Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

εγω τα  λεφτά θα τα παρω μεσω ικα λ πχι απο φαρμακειο...ετσι γίνεται τουλάχιστον σε μας.πιο γαλα τις του δινεις??? 

εμεις θα κανουμε μια αλλαγγη την αλκη βδομαδα με μιξη του ειδικου γαλατος κ ενα αλλο υποαλλεργικο κ θα δούμε  αν εφυγε... 

ο αλλεργιολογος  μ ειπε 6 με 9 μηνων θα κανουμε ενα τεστ...έως τοτε θα προσπαθήσουμε  τωρα να δουμε αν πετύχει  η αλλαγη ..αλλιως δεννθα παιδεψουμε το παιδι κ εως το τεστ θα παιρνει το ειδικο η μπορεί κ χρόνο μας ειπε...

Εμείς πίνουμε το novalac allernova η αλήθεια είναι ότι συνεχίζεται η αλλεργία της ακόμα και με αυτό!δεν κάνουμε πειράματα θα συνεχίσουμε με αυτό αφού το πινει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Εμείς πίνουμε το novalac allernova η αλήθεια είναι ότι συνεχίζεται η αλλεργία της ακόμα και με αυτό!δεν κάνουμε πειράματα θα συνεχίσουμε με αυτό αφού το πινει!

αυτο επινε κ η δικια μ...μιξη θα γινει aminova k allernova εμεις...θεωρω αφου το πινει εισται οκ.ομως θα πρέπει να δείτε κ σεις καποια στιγμη αν εφυγε  η αλλεργία....αλλιως δεν γινεται. ειμαι τις αποψης κ γνώμη  μ φυσικα εφοσον συνεχιζει κ την πειραζει  να δείτε κ κατι αλλο...βεβαια αυτο θα το κρίνεις εσυ κ ο παιδιατρος σ η ο αλλεργιολογος που πηγες...εμείς αυτές τις οδηγιες εχουμε...

το γαλα που πινει η δικια μ έχει μονο βιταμίνες κ νερο τιποτες αλλο...

το allernova ειναι ρνα πολυ καλο γαλα ομως...

καλημέρα 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα φρούτα....δεν του άρεσαν καθόλου...ίσα που εγλειψε ένα κουταλάκι σε μισή ώρα. Αναγουλιαζε ήθελε να κάνει εμετό...εγώ βέβαια γελούσα η γαϊδούρα από δίπλα... Έχει ελπίδες να βελτιωθεί;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

πρίν από 1 λεπτό , Ele@n είπε:

 

πρίν από 1 λεπτό , Ele@n είπε:

 

πρίν από 2 λεπτά , Ele@n είπε:

Πρώτη μέρα φρούτα....δεν του άρεσαν καθόλου...ίσα που εγλειψε ένα κουταλάκι σε μισή ώρα. Αναγουλιαζε ήθελε να κάνει εμετό...εγώ βέβαια γελούσα η γαϊδούρα από δίπλα... Έχει ελπίδες να βελτιωθεί;

Καλή αρχή βρε παιδιά!!!! 

Φυσικά και θα βελτιωθεί. Σκέψου τοοοοοσους μήνες έπινε μόνο γάλα... Του έδωσες κάτι τελείως διαφορετικό σε υφή, χρώμα, γεύση και φυσικά με διαφορετικό τρόπο.... κουτάλι. Τράβηξες βίντεο την αντίδραση? 

Εμείς χθες πρώτη φορά λαχανικά ξεκίνησα όπως είπε ο παιδίατρος μόνο κολοκύθι και μόλις το γεύτηκε έκανε εμετό. Προσπάθησα και μερικές ώρες μετά και πάλι μόλις το γεύτηκε εμετό. Σήμερα προσπάθησα συνδυασμό 2 λαχανικών και ήταν καλύτερα...δεν το έφαγε όπως τρώει τα φρούτα αλλά καλύτερα σήμερα. Φαντάζομαι επειδή κ τα λαχανικά έχουν τελείως διαφορετική υφή γεύση καθώς επίσης και θερμοκρασία γιατί ήταν ζεστά του φάνηκαν παράξενα. Το παλιό κολοκύθι σκέτο δεν του το ξαναδινω. Τον λυπήθηκα!

