Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κόρες για δώστε ιδέες για απογευματινό!!! Επίσης πόσους ύπνους ημερήσιους σας κάνουν τα μωρά σας; 

Επίσης σήμερα έγινε 7 μηνών η μπουκίτσα μου!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κόρες για δώστε ιδέες για απογευματινό!!! Επίσης πόσους ύπνους ημερήσιους σας κάνουν τα μωρά σας; 

Επίσης σήμερα έγινε 7 μηνών η μπουκίτσα μου!!!!!!

Καλημεραααα και να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!! Αχ από ιδέες έχω στερέψει! Φαγοπυρο με φρουτάκια μέσα γίνεται πολύ νόστιμο κ το τρώει! Επίσης κεχρί μπορείς να δώσεις αλλά σε εμάς έφερε δυσκοιλιότητα είχαμε βέβαια θέμα έτσι κ αλλιώς! Γενικά κ εγώ ψάχνω γιατί δεν έχουμε κάνει εισαγωγές πολλές κ είναι περιορισμένα τα πράγματα! Δίνω κ φρουτοκρεμα καμία φορά για αλλαγή!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Agapakiii είπε:

Καλημεραααα και να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!! Αχ από ιδέες έχω στερέψει! Φαγοπυρο με φρουτάκια μέσα γίνεται πολύ νόστιμο κ το τρώει! Επίσης κεχρί μπορείς να δώσεις αλλά σε εμάς έφερε δυσκοιλιότητα είχαμε βέβαια θέμα έτσι κ αλλιώς! Γενικά κ εγώ ψάχνω γιατί δεν έχουμε κάνει εισαγωγές πολλές κ είναι περιορισμένα τα πράγματα! Δίνω κ φρουτοκρεμα καμία φορά για αλλαγή!

Σκέφτομαι να δώσω αυτή με τα 7 δημητριακά που λέει αλλά είδα ότι έχει μέλι μέσα και διστάζω. 

@MariaGS κορίτσι για να σου φάει αρκετή ποσότητα από το μπολάκι ας του κάνει ήχους κάποιος άλλος να ανοίγει το στοματάκι και να ξεχνιέται. Επίσης δίνε του παιχνιδάκια στο καρεκλάκι του. Και σιγά σιγά θα αυξάνει τις κουταλίτσες. Α και μην δίνεις γάλα αν δεν περάσουν 20-30 λεπτάκια από το γεύμα. Για να αποσυνδέσει το γάλα με χορτασμό. Και στην αρχή ίσως τα θέλει πιο νερουλά για να νιώθει ότι είναι υγρό. Κάνε πειραματισμούς γενικά. Αυτά από μένα. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπςρστ κορίτσια. Εμάς σήμερα έσκασε το πρώτο μας δοντάκι και έχουμε αλλα τρια που φαίνεται το δόντι αλλά δεν έχει σκίσει ακομα το ουλο....

@boukitsa123 Εγώ τα απογεύματα του δίνω μία μέρα φαριν λακτε και μια μέρα γιαούρτι στο οποίο προσθέτω πουρέ από φρούτο κάθε φορά άλλο. Όσον αφορά το μέλι έμενα μου το έχει απαγορεύσει μέχρι τον χρόνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Καλησπςρστ κορίτσια. Εμάς σήμερα έσκασε το πρώτο μας δοντάκι και έχουμε αλλα τρια που φαίνεται το δόντι αλλά δεν έχει σκίσει ακομα το ουλο....

@boukitsa123 Εγώ τα απογεύματα του δίνω μία μέρα φαριν λακτε και μια μέρα γιαούρτι στο οποίο προσθέτω πουρέ από φρούτο κάθε φορά άλλο. Όσον αφορά το μέλι έμενα μου το έχει απαγορεύσει μέχρι τον χρόνο 

Πώς ήταν η εμπειρία με τα δόντια; Έχει όντως γκρίνια και πυρετό τις προηγούμενες μέρες;

Εμάς δεν μας άφησε φαρίνα αυτό τον μήνα... Για να δούμε τον επόμενο. Ξεκινήσαμε κρέας. Αυτό μάλιστα. Του αρέσει. Κλαίει για να φάει και την επόμενη κουταλιά... πιστεύω όταν θα αρχίσω να τις εμπλουτίζω θα του αρέσουν πιο πολύ.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Σκέφτομαι να δώσω αυτή με τα 7 δημητριακά που λέει αλλά είδα ότι έχει μέλι μέσα και διστάζω. 

@MariaGS κορίτσι για να σου φάει αρκετή ποσότητα από το μπολάκι ας του κάνει ήχους κάποιος άλλος να ανοίγει το στοματάκι και να ξεχνιέται. Επίσης δίνε του παιχνιδάκια στο καρεκλάκι του. Και σιγά σιγά θα αυξάνει τις κουταλίτσες. Α και μην δίνεις γάλα αν δεν περάσουν 20-30 λεπτάκια από το γεύμα. Για να αποσυνδέσει το γάλα με χορτασμό. Και στην αρχή ίσως τα θέλει πιο νερουλά για να νιώθει ότι είναι υγρό. Κάνε πειραματισμούς γενικά. Αυτά από μένα. 

