Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Ευτυχώς προνόησα και την πρώτη μέρα των φρούτων επειδή ήθελα να δω αντιδράσεις φρόντισα και βιντεοσκόπησα το τάισμα. Έχω καταγεγραμμένη όλη την αήδια στη φάτσα του την ώρα που δοκιμάζει την κρέμα. ευτυχώς ήταν 3 κουταλάκια και τελείωσε το μαρτύριό του νωρίς. Πολύ γέλιο... Δεν ξέρω πώς είναι το φαγητό, αλλά κι εγώ φίλη μου την φρουτόκρεμα την τιμώ δεόντως. Το ρυζάλευρο δεν μου άρεσε. 

Ελένη ενα θα σ πω....ειμαστε 4 μηνών κ σήμερα πρώτη μερα ξεκινήσαμε φρούτα...αχλάδι για την ακρίβεια...τις αλεσα 2 κανονικά  ...κ μαντεψε .. εκλαιγε γιατι ήθελε κ αλλο.....

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ελένη ενα θα σ πω....ειμαστε 4 μηνών κ σήμερα πρώτη μερα ξεκινήσαμε φρούτα...αχλάδι για την ακρίβεια...τις αλεσα 2 κανονικά  ...κ μαντεψε .. εκλαιγε γιατι ήθελε κ αλλο.....

χαχαχαχα...μη μου χαλάσεις τον κοκοβιό, πρόσεχε!!! Ναι, το αχλάδι είναι αγαπημένο, μασάει και τα γρομπαλάκια ο φαφούτης μου και κουβεντιάζει...αλλού την πάτησα εγώ...φοβήθηκα μην δεν αλεθεί σωστά το αχλάδι και έβαλα πολύ πορτοκάλι και τον ξίνισε...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

χαχαχαχα...μη μου χαλάσεις τον κοκοβιό, πρόσεχε!!! Ναι, το αχλάδι είναι αγαπημένο, μασάει και τα γρομπαλάκια ο φαφούτης μου και κουβεντιάζει...αλλού την πάτησα εγώ...φοβήθηκα μην δεν αλεθεί σωστά το αχλάδι και έβαλα πολύ πορτοκάλι και τον ξίνισε...

εμεις πορτοκαλι όχι μας ειπε λογο οισοφαγιτιδας ειναι οξινο.. σε 2 μερες θα βαλω μηλο κ σε άλλες 2 μπανάνα...κ μετα αφαιρώ ένα απο τα 3 κ βαζω εποχης οτι θελω...κ μενα πνίγοταν με τα γρομπαλακια αλλα τα καταφέρε μια χαρά. εκλαιγε ήθελε κ αλλο...χαχαχαχχαχα. βέβαια λερωσαμε τα παντα αλλα χαλαλι...το χω βιντεο κ κλαιω απο τα γελια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εμεις πορτοκαλι όχι μας ειπε λογο οισοφαγιτιδας ειναι οξινο.. σε 2 μερες θα βαλω μηλο κ σε άλλες 2 μπανάνα...κ μετα αφαιρώ ένα απο τα 3 κ βαζω εποχης οτι θελω...κ μενα πνίγοταν με τα γρομπαλακια αλλα τα καταφέρε μια χαρά. εκλαιγε ήθελε κ αλλο...χαχαχαχχαχα. βέβαια λερωσαμε τα παντα αλλα χαλαλι...το χω βιντεο κ κλαιω απο τα γελια