***Κάτι έκανα στην απάντηση και εμφανίζονται παραθέσεις κλπ δεν ξέρω πως να το διορθώσω... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Καλή αρχή βρε παιδιά!!!! 

Φυσικά και θα βελτιωθεί. Σκέψου τοοοοοσους μήνες έπινε μόνο γάλα... Του έδωσες κάτι τελείως διαφορετικό σε υφή, χρώμα, γεύση και φυσικά με διαφορετικό τρόπο.... κουτάλι. Τράβηξες βίντεο την αντίδραση? 

Εμείς χθες πρώτη φορά λαχανικά ξεκίνησα όπως είπε ο παιδίατρος μόνο κολοκύθι και μόλις το γεύτηκε έκανε εμετό. Προσπάθησα και μερικές ώρες μετά και πάλι μόλις το γεύτηκε εμετό. Σήμερα προσπάθησα συνδυασμό 2 λαχανικών και ήταν καλύτερα...δεν το έφαγε όπως τρώει τα φρούτα αλλά καλύτερα σήμερα. Φαντάζομαι επειδή κ τα λαχανικά έχουν τελείως διαφορετική υφή γεύση καθώς επίσης και θερμοκρασία γιατί ήταν ζεστά του φάνηκαν παράξενα. Το παλιό κολοκύθι σκέτο δεν του το ξαναδινω. Τον λυπήθηκα!

***Κάτι έκανα στην απάντηση και εμφανίζονται παραθέσεις κλπ δεν ξέρω πως να το διορθώσω... 

Ευχαριστούμε!!!! Είχες δίκιο....βασικά εγώ έκανα ένα λάθος...για να φτιάξει έβαλα μισό πορτοκάλι και τον ξίνισε... χθες το απόγευμα του έδωσα και έγλειφε ένα αχλάδι και του άρεσε...έκανε φωνές... οπότε κι εγώ σήμερα έβαλα περισσότερο αχλάδι και ελάχιστο πορτοκάλι και λίγο νερό για να αραιώσει και μπορώ να πω ότι το έφαγε με καλύτερη διάθεση...φάγαμε τις κουταλίτσες που αναλογούν στην ημέρα... βάζετε 2 ξινά ένα γλυκό φρούτο; πχ. μπορώ να βάλω αχλάδι και ροδάκινο μόνο; ή πρέπει να βάλω υποχρεωτικά και το πορτοκάλι μεθαύριο; για την άλλη εβδομάδα εφοδιάστηκα πεπόνι και μπανάνα... 

επίσης για το άλεσμα χρησιμοποίησα το ραβδομπλέντερ τελικά που το έχω για τις σούπες μας... πολύ καλύτερο από το μούλτι...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/7/2020 at 10:51 ΠΜ, Rafaelatarzan είπε:

αυτο επινε κ η δικια μ...μιξη θα γινει aminova k allernova εμεις...θεωρω αφου το πινει εισται οκ.ομως θα πρέπει να δείτε κ σεις καποια στιγμη αν εφυγε  η αλλεργία....αλλιως δεν γινεται. ειμαι τις αποψης κ γνώμη  μ φυσικα εφοσον συνεχιζει κ την πειραζει  να δείτε κ κατι αλλο...βεβαια αυτο θα το κρίνεις εσυ κ ο παιδιατρος σ η ο αλλεργιολογος που πηγες...εμείς αυτές τις οδηγιες εχουμε...

το γαλα που πινει η δικια μ έχει μονο βιταμίνες κ νερο τιποτες αλλο...

το allernova ειναι ρνα πολυ καλο γαλα ομως...

