Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ε, λίγο να σου πει την άποψή του για την πανδημία, μία να αναλυσετε την κοινωνικοπολιτικη κατάσταση...χαχαχ...πλάκα κάνω..γενικότερα ούτε εγώ είμαι της λογικής του πίεσέ τον να φάει... στη φρουτόκρεμα τα καταφέρνουμε προς το παρόν γιατί είμαστε στις πρώτες μέρες τις δοκιμαστικές... το ρυζάλευρό τρώει τη λιγότερη αποδεκτή ποσότητα σύμφωνα με τη γιατρό.  Όταν βαριέται και κλείνει στόμα κάνουμε διάλειμμα και ξανατρώμε λίγο μετά. Κακό βέβαια και αυτό γιατί δεν προλαβαίνει να χωνέψει σωστά τα γεύματα. 

Από τώρα εξετάσεις; θα δω σε λίγες μέρες τι θα πει και σε εμάς... γενικά ο καθένας κάνει τα δικά του. Εμένα μου είχε δώσει σίδηρο χωρίς εξετάσεις γιατί σύμφωνα με παλιά τακτική τα θηλάζοντα κάνουν έυκολα αναιμία... να πω την αλήθεια μου του δίνω αλλά όχι κάθε μέρα...όποτε το θυμηθώ...και μια και το είπαμε να το θυμηθώ αύριο.... Κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Τα δικά σας κάνουν τούμπες εδώ και μήνες...ο δικός μου τα κατάφερε προχθες... για τις φωνές και εμένα μιλάει με ό,τι βρει συνήθως τις λάμπες ή στο φως που μπαίνει από το πατζούρι το πρωι. Την προηγούμενα βδομάδα ανταλλάσσαμε φωνήεντα μεταξύ μας...του έλεγα ε ε ε και μου απαντούσε το ίδιο. Αλλά το έκοψε τώρα. Από προχθες ανακάλυψε τη φωνή του και γκαρίζει...τη βλέπω τη λαρυγγίτιδα.... ο άντρας μου ρωτάει αν είναι φυσιολογικό;χαχαχα τι να του πω; χάλασε; φυσιολογικό το βρίσκω... Σύμφωνα δεν έχουμε βάλει ακόμα στον λόγο μας

Άσχετο: όταν λέτε κουταλιές εννοείται τα δικά τους τα μικρά τα κουταλάκια, ε; 

Ναι τα δικα τους κουταλακια.. Που ταΐζεις ταΐζεις και δεν τελειωνεις ρε παιδι μου...

5:18 χωρις λογο και αιτια αποφασισε οτι θελει να σηκωθει να παιξει... Μιλαμε για ενεργεια τα  αξημερωτα..!!! 

 

 

  • Χαχα 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Ναι τα δικα τους κουταλακια.. Που ταΐζεις ταΐζεις και δεν τελειωνεις ρε παιδι μου...

5:18 χωρις λογο και αιτια αποφασισε οτι θελει να σηκωθει να παιξει... Μιλαμε για ενεργεια τα  αξημερωτα..!!! 

 

 

Ένταξει συνεννοημενα είναι... πρώτο ξύπνημα 2.00. ευτυχώς ξανακοιμηθηκε αμέσως. Σωτηρία η πιπίλα. Δεύτερο ξύπνημα 5.10. φάγαμε, λερωσαμε πάνα, αλλάξαμε. Μετά από μια ώρα ξανακοιμηθηκε. Τρίτο ξύπνημα 8,30. Εκεί κουτουλουσα.

Κορίτσια γνώμες... Παρήγγειλα κούνια. Πήρα το μικρό μέγεθος 1.65Χ35. όχι αυτές που είναι και για πιο μετά. Στο κατάστημα μου είπαν ότι μας βγάζει μέχρι 4 ετών. Στρώμα τι έχετε πάρει; Νόμιζα ότι θα βρω απλό, αλλά όλα είναι με κοκοφοίνικα, λάτεξ. Έχει κάποια με μπαμπού;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n κι εμένα άρχισε πάλι να ξυπνάει νύχτες εκεί που νόμιζα ότι στρώσαμε. Το ταίζω πάλι στο τρίωρο μέρα-νύχτα.. 

