Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια εμείς σήμερα είχαμε παιδίατρο! 8200 η μπουμπου κ 70εκ. Έβαλε μόνο 400 γρμ κ στεναχωρήθηκα λίγο ( τον προηγούμενο μήνα έβαλε 700) αλλά ο παιδίατρος είπε είναι φυσιολογικό να μη βάζει τόσο από δω κ πέρα ! Κατά τα αλλά όλα καλά! Δευτέρα ξεκινάμε πατάτα καρότο κολοκύθι κ εναλλάξ μοσχάρι κ κοτόπουλο! Είπε 2 μέρες το ένα 2 μέρες το άλλο! Πως τα μαγειρεύεται κορίτσια αυτά; Τα βράζετε όλα μαζί η χωρια το κρέας κ τα αλεθετε στο τέλος μαζί; Πόση ώρα περίπου; Είμαι παντελώς άσχετη ειδικά με το κρέας επειδή δεν το τρώω δεν έχω ιδέα ! Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη !!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ειναι πηχτο  το γαλα κ εχτος απο βιταμίνες  δεν έχει  κατι αλλο μεσα...νερο ειναι...

θα κανουκε μια προσπάθεια μίξης σε 2 μερες με ανολογιες μικρες στο αλλο γαλα κ θα δούμε...αν συνεχίσει κ την ξαναπερασει θα πινει  το ειδικο εως 1χρονων....

πιστευω να παει καλα γιατί  το γαλα πιυ πίνει  έχει 50 ευρω κ θελω κουτι κάθε  2 μερες...

Oh my God!!! Δεν συνταγογραφειται; Δεν θυμάμαι πού το είχα βρει, αλλά είμαι 100% σίγουρη ότι κάποια γάλατα από τα ειδικής κατηγορίας συνταγογραφουνται...για κάνε ερώτηση σε γιατρό και αλλεργιολογο...

Ακόλουθα τις οδηγίες των γιατρών και θα το αλλάξει σιγά σιγά.  Ούτως ή άλλως όταν μπουν οι τροφές θα δοκιμάσει πολλά...

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια εμείς σήμερα είχαμε παιδίατρο! 8200 η μπουμπου κ 70εκ. Έβαλε μόνο 400 γρμ κ στεναχωρήθηκα λίγο ( τον προηγούμενο μήνα έβαλε 700) αλλά ο παιδίατρος είπε είναι φυσιολογικό να μη βάζει τόσο από δω κ πέρα ! Κατά τα αλλά όλα καλά! Δευτέρα ξεκινάμε πατάτα καρότο κολοκύθι κ εναλλάξ μοσχάρι κ κοτόπουλο! Είπε 2 μέρες το ένα 2 μέρες το άλλο! Πως τα μαγειρεύεται κορίτσια αυτά; Τα βράζετε όλα μαζί η χωρια το κρέας κ τα αλεθετε στο τέλος μαζί; Πόση ώρα περίπου; Είμαι παντελώς άσχετη ειδικά με το κρέας επειδή δεν το τρώω δεν έχω ιδέα ! Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη !!!

Θα σου πω πώς το έχω διαβάσει γιατί εμείς ακόμα είμαστε στην κρέμα. Κόβεις το κρέας σε μερίδες και το καταψυχεις. Για να το μαγειρέψεις θα το βράζεις σε μερίδες δύο ημερών. Το κρέας θέλει τη διπλάσια ώρα από τα λαχανικά. Οπότε ξεκινάς και βράζεις κρέας και πιο μετά προσθέτεις και τα λαχανικά στο ίδιο ζουμί. Το ζουμί στο τέλος το κρατάς για να αραιωνεις στο μπλέντερ. Τα αλεθεις όλα μαζί για ένα γεύμα. Τα υπόλοιπα όταν κρυώσουν ψυγείο για να τα φτιάξετε την επόμενη μέρα.

Να πουν και τα κορίτσια βέβαια που το έχουν ξεκινήσει το άθλημα...

