με το φαγητό δεν έχει συνηθίσει ακομα και πεντακόσιες ώρες... εσείς που είστε μεγαλύτεροι τρώτε πιο γρήγορα; Το συγκρίνω και με τον θηλασμό που τρώει μέσα σε δέκα λεπτά...

Ποσο είναι το μπεμπακι; Εμείς ξεκινήσαμε 29 Ιουνίου θέλει λίγη ώρα ειδικά για τα φρούτα αλλά μέρα με τη μέρα το πάει καλύτερα!! 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Agapakiii και εγώ ήθελα να ρωτήσω για τραχανά...αλλά ελπίζω να μην μου συστήσει τον έτοιμο της frezyderm. Δεν είναι ότι τα έτοιμα δεν είναι καλά η τα σνομπαρω για κάποιο λόγο αλλά έτσι ήμουν κ πριν στην καθημερινότητα μου. ότι μπορώ να φτιάξω εγώ γιατί να μην το κάνω? 

@Ele@n έτσι είναι τον πρώτο καιρό... Εμάς πριν δεν άνοιγε το στόμα του απλά το ρουφούσε ο καημένος από το κουτάλι... Τώρα έχει μάθει και ανοίγει το στόμα του. Και εμάς που υποτίθεται τρώει κ του αρέσει κλπ κάνει το λιγότερο μισή ώρα για να φάει....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δίνουμε στέρεες, ταίζετε το μωρό βάζοντάς το να κάτσει; Εγώ το ταίζω ημιξαπλωμένο σε μαξιλάρια αλλά σε ένα μήνα που υπολογίζω πως θα κάθεται, σκέφτομαι να του πάρω παιδική καρέκλα.

Ποια έχετε εσείς και ποια προτείνετε; Έχω δει τις λεγόμενες high chair, όπως αυτές που υπάρχουν σε ξενοδοχεία και εστιατόρια και κάποιες άλλες που μοιάζουν με γιο γιο και τις δένουν στις καρέκλες αν κατάλαβα καλά. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Agapakiii είπε:

Ποσο είναι το μπεμπακι; Εμείς ξεκινήσαμε 29 Ιουνίου θέλει λίγη ώρα ειδικά για τα φρούτα αλλά μέρα με τη μέρα το πάει καλύτερα!! 

Είναι 5 μηνών και 6 ημέρών... Ξεκινήσαμε 5 Ιούλη...λίγες μέρες...αλλά αφού βελτιώνεται με τον καιρό οκ...

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Τώρα που δίνουμε στέρεες, ταίζετε το μωρό βάζοντάς το να κάτσει; Εγώ το ταίζω ημιξαπλωμένο σε μαξιλάρια αλλά σε ένα μήνα που υπολογίζω πως θα κάθεται, σκέφτομαι να του πάρω παιδική καρέκλα.

Ποια έχετε εσείς και ποια προτείνετε; Έχω δει τις λεγόμενες high chair, όπως αυτές που υπάρχουν σε ξενοδοχεία και εστιατόρια και κάποιες άλλες που μοιάζουν με γιο γιο και τις δένουν στις καρέκλες αν κατάλαβα καλά. 

 

Έχω high chair αλλά δεν μπορεί ακόμα να κάτσει κάθετα...έχει όμως ρύθμιση στην πλάτη και κάθεται ημιξαπλωτός... Ιδανικά θα ήθελα μία σαν έπιπλο από ξύλο για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί καιρό...αλλά μου έκαναν δώρο της joie μια χαρά είναι...σήμερα παρέλαβα και κρεμαστή από το τραπέζι της Inglesina για το σπίτι των παππούδων και για το εξοχικό που θα πάμε τον Αύγουστο γιατί η κουμούτσα δεν κουβαλιέται.. και αυτό είναι ωραίο αν έχετε τραπέζι που να μπαίνει...

