Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Στο κρέας πέρα από ποντίκι μοσχαριού και στήθος κοτόπουλου έχετε δοκιμάσει κάτι άλλο;

Γεια σου Ελεανα! Εμείς εχουμε εισάγει και μπούτι κοτόπουλο, κουνέλι,λαγό, κατσίκι. Να σε ρωτήσω, αυγό και γιαούρτι σε ποιο μήνα σας είπε να δώσετε;

  • Ευχαριστώ 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Στο κρέας πέρα από ποντίκι μοσχαριού και στήθος κοτόπουλου έχετε δοκιμάσει κάτι άλλο;

Καλησπέρα κορίτσι !! Από κοτόπουλο δίνω μπουτακι και από μοσχάρι δίνω σπάλα η χτένι!

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Γεια σου Ελεανα! Εμείς εχουμε εισάγει και μπούτι κοτόπουλο, κουνέλι,λαγό, κατσίκι. Να σε ρωτήσω, αυγό και γιαούρτι σε ποιο μήνα σας είπε να δώσετε;

Είμαστε ένα μήνα πιο πίσω από εσάς και δεν μου έχει κάνει ακόμα κουβέντα για αυγό και γιαούρτι. Απλά ως λιπαρό το μπούτι μάλλον το βάζουν αργότερα και το μοσχάρι επειδή είναι τέρμα μέσα στο κρυφό λίπος; Θέλω να δοκιμάσω και άλλες γεύσεις. Εσείς σε ποιο μήνα κάνατε εισαγωγή κουνέλι κατσικάκι και μπούτι; Ο μικρός μου είναι 6 1/2 μηνών. 

Just now, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσι !! Από κοτόπουλο δίνω μπουτακι και από μοσχάρι δίνω σπάλα η χτένι!

Από την αρχή στα έδωσε τα κομμάτια αυτά ή μετά που συνήθισε τα κλασικά;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Είμαστε ένα μήνα πιο πίσω από εσάς και δεν μου έχει κάνει ακόμα κουβέντα για αυγό και γιαούρτι. Απλά ως λιπαρό το μπούτι μάλλον το βάζουν αργότερα και το μοσχάρι επειδή είναι τέρμα μέσα στο κρυφό λίπος; Θέλω να δοκιμάσω και άλλες γεύσεις. Εσείς σε ποιο μήνα κάνατε εισαγωγή κουνέλι κατσικάκι και μπούτι; Ο μικρός μου είναι 6 1/2 μηνών. 

Από την αρχή στα έδωσε τα κομμάτια αυτά ή μετά που συνήθισε τα κλασικά;

Να σου πω την αλήθεια εξ αρχής δε μου διευκρίνησε ποιο μέρος από κάθε ζώο να δώσω! Στο κοτόπουλο ξεκίνησα με στήθος αλλά τη δεύτερη φορά που αγόρασα πήρα μπούτι γιατί ενημερώθηκα από γνωστές κ από το Ίντερνετ ότι είναι κ πιο εύγευστο για τα μωρά κ επίσης χρειάζεται να έχει κ λίγο λιπακι! Για το μοσχάρι πήγα στον κρεοπώλη μου  του ζήτησα ότι πιο τρυφερό έχει για μωρό κ μου δίνει ένα από τα δυο από την αρχη!

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια! Στον 7ο ξεκινησα αυγο και γιαουρτι, καλα τα πηγαμε οχι τοσο με το αυγο οσο με το γιαουρτι. Απο κρεατα δινω μοσχαρι και κοτοπουλο. Απο το μοσχαρι της εχω δωσει ποντικι και σπαλα, κοτοπουλο μπουτι και στηθος. Θα ηθελα να της δωσω και αλλα οπως κατσικακι, θα ρωτησω τη γιατρο. Σημερα που ειχαμε μοσχαροσουπα ενω ετρωγε με ευχαριστηση αναγουλιασε και εκανε εμετο ολο το φαγητο, τρομαξα. Να της επεσε βαρυ; δεν ξερω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Στο κρέας πέρα από ποντίκι μοσχαριού και στήθος κοτόπουλου έχετε δοκιμάσει κάτι άλλο;