Ναι, σωστά. Δεν πειράζει θα το δοκιμάσει αργότερα που θα είναι και της εποχής. Εμάς δεν μας έβαλε μήλο, δεν ρώτησα γιατί. Εμάς δεν μας είπε να αφαιρούμε για να προσθέτουμε άλλο...λες να έχω καταλάβει λάθος; Βάζω διάφορα μέσα. Σήμερα έβαλα αχλάδι, μπανάνα, βερύκοκο, ροδάκινο και πεπόνι.  με την φρουτόκρεμα εμείς δεν λερωνόμαστε πολύ, ανοίγει στόμα και καταπίνει μια χαρά. Με το ρυζάλευρο γινόμαστε χάλια, εμείς και τα πάντα γύρω μας γιατί μάλλον δεν μας πολυαρέσει.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ναι, σωστά. Δεν πειράζει θα το δοκιμάσει αργότερα που θα είναι και της εποχής. Εμάς δεν μας έβαλε μήλο, δεν ρώτησα γιατί. Εμάς δεν μας είπε να αφαιρούμε για να προσθέτουμε άλλο...λες να έχω καταλάβει λάθος; Βάζω διάφορα μέσα. Σήμερα έβαλα αχλάδι, μπανάνα, βερύκοκο, ροδάκινο και πεπόνι.  με την φρουτόκρεμα εμείς δεν λερωνόμαστε πολύ, ανοίγει στόμα και καταπίνει μια χαρά. Με το ρυζάλευρο γινόμαστε χάλια, εμείς και τα πάντα γύρω μας γιατί μάλλον δεν μας πολυαρέσει.

δεν νομίζω να κατάλαβες λάθος αγαπη. ο καθε ντοκ λεει αλλα κ παει κ ανάλογα το παιδι.. εμεις θα αφαιρούμε κ βάζουμε αλλα για να δουμε ετσι τι τις αρεσει πιο πολυ.  αμα τηξ πειραζει κατι μ λεει κτλ  ρυζάλευρο τον ρωτησω κ γω μπας κ παρει τα πανω τ ο κοκοβιος αλλα δεν μ απάντησε ακομα..αχςχχςχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

δεν νομίζω να κατάλαβες λάθος αγαπη. ο καθε ντοκ λεει αλλα κ παει κ ανάλογα το παιδι.. εμεις θα αφαιρούμε κ βάζουμε αλλα για να δουμε ετσι τι τις αρεσει πιο πολυ.  αμα τηξ πειραζει κατι μ λεει κτλ  ρυζάλευρο τον ρωτησω κ γω μπας κ παρει τα πανω τ ο κοκοβιος αλλα δεν μ απάντησε ακομα..αχςχχςχαχαχα

σου έχει πει μέχρι πόσα φρούτα να βάζεις; κακό δεν νομίζω να του κάνω. απλά το μονο αρνητικό όταν βάζεις πολλά φρούτα είναι ότι τρώει λίγο από το καθένα...αυτό μόνο μπορώ να σκεφτώ.... προς το παρόν εκείνο που μας αρέσει είναι το αχλάδι και μπανάνα...

άσχετο αλλά μετά το κρούσμα με τη μαύρη αράχνη, έχει ταινία στον άλφα...και τα φοβάμαι όλα αυτά...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και κάτι άσχετο! Όσες δίνετε ρυζαλευρο ποιο δίνετε ; Εγώ από την αρχή πήρα nutricia βανίλια ρυζαλευρο χωρίς ζάχαρη αλλά ενώ στην αρχή το ετρωγε τώρα το ψιλό βαρέθηκε !! Λέτε να δοκιμάσω κανένα άλλο; Έχουν καμία διαφορα στη γεύση η το ίδιο; Δοκίμασα κ κεχρί που μου είπε αν θέλω εναλλακτικά αλλά η Καημενουλα έσφιξαν τα κακακια της! Έχω φαγοπυρο έλεγα να το κάνω αλλά βρήκα συνταγή με αβοκάντο κ μπανάνα κ δε θέλω την μπανάνα λόγω δυσκοιλιότητας!! 

Just now, Ele@n είπε:

σου έχει πει μέχρι πόσα φρούτα να βάζεις; κακό δεν νομίζω να του κάνω. απλά το μονο αρνητικό όταν βάζεις πολλά φρούτα είναι ότι τρώει λίγο από το καθένα...αυτό μόνο μπορώ να σκεφτώ.... προς το παρόν εκείνο που μας αρέσει είναι το αχλάδι και μπανάνα...