Στρώμα για λίκνο θυμάμαι ότι είχα κοκοφοίνικα με λάτεξ στη μια πλευρά. Για την κούνια πήραμε στρώμα Grecostrom αλλά δε θυμάμαι μοντέλο, δεν κοιμόμαστε ακόμα στην κούνια. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

@Ele@n κι εμένα άρχισε πάλι να ξυπνάει νύχτες εκεί που νόμιζα ότι στρώσαμε. Το ταίζω πάλι στο τρίωρο μέρα-νύχτα.. 

Στρώμα για λίκνο θυμάμαι ότι είχα κοκοφοίνικα με λάτεξ στη μια πλευρά. Για την κούνια πήραμε στρώμα Grecostrom αλλά δε θυμάμαι μοντέλο, δεν κοιμόμαστε ακόμα στην κούνια. 

Σε αυτή την εταιρεία πήγα και είδα. Θυμάσαι τι υλικό έχει μέσα; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ele@n said:

Σε αυτή την εταιρεία πήγα και είδα. Θυμάσαι τι υλικό έχει μέσα; 

Καλημέρα, δε θυμάμαι και επειδή θα γυρίσω αρχές Σεπτέμβρη σπίτι, δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω μέχρι τότε. :blink:

Στο λίκνο πάντως που ήταν κοκοφοίνικας με λάτεξ μια χαρά κοιμόταν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/7/2020 at 11:05 ΠΜ, Christy32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Διαβαζω οτι και εσεις μπηκατε στις στερεες. Εμεις ειμαστε 6 1/2 μηνων περιπου και εχουμε αρχισει στερεες εδω και 40 μερες. Με τα φρουτα τα παμε καλα αν κ εχθες μου τα εκανε εμετο. Με το μεσημεριανο ουτε καν, 10 κουταλιες με το ζορι. Οχι μοκο την χορτοσουπα αλλα και την κρεατοσουπα. Γενικα δεν αφηνει το βυζι με τιποτα. Πειναει αλλα δεν τρωει φαγητο θελει στηθος. Εχθες εκανε κ την κρεμα εμετο. Τι να πω; Η γιατρος επιμενει να τρωει τις στερεες αλλα δν μου λεει τον τροπο. Δεν θελω να μενει νηστικη. Δεν ξερω τι να κανω.

Κορίτσι μου καλησπέρα...

Κοίτα , δέκα κουταλιές? Δέκα κουταλιές! Σούπερ! Από το τίποτα μια χαρά! και έμενα δεν τρώει πάντοτε με την ίδια όρεξη. Του αρέσουν τα φρούτα δεν ενθουσιαζεται με τα λαχανικά. Παίξε με τους συνδυασμούς. Εμένα ότι περιέχει μήλο το βλέπω ότι δεν το τρώει με όρεξη. Του βάζω ελάχιστο μήλο και περισσότερο από κάποιο άλλο φρούτο που τρώει. Και πάλι όμως. Δεν τον πιέζω. Κάποια στιγμή θα είναι έτοιμος και θα φάει. Από την στιγμή που πίνει το γάλα του κ μέχρι τον πρώτο χρόνο είναι η κύρια τους τροφή δεν θα τρελαθώ αλλά δεν θα εγκαταλείψω τις προσπάθειες κιόλας. ( Χωρίς να πιέζω το ξαναλέω γιατί θεωρώ ότι αν τον πιέσω θα το χάσω το παιχνίδι ). Δίνε εσύ τον βυζο και μην φοβάσαι τίποτα! Το ιδιο κάνω και εγώ! 