Καλησπέρα, όπως είπαν και οι υπόλοιπες μανούλες κι εγώ έχω δώσει μπουτάκια από κοτόπουλο, εκτός από στήθος και από μοσχάρι ελιά. Όταν ρώτησα τη γιατρό μου είπε οποίο κομμάτι θέλω, αρκεί να μην έχει νεύρα και λίπος. Παρεμπιπτόντως, εμείς τρώμε ήδη γιαούρτι και αυγό και πριν 3 ημέρες και ζυμαρικά (κλείνει τους 7 μηνες στις 30). 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Είμαστε ένα μήνα πιο πίσω από εσάς και δεν μου έχει κάνει ακόμα κουβέντα για αυγό και γιαούρτι. Απλά ως λιπαρό το μπούτι μάλλον το βάζουν αργότερα και το μοσχάρι επειδή είναι τέρμα μέσα στο κρυφό λίπος; Θέλω να δοκιμάσω και άλλες γεύσεις. Εσείς σε ποιο μήνα κάνατε εισαγωγή κουνέλι κατσικάκι και μπούτι; Ο μικρός μου είναι 6 1/2 μηνών. 

Από την αρχή στα έδωσε τα κομμάτια αυτά ή μετά που συνήθισε τα κλασικά;

Περίπου στους 6 1/2 μήνες ξεκινησαμε!  Αφού έφαγε δηλαδή για κανένα μήνα τα κλασικά κοτόπουλο και μοσχάρι,μας είπε να εισάγουμε και τα υπόλοιπα. Τώρα έχουμε θέμα,δεν τρώει τα φρούτα, όταν είναι αλεσμένα.. και αν του δώσω κομμάτι τρέμει το φυλλοκαρδι μου..και φυσικά δεν τρώει ποσότητα να χορτάσει. Έχει παρουσιάσει και δυσκοιλιότητα λόγω αυτού. Ενώ τις κρεατοσουπες τις τρωει μια χαρά αλεσμένες..

  • Ευχαριστώ 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Περίπου στους 6 1/2 μήνες ξεκινησαμε!  Αφού έφαγε δηλαδή για κανένα μήνα τα κλασικά κοτόπουλο και μοσχάρι,μας είπε να εισάγουμε και τα υπόλοιπα. Τώρα έχουμε θέμα,δεν τρώει τα φρούτα, όταν είναι αλεσμένα.. και αν του δώσω κομμάτι τρέμει το φυλλοκαρδι μου..και φυσικά δεν τρώει ποσότητα να χορτάσει. Έχει παρουσιάσει και δυσκοιλιότητα λόγω αυτού. Ενώ τις κρεατοσουπες τις τρωει μια χαρά αλεσμένες..

Υπάρχει ένα διχτακι που βάζεις μέσα την τροφή και αυτά τη μασουλανε. Το έχεις υπόψη σου; 

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Υπάρχει ένα διχτακι που βάζεις μέσα την τροφή και αυτά τη μασουλανε. Το έχεις υπόψη σου; 

Ναι έχω ένα παραπλήσιο που είναι από σιλικόνη με τρυπούλες, μια φορά το χρησιμοποίησα. Σκέφτηκα ότι μπορεί να μπερδευτεί και να μη μπορεί να διαχειριστεί τα κομμάτια αργότερα..εσείς έχετε τέτοιο;

Άσχετο με το θέμα της διατροφής, έχει κάποια από σας κάθισμα αυτοκινήτου το inglesina Newton? 


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Ναι έχω ένα παραπλήσιο που είναι από σιλικόνη με τρυπούλες, μια φορά το χρησιμοποίησα. Σκέφτηκα ότι μπορεί να μπερδευτεί και να μη μπορεί να διαχειριστεί τα κομμάτια αργότερα..εσείς έχετε τέτοιο;

Άσχετο με το θέμα της διατροφής, έχει κάποια από σας κάθισμα αυτοκινήτου το inglesina Newton? 

Να σου πω την αλήθεια όσο τα τρώει αλεσμένα δεν θα επιχειρήσω να τα δώσω αλλιώς...τώρα αν αρχίσουμε και έχουμε πρόβλημα τότε ναι θα το πάρω από τώρα...

καθισματάκι δυστυχώς δεν έχω αυτό.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Στο κρέας πέρα από ποντίκι μοσχαριού και στήθος κοτόπουλου έχετε δοκιμάσει κάτι άλλο;

Εγώ του έδωσα αρνί ξετρελαθηκε

 

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα!!! Χθες και σήμερα ο μικρός δεν τρώει σχεδόν καθόλου. 5 κουταλάκια σε κάθε γεύμα και μετά κλείνει το στόμα. Να ανησυχήσω;

Έχουν τις μέρες τους κι αυτά μωρέ. Καλημέρα!!!!


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...