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Oh my God!!! Δεν συνταγογραφειται; Δεν θυμάμαι πού το είχα βρει, αλλά είμαι 100% σίγουρη ότι κάποια γάλατα από τα ειδικής κατηγορίας συνταγογραφουνται...για κάνε ερώτηση σε γιατρό και αλλεργιολογο...

Ακόλουθα τις οδηγίες των γιατρών και θα το αλλάξει σιγά σιγά.  Ούτως ή άλλως όταν μπουν οι τροφές θα δοκιμάσει πολλά...

Θα σου πω πώς το έχω διαβάσει γιατί εμείς ακόμα είμαστε στην κρέμα. Κόβεις το κρέας σε μερίδες και το καταψυχεις. Για να το μαγειρέψεις θα το βράζεις σε μερίδες δύο ημερών. Το κρέας θέλει τη διπλάσια ώρα από τα λαχανικά. Οπότε ξεκινάς και βράζεις κρέας και πιο μετά προσθέτεις και τα λαχανικά στο ίδιο ζουμί. Το ζουμί στο τέλος το κρατάς για να αραιωνεις στο μπλέντερ. Τα αλεθεις όλα μαζί για ένα γεύμα. Τα υπόλοιπα όταν κρυώσουν ψυγείο για να τα φτιάξετε την επόμενη μέρα.

Να πουν και τα κορίτσια βέβαια που το έχουν ξεκινήσει το άθλημα...

Αααα τέλεια ευχαριστώ πολύ!! Να κάνω κ ακόμα μια ερώτηση μετά από το ψυγείο επιτρέπεται να το ζεστάνω σε φούρνο η το αφήνω να αποκτήσει θερμοκρασία δωματίου ;:roll:


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Oh my God!!! Δεν συνταγογραφειται; Δεν θυμάμαι πού το είχα βρει, αλλά είμαι 100% σίγουρη ότι κάποια γάλατα από τα ειδικής κατηγορίας συνταγογραφουνται...για κάνε ερώτηση σε γιατρό και αλλεργιολογο...

Ακόλουθα τις οδηγίες των γιατρών και θα το αλλάξει σιγά σιγά.  Ούτως ή άλλως όταν μπουν οι τροφές θα δοκιμάσει πολλά...

Θα σου πω πώς το έχω διαβάσει γιατί εμείς ακόμα είμαστε στην κρέμα. Κόβεις το κρέας σε μερίδες και το καταψυχεις. Για να το μαγειρέψεις θα το βράζεις σε μερίδες δύο ημερών. Το κρέας θέλει τη διπλάσια ώρα από τα λαχανικά. Οπότε ξεκινάς και βράζεις κρέας και πιο μετά προσθέτεις και τα λαχανικά στο ίδιο ζουμί. Το ζουμί στο τέλος το κρατάς για να αραιωνεις στο μπλέντερ. Τα αλεθεις όλα μαζί για ένα γεύμα. Τα υπόλοιπα όταν κρυώσουν ψυγείο για να τα φτιάξετε την επόμενη μέρα.

Να πουν και τα κορίτσια βέβαια που το έχουν ξεκινήσει το άθλημα...

ναι φυσικά  κ συνταγρογραφητε....θα παρω καποια στιγμη καποια λεφτα πισω μ ειπαν απο το ικα...το ποτε δενε ξερουν 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Αααα τέλεια ευχαριστώ πολύ!! Να κάνω κ ακόμα μια ερώτηση μετά από το ψυγείο επιτρέπεται να το ζεστάνω σε φούρνο η το αφήνω να αποκτήσει θερμοκρασία δωματίου ;:roll:

Ναι, αμέ. Βγάζεις από το ψυγείο, ζεσταίνεις σε κατσαρόλα, αλεθεις και έτοιμο. Μόνο μην το κάνεις σαν τη μαμά μου. Έκανε φαγητό για τρεις μέρες. Και τη δεύτερη ζεσταινε την κατσαρόλα με τάιζε και το υπολυ ξανά ψυγείο!!!:confused::confused::confused: αφού την έβγαζα καθαρή...