άσχετο αλλά μετά το κρούσμα με τη μαύρη αράχνη, έχει ταινία στον άλφα...και τα φοβάμαι όλα αυτά...

Πετάγομαι κ πάλι ( :D) εμένα μου είπε μέχρι 3 φρούτα κ όταν τον ρώτησα για παραπάνω είπε μπορείς να βάζεις εννοείται όσα θες κακό δεν κάνει να τρώει παραπάνω φρουτάκια απλά γίνεται πιο «βαριά» οποτε λογικά δεν θα τρώει όλη την ποσότητα ! Οποτε βάζω αρκετά κ τρώει το μισό κ λίγο παραπάνω! Ίσως δοκιμάσω να της βαζω 3 για να δω άμα το τρώει όλο :roll:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια και κάτι άσχετο! Όσες δίνετε ρυζαλευρο ποιο δίνετε ; Εγώ από την αρχή πήρα nutricia βανίλια ρυζαλευρο χωρίς ζάχαρη αλλά ενώ στην αρχή το ετρωγε τώρα το ψιλό βαρέθηκε !! Λέτε να δοκιμάσω κανένα άλλο; Έχουν καμία διαφορα στη γεύση η το ίδιο; Δοκίμασα κ κεχρί που μου είπε αν θέλω εναλλακτικά αλλά η Καημενουλα έσφιξαν τα κακακια της! Έχω φαγοπυρο έλεγα να το κάνω αλλά βρήκα συνταγή με αβοκάντο κ μπανάνα κ δε θέλω την μπανάνα λόγω δυσκοιλιότητας!! 

Πετάγομαι κ πάλι ( :D) εμένα μου είπε μέχρι 3 φρούτα κ όταν τον ρώτησα για παραπάνω είπε μπορείς να βάζεις εννοείται όσα θες κακό δεν κάνει να τρώει παραπάνω φρουτάκια απλά γίνεται πιο «βαριά» οποτε λογικά δεν θα τρώει όλη την ποσότητα ! Οποτε βάζω αρκετά κ τρώει το μισό κ λίγο παραπάνω! Ίσως δοκιμάσω να της βαζω 3 για να δω άμα το τρώει όλο :roll:

Κι εγώ της Nutricia δίνω. Μου είχε πει εναλλακτικά της NEstle. Βασικά αυτά είναι τα πιο γνωστά σε σούπερ μάρκετ. Το θέμα τους είναι να μην έχουν ζάχαρη. Υπάρχει το αντίστοιχο και της frezylac στο φαρμακείο.

Εμένα την τρώει τη φρουτόκρεμα, ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Θα δοκιμάσω αυτό που σου είπε με τα τρία μήπως έχει και διαφορετική γεύση ο κάθε συνδυασμός.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα όσες είστε του κλάδου ξέρετε πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα των αιτήσεων που είχαν γίνει τον Φλεβάρη; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ας πεταχτω και εγω. Με τη φρουτοκρεμα κανω οτι μου κατεβει, ετσι εχω καταλαβει. Βαζω μεχρι 4 αλλα τις περισσοτερες φορες βαζω 3, αλλα μισα αλλα ολοκληρα. Με το πορτοκαλι εχει ξετρελαθει. Οσον αφορα την κρεμα δινω της νουνου τη βανιλια εναλλαξ με τη φαριν λακτε, τρωει και 15 κουταλιες. Χορτοσουπα και κρεατοσουπα δεν τρωει. Οσες παραλαγες και αν εχω κανει. Και δεν ξερω τι αλλο να κανω. Επισης, δεν λεει να αφησει το βυζι. Αυτα απο εμας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από εμένα! Μόνο εγώ δεν δίνω φρουτόκρεμα, ρυζάλευρο και άλλες κρέμες;;; 