On 21/7/2020 at 2:50 ΠΜ, Ele@n είπε:

Ε, λίγο να σου πει την άποψή του για την πανδημία, μία να αναλυσετε την κοινωνικοπολιτικη κατάσταση...χαχαχ...πλάκα κάνω..γενικότερα ούτε εγώ είμαι της λογικής του πίεσέ τον να φάει... στη φρουτόκρεμα τα καταφέρνουμε προς το παρόν γιατί είμαστε στις πρώτες μέρες τις δοκιμαστικές... το ρυζάλευρό τρώει τη λιγότερη αποδεκτή ποσότητα σύμφωνα με τη γιατρό.  Όταν βαριέται και κλείνει στόμα κάνουμε διάλειμμα και ξανατρώμε λίγο μετά. Κακό βέβαια και αυτό γιατί δεν προλαβαίνει να χωνέψει σωστά τα γεύματα. 

Από τώρα εξετάσεις; θα δω σε λίγες μέρες τι θα πει και σε εμάς... γενικά ο καθένας κάνει τα δικά του. Εμένα μου είχε δώσει σίδηρο χωρίς εξετάσεις γιατί σύμφωνα με παλιά τακτική τα θηλάζοντα κάνουν έυκολα αναιμία... να πω την αλήθεια μου του δίνω αλλά όχι κάθε μέρα...όποτε το θυμηθώ...και μια και το είπαμε να το θυμηθώ αύριο.... Κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Τα δικά σας κάνουν τούμπες εδώ και μήνες...ο δικός μου τα κατάφερε προχθες... για τις φωνές και εμένα μιλάει με ό,τι βρει συνήθως τις λάμπες ή στο φως που μπαίνει από το πατζούρι το πρωι. Την προηγούμενα βδομάδα ανταλλάσσαμε φωνήεντα μεταξύ μας...του έλεγα ε ε ε και μου απαντούσε το ίδιο. Αλλά το έκοψε τώρα. Από προχθες ανακάλυψε τη φωνή του και γκαρίζει...τη βλέπω τη λαρυγγίτιδα.... ο άντρας μου ρωτάει αν είναι φυσιολογικό;χαχαχα τι να του πω; χάλασε; φυσιολογικό το βρίσκω... Σύμφωνα δεν έχουμε βάλει ακόμα στον λόγο μας

Άσχετο: όταν λέτε κουταλιές εννοείται τα δικά τους τα μικρά τα κουταλάκια, ε; 

Το θυμάμαι αυτό με το σίδηρο που το συζητούσαμε. Εγώ τελικά δεν έδωσα πότε...καλά κακά έκανα δεν ξέρω. Τις πρώτες μέρες που του έδωσα ενώ ο παιδίατρος μου είχε πει να προσέχω μήπως του κάνει δυσκοιλιότητα εμένα του προκαλούσε διάρροιες. 

Τελικά όλοι οι γονείς ειδικά οι νέοι το έχουμε αυτό, να αναρωτιόμαστε αν είναι φυσιολογικό.... Εμείς τώρα έχουμε ένα καινούριο χούι....κουνάει τα χεράκια σαν να κάνει το μια ωραία πεταλούδα. Με ρωτάει ο άντρας μου είναι φυσιολογικό??? Εεεμμμμ νομίζω ναι.... Κάνει την πεταλούδα! 

On 21/7/2020 at 2:19 ΠΜ, MariaGS είπε:

 @Ele@n @Giota1983 Το θεμα φαι ειναι μεγαλο τελικα.. Εγω δεν ειμαι της αποψης να πιεζεις το παιδι.. Κανουμε και εμεις τους καραγκιοζηδες, χτυπαμε κουταλια, χορευουμε, τραγουδαμε και 3 ατομα μαζι.. Με εχει αγχωσει η παιδιατρος οτι πρεπει να τρωει για να μην κανει αναιμια.. Ουτε εμας μας εχει πει τον τροπο.. Να επιμενεις μου λεει λες καο δεν προσπαθουμε με τις ωρες.. Μας εγραψε απο τωρα εξετασεις αιματος και ουρων.. Δεν ειναι νωρις;; Σκεφτομαι να αλλαξω γιατι γενικα μου βαζει ολο ιδεες και με αγχωνει.. Την τελευταια φορα μας ειπε για την ομιλια.. Αν χαιρεται να ανταλασσει φωνουλες.. Το κανει αλλα σπανια.. Γενικα μιλαει στα παιχνιδια του κανει μα μα μα, αγκου και γενικα διαφορους ηχους με συμφωνα αλλα αυτη θελει να πιανει κουβεντα ο μπέμπης.. Ειναι 6 μηνων και κατι.. Τι αλλο να κανει δηλαδη το παιδι;; 

Μπορεί κ να κάνω λάθος.....εισαι η κοπέλα που σας είχε πει να παρακολουθείτε το μωράκι σας επειδή προεξέχει λίγο η γλωσσιτσα του? Αν όχι συγγνώμη ίσως μπερδευομαι με άλλη κοπέλα. Αν ναι....αλλάξτε παιδίατρο όντως κάθε φορά σας βάζει κάτι στο μυαλό και σας αγχωνει. Και εγώ δεν θέλω τον παιδίατρο εντελώς ζαμανφου αλλά όχι και έτσι.... Κάθε φορά να τρέμω τι θα μου πει... 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα...

Κοίτα , δέκα κουταλιές? Δέκα κουταλιές! Σούπερ! Από το τίποτα μια χαρά! και έμενα δεν τρώει πάντοτε με την ίδια όρεξη. Του αρέσουν τα φρούτα δεν ενθουσιαζεται με τα λαχανικά. Παίξε με τους συνδυασμούς. Εμένα ότι περιέχει μήλο το βλέπω ότι δεν το τρώει με όρεξη. Του βάζω ελάχιστο μήλο και περισσότερο από κάποιο άλλο φρούτο που τρώει. Και πάλι όμως. Δεν τον πιέζω. Κάποια στιγμή θα είναι έτοιμος και θα φάει. Από την στιγμή που πίνει το γάλα του κ μέχρι τον πρώτο χρόνο είναι η κύρια τους τροφή δεν θα τρελαθώ αλλά δεν θα εγκαταλείψω τις προσπάθειες κιόλας. ( Χωρίς να πιέζω το ξαναλέω γιατί θεωρώ ότι αν τον πιέσω θα το χάσω το παιχνίδι ). Δίνε εσύ τον βυζο και μην φοβάσαι τίποτα! Το ιδιο κάνω και εγώ! 

Το θυμάμαι αυτό με το σίδηρο που το συζητούσαμε. Εγώ τελικά δεν έδωσα πότε...καλά κακά έκανα δεν ξέρω. Τις πρώτες μέρες που του έδωσα ενώ ο παιδίατρος μου είχε πει να προσέχω μήπως του κάνει δυσκοιλιότητα εμένα του προκαλούσε διάρροιες. 

Τελικά όλοι οι γονείς ειδικά οι νέοι το έχουμε αυτό, να αναρωτιόμαστε αν είναι φυσιολογικό.... Εμείς τώρα έχουμε ένα καινούριο χούι....κουνάει τα χεράκια σαν να κάνει το μια ωραία πεταλούδα. Με ρωτάει ο άντρας μου είναι φυσιολογικό??? Εεεμμμμ νομίζω ναι.... Κάνει την πεταλούδα! 

Μπορεί κ να κάνω λάθος.....εισαι η κοπέλα που σας είχε πει να παρακολουθείτε το μωράκι σας επειδή προεξέχει λίγο η γλωσσιτσα του? Αν όχι συγγνώμη ίσως μπερδευομαι με άλλη κοπέλα. Αν ναι....αλλάξτε παιδίατρο όντως κάθε φορά σας βάζει κάτι στο μυαλό και σας αγχωνει. Και εγώ δεν θέλω τον παιδίατρο εντελώς ζαμανφου αλλά όχι και έτσι.... Κάθε φορά να τρέμω τι θα μου πει... 