 

πρίν από 51 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

ναι φυσικά  κ συνταγρογραφητε....θα παρω καποια στιγμη καποια λεφτα πισω μ ειπαν απο το ικα...το ποτε δενε ξερουν 

Πάλι καλά... νομίζω αν είναι σαν τις άλλες παροχές σου λένε στο τρίμηνο. 

  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Oh my God!!! Δεν συνταγογραφειται; Δεν θυμάμαι πού το είχα βρει, αλλά είμαι 100% σίγουρη ότι κάποια γάλατα από τα ειδικής κατηγορίας συνταγογραφουνται...για κάνε ερώτηση σε γιατρό και αλλεργιολογο...

Ακόλουθα τις οδηγίες των γιατρών και θα το αλλάξει σιγά σιγά.  Ούτως ή άλλως όταν μπουν οι τροφές θα δοκιμάσει πολλά...

Θα σου πω πώς το έχω διαβάσει γιατί εμείς ακόμα είμαστε στην κρέμα. Κόβεις το κρέας σε μερίδες και το καταψυχεις. Για να το μαγειρέψεις θα το βράζεις σε μερίδες δύο ημερών. Το κρέας θέλει τη διπλάσια ώρα από τα λαχανικά. Οπότε ξεκινάς και βράζεις κρέας και πιο μετά προσθέτεις και τα λαχανικά στο ίδιο ζουμί. Το ζουμί στο τέλος το κρατάς για να αραιωνεις στο μπλέντερ. Τα αλεθεις όλα μαζί για ένα γεύμα. Τα υπόλοιπα όταν κρυώσουν ψυγείο για να τα φτιάξετε την επόμενη μέρα.

Να πουν και τα κορίτσια βέβαια που το έχουν ξεκινήσει το άθλημα...

Μπορείς να βράζεις όλο μαζί το κρέας και να το έχεις σε μερίδες με ζωμό στην κατάψυξη. Και να βγάζει όσο θέλεις. Έτσι το φαγητό θα γίνεται πολύ πιο γρήγορα

  • Ευχαριστώ 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια εμείς σήμερα είχαμε παιδίατρο! 8200 η μπουμπου κ 70εκ. Έβαλε μόνο 400 γρμ κ στεναχωρήθηκα λίγο ( τον προηγούμενο μήνα έβαλε 700) αλλά ο παιδίατρος είπε είναι φυσιολογικό να μη βάζει τόσο από δω κ πέρα ! Κατά τα αλλά όλα καλά! Δευτέρα ξεκινάμε πατάτα καρότο κολοκύθι κ εναλλάξ μοσχάρι κ κοτόπουλο! Είπε 2 μέρες το ένα 2 μέρες το άλλο! Πως τα μαγειρεύεται κορίτσια αυτά; Τα βράζετε όλα μαζί η χωρια το κρέας κ τα αλεθετε στο τέλος μαζί; Πόση ώρα περίπου; Είμαι παντελώς άσχετη ειδικά με το κρέας επειδή δεν το τρώω δεν έχω ιδέα ! Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη !!!