Τα εχω κανει ολα αυτα κοριτσι μου και τίποτα δεν πιάνει.. Η εχει ορεξη ή δεν εχει.. Τις τελευταίες 2 ημερες γενικα τα πήγαμε πολυ καλυτερα.. Σημερα παλι τα ιδια.. Θελει συνεχεια να παίζει ελευθερος και  δεν του αρεσει το καρεκλακι.. Νομιζω οτι δεν του αρέσει η διαδικασια.. Στην αρχη ανοιγει το στομα και υστερα απο 3 με 5 κουταλιες θελει να σηκωθεί 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα, γίναμε 6 μηνών σήμερα! Μεγαλώνει το αστεράκι μου :wub::wub::wub:

Ω να σου ζήσει!!! Αγοράκι έχεις καλά θυμάμαι; 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Πώς ήταν η εμπειρία με τα δόντια; Έχει όντως γκρίνια και πυρετό τις προηγούμενες μέρες;

Εμάς δεν μας άφησε φαρίνα αυτό τον μήνα... Για να δούμε τον επόμενο. Ξεκινήσαμε κρέας. Αυτό μάλιστα. Του αρέσει. Κλαίει για να φάει και την επόμενη κουταλιά... πιστεύω όταν θα αρχίσω να τις εμπλουτίζω θα του αρέσουν πιο πολύ.

Καλησπέρα... είχε γκρίνια πυρετό δε μου έκανε αλλά μια δυο μέρες πριν σκάσει το δοντάκι είχε πολύ νερουλα κακα σαν διάρροια.

Εμένα το τρώει το κρέας και του αρέσει πιο πολυ το μοσχάρι αλλά ακόμα πιο πολύ τρελαίνεται για λαχανικά ειδικά για κολοκυθάκια ( εν τω μεταξύ σε όλη την εγκυμοσύνη τα κολοκυθάκια τα λιγουρευομουν συνέχεια). Εμάς η παιδίατρος μας την έδωσε καθαρά λόγω βάρους και ύψους παίρνει πολύ ύψος αλλά πολύ λίγο βάρος και χρειαζόμαστε τις θερμίδες. Μέχρι τώρα τι λαχανικά τρώτε;

2 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα, γίναμε 6 μηνών σήμερα! Μεγαλώνει το αστεράκι μου :wub::wub::wub:

Να σου ζήσει ο παιδαρος

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα... είχε γκρίνια πυρετό δε μου έκανε αλλά μια δυο μέρες πριν σκάσει το δοντάκι είχε πολύ νερουλα κακα σαν διάρροια.

Εμένα το τρώει το κρέας και του αρέσει πιο πολυ το μοσχάρι αλλά ακόμα πιο πολύ τρελαίνεται για λαχανικά ειδικά για κολοκυθάκια ( εν τω μεταξύ σε όλη την εγκυμοσύνη τα κολοκυθάκια τα λιγουρευομουν συνέχεια). Εμάς η παιδίατρος μας την έδωσε καθαρά λόγω βάρους και ύψους παίρνει πολύ ύψος αλλά πολύ λίγο βάρος και χρειαζόμαστε τις θερμίδες. Μέχρι τώρα τι λαχανικά τρώτε;

Να σου ζήσει ο παιδαρος

Αν και δεν με ρώτησες πετάγομαι να πω τη γνώμη μου :wub::tongue: Εγώ της δίνω εναλλάξ κοτόπουλο με μοσχάρι και ρίχνω μέσα ζυμαρικό με αρακά φασολάκια φακές σέλινο κοκ. Α και αν έχω για μας μακαρόνια με κιμά πχ της δίνω από το δικό μας αλλά χωρίς αλάτι. 

Και κατάφερε να ανέβει στις καμπύλες της γιατί σαν νεογέννητο ήταν πολύ αδύνατη και κοντούλα. 

@katerina04 πως πάνε οι ''ζήλειες'' της 1ης σου; 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

@boukitsa123 πότε αρχίσατε το μοσχαράκι; Μου είπε κι εμένα η παιδίατρος να δώσω, αλλά διστάζω. Μου φαίνεται βαρύ σαν κρέας ακόμα και για μένα οπότε το καθυστερώ προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna-Vangelis είπε:

@boukitsa123 πότε αρχίσατε το μοσχαράκι; Μου είπε κι εμένα η παιδίατρος να δώσω, αλλά διστάζω. Μου φαίνεται βαρύ σαν κρέας ακόμα και για μένα οπότε το καθυστερώ προς το παρόν.

6 μηνών της ξεκίνησα 3ο γεύμα δεν της έκατσε βαρύ της μπέμπας μου αμεσώς μετά το ρευόταν κιόλας 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Αν και δεν με ρώτησες πετάγομαι να πω τη γνώμη μου :wub::tongue: Εγώ της δίνω εναλλάξ κοτόπουλο με μοσχάρι και ρίχνω μέσα ζυμαρικό με αρακά φασολάκια φακές σέλινο κοκ. Α και αν έχω για μας μακαρόνια με κιμά πχ της δίνω από το δικό μας αλλά χωρίς αλάτι. 

Και κατάφερε να ανέβει στις καμπύλες της γιατί σαν νεογέννητο ήταν πολύ αδύνατη και κοντούλα. 

@katerina04 πως πάνε οι ''ζήλειες'' της 1ης σου; 

Ευχαριστώ πολύ! Πολυ χαίρομαι για τη μπουμπούκα σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...