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στο αυτοκίνητο χρησιμοποιείτε ηλιοπροστασία; Έχω πάρει τις μπούρδες με τη βεντούζα η οποία ποτέ δεν μένει κολλημένη. Την βάζω και πέφτει πριν φτάσουμε στον προορισμό μας. Έχετε βρει κανένα κόλπο;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Στο αυτοκίνητο χρησιμοποιείτε ηλιοπροστασία; Έχω πάρει τις μπούρδες με τη βεντούζα η οποία ποτέ δεν μένει κολλημένη. Την βάζω και πέφτει πριν φτάσουμε στον προορισμό μας. Έχετε βρει κανένα κόλπο;

Κ εγώ αυτή έχω από το γνωστό παιχνιδομαγαζο αλλά στέκεται! Έχεις δοκιμάσει να γλύψεις τις βεντούζες πρωτου τις βάλεις στο τζαμί; :oops::rolleyes: εγώ αυτό έκανα κ δεν πέφτουν από τότε ποτε ακόμα κ αν τις ξεκολλαω κ τις ξανά κολλάω :P

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Τώρα που δίνουμε στέρεες, ταίζετε το μωρό βάζοντάς το να κάτσει; Εγώ το ταίζω ημιξαπλωμένο σε μαξιλάρια αλλά σε ένα μήνα που υπολογίζω πως θα κάθεται, σκέφτομαι να του πάρω παιδική καρέκλα.

Ποια έχετε εσείς και ποια προτείνετε; Έχω δει τις λεγόμενες high chair, όπως αυτές που υπάρχουν σε ξενοδοχεία και εστιατόρια και κάποιες άλλες που μοιάζουν με γιο γιο και τις δένουν στις καρέκλες αν κατάλαβα καλά. 

 

Συνήθως την κρατάω και την εχω λίγο ξάπλα . Τωρα ανέβασα και ενα καρεκλάκι φαγητού που εχω απο την αδερφή μου. Ειναι της graco και ειναι αρκετα καλό αρκει βέβαια να αρέσει στο παιδί να κάθεται. Αυτές που τις δένεις δεν τις εχω εμπιστοσύνη γιατι φοβάμαι ότι θα πέσει. Προς το παρόν κάθεται ήσυχη  και γκρινιάζει μονο οταν δεν θέλει άλλο

Κορίτσια να σας ρωτήσω . Πότε αλλάξατε νούμερο στις πάνες.? Τώρα φοράει το νο.3 αλλα μου φαίνεται πως την στενεύει λιγακι. Αυτο ειναι μεχρι 9- 10 κιλα και το νο.4 είναι απο 9 κιλα μεχρι 14 νομίζω. Είναι 6.5 κιλά τωρα, ισως και λιγακι παραπάνω εχει σχεδόν μήνα που πήγαμε στο γιατρό, λέτε να της αλλάξω νούμερο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Συνήθως την κρατάω και την εχω λίγο ξάπλα . Τωρα ανέβασα και ενα καρεκλάκι φαγητού που εχω απο την αδερφή μου. Ειναι της graco και ειναι αρκετα καλό αρκει βέβαια να αρέσει στο παιδί να κάθεται. Αυτές που τις δένεις δεν τις εχω εμπιστοσύνη γιατι φοβάμαι ότι θα πέσει. Προς το παρόν κάθεται ήσυχη  και γκρινιάζει μονο οταν δεν θέλει άλλο

Κορίτσια να σας ρωτήσω . Πότε αλλάξατε νούμερο στις πάνες.? Τώρα φοράει το νο.3 αλλα μου φαίνεται πως την στενεύει λιγακι. Αυτο ειναι μεχρι 9- 10 κιλα και το νο.4 είναι απο 9 κιλα μεχρι 14 νομίζω. Είναι 6.5 κιλά τωρα, ισως και λιγακι παραπάνω εχει σχεδόν μήνα που πήγαμε στο γιατρό, λέτε να της αλλάξω νούμερο. 