καλημέρα 

Έχουμε ακόμα αλλεργία στην πρωτεΐνη του γάλακτος γιατί εμφανίζει ακόμα βλέννη στα κακα. Αλλά ο παιδίατρος είναι της άποψης ότι αφού το πίνει και βάζει βάρος καλό είναι να μην το αλλάξουμε! Περιμένουμε να κλείσουμε τους 6 μήνες για να δούμε πως θα συνεχίσουμε 

Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2020 at 2:56 ΜΜ, Ele@n είπε:

Ευχαριστούμε!!!! Είχες δίκιο....βασικά εγώ έκανα ένα λάθος...για να φτιάξει έβαλα μισό πορτοκάλι και τον ξίνισε... χθες το απόγευμα του έδωσα και έγλειφε ένα αχλάδι και του άρεσε...έκανε φωνές... οπότε κι εγώ σήμερα έβαλα περισσότερο αχλάδι και ελάχιστο πορτοκάλι και λίγο νερό για να αραιώσει και μπορώ να πω ότι το έφαγε με καλύτερη διάθεση...φάγαμε τις κουταλίτσες που αναλογούν στην ημέρα... βάζετε 2 ξινά ένα γλυκό φρούτο; πχ. μπορώ να βάλω αχλάδι και ροδάκινο μόνο; ή πρέπει να βάλω υποχρεωτικά και το πορτοκάλι μεθαύριο; για την άλλη εβδομάδα εφοδιάστηκα πεπόνι και μπανάνα... 

επίσης για το άλεσμα χρησιμοποίησα το ραβδομπλέντερ τελικά που το έχω για τις σούπες μας... πολύ καλύτερο από το μούλτι...

Σου εδωσε ο γιατρος το οκ για πορτοκαλι;; Εμενα μου ειπε να μην το βαλω ακομα γιατι ειναι οξινο.. Εχουμε ξεκινήσει ενα μηνα και 10 μερες τωρα την φρουτοκρεμα..


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Σου εδωσε ο γιατρος το οκ για πορτοκαλι;; Εμενα μου ειπε να μην το βαλω ακομα γιατι ειναι οξινο.. Εχουμε ξεκινήσει ενα μηνα και 10 μερες τωρα την φρουτοκρεμα..

Ναι, ναι...βάζω τον χυμό από περίπου το μισό, γιατί δεν τρελαίνεται για τη γεύση του. Ίσως έχει να κάνει και με την τοπική παραγωγή; Εδώ τα πορτοκάλια αυτόν τον καιρό είναι αρκετά γλυκά.. Σήμερα είμαστε στην 4η μέρα φρούτων. Δοκιμάσαμε πορτοκάλι, αχλάδι, ροδάκινο. Θα προσθέσουμε ακόμα μπανάνα. Μετά τις δέκα μέρες μου είπε ότι μπορώ να αφαιρέσω το πορτοκάλι και να αρχίσω να δοκιμάζω ό,τι άλλη γεύση έχει το καλοκαίρι. Θα δοκιμάσω πεπόνι, καρπούζι, βερύκοκο. 

φρουτόκρεμα εμείς τρώμε εδώ και 15 μέρες...δεν μας πολυαρέσει. Δεν έχω καταλάβει ακόμα βέβαια γιατί. Υφή; Γεύση; Βαριέται; Ανοίγει στόμα αλλά δεν τρώμε τα 150γρ που είναι ολόκληρη η μερίδα για τη γιατρό.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ναι, ναι...βάζω τον χυμό από περίπου το μισό, γιατί δεν τρελαίνεται για τη γεύση του. Ίσως έχει να κάνει και με την τοπική παραγωγή; Εδώ τα πορτοκάλια αυτόν τον καιρό είναι αρκετά γλυκά.. Σήμερα είμαστε στην 4η μέρα φρούτων. Δοκιμάσαμε πορτοκάλι, αχλάδι, ροδάκινο. Θα προσθέσουμε ακόμα μπανάνα. Μετά τις δέκα μέρες μου είπε ότι μπορώ να αφαιρέσω το πορτοκάλι και να αρχίσω να δοκιμάζω ό,τι άλλη γεύση έχει το καλοκαίρι. Θα δοκιμάσω πεπόνι, καρπούζι, βερύκοκο. 

φρουτόκρεμα εμείς τρώμε εδώ και 15 μέρες...δεν μας πολυαρέσει. Δεν έχω καταλάβει ακόμα βέβαια γιατί. Υφή; Γεύση; Βαριέται; Ανοίγει στόμα αλλά δεν τρώμε τα 150γρ που είναι ολόκληρη η μερίδα για τη γιατρό.