Πολύ σωστά τα λες. Έχει κάποια δοκιμάσει να δώσει πεπόνι; Με τι αλλά φρούτα ταιριαξε;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! @Blue-entry τι ωραια που τα λες!! Η αληθεια ειναι οτι καποιες φορες την πιεζω, του τυπου κανει ο μπαμπας γκριματσες και ξεγελιεται και τρωει. Ειδικα το κοτοπουλο δεν το τρωει με τπτ. Συνεχιζω ακαθεκτη και εγω και βλεπουμε. Σιγα σιγα θα βαζω ολο και κατι καινουργιο και βλεπουμε. Εμενα το τρωει το πεπονι. Την πρωτη φορα της το εδωσα με μηλο, μετα προσθεσα και αχλαδι. Τα παμε καλυτερα με τα φρουτα απ οτι με τα λαχανικα. Επισης, αν δεν της δωσω βυζι δεν κοιμαται. Αλλαξε και τα ωραρια την τελευταια βδομαδα. Αλλα αλλαξαμε περιβαλλον, ισως φταιει και αυτο. Συμβαινει σε καμια κατι παρομοιο ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πολύ σωστά τα λες. Έχει κάποια δοκιμάσει να δώσει πεπόνι; Με τι αλλά φρούτα ταιριαξε;

Κορίτσι εγώ το πεπόνι το βάζω με ροδάκινο , δαμάσκηνο , βερύκοκο , αχλαδι , ακτινίδιο, μάνγκο .. γενικά με όλα :x ειδικά άμα δοκιμάσω κ κάποιο από τα φρούτα μου ξινίζει το βάζω για να πάρει πιο γλυκιά γεύση!

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Σήμερα ξεκινησαμε να δίνουμε στη μπέμπα χορτόσουπες. Αχ οσο νοστιμο και να ήταν έκανε κατι γκριμάτσες αλλα ευτυχώς εφαγε 10 κουταλιές. Δεν θελω να τη ζορίσω γιατι τι μου φταίει η καημένη. Προσθέσαμε και φαρίν λακτέ πρώτη μερα και ξετρελάθηκε. Γενικά το ρυζαλευρο το τρώει οποτε η φαρίν λακτέ της φάνηκε τέλεια μιας και είναι γλυκιά. Θα ξεκινησω να βαζω και πεπονι , ροδακινα που είναι πιο γλυκα να τρώει πιο πολύ φρουτόκρεμα. 

Να σας πω τι λαχανικά βάζετε εσείς στη σούπα. Έβαλα πατάτες , καρότα , κρεμμύδι , μαϊντανό, σέλινο.τι αλλο να βάλω . Θα προσθέσω και κολοκυθάκια αλλα δεν ξερω τι αλλο να βάλω. Κρέας δεν ξεκινησαμε ακόμα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Christy32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! @Blue-entry τι ωραια που τα λες!! Η αληθεια ειναι οτι καποιες φορες την πιεζω, του τυπου κανει ο μπαμπας γκριματσες και ξεγελιεται και τρωει. Ειδικα το κοτοπουλο δεν το τρωει με τπτ. Συνεχιζω ακαθεκτη και εγω και βλεπουμε. Σιγα σιγα θα βαζω ολο και κατι καινουργιο και βλεπουμε. Εμενα το τρωει το πεπονι. Την πρωτη φορα της το εδωσα με μηλο, μετα προσθεσα και αχλαδι. Τα παμε καλυτερα με τα φρουτα απ οτι με τα λαχανικα. Επισης, αν δεν της δωσω βυζι δεν κοιμαται. Αλλαξε και τα ωραρια την τελευταια βδομαδα. Αλλα αλλαξαμε περιβαλλον, ισως φταιει και αυτο. Συμβαινει σε καμια κατι παρομοιο ;

Εμείς πάντα είχαμε θέμα με τον ύπνο οπότε δεν είμαι καλό παράδειγμα! 