Καλημέρα!!! Το κορίτσι σου είναι σούπερ και στα κιλά και στο ύψος! Όντως, από εδώ κ πέρα δεν θα παίρνουν με τους ίδιους ρυθμούς βάρος. Εμένα μου είπε ότι θα δω μεγάλη διαφορά όταν θα αρχίσει να μπουσουλαει....δεν θέλω να χάσω τις διπλες του :sad: όσον αφορά το κρέας τι να σου πω εγώ και όταν μαγειρεύω με το μάτι τα φτιάχνω... Το ιδανικό θα ήταν ένας ατμομαγειρας αλλά ένας καλός κοστίζει οπότε θα δοκιμάσω την τύχη μου με κατσαρόλα και αν απογοητευτω θα πάω να τα σκάσω τα ευρουλακια... Εσάς σας είπε πατάτα καρότο κολοκύθι.... Εμένα πάλι μου είπε ένα - ένα για τρεις μέρες το καθένα. Αλλά έλεγα να τα δώσω κ εγώ όλα μαζί. Μήπως σου είπε τι ποσότητες να φτιάχνεις... Εννοώ τα λαχανικά σίγουρα περισσότερα από το κρέας αλλά ποσο κρέας? Πω πω...πιο εύκολο μου φαίνεται να κάνω τραπέζι σε είκοσι άτομα από το να φτιάξω μερικά γραμμάρια φαγητό για το μωρό μου...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry είπε:

Καλημέρα!!! Το κορίτσι σου είναι σούπερ και στα κιλά και στο ύψος! Όντως, από εδώ κ πέρα δεν θα παίρνουν με τους ίδιους ρυθμούς βάρος. Εμένα μου είπε ότι θα δω μεγάλη διαφορά όταν θα αρχίσει να μπουσουλαει....δεν θέλω να χάσω τις διπλες του :sad: όσον αφορά το κρέας τι να σου πω εγώ και όταν μαγειρεύω με το μάτι τα φτιάχνω... Το ιδανικό θα ήταν ένας ατμομαγειρας αλλά ένας καλός κοστίζει οπότε θα δοκιμάσω την τύχη μου με κατσαρόλα και αν απογοητευτω θα πάω να τα σκάσω τα ευρουλακια... Εσάς σας είπε πατάτα καρότο κολοκύθι.... Εμένα πάλι μου είπε ένα - ένα για τρεις μέρες το καθένα. Αλλά έλεγα να τα δώσω κ εγώ όλα μαζί. Μήπως σου είπε τι ποσότητες να φτιάχνεις... Εννοώ τα λαχανικά σίγουρα περισσότερα από το κρέας αλλά ποσο κρέας? Πω πω...πιο εύκολο μου φαίνεται να κάνω τραπέζι σε είκοσι άτομα από το να φτιάξω μερικά γραμμάρια φαγητό για το μωρό μου...

Το σωστο ειναι ενα ενα τα λαχανικα οπως σου ειπε απλα καποιοι λενε καροτο κολοκυθι πατατα μαζι γιατι συνηθως δε δημιουργουν αλλεργιες. Μην παρεις ατμομαγειρα τζαμπα λεφτα εγω στη μεγαλη μια χαρα ειχα την κατσαρολα. Κρεας πες το χασαπη να σου το κοψει σαν σπιρτοκουτα και οτι το θες για το μωρο.Βρασε το κρεας ολο μαζι στη χυτρα και βαλε σε μεριδες με ζωμο στην καταψυξη. Ζωμο αρκετο εκει θα βραζεις τα λαχανικα. Καθε φορα θα βγαζεις ενα κομματι κρεας απο την καταψυξη με το ζωμο του. Μολις ξεπαγωσει ζωμο στην κατσαρολα δυο-τρια κομματια απο το καθε λαχανικο και λιγο πριν γινουν ριξε και το κρεας ετσι κι αλλιως θα ειναι βρασμενο. Θα δεις ποσο θα τρωει και θα βαζεις τα αναλογα λαχανικα για να μην γινει πολυ και δε φαει ολο το κρεας

 