Καλα και εμεις που τρωμε εδω και 40 μερες μην νομιζεις.. Με προσπαθεια φτανουμε στα 120..μετα λες και κλειδωνει.. Με την χορτοσουπα δε;;; αν φαει 10 κουταλιες ειναι θαυμα.. Δεν ξερω τι να κανω... 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Καλα και εμεις που τρωμε εδω και 40 μερες μην νομιζεις.. Με προσπαθεια φτανουμε στα 120..μετα λες και κλειδωνει.. Με την χορτοσουπα δε;;; αν φαει 10 κουταλιες ειναι θαυμα.. Δεν ξερω τι να κανω... 

Χορτόσουπα; Μάλλον είναι το επόμενο που θα μας προσθέσει. 120;;; μία χαρά είναι...σκέψου ότι φτιάχνω πλέον 100 και μετά τη μέση σφραγίζει το στόμα, σπρώχνει με τη γλώσσα έξω το κουτάλι, αρχίζει και μουγκρίζει και κάποιος πρέπει να του κάνει τον καραγκιόζη από ψηλά για να ανοίγει στόμα και εγώ να μπουκώνω..ελπίζω να μας την αλλάξει σύντομα...και δοκιμάζοντάς τη είναι τόσο νόστιμη!!! Να σου πω την αλήθεια δεν τον πιέζω, γιατί αν το δει σαν αγγαρεία από τώρα, καήκαμε. Διαβάζω γενικά και από άλλα παιδάκια πιο μεγάλα ότι περνάνε φάσεις με το φαγητό. Αν πάμε καλά έστω και με αυτές τις ποσότητες στις μετρήσεις τον επόμενο μήνα, δεν θα αγχωθώ. Θα με αγχώσει αν μείνει πίσω το πώς θα καταφέρει να αυξήσει την ποσότητα. Τι ώρα τρώτε χορτόσουπα;

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σας κορίτσια! Εμείς χθες φάγαμε πρώτη φορά μεσημεριανό πατάτα καρότο κολοκυθι κ μοσχάρι! Δεν ξετρελάθηκε ιδιαίτερα έφαγε περίπου 20-25 κουταλιές αλλά χωρίς όρεξη ! Γενικά παρατηρώ πλέον ότι σε ότι αφορά «κουτάλι» δεν τρελαίνεται! Ούτε με τα φρούτα δλδ ούτε με το ρυζαλευρο! Ελπίζω σήμερα να φάει λίγο καλύτερα! Από εκεί κ πέρα κ εγώ δεν ξέρω τι να κάνω άμα δεν τρώει! Να δίνω γάλα; Να την αφήνω μέχρι το επόμενο γεύμα ώστε να το φάει καλύτερα; Δεν ξέρω! Από τη μια έλεγα να μπουν οι στερεες επιτέλους κ τώρα σκέφτομαι μια χαρά ήμασταν με το γαλατάκι! Βέβαια από την άλλη σκέφτομαι ότι η βασική τροφή μέχρι τον χρόνο πρέπει να είναι το γάλα κ κάπως Παρηγορουμαι! Αύριο θα φάμε κ κοτόπουλο! Για να δούμε!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Διαβαζω οτι και εσεις μπηκατε στις στερεες. Εμεις ειμαστε 6 1/2 μηνων περιπου και εχουμε αρχισει στερεες εδω και 40 μερες. Με τα φρουτα τα παμε καλα αν κ εχθες μου τα εκανε εμετο. Με το μεσημεριανο ουτε καν, 10 κουταλιες με το ζορι. Οχι μοκο την χορτοσουπα αλλα και την κρεατοσουπα. Γενικα δεν αφηνει το βυζι με τιποτα. Πειναει αλλα δεν τρωει φαγητο θελει στηθος. Εχθες εκανε κ την κρεμα εμετο. Τι να πω; Η γιατρος επιμενει να τρωει τις στερεες αλλα δν μου λεει τον τροπο. Δεν θελω να μενει νηστικη. Δεν ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2020 at 3:47 ΠΜ, Ele@n είπε:

Με τις ορμόνες δεν ξέρω τι συμβαίνει...θα σε γελάσω... πάντως προσωπικά θα με βόλευε να είναι οι ορμόνες για να έχω το περιθώριο να χάσω λίγα ακόμα όταν επανέλθουν. Και εμείς βάπτιση δεν κάνουμε φέτος. Όχι ότι ήταν στα άμεσα σχέδιά μου... Τον νονό τον έχετε ζητήσει εσείς; Είμαι σε δίλημμα... μου το έχει προτείνει μια φίλη μου αλλά οι σύζυγοί δεν έχουν ιδιαίτερη σχέση μεταξύ τους και δεν νομίζω ότι θα αποκτήσουν και με κουμπαριά...αντίθετα έχουμε δύο κοινούς πολύ καλούς μας φίλους, που μεταξύ μας όλοι κάνουμε καλή παρέα όταν βρισκόμαστε. Έλεγα να τους το προτείναμε εμείς... αλλά πώς θα πω στη φίλη όχι χωρίς να παρεξηγηθεί; 

Αχ το θεμα με τον νονό με τρώει και εμένα. Θέλω να γίνει μια ξαδέρφη του άντρα μου γιατι είμαστε και κοντά , κάνουμε και παρέα και είναι πολυ καλη κοπέλα. Ο άντρας μου απο την αλλη δεν συμφωνεί με το να έχουμε διαφορετικό κουμπάρο για γάμο και βάπτιση. Κουμπάρος θα γίνει ένας φίλος του αλλα ειναι 65 χρόνων και δεν έχει παιδιά. Καλός άνθρωπος δε λεω αλλά ειναι και μακριά , στην Αθήνα. Δε θελω να εχει νονό το παιδί κάποιον που θα βλέπει 2 φορές το χρόνο μόνο και μόνο επειδή ειναι ευκατάστατος και θα του φέρνει καλα δωρα και όποτε και αν τον βλέπει...  Αυτά δεν είναι υου χαρακτήρα μου. Ελπίζω οταν πουμε να κάνουμε τον γάμο να πει απο μόνος του  αυτός που θα κάνουμε κουμπάρο οτι καλό ειναι να έχει κάποιον αλλο για νονό πιο νέο.  Όμως αν το ζητήσουμε εμείς χωρις να το προτείνει ο άλλος μήπως δεν είναι σωστό? Αν μέχρι τότε μας προτείνει κάποιος άλλος απο την παρέα μας θα το σκεφτούμε. 

17 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Σου εδωσε ο γιατρος το οκ για πορτοκαλι;; Εμενα μου ειπε να μην το βαλω ακομα γιατι ειναι οξινο.. Εχουμε ξεκινήσει ενα μηνα και 10 μερες τωρα την φρουτοκρεμα..

Σε εμάς μας έδωσε το οκ μετα τον 6ο μήνα. Σήμερα έγινε 6 μηνών αλλά το ξεκίνησα δοκιμαστικά πριν απο 3-4 μέρες . Ξινιστικε λιγάκι αλλα το εφαγε το περισσότερο. Αύριο παμε για εμβόλιο και θα δούμε τι καινούριες εντολές θα μας δώσει.  Αν πει να ξεκινήσουμε και χορτόσουπες δεν νομίζω να τα τρώει. Με το ζόρι τρωει 10 κουταλιές φρουτόκρεμα . Καθε φορά της δίνω επιπλέον γαλα μετα τη κρεμα. 

Link to comment
Share on other sites

 @Ele@n @Giota1983 Το θεμα φαι ειναι μεγαλο τελικα.. Εγω δεν ειμαι της αποψης να πιεζεις το παιδι.. Κανουμε και εμεις τους καραγκιοζηδες, χτυπαμε κουταλια, χορευουμε, τραγουδαμε και 3 ατομα μαζι.. Με εχει αγχωσει η παιδιατρος οτι πρεπει να τρωει για να μην κανει αναιμια.. Ουτε εμας μας εχει πει τον τροπο.. Να επιμενεις μου λεει λες καο δεν προσπαθουμε με τις ωρες.. Μας εγραψε απο τωρα εξετασεις αιματος και ουρων.. Δεν ειναι νωρις;; Σκεφτομαι να αλλαξω γιατι γενικα μου βαζει ολο ιδεες και με αγχωνει.. Την τελευταια φορα μας ειπε για την ομιλια.. Αν χαιρεται να ανταλασσει φωνουλες.. Το κανει αλλα σπανια.. Γενικα μιλαει στα παιχνιδια του κανει μα μα μα, αγκου και γενικα διαφορους ηχους με συμφωνα αλλα αυτη θελει να πιανει κουβεντα ο μπέμπης.. Ειναι 6 μηνων και κατι.. Τι αλλο να κανει δηλαδη το παιδι;; 