@Ele@nτου έχω δώσει πεπονακι.ε μπανάνα και αχλάδι το συνδύασα του άρεσε πολύ! Καθώς επίσης κ το καρπούζι...ξετρελαθηκε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα . Σήμερα ξεκινησαμε να δίνουμε στη μπέμπα χορτόσουπες. Αχ οσο νοστιμο και να ήταν έκανε κατι γκριμάτσες αλλα ευτυχώς εφαγε 10 κουταλιές. Δεν θελω να τη ζορίσω γιατι τι μου φταίει η καημένη. Προσθέσαμε και φαρίν λακτέ πρώτη μερα και ξετρελάθηκε. Γενικά το ρυζαλευρο το τρώει οποτε η φαρίν λακτέ της φάνηκε τέλεια μιας και είναι γλυκιά. Θα ξεκινησω να βαζω και πεπονι , ροδακινα που είναι πιο γλυκα να τρώει πιο πολύ φρουτόκρεμα. 

Να σας πω τι λαχανικά βάζετε εσείς στη σούπα. Έβαλα πατάτες , καρότα , κρεμμύδι , μαϊντανό, σέλινο.τι αλλο να βάλω . Θα προσθέσω και κολοκυθάκια αλλα δεν ξερω τι αλλο να βάλω. Κρέας δεν ξεκινησαμε ακόμα

τέλεια...σας ευχαριστώ κορίτσια...γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αντίδραση επειδή είναι πολύ μυρωδάτο...θα το επιχειρήσω λοιπόν... πήρα και βανίλιες που είναι γλυκές...

Στη σούπα μπορείς να προσθέσεις καρότο, γλυκοπατάτα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο..αλλά μιας και αναφέραμε παραπανω για το αν είναι φυσιολογικά κάποια πράγματα που κάνουν τα μωράκια μας εσείς έχετε τέτοιες ανησυχίες? Καμία φορά συζητάμε με κάπως άσχετους ( όχι ότι εγώ είμαι σχετική ) και μας αγχώνουν. Χθες με ρώτησαν μα καλά ακόμα δεν μπουσουλαει? Εν τω μεταξύ είναι 6.5 μηνών... Μήπως θα έπρεπε να περπατάει κιόλας? Τελευταία παρατηρώ τα χεράκια του. Τα κουνάει πολύ μέσα στην μέρα σαν να χαιρετάει...σαν να κάνει την πεταλούδα... Τα παρατηρεί όλο αυτο το κάνουν τα μωράκια σωστά? :shock::D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Στην χορτοσουπα εμεις αρχισαμε να βαζουμε ντοματα. Δεν εχει μεγαλη διαφορα στη γευση. Την κινηση πεταλουδα με τα χερια την κανει και η δικη μου. Επισης, τα χτυπαει μεταξυ τους μπουνιτσες. Φυσιολογικο μου φαινεται. Και δεν μπουσουλαει βεβαιως βεβαιως. Ισα ισα στηριζεται στον ποπο της για λιγο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Καλησπερα! Στην χορτοσουπα εμεις αρχισαμε να βαζουμε ντοματα. Δεν εχει μεγαλη διαφορα στη γευση. Την κινηση πεταλουδα με τα χερια την κανει και η δικη μου. Επισης, τα χτυπαει μεταξυ τους μπουνιτσες. Φυσιολογικο μου φαινεται. Και δεν μπουσουλαει βεβαιως βεβαιως. Ισα ισα στηριζεται στον ποπο της για λιγο.

Καλά αυτό με το μπουσουλιμα μου φάνηκε κουλό! Δεν μπορώ να πω ότι είχα ιδιαίτερες φοβίες αλλά έβλεπα στο YouTube διάφορα βίντεο για blw και από εκεί μου πετούσε αλλά βίντεο τα οποία έκατσα και είδα σαν χαζή και έχω επηρεαστεί. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...