Τρώμε σούπες όμως, ανυπομονούμε να φάμε, δεν προλαβαίνω να γεμίσω το κουτάλι και ανοιγει το στόμα τσιρίζοντας για να μην καθυστερήσω να το ταίσω :lol:

Χτες τη νύχτα παιδιά, ξύπνησα και τον βρήκα να κοιμάται σε νέα στάση. Μπρούμυτα μεν, αλλά τα γόνατα λυγισμένα προς κοιλιά και τούρλα το ποπουδάκι, χαχα. Τι αστεία που είναι τα μωράκια, ποοοοοοοσο μα ποοοοοοοοοοοοοοσο το λατρεύω :wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Ας πεταχτω και εγω. Με τη φρουτοκρεμα κανω οτι μου κατεβει, ετσι εχω καταλαβει. Βαζω μεχρι 4 αλλα τις περισσοτερες φορες βαζω 3, αλλα μισα αλλα ολοκληρα. Με το πορτοκαλι εχει ξετρελαθει. Οσον αφορα την κρεμα δινω της νουνου τη βανιλια εναλλαξ με τη φαριν λακτε, τρωει και 15 κουταλιες. Χορτοσουπα και κρεατοσουπα δεν τρωει. Οσες παραλαγες και αν εχω κανει. Και δεν ξερω τι αλλο να κανω. Επισης, δεν λεει να αφησει το βυζι. Αυτα απο εμας.

Το στήθος μετά τους 6 μήνες που ξεκινάει λένε και το άγχος αποχωρισμού το ζητάνε σχεδόν σαν νεογέννητα. Αλλά και να μην θήλαζε όσο μεγαλώνουν και γίνονται πιο αυτόνομα ζητάνε σχεδόν συνέχεια ανταπόκριση από τον φροντιστή. Ο κόσμος είναι αχανής για αυτά. Η 1η μου κόρη αποθήλασε 24 μηνών και θυμάμαι έκανε περιόδους που ήταν ώρες ατελείωτες στο στήθος ώρες όμως. 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Το στήθος μετά τους 6 μήνες που ξεκινάει λένε και το άγχος αποχωρισμού το ζητάνε σχεδόν σαν νεογέννητα. Αλλά και να μην θήλαζε όσο μεγαλώνουν και γίνονται πιο αυτόνομα ζητάνε σχεδόν συνέχεια ανταπόκριση από τον φροντιστή. Ο κόσμος είναι αχανής για αυτά. Η 1η μου κόρη αποθήλασε 24 μηνών και θυμάμαι έκανε περιόδους που ήταν ώρες ατελείωτες στο στήθος ώρες όμως. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

σου έχει πει μέχρι πόσα φρούτα να βάζεις; κακό δεν νομίζω να του κάνω. απλά το μονο αρνητικό όταν βάζεις πολλά φρούτα είναι ότι τρώει λίγο από το καθένα...αυτό μόνο μπορώ να σκεφτώ.... προς το παρόν εκείνο που μας αρέσει είναι το αχλάδι και μπανάνα...

άσχετο αλλά μετά το κρούσμα με τη μαύρη αράχνη, έχει ταινία στον άλφα...και τα φοβάμαι όλα αυτά...

ναι έως 3 φρουτα την φορα μέχρι μα μάθει ολες τις γεύσεις κ μετα παραπάνω...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

 

Πωπω ετσι ακριβως οπως τα περιγραφεις ειναι! Και εγω που νομιζα οτι θελει συνεχεια στηθος λογω αλλαγης περιβαλλοντος. Ενταξει δεν με πειραζει να της δινω βυζι αλλα να ετρωγε το φαγητο της τουλαχιστον. Η παιδιατρος επιμενει για την κρεατοσουπα. Αλλα πλανταζει και σφραγιζει το στομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...