  • Χαχα 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

 @Ele@n @Giota1983 Το θεμα φαι ειναι μεγαλο τελικα.. Εγω δεν ειμαι της αποψης να πιεζεις το παιδι.. Κανουμε και εμεις τους καραγκιοζηδες, χτυπαμε κουταλια, χορευουμε, τραγουδαμε και 3 ατομα μαζι.. Με εχει αγχωσει η παιδιατρος οτι πρεπει να τρωει για να μην κανει αναιμια.. Ουτε εμας μας εχει πει τον τροπο.. Να επιμενεις μου λεει λες καο δεν προσπαθουμε με τις ωρες.. Μας εγραψε απο τωρα εξετασεις αιματος και ουρων.. Δεν ειναι νωρις;; Σκεφτομαι να αλλαξω γιατι γενικα μου βαζει ολο ιδεες και με αγχωνει.. Την τελευταια φορα μας ειπε για την ομιλια.. Αν χαιρεται να ανταλασσει φωνουλες.. Το κανει αλλα σπανια.. Γενικα μιλαει στα παιχνιδια του κανει μα μα μα, αγκου και γενικα διαφορους ηχους με συμφωνα αλλα αυτη θελει να πιανει κουβεντα ο μπέμπης.. Ειναι 6 μηνων και κατι.. Τι αλλο να κανει δηλαδη το παιδι;; 

Ε, λίγο να σου πει την άποψή του για την πανδημία, μία να αναλυσετε την κοινωνικοπολιτικη κατάσταση...χαχαχ...πλάκα κάνω..γενικότερα ούτε εγώ είμαι της λογικής του πίεσέ τον να φάει... στη φρουτόκρεμα τα καταφέρνουμε προς το παρόν γιατί είμαστε στις πρώτες μέρες τις δοκιμαστικές... το ρυζάλευρό τρώει τη λιγότερη αποδεκτή ποσότητα σύμφωνα με τη γιατρό.  Όταν βαριέται και κλείνει στόμα κάνουμε διάλειμμα και ξανατρώμε λίγο μετά. Κακό βέβαια και αυτό γιατί δεν προλαβαίνει να χωνέψει σωστά τα γεύματα. 

Από τώρα εξετάσεις; θα δω σε λίγες μέρες τι θα πει και σε εμάς... γενικά ο καθένας κάνει τα δικά του. Εμένα μου είχε δώσει σίδηρο χωρίς εξετάσεις γιατί σύμφωνα με παλιά τακτική τα θηλάζοντα κάνουν έυκολα αναιμία... να πω την αλήθεια μου του δίνω αλλά όχι κάθε μέρα...όποτε το θυμηθώ...και μια και το είπαμε να το θυμηθώ αύριο.... Κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Τα δικά σας κάνουν τούμπες εδώ και μήνες...ο δικός μου τα κατάφερε προχθες... για τις φωνές και εμένα μιλάει με ό,τι βρει συνήθως τις λάμπες ή στο φως που μπαίνει από το πατζούρι το πρωι. Την προηγούμενα βδομάδα ανταλλάσσαμε φωνήεντα μεταξύ μας...του έλεγα ε ε ε και μου απαντούσε το ίδιο. Αλλά το έκοψε τώρα. Από προχθες ανακάλυψε τη φωνή του και γκαρίζει...τη βλέπω τη λαρυγγίτιδα.... ο άντρας μου ρωτάει αν είναι φυσιολογικό;χαχαχα τι να του πω; χάλασε; φυσιολογικό το βρίσκω... Σύμφωνα δεν έχουμε βάλει ακόμα στον λόγο μας

Άσχετο: όταν λέτε κουταλιές εννοείται τα δικά τους τα μικρά τα κουταλάκια, ε; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...