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Το σωστο ειναι ενα ενα τα λαχανικα οπως σου ειπε απλα καποιοι λενε καροτο κολοκυθι πατατα μαζι γιατι συνηθως δε δημιουργουν αλλεργιες. Μην παρεις ατμομαγειρα τζαμπα λεφτα εγω στη μεγαλη μια χαρα ειχα την κατσαρολα. Κρεας πες το χασαπη να σου το κοψει σαν σπιρτοκουτα και οτι το θες για το μωρο.Βρασε το κρεας ολο μαζι στη χυτρα και βαλε σε μεριδες με ζωμο στην καταψυξη. Ζωμο αρκετο εκει θα βραζεις τα λαχανικα. Καθε φορα θα βγαζεις ενα κομματι κρεας απο την καταψυξη με το ζωμο του. Μολις ξεπαγωσει ζωμο στην κατσαρολα δυο-τρια κομματια απο το καθε λαχανικο και λιγο πριν γινουν ριξε και το κρεας ετσι κι αλλιως θα ειναι βρασμενο. Θα δεις ποσο θα τρωει και θα βαζεις τα αναλογα λαχανικα για να μην γινει πολυ και δε φαει ολο το κρεας

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! ευχαριστώ πολύ!!! Μοσχαράκι τι προτείνεις να ζητάω? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry είπε:

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! ευχαριστώ πολύ!!! Μοσχαράκι τι προτείνεις να ζητάω? 

Καλυτερα ποντικι να εχει και λιγο λιπακι ειναι καλο για τα μωρα

  • Ευχαριστώ 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blue-entry είπε:

Καλημέρα!!! Το κορίτσι σου είναι σούπερ και στα κιλά και στο ύψος! Όντως, από εδώ κ πέρα δεν θα παίρνουν με τους ίδιους ρυθμούς βάρος. Εμένα μου είπε ότι θα δω μεγάλη διαφορά όταν θα αρχίσει να μπουσουλαει....δεν θέλω να χάσω τις διπλες του :sad: όσον αφορά το κρέας τι να σου πω εγώ και όταν μαγειρεύω με το μάτι τα φτιάχνω... Το ιδανικό θα ήταν ένας ατμομαγειρας αλλά ένας καλός κοστίζει οπότε θα δοκιμάσω την τύχη μου με κατσαρόλα και αν απογοητευτω θα πάω να τα σκάσω τα ευρουλακια... Εσάς σας είπε πατάτα καρότο κολοκύθι.... Εμένα πάλι μου είπε ένα - ένα για τρεις μέρες το καθένα. Αλλά έλεγα να τα δώσω κ εγώ όλα μαζί. Μήπως σου είπε τι ποσότητες να φτιάχνεις... Εννοώ τα λαχανικά σίγουρα περισσότερα από το κρέας αλλά ποσο κρέας? Πω πω...πιο εύκολο μου φαίνεται να κάνω τραπέζι σε είκοσι άτομα από το να φτιάξω μερικά γραμμάρια φαγητό για το μωρό μου...

Ευχαριστώ παρά πολύ!! Κ εγώ φοβάμαι για τις διπλιτσες μας μη χαθούνε αλλά γερά να είναι να μεγαλώνουν τι να κάνουμε !!! 
απο κρέας μου είπε όπως είπε η κατερινα άμα δε θέλω να το ζυγίζω να βάζω με το μάτι ποσότητα σπιρτοκουτου!

αλλιως άμα θέλω να το μετράω είναι 30 γρμ περίπου! Η αλήθεια είναι ότι για λαχανικά δεν είπε ποσότητα απλά είπε μια πατάτα ένα καρότο κ ένα κολοκύθι! Θα δοκιμάσω να τα βάλω για αρχή έτσι να δω τι θα φάει κ μετά ανάλογα την ποσότητα της θα το προσαρμοσω μήπως της βάζω μισά για να τα τρώει όλα!