Αμα δεις ότι την στενεύει άλλαξε την μη δίνεις βάση στα κιλά! Εμείς πριν έναν μήνα ήμασταν 7800 κ φοράμε το 3 αλλά τώρα η αλήθεια είναι ότι περιμένω να τελειώσουν τα τελευταία πακέτα κ θα πάω στο 4ρι.. λογικά τώρα θα είναι κ η δίκη μου 8κιλα κ κάτι..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Αμα δεις ότι την στενεύει άλλαξε την μη δίνεις βάση στα κιλά! Εμείς πριν έναν μήνα ήμασταν 7800 κ φοράμε το 3 αλλά τώρα η αλήθεια είναι ότι περιμένω να τελειώσουν τα τελευταία πακέτα κ θα πάω στο 4ρι.. λογικά τώρα θα είναι κ η δίκη μου 8κιλα κ κάτι..

Αυτο θα κανω γιατι αν και της την κλεινω χαλαρα βλεπω οτι της αφήνει ένα ελαφρυ κόκκινο σημάδι στα μπουτάκια της. Ναι δεν δίνω σημασία στα κιλά . Απο το 2 στο 3 αν και πίστευα πως θα αργήσει να αλλάξει τελικά άλλαξα πολύ γρήγορα. Αφήστε που τα εχει προσφορά, το νο.4 , στα ΑΒ μισό τιμής και θα στείλω τον άντρα μου να πάρει Δεν ξερω ισως ειναι ιδέα μου σαν χαζομαμά που είμαι αλλα νομιζω πως ψηλώνει πολυ γρήγορα . :razz: Γερά να είναι μονο τα μωράκια μας και τίποτα άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Στο αυτοκίνητο χρησιμοποιείτε ηλιοπροστασία; Έχω πάρει τις μπούρδες με τη βεντούζα η οποία ποτέ δεν μένει κολλημένη. Την βάζω και πέφτει πριν φτάσουμε στον προορισμό μας. Έχετε βρει κανένα κόλπο;

https://www.skroutz.gr/s/22599004/Carman-Κουρτινάκια-Πίσω-Παράθυρου-NG-11294.html σωτήριο! Πιάνει όλη την πόρτα τον προστατεύει και από τον ήλιο αλλά και από τα έντομα όταν έχω ανοιχτό το παράθυρο του... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , Giota1983 είπε:

Αυτο θα κανω γιατι αν και της την κλεινω χαλαρα βλεπω οτι της αφήνει ένα ελαφρυ κόκκινο σημάδι στα μπουτάκια της. Ναι δεν δίνω σημασία στα κιλά . Απο το 2 στο 3 αν και πίστευα πως θα αργήσει να αλλάξει τελικά άλλαξα πολύ γρήγορα. Αφήστε που τα εχει προσφορά, το νο.4 , στα ΑΒ μισό τιμής και θα στείλω τον άντρα μου να πάρει Δεν ξερω ισως ειναι ιδέα μου σαν χαζομαμά που είμαι αλλα νομιζω πως ψηλώνει πολυ γρήγορα . :razz: Γερά να είναι μονο τα μωράκια μας και τίποτα άλλο. 

Ααααα να πάω κ εγώ να πάρω!! Επίσης έχει πολύ καλές προσφορές στο Ίντερνετ τώρα που μπαίνετε σε καινούριο νούμερο κ ξέρεις πως όντως θα τις χρησιμοποιήσετε μπορείς να κανεις μαζική παραγγελία συμφέρει καλύτερα! Κ εγώ τα Ιδια με εσένα άσε Χαχαχαχα! Ήταν 68 πόντους 5 μηνών κ τώρα στις 16 του μήνα  γινόμαστε 6 μηνών κ μου φαίνεται πως είναι σίγουρα 70-71 πόντους ! Θα μάθω την Τετάρτη αλλά σαν την κουκουβάγια χαίρομαι χαχαχαα!! Γερά να είναι τα παιδάκια μας!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Ααααα να πάω κ εγώ να πάρω!! Επίσης έχει πολύ καλές προσφορές στο Ίντερνετ τώρα που μπαίνετε σε καινούριο νούμερο κ ξέρεις πως όντως θα τις χρησιμοποιήσετε μπορείς να κανεις μαζική παραγγελία συμφέρει καλύτερα! Κ εγώ τα Ιδια με εσένα άσε Χαχαχαχα! Ήταν 68 πόντους 5 μηνών κ τώρα στις 16 του μήνα  γινόμαστε 6 μηνών κ μου φαίνεται πως είναι σίγουρα 70-71 πόντους ! Θα μάθω την Τετάρτη αλλά σαν την κουκουβάγια χαίρομαι χαχαχαα!! Γερά να είναι τα παιδάκια μας!!

Μα το λέω ότι τα μικρά του χειμώνα είναι τεράστια. Όντως ψηλώνουν γρήγορα...ευτυχώς είναι καλοκαίρι και τη βγάζουμε με φανελάκια που τα είχα πάρει και μεγάλα... μπλουζάκια φοράει των 9 μηνών αλλά μας δυσκολεύουν στο μπες βγες... έχεις βρει κάπου ιντερνετικά τις πάνες προσφορά;

6 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κ εγώ αυτή έχω από το γνωστό παιχνιδομαγαζο αλλά στέκεται! Έχεις δοκιμάσει να γλύψεις τις βεντούζες πρωτου τις βάλεις στο τζαμί; :oops::rolleyes: εγώ αυτό έκανα κ δεν πέφτουν από τότε ποτε ακόμα κ αν τις ξεκολλαω κ τις ξανά κολλάω :P

Εγώ το είχα πάρει από τα Λητώ για να μαζεύει κιόλας. Θα δοκιμάσω με νερό, αλλιώς θα δω μήπως πάρω αυτό που λέει η @Blue-entry. Ούτε του πίσω παρμπριζ κολλάει αλλά ευτυχώς είναι μεγάλο και σκαλώνει στα κορδόνια του ταμπλό στο πορτμπαγκάζ και δεν πέφτει...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σε 1,5 μήνα επιστρέφω Ελλάδα και θα είμαστε σχεδόν 6 μηνών. Σκέφτομαι από τώρα πώς θα κοιμάται το μωρό, στο λίκνο που είχα μαζί μας δε θα χωράει, το κρεβάτι που του πήραμε είναι στο δικό του δωμάτιο αλλά το αποκλείω να κοιμάται μόνος του εκεί. Αναποδογυρίζει μπρούμυτα, δεν ξέρω αν όταν επιστρέψουμε σπίτι θα μπορεί να γυρίσει και από μπρούμυτα ανάσκελα, οπότε για ασφάλεια, θα εκτοπίσω τον άντρα μου και θα τον κοιμίζω στο δικό μου κρεβάτι. :lol:

Επίσης, τι θα χρειαστώ για το μωρό πέρα από ρούχα που ήδη έχω; Θα πάρω σίγουρα καρέκλα φαγητού, σετ φαγητού, πάρκο και τί άλλο είναι χρήσιμο; Να στείλω τον άντρα μου να πάρει για να μην τρέχει να ψάχνει όταν θα έχουμε και το μωρό στα πόδια μας. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Μα το λέω ότι τα μικρά του χειμώνα είναι τεράστια. Όντως ψηλώνουν γρήγορα...ευτυχώς είναι καλοκαίρι και τη βγάζουμε με φανελάκια που τα είχα πάρει και μεγάλα... μπλουζάκια φοράει των 9 μηνών αλλά μας δυσκολεύουν στο μπες βγες... έχεις βρει κάπου ιντερνετικά τις πάνες προσφορά;

Εγώ το είχα πάρει από τα Λητώ για να μαζεύει κιόλας. Θα δοκιμάσω με νερό, αλλιώς θα δω μήπως πάρω αυτό που λέει η @Blue-entry. Ούτε του πίσω παρμπριζ κολλάει αλλά ευτυχώς είναι μεγάλο και σκαλώνει στα κορδόνια του ταμπλό στο πορτμπαγκάζ και δεν πέφτει...

καλημερα...πανες μπειτε στο superpanes.gr. έχει πακετο τ μηνα

..βγαινει 10λ η πανα 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...