σημερα της έδωσα πεπονακι κ της άρεσε! Τι αλλά φρούτα εποχής δίνετε εσείς; Έχω δώσει ροδάκινο νεκταρίνι πεπόνι καρπούζι κ αύριο θα βάλω τη βανίλια! Λέω να βάλω κ αβοκάντο σιγά σιγά έχει δώσει καμία;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Μπορείς να βράζεις όλο μαζί το κρέας και να το έχεις σε μερίδες με ζωμό στην κατάψυξη. Και να βγάζει όσο θέλεις. Έτσι το φαγητό θα γίνεται πολύ πιο γρήγορα

Ωπ! Ώραια ιδέα!! Έχεις βρει κάπου τέτοια μικρά ταπερακια; Θέλει γυάλινα;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ωπ! Ώραια ιδέα!! Έχεις βρει κάπου τέτοια μικρά ταπερακια; Θέλει γυάλινα;

Πλαστικά πήρα κάτι μικρά από το jumbo. Tο ζωμό τον βάζω σε πλαστικά ποτήρια μιας χρήσης. Εγώ βέβαια έχω καταψύκτη γιατί μόνο κατάψυξη δεν χωράει και πολλά

https://www.e-jumbo.gr/kouzina/apothikefsi-organosi-trofimon/fagitodocheia-mini/fagitodocheia-mini-strongyla/docheio-apothikefsis-plastiko-me-kapaki-150-ml._303619/

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2020 at 2:18 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

το aminova  LCP  πινει  απο αλλεργιολογο...δίνεται με  ιατρικη βεβαίωση κ καποια μα καμία στιγμη παιρνεις ενα ποσο πισω απο αυτα  που δινεις...τουλάχιστον δεν την πειραζει κ αυτο  μετράει 

Και εμείς υποαλλεργικο πίνουμε μας το έδωσε παιδοαλλεργιολογος. Έχουμε συνταγή την δίνουμε στο φαρμακείο και πληρώνουμε την διαφορά. Ένα κουτί στις 3 μερες! Πότε θα φύγει η αλλεργία δεν ξέρω... εσάς τι σας είπαν;

Εγώ κορίτσια έβρασα όλο το κοτόπουλο μαζί το χώρισα σε ταπερ και το έβαλα κατάψυξη με τον ζωμό του. Βγάζω από την κατάψυξη το κοτόπουλο στο ζωμό αυτό βράζω τα λαχανικά και αφού γίνει αποσύρω από την φωτιά βάζω δυο κουταλάκια σούπας ελαιόλαδο το αλέθω όλο στο μπλέντερ και το βάζω καυτό μέσα σε βαζάκι, και σφραγίζω με το καπάκι. Γυρνάω ανάποδα και αφήνω να κρυώσει μόλις κρυώσει το βάζω ψυγείο. Πριν φάει το βουτάω σε καυτό νερό να πάρει θερμοκρασία δωματίου και την ταΐζω. Κάνω μικρές ποσότητες κι πάντα δοκιμάζω μην έχει χαλάσει. Κάνω δυο με τρία βαζάκια να έχω στο ψυγείο. Δηλαδή μαγειρεύω 2 φορές την εβδομάδα 

τα φρούτα για να μην χάσουν Τία βιταμίνες τους εκείνη την μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Και εμείς υποαλλεργικο πίνουμε μας το έδωσε παιδοαλλεργιολογος. Έχουμε συνταγή την δίνουμε στο φαρμακείο και πληρώνουμε την διαφορά. Ένα κουτί στις 3 μερες! Πότε θα φύγει η αλλεργία δεν ξέρω... εσάς τι σας είπαν;

εγω τα  λεφτά θα τα παρω μεσω ικα λ πχι απο φαρμακειο...ετσι γίνεται τουλάχιστον σε μας.πιο γαλα τις του δινεις??? 

εμεις θα κανουμε μια αλλαγγη την αλκη βδομαδα με μιξη του ειδικου γαλατος κ ενα αλλο υποαλλεργικο κ θα δούμε  αν εφυγε... 

ο αλλεργιολογος  μ ειπε 6 με 9 μηνων θα κανουμε ενα τεστ...έως τοτε θα προσπαθήσουμε  τωρα να δουμε αν πετύχει  η αλλαγη ..αλλιως δεννθα παιδεψουμε το παιδι κ εως το τεστ θα παιρνει το ειδικο η μπορεί κ χρόνο μας